10049
Europa Universalis IV
  • Hegi90
    #189
    tessék

    a videó elején van egy link a tutorial videóira is.
  • pecaboy
    #188
    Először játszik vele, ez azért nem az igazi...
    Nincs a jutúbon esetleg olyan "let's play" videó, ahol jó játékos játszik és magyaráz?
  • pocoksari
    #187
    inkább ne nézzen bele...én megtettem....
  • pecaboy
    #186
    Igen, ez egy ilyen játék. Kár, de végső soron jogos. Ebben az időszakban nem volt egy országnak se akár halovány esélye a "világhódításra", (ellentétben a 20. századdal - Hitler, Sztálin, utána a két hidegháborús klikk). De szerintem modolással megoldható, ha mondjuk kevesebb pontért lehet core-t rakni a provinciákra.
  • pecaboy
    #185
    Utánanéztem ennek a Postomous dolognak. Szóval Ladislau Postomous valójában V. (utószülött) László akarna lenni, csak az előbbi név teljesen helytelen (vagy csak angolosított?). Németül hívták Ladislaus Postumus-nak. Neki nyilván gyenge értékei vannak, hiszen nem volt egy kemény uralkodó - csecsemőként koronázták meg, 13-17 éves kora között uralkodott, gondolom érthető, hol a bibi :) 17 évesen meghalt, pestisben vagy mérgezésben, nem lehet tudni biztosan.

    Hunyadi László nem volt király, hiszen lefejezték, úgy meg elég nehéz uralkodni. Nagy lett volna az országban a fejetlenség :)
  • pocoksari
    #184
    akkor te nem jöhetsz :D
  • pocoksari
    #183
    no, megállapítottam, hogy nem lehet a teljes térképet elfoglalni...400 év alatt kell kb. 1000 tartományt core provinciává tenni, ami min. 100k admin pont, tehát havonta 20 fölött kellene kapni és akkor 0 techhel menne, mivel még 10 fölött sem kapsz, a 0 techet sem bírod, ráadásul másra is kell, teljesen kizárt...kicsit zavaró :(
    a franciákkal próbálkoztam kicsit...elég gyorsan megutáltak, koalícióban a portugál, spanyol, aragón, osztrák (burgundi terkával kiegészülve császárként), angol, velence, lengyel meg egy tucat kisebb...párszor összepakoltam őket tengeren és vizen egyaránt...szóval megállapítottam, hogy nem a gép hanem a szabály miatt nem fog menni...
  • LeWyTy
    #182
    Én is ha tanítotok és nem kell eredeti :P
  • pocoksari
    #181
    én benne vagyok :)
  • Signon
    #180
    Hali
    Van olyan aki szokott multiba is játszani? Össze kéne hozni egy csapatot akikkel alkalomadtán összejönnénk és játszanánk egy két órát, mert random emberekkel nem sok értelme van.
  • pocoksari
    #179
    én pl. most franciákkal maradok le techben :)
    az admint elviszi, hogy corrá tegyem a terkákat, a dipót pedig a béke...egyedül a katonai áll jól, ezért katonai ideát választottam...
  • Party Hard
    #178
    Akkor menyél CS-zni
  • LeWyTy
    #177
    De én utálok minden szöveget kibogarászni és kiírni a fordítóba... akkor inkább csak nyomkodom a gombot.
  • Party Hard
    #176
    Valaki nem vágja hogy tudnám bebiztosítani az uralkodómat legalább 40 50 évre? Modolási ötletek is jöhetnek
  • Party Hard
    #175
    én sem de ha elég türelmes vagy és használod a google fordítót akkor nem lehet baj. Ha gondolod és elmúltál 18 vegyél fel skypra és kitárgyaljuk a témát.(ez esetben írj egy privát üzenetet
  • LeWyTy
    #174
    Oksa... a legnagyobb problémám hogy nem tudok jól angol
  • Party Hard
    #173
    Ajánlom, hogy legelőször kezdj valamelyik bennszülött néppel.
    Én az irokez ekkel tanulgattam. Az egésznek tutorial hangulata van. Van 2 nép rajtad kívül és körben a nagy felfedezetlen pusztaság.
  • pecaboy
    #172
    Baromi unalmas lenne, ha elejétől végéig a történelmet kellene lépésről lépésre ismételned - mondjuk tanértéke lenne, de akkor nem játéknak hívnák :)
  • pecaboy
    #171
    Először játszd végig mindegyik tutorialt, aztán olvasd el a guide-et. Akkor már tudni fogod, mi merre hány méter, a többi meg tapasztalattal jön ;)
  • szabii98
    #170
    Ő egy híresebb videós, és a linknél található az ő let's play-e, bár angol nyelvű. Aragóniával játszik és elég sokáig eljutott, talán tud segíteni ha belenézel :)
  • LeWyTy
    #169
    Kár hogy semmit nem értek benne... az egységek készítésén kívül nem sok mindent értek....
    Politika,szövetségek,kereskedés,meg a kismillió minden ami van... hiába csináltam végig a tutorial 10x nem értem meg :D
  • DasIsFuck
    #168
    így van, kitűzöl valamilyen célt magadnak és megpróbálod elérni.
    nagyjából ez a lényeg.
  • LeWyTy
    #167
    De azon kívül hogy rohadtul nem értem... ebben mit is kell csinálni?
    Végigjátszani a történelmet?
    Meg is lehet változtatni?
    Pl a magyarokkal felfedezhetem amerikát?
    Elfoglalhatom japánt?
  • Torisaru
    #166
    Akkor Gondolom meg kell várnom mire Ladislau(aki Hunyadi László szerintem), elpatkol és Mátyás kerül a trónra, akinek a képességei még az apjánál is jobbak(de az 1,2,1-es Ladislau ül a trónon>.<).
    Az Administration, Diplomatic és Military pontokat az uralkodó, a tanácsadók és események befolyásolják.
  • Party Hard
    #165
    Előre pörgeted az időt a koronázása napjáig és úgy kezdesz.
    Én mondjuk saját uralkodó nemzetséget is csináltam magamnak
  • Party Hard
    #164
    Hogyan lehet a fejlesztési pont limitet növelni? Illetve mitől függ?
  • Torisaru
    #163
    Tudja valaki, hogyan keülhet minél hamarabb trónra Mátyás, ha meghal Hunyadi János és Ladislau Postomous kerül először utána a trónra és Mátyás lesz az utódja?
  • McCartman
    #162
    0/0/5ös második bizánci uralkodó, ez komoly? :S :D
  • pecaboy
    #161
    Ha már technológia. Az EU4-ben az ideiglenes tech máluszt tök könnyű kijátszani.

