2994
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Final

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • tutituti
    Hát nálam volt olyan hogy elején ctd-zett egyszer és a végéig random crashbug-om volt.0 mod,semmi belenyúlás.Pár hónapra rá ugyanerre a verzióra(steames) ráraktam a modot és semmi baja nem volt.

Stalker maga egy anomália :)

A nagyobb modok unofficial patcheket is tartalmaznak,mivel legtöbbször akadályozza őket és teszteléskor kijön.
  • mcmoha
    A SoC utolsó változata (azt hiszem) v1.007, a Lost Alpha v1.5. Szóval elég sok fejlesztésen ment át az engine.
  • lammaer
    Mondjuk azon agyaltam, hogy a mod alapjául szolgáló játék bugjait vajh a modban tudják e orvosolni?

(mondjuk érdekes hogy mennyire elterjedt a játékról hogy bugos - én végigjátszottam mindegyiket és olyan ordas bugokba nem botlottam. Szerencsés vagyok-e vagy csak egyszerűen felületes? :) )
  • tutituti
    itt csak az a tény szól ellened hogy jó egy éve csak a bugokat irtják,az original játékban meg az idő sürgetése miatt legtöbbször félkész állapotban kaptuk meg.

Amúgy meg ha stalker mod akkor bugok,mivel az oroszok ontják futószalagon a modot és ha ötlet van is,legtöbbször a tesztelés elmarad.

De feleslegesen magyarázok mert az utóbbi pár hsz-ed csak trollkodás volt..
  • Skyline
    Ez esetben egy szót nem szóltam, abból indultam ki mekkora ordító rakás fos volt eddig az összes stalker rész bug téren, és eképpen játék terén is...
  • mcmoha
    Igen.
  • Prince of Máté
    De a CS "modernsága" után jó szar visszatérni a fapados Shoc-ba...
  • oneal1
    ez a 4 nap múlva megjelenés ez a hivatalas komoly onfó?:)

el sem hiszem, nagyon vártam már!!!!:)
  • Hecker007
    Viszont a SoC jött ki elsőnek és igazából teljesen lényegtelen melyikkel kezded a sztori így is úgy is érthető lesz.
  • Herold
    Csak rossz a sorrend. A CS a SoC előzménye.
  • zmok
    4nap !!!
    Nekifeküdtem újra! Végigjátszottam a Shadow of Chernobylt, modok nélkül, most a Clear Sky végénél járok.(Kövezzetek meg, de én ezt a részt is nagyon szeretem!)
    Utána jöhet a Call of Pripyat... (és a várva várt L.A.)
  • ntex
    Ja és hozzáteszem ezt mindezt teljesen ingyen teszik eléd, még fizetned sem kell érte. Ez azért elég nagy dolog sztem a sok manapság divatos über-bugos, épphogy játszható, fizetős early-access program között...
  • ntex
    Nem értem miért álltok páran ilyen negatívan hozzá... Nem amatőrök, a világ legjobb stalker modderi dolgoznak a projecten. Komolyan nem értem miért kell lehúzni a játékot, még ki sem próbáltad de már előre tudod hogy 100 patch kell hogy játszható legyen. Nyilván nem lesz azonnal 100%-osan bugmentes és játszható, de manapság milyen játék jön ki úgy? Ráadásul ők még fizetést sem kapnak érte, szóval eleve nem értem ezt a fitymálást. Inkább örülj hogy egyáltalán lesz valami belőle :)
  • Skyline
    És még további 100 mire használhatóra patchelik....
  • Ikraja
    már csak 5 nap
  • woy
    angol és orosz van benne
  • LordA
    Magyarításról van bárkinek bármilyen információja :)
  • N3suten
    na meglesem
  • Ikraja
    még 6 nap
  • mcmoha
    Ha esetleg valaki szeretne ráhangolódni a játékra. :)

• mcmoha
    Szerintem angol meg orosz. Nagyon régen láttam valami fórumon, hogy valaki olaszra is fordítja, szóval lehet több nyelv is választható. Talán a magyar változat is készül már.
  • mcmoha
    Na erről van szó.
  • Herold
    Remélem a játék nem cirill betűs lesz.
  • tutituti
    no meg amúgy is.
    ha már vártunk ennyit,legalább tiszteljük meg Dezowave-et hogy legálba töltjük le.

