2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • lammaer
    #393
    A CODhoz írtam hogy hasonlítsuk a Metrot.. ha már végigjátszásról van szó....
  • Herold
    #392
    A Metroval sem lehet összehasonlítani, mert az nem sandbox játék.
  • lammaer
    #391
    Mondjuk a CoD multira van kihegyezve, a CoP meg singlére, ezért az újrajátszás ilyen jellegű összehasonlítása sztem nem korrekt.

    Ha már nagyon hasonlítgatni akarod, akkor:

    A - hasonlítsuk össze mondjuk a Metro-t a COD single részével (amúgy nálam a metró a nyerő, a hangulata miatt, tehát egyetértek veled, az orosz játékoknak megvan a varázsa)

    B - az órát nézd hogy mennyit tölt el vki a CoDdal meg a CoP-vel :) Úgy mindjárt más lesz az újrajátszási faktor állása.
  • bgabor
    #390
    "ordító rakás fos volt eddig az összes stalker rész bug téren"

    Néha bugos, igen, minden más területen, elsősorban hangulatban pedig magasan überelik az összes nyugati FPSt ami valaha készült. Még a a Fallout:New Vegast is, ami talán a Staker széria egyetlen épkézláb nyugati konkurense. Az ilyenek meg hogy Kól of Gyuti , meg Bátőlfild labdába se rúgnak a Stalker széria mellett.

    Eddig a Call of Pripyatot ötször vittem végig, annyira hangulatos és hiánypótló játék, és úgy vélem, ezúttal sem utoljára. Kinek jutna eszébe egy CoD-ot újrajátszani?
  • tutituti
    #389
    Hát nálam volt olyan hogy elején ctd-zett egyszer és a végéig random crashbug-om volt.0 mod,semmi belenyúlás.Pár hónapra rá ugyanerre a verzióra(steames) ráraktam a modot és semmi baja nem volt.

    Stalker maga egy anomália :)

    A nagyobb modok unofficial patcheket is tartalmaznak,mivel legtöbbször akadályozza őket és teszteléskor kijön.
  • mcmoha
    #388
    A SoC utolsó változata (azt hiszem) v1.007, a Lost Alpha v1.5. Szóval elég sok fejlesztésen ment át az engine.
  • lammaer
    #387
    Mondjuk azon agyaltam, hogy a mod alapjául szolgáló játék bugjait vajh a modban tudják e orvosolni?

    (mondjuk érdekes hogy mennyire elterjedt a játékról hogy bugos - én végigjátszottam mindegyiket és olyan ordas bugokba nem botlottam. Szerencsés vagyok-e vagy csak egyszerűen felületes? :) )
  • tutituti
    #386
    itt csak az a tény szól ellened hogy jó egy éve csak a bugokat irtják,az original játékban meg az idő sürgetése miatt legtöbbször félkész állapotban kaptuk meg.

    Amúgy meg ha stalker mod akkor bugok,mivel az oroszok ontják futószalagon a modot és ha ötlet van is,legtöbbször a tesztelés elmarad.

    De feleslegesen magyarázok mert az utóbbi pár hsz-ed csak trollkodás volt..
  • Skyline
    #385
    Ez esetben egy szót nem szóltam, abból indultam ki mekkora ordító rakás fos volt eddig az összes stalker rész bug téren, és eképpen játék terén is...
  • mcmoha
    #384
    Igen.
  • Prince of Máté
    #383
    De a CS "modernsága" után jó szar visszatérni a fapados Shoc-ba...
  • oneal1
    #382
    ez a 4 nap múlva megjelenés ez a hivatalas komoly onfó?:)

    el sem hiszem, nagyon vártam már!!!!:)
  • Hecker007
    #381
    Viszont a SoC jött ki elsőnek és igazából teljesen lényegtelen melyikkel kezded a sztori így is úgy is érthető lesz.
  • Herold
    #380
    Csak rossz a sorrend. A CS a SoC előzménye.
  • zmok
    #379
    4nap !!!
    Nekifeküdtem újra! Végigjátszottam a Shadow of Chernobylt, modok nélkül, most a Clear Sky végénél járok.(Kövezzetek meg, de én ezt a részt is nagyon szeretem!)
    Utána jöhet a Call of Pripyat... (és a várva várt L.A.)
  • ntex
    #378
    Ja és hozzáteszem ezt mindezt teljesen ingyen teszik eléd, még fizetned sem kell érte. Ez azért elég nagy dolog sztem a sok manapság divatos über-bugos, épphogy játszható, fizetős early-access program között...
  • ntex
    #377
    Nem értem miért álltok páran ilyen negatívan hozzá... Nem amatőrök, a világ legjobb stalker modderi dolgoznak a projecten. Komolyan nem értem miért kell lehúzni a játékot, még ki sem próbáltad de már előre tudod hogy 100 patch kell hogy játszható legyen. Nyilván nem lesz azonnal 100%-osan bugmentes és játszható, de manapság milyen játék jön ki úgy? Ráadásul ők még fizetést sem kapnak érte, szóval eleve nem értem ezt a fitymálást. Inkább örülj hogy egyáltalán lesz valami belőle :)
  • Skyline
    #376
    És még további 100 mire használhatóra patchelik....
  • Ikraja
    #375
    már csak 5 nap
  • woy
    #374
    angol és orosz van benne
  • LordA
    #373
    Magyarításról van bárkinek bármilyen információja :)
  • N3suten
    #372
    na meglesem
  • Ikraja
    #371
    még 6 nap
  • mcmoha
    #370
    Ha esetleg valaki szeretne ráhangolódni a játékra. :)