    Az EU3-ban ugye voltak a csúszkák, és ha kaptál egy negatív tech módosítót, az mindenképp korlátozta a fejlődésedet, hiszen a kapacitás nagy részét minden ország a tech fejlesztésre nyomta (kivéve, aki jó sok pénzt és óriási inflációt akart felhalmozni, de ugyebár ez nem volt egy jó ötlet). Így napról napra elveszett valamennyi a tech fejlődésből.

    Az EU4-ben viszont a fejlesztés egyik pillanatról a másikra történik. Kit érdekel, ha három évig -10% van a fejlődésre - majd fejlesztesz negyedik évben. Addig pedig gyűjtöd a monarch pontokat; ha meg már közel lenne a limithez, csinálsz vele valami más hasznosat, pl. parancsnokot toborzol, stabilitást növelsz és így tovább.
  • pecaboy
    #160
    Viccelsz? Az EU3 és EU4 techjeiben csak annyi a hasonlóság, hogy mindegyik 3-ról (EU3 ottók 5-ről) indul, illetve a nevek és a bónuszok, amit adnak. De a szisztéma teljesen más lett.
  • pocoksari
    #159
    másik gépen
    majd ezen is lesz, reméljük :)
  • DasIsFuck
    #158
    hogy mi azt nem tudom, de az kikövetkeztethető, hogy ha az easternél,nomádnál van míg a westernél nincs így kivehető h valami negatív módosító.
    és ugye az ottomán tech-be nincs.

    az eu4 mivel nincs meg nem tudom, de én úgy halottam h a tech-ekhez nem nagyon nyúltaka 3-hoz képest.
    lehet jobban beleszámít de az alap gondolom ugyan az mint a 3-ba van.


  • Party Hard
    #157
    Hát én Mátyás Királyt kicsit megerősítettem és vele szoktam kezdeni szóval ezzel behozom a méltatlan hátrányt
    De igen utána elég random. És mivel az ai megkapja a történelmi adatok szerinti tápot így csak mélyül a hátrány. De akinek nem tetszik irány vissza az age of empires méltán nagy de letűnt korszakába
  • pecaboy
    #156
    Mi a nyavalya az a slow_limit? A többit vágom.

    EU4-ben változott a helyzet a 3-hoz képest. Elsősorban azzal, hogy az uralkodók értékei nagyon sokat számítanak a techben is. Az meg, hogy milyen uralkodót kapsz, gondolom elég random dolog.
  • Party Hard
    #155
    valaki ismer modolással foglalkozó fórumot vagy oldalt? csak mert én nem találom
  • Party Hard
    #154
    Ezért cheteltem szarrá magyarországot
  • McCartman
    #153
    3ban sem volt sétagalopp, de pont ez a jó benne. :D
  • Solyom2
    #152
    Keresztes hadjárathoz hogy tudok csatlakozni?
    magyarokkal vagyok 1457ben és a pápa meghirdette a háborút az oszmánok ellen, de nem tudok ellenük háborút indítani, mert nem találom a keresztes hadjárat casus bellit.
  • szabii98
    #151
    EU3ban behuztad a mappot? azigen. van kep?:O
  • DasIsFuck
    #150
    eu3-ból.
    ottoman = {
    modifier = 0.80
    start_level = 5
    cav_to_inf_ratio = 0.5

    eastern = {
    modifier = 0.85
    start_level = 3
    cav_to_inf_ratio = 0.6
    slow_limit = 6

    western = {
    modifier = 1.0
    start_level = 3
    cav_to_inf_ratio = 0.5

    nomad_group = {
    modifier = 0.1
    start_level = 3
    cav_to_inf_ratio = 1.0
    slow_limit = 6

    a technológiákhoz ennyi van kódolva, amiből látszik, hogy az easternen van lassítás míg az ottománoknál nincs.
    tekintettel arra, hogy a western annyiiban jobb csak h a módosítója nagyobb.(valszeg eu4-be kb ugyan ez van)

    a history fájloknál is csak az adott kezdődátum uniói,háborúi és egyéb dolgai vannak kódolva, de az h mi fog csinálni az ai az nincs.


    azért esik szét a játék későbbi szakaszában mert akkor már akkora a tech különbség a nyugatiak és a magyarok között h onnan már lehetetlen tartani+nincs is olyan nagy manpowere az orzságnak és ha erre rávesszük azt h az ai játéka korántsem olyan hatásos mint azt egy ember csinálná így az olyan helyzteket nem is tudja megoldani.