Én pl donate-elek is.legalább egy sör árát.megérdemli.
  • mcmoha
    You Tube tele van videókkal. A kiszivárgott verziót nem fogod könnyen megtalálni mert ciril betűkkel kéne írni a keresőbe.
    Egyébként nem érdemes 10 gigát letölteni csak azért, hogy kipróbáld és 9 nap múlva újra töltsél.
  • scomcomputers
    Csak kamu az egész, meg hype,jó nagy átbaszás,mert sehol sem látni a neten a kiszivárgott verziót...
  • woy
    nincsen stalker kiszivárgott béta nélkül. mit szóltok a lost aplha kiszivárgott verziójához ?
  • lammaer
    Naaaa....
  • mcmoha
    A megjelenés. ;)
  • lammaer
    Mi?
  • mcmoha
    Még 9 nap. Csak mondom.
  • ntex

Önkénteseket keresek!

3-4 plusz ember jelentkezését várom akinek lenne kedve valamint ideje és részt szeretne venni a Lost Alpha fordításában. Hagyományos közvetlen XML szerkesztéssel történne a fordítás mert Dezodor szerint a szövegszerkesztőjük nem boldogul az ékezetes karakterekkel, szóval modokban nem árt a jártasság, főleg az említett fájltípus szerkezetének ismerete. Ja és persze némi angol tudás sem jelentene hátrányt :DDD

Aki megfelelőnek érzi magát a feladatra az majd jelentkezzen nálam PÜ-ben :)
  • ntex
    Felkeresett a mai napon. :)
  • TOMSILENT
    Figyi, írj neki Facebookon...ott vissza ír!

Dezowave
  • ntex
    Amit leírt:

A stalker megjelenése előtt 4 verziója szivárgott ki, abból három 2001-2002 körüli változatok, a negyedik 2005-ös de csak egy multiplayer beta ami nem érdekes. A HL2 2003-ban szivárgott ki ami közel sem állt készen és a játékot kiadták 2004-ben. A Lost Alphának egy 2013 őszi BETA verzióját lopták el ami a a komplett játék, összes pályával, összes sztori küldetéssel, meg egy rakat buggal és az új teszt-renderrel. Most megint el kell halasztanunk egy évvel és újra csinálni a játékot hogy ismét érdekes legyen. Talán el sem tudjátok képzelni mekkora nyomás volt rajtunk az évek során. Ha hónapokat dolgozunk rajta, vagy egy év alatt megváltoztatnák, idővel kiadnánk, a modderek darabokra szedik a most kiszivárgott verziót amiket aztán beépítenek saját modpackjaikba és az érdeklődés el is tűnik teljesen. Még ha Steamen vagy máshol meg is jelenne a legtöbben leszednék torrentről vagy máshonnan. Mostmár ingyenes lesz, támogatott lesz, és ha szeretnétek minket támogatni pénzzel van paypal számlánk a fő oldalunkon.

Kemény döntés volt amit gyorsan kellett meghozni de meg kell értenetek hogy nem akarjuk az életünket abba a játékba ölni ami nem lesz a miénk teljesen. A LA 50%-ban a miénk, 50%-ban a GSC tulajdona. Megbeszéltük a lehetőségeinket, találtunk is egy megoldást (hosszú távra) ami talán profitáló is lehetne mindkét fél számára. Biztosak lehettek abban hogy nekifogunk valami újnak a jelenlegi project kiadása után, de bővebb infó majd később :)

SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Csak nem a STALKER 2-ről lesz szó?
  • Herold
    Translate pls, én törni angol.
  • Herold
    Remélem magyarítás lesz hozzá, és nem magyarosítás. Én azt szeretném, ha magyar lenne, nem magyaros.
  • mcmoha
  • LordA
    ,,De örül hogy lesz segítsége" - Ez azt jelentse hogy magyarosítás biztosan lesz rá csak te + segítség lennél/leszel? :)Itt régen nem járt már, ebben igazad van de máshol el lehet érni. E-mail, fb stb... Ha gondolod segíthetek abban hogy tudjatok beszélni! :)
  • ntex
    Én azért annyira nem örülnék neki mivel hogy a GSC elállt a dologtól a kiszivárogtatásnak hála így fizettséget sem fognak látni belőle, emiatt gondolom a project iránti lelkesedésük is apadni fog.