31
  • Narxis
    #31
    Ha a sakk sport akkor pedig az is az.
  • tntmax
    #30
    Az "e-sport" az nem sport, ennyi.
  • Szefmester
    #29
    Sportágak az olimpiákon régebben is voltak extrémnek nevezhetőek.
  • fergusonpapa
    #28
    League of legends tényleg mehetne olimpiára :) NEm bánnám.
  • kjhun
    #27
    Vagy Super Mario Az nyer aki, hamarabb megmenti a sárkánytól a királylányt.

    Amúgy, nem sok értelme lenne ezt erőltetni az olimpiai sportágak közé. Ha, már rendezni akarnak, csinálják külön, ne az olimpiai eszme alatt erőltessék már.
  • adam46
    #26
    Röhej, már az elnevezés is, E-sport, ez inkább vicc, mint komoly dolog. Az, hogy nyomkodom a billentyűzetet, és kattintgatok az egérrel, nehogy sportnak számítson már, csak a sportot szégyenítik meg. Jó lesz látni a sok kis, ducibbnál ducibb gyereket, akiktől majd megkérdik, sportolsz valamit? - Igen, counter strikeozok! :O -.-
  • Crane
    #25
    Ja! Majd a London 2012 videojátékkal fognak játszani Rio de Janeiróban.



    Istenem! Jöhet az Apokalipszis. Megértünk a pusztulásra!
  • Archenemy
    #24
    nem olyan nagy ökörség ez, de már lentebb leírták, miért nem való "igazi" olimpiába...

    meg hát azért a nézők azt látják, hogy ki ér be előbb a célvonalba, vagy ki emel fel nagyobb súlyt, de hogy most Tristana milyen ügyesen farmol pedig Jungle Karthus kétszer is gankelte, az nem hiszem, hogy olyan sok embert érdekel, vagy látja benne a teljesítményt...
  • dzsagon
    #23
    ennél nagyobb ökörséget én még életemben nem hallottam
  • SzirmosSzisza
    #22
    Afaik az egyik legjobb játékos ukrán :D
    Illetve pl LoL-ban is az Európai/NA csapatok jóabbak egyelőre.
  • Palinko
    #21
    lol akkor inkább már a zynga póker :D
  • balintk
    #20
    Sajnos nagyon sok érv szól az Esports ellen. Szerintem az 'E-sport' még nem elég nagy ahhoz, hogy bekerüljön az olimpiára. Nyilván lehet mondani, hogy ott van az íjászat, vagy curling, hiszen ezek a sportok nem olyan népszerűek a tömeg számára, de az igazság az, hogy ezeknek a sportoknak legalább van történelmük, és már jó ideje jelen vannak, míg a e-sport, mint fogalom alig csak egy évtizede létezik, arról nem is beszélve, hogy ezek a játékok hamar elkophatnak, és akkor jön helyettük másik.
    A másik dolog pedig, hogy az olimpia elvileg a fizikai sportokról szól, a testről és az elméről, míg ezek a játékok inkább csak az elméről. Talán az SC2-nek lenne esélye bekerülnie, de akkor is... pl. a sakk se került még be, szóval az SC2-nek még kevesebb esélye van.
  • Zoli007
    #19
    Hát, ha már van szinkronúszás...
  • Bannedusermail
    #18
    Hát ennél a birkanyírás is komolyabb szám lenne.
  • asgh
    #17
    Szerintem legyen a farmville. Amelyik ország több pénzt ad a zingának, azé lesz az aranyérem.
  • jackoneill90
    #16
    Jó lenne ha bekerülne valamilyen játék. Egyes olimpiai eseménynél lényegesen izgalmasabb lenne
  • Palinko
    #15
    de melyik játékok lennének? counter strike?
  • Narxis
    #14
    Szerintem pedig jó ötlet lenne. Ez a 21. század, ideje alkalmazkodni az új trendekhez.
  • asgh
    #13
    Még ezeknek is több közük van az olimpiához, mint az e-sportoknak:



  • IMYke2.0.0.0
    #12
    Könyörgöm, ne! Az E-Sport [az elnevezése is röhejes, már a 90-es években röhögtem rajta] nem Olimpiára való.
  • hypno
    #11
    Keverik a sportot a tevékenységgel.