  • mcmoha
    #369
    Szerintem angol meg orosz. Nagyon régen láttam valami fórumon, hogy valaki olaszra is fordítja, szóval lehet több nyelv is választható. Talán a magyar változat is készül már.
  • mcmoha
    #368
    Na erről van szó.
  • Herold
    #367
    Remélem a játék nem cirill betűs lesz.
  • tutituti
    #366
    no meg amúgy is.
    ha már vártunk ennyit,legalább tiszteljük meg Dezowave-et hogy legálba töltjük le.

    Én pl donate-elek is.legalább egy sör árát.megérdemli.
  • mcmoha
    #365
    You Tube tele van videókkal. A kiszivárgott verziót nem fogod könnyen megtalálni mert ciril betűkkel kéne írni a keresőbe.
    Egyébként nem érdemes 10 gigát letölteni csak azért, hogy kipróbáld és 9 nap múlva újra töltsél.
  • scomcomputers
    #364
    Csak kamu az egész, meg hype,jó nagy átbaszás,mert sehol sem látni a neten a kiszivárgott verziót...
  • woy
    #363
    nincsen stalker kiszivárgott béta nélkül. mit szóltok a lost aplha kiszivárgott verziójához ?
  • lammaer
    #362
    Naaaa....
  • mcmoha
    #361
    A megjelenés. ;)
  • lammaer
    #360
    Mi?
  • mcmoha
    #359
    Még 9 nap. Csak mondom.
  • ntex
    #358

    Önkénteseket keresek!

    3-4 plusz ember jelentkezését várom akinek lenne kedve valamint ideje és részt szeretne venni a Lost Alpha fordításában. Hagyományos közvetlen XML szerkesztéssel történne a fordítás mert Dezodor szerint a szövegszerkesztőjük nem boldogul az ékezetes karakterekkel, szóval modokban nem árt a jártasság, főleg az említett fájltípus szerkezetének ismerete. Ja és persze némi angol tudás sem jelentene hátrányt :DDD

    Aki megfelelőnek érzi magát a feladatra az majd jelentkezzen nálam PÜ-ben :)
  • ntex
    #357
    Felkeresett a mai napon. :)
  • TOMSILENT
    #356
    Figyi, írj neki Facebookon...ott vissza ír!

    Dezowave
  • ntex
    #355
    Amit leírt:

    A stalker megjelenése előtt 4 verziója szivárgott ki, abból három 2001-2002 körüli változatok, a negyedik 2005-ös de csak egy multiplayer beta ami nem érdekes. A HL2 2003-ban szivárgott ki ami közel sem állt készen és a játékot kiadták 2004-ben. A Lost Alphának egy 2013 őszi BETA verzióját lopták el ami a a komplett játék, összes pályával, összes sztori küldetéssel, meg egy rakat buggal és az új teszt-renderrel. Most megint el kell halasztanunk egy évvel és újra csinálni a játékot hogy ismét érdekes legyen. Talán el sem tudjátok képzelni mekkora nyomás volt rajtunk az évek során. Ha hónapokat dolgozunk rajta, vagy egy év alatt megváltoztatnák, idővel kiadnánk, a modderek darabokra szedik a most kiszivárgott verziót amiket aztán beépítenek saját modpackjaikba és az érdeklődés el is tűnik teljesen. Még ha Steamen vagy máshol meg is jelenne a legtöbben leszednék torrentről vagy máshonnan. Mostmár ingyenes lesz, támogatott lesz, és ha szeretnétek minket támogatni pénzzel van paypal számlánk a fő oldalunkon.

    Kemény döntés volt amit gyorsan kellett meghozni de meg kell értenetek hogy nem akarjuk az életünket abba a játékba ölni ami nem lesz a miénk teljesen. A LA 50%-ban a miénk, 50%-ban a GSC tulajdona. Megbeszéltük a lehetőségeinket, találtunk is egy megoldást (hosszú távra) ami talán profitáló is lehetne mindkét fél számára. Biztosak lehettek abban hogy nekifogunk valami újnak a jelenlegi project kiadása után, de bővebb infó majd később :)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Csak nem a STALKER 2-ről lesz szó?
  • Herold
    #354
    Translate pls, én törni angol.