    A favágás sem sport. Még akkor sem, ha versenyeket rendeznek belőle.
  • vafeN
    #10
    Felesleges lenne olimpiára az esport, ezzel max annyit érnének el hogy a válogatott csapatok nem online hanem lanba játszanának.
  • Renslay
    #9
    Előbb kellene a Speedcubingot (Rubik kocka és társai kirakása) sporttá nyilvánítani....
  • Blum
    #8
    :DDD
  • kvp
    #7
    Most van a nyari es a teli olimpia. Az e sportoknak meg rendezhatnenek egy e olimpiat. Mondjuk stilusosan online... (ilyen mar van is)

    Egyebkent ha mar felvetes, akkor inkabb a gepi segedeszkozokkel vesenyzoknek kellene kulon olimpia. A paraolimpiara tul jok, sot neha az egeszsegesekhez kepest is jobbak. Jo pelda legutobbrol a lab nelkuli futo esete, aki sok egeszseges embernel bizonyult jobbnak. (es most meg indulhatott a normal olimpian)
  • niof
    #6
    Csak a StarCraft-ot ne engedélyezzék, mert akkor a koreaiak senki másnak nem hagynak esélyt... :)
  • kiralysanyi
    #5
    Itt a pénz másodlagos(harmad, negyed...) szempont szerintem. Először is a legnépszerűbb multi játékoknak nincs helyük az Olimpián, egymás virtuális gyilkolászása nehezen egyeztethető össze az olimpiai eszmével. Másodszor az a gyerkőc, aki végigszurkolja az e-sport(ok) olimpiai döntőjét, az nem azt mondja másnap reggel a szüleinek, hogy vigyetek le az uszodába/edzőterembe/lőtérre, mert olimpiai bajnok akarok lenni én is, hanem azt, hogy "anyúúú, vegyé ikszbokszot". Ami az olimpia talán legfőbb üzenetével nem kompatibilis. Aztán ott vannak ez "e-sportágak": következő Olimpiára nagy eséllyel elavulnak, gyakorlatilag négyévente új versenyszámok lennének. Az atlétika is hülyén nézne ki, ha a versenyszámait állandóan váltogatnák, és senki sem védhetné meg a címét egy adott számban. A pénzről meg annyit, hogy hiába van sok belőle az e-sportban, attól még nem biztos, hogy népszerű lenne az Olimpián. A fociban is k*rva sok van, mégsem találkoztam még olyan emberrel, aki a csak foci miatt nézné az Olimpiát (oké, a színvonal se az igazi, mégiscsak ifi a játékosok nagy része)
  • cateran
    #4
    Az 1 dolog, hogy elismerik, mint sportot, az meg 1 masik ha hivatalos olimpiai szam lesz belole. (az eletmentes "sportagat" is elismerik, meg a kotelhuzast, ami szvsz kimeriti az agyhalal fogalmat)
    Masreszt kurva nagy penz van bennuk es a "sport" mar nagyon regota a penzrol szol, ugyhogy jo esellyel be fognak kerulni.
  • wraithLord
    #3
    Szerintem teljesen rendben van a dolog. Pl. a sakk is benne van az elfogadott olimpiai sportágak között.
    Én azért szeretném, ha a tradicionális Olimpia továbbra is a fizikai sportokról, a fizikai álló-, és teljesítőképességről szólna.

    Hivatalos e-sport világbajnokságok most is vannak, és szerintem tökéletesen jó helyük van ott. Emellett nem lenne rossz, ha a NOB elismerné sportnak, de ahogy a sakknak, ennek is lehetne saját olimpiát rendezni.

    Amúgy nem hinném, hogy valaha is szerepelni fog az olimpiai programban (csakúgy, mint a sakk). De ki tudja, a pénz mindent "megold".
  • Tetsuo
    #2
    Utopisztikus? Inkabb desztopisztikus.
  • passatgt
    #1
    :D