10049
Europa Universalis IV
  • pocoksari
    #429
    viszont ha a tombje mellett kap terkat azt nem adja le, csak ha elerhetetlen helyekre adom (hulyeseg hogy a pu alatt allok nem kapnak athaladasi jogok egymashoz, bar gondopom az is kapcsolatnak szamitana, apropo, ez a kapcsolatok szama korlat is egy hulyeseg)...meghalt a kiralyom a kovetkezo meg 6os admin skillu, szoval a kis beosztottaknak lesz pontjuk coreositani...kivittem egy hajoval a rohadekot a hudson obolbe gondoltam belefullad tuti a vizbe ha a hajonak vege erre a rohadek haza uszott
  • pocoksari
    #428
    pl. nekem van most kb. 100-110k katonam, a PU alatt alloknak meg 350-400k, az ellenem szervezodott koalicionak meg 50k...csak kiadom az attack paracsot es szetverik oket, semmi dolgom lenyegeben...jo dolog a PU...az ertelmet persze elveszti a jatek de ezt leszamitva racionalis, nagyban plane
  • pocoksari
    #427
    ha meg tudod oldani akkor integrald be valamelyiket...de nem erdemes ezzel foglalkoznod mert a sok alarendelt nagyobb elony mint amennyit a commonw adna...de szerintem a kiralyi frigy felbonthato 1 stabilitasert vagy vazalli viszonynak szamolja es akkor 3ert...szerintem, de ez sohasem foglalkoztatott...viszont az hogy uralsz masik orszagot nagy kincs, nem erdemes felaldozni...en litvanokkal sem alapitottam meg a commonwt
  • I.C.ram
    #426
    Meg lehet valahogy szabadulni a veled perszonálunióban lévő országtól, ha a másik ország az alárendelt?

    Perszonálunióba kerültem Bajorországgal, miközben Litvániát is az én uralkodóm uralja. Ez csak azért szívás, mert a Commonwealth létrehozásához feltétel, hogy nem lehet több mint 1 perszonálunióm... Sehogy se tudok megszabadulni Bajorországtól...
  • pocoksari
    #425
    megoldódott a bug...
  • pocoksari
    #424
    na jó, szemtelen vagyok
    ha a PU alatt álló szövetségesed a háborúban megszállja az ellenség egyik tartományát, akkor az, hogy kire csíkozza át a tartományt (tehát, hogy kié lesz, kinek lesz kiosztható a béke során) attól függ, hogy van-e a tartománnyal nekem (aki a PU-t vezetem) szomszédos tartományom, ha van, akkor olyan mintha én foglalnám el, ha nincs, akkor a PU alatt álló

    ami érdekes, hogy a PU alatt álló Portugália szinten PU-vel uralt kicsi Kasztíliájának nem oszthatok földet...
  • pocoksari
    #423
    tessék:
    erre viszont sztem rájöttem, ha beosztott foglal, akkor azt nézi, hogy van-e szomszédos tartományom, ha van, akkor én foglalok, ha nincs, akkor ő foglalja el a területet
  • Hegi90
    #422
    ezt most még egyszer légyszi :D
  • pocoksari
    #421
    erre viszont sztem rájöttem, ha beosztott foglal, akkor azt nézi, hogy van-e szomszédos tartományom, ha van, akkor én foglalok, ha nincs, akkor ő foglalja el a területet
  • pocoksari
    #420
    a játékom véget ért...nem gondoltam volna, hogy így lesz vége:
    bug
    leminuszolta a pénzem a rohadék és pörgeti a kölcsönöket...hehe
  • MightyKopiati
    #419
    A gép igyekszik kerülni az overextensiont meg, ha nincs claimje a területre lepasszolja. ai-ai ország közötti diplo hozzáállás is sokat nyom ilyenkor.
  • ganges
    #418
    kösz
    nem csodát vártam, csak esetleg vmi tapasztalatmegosztás
    akkor megpróbálok új videókártyát (is) szerezni...
  • pocoksari
    #417
    rengeteg területet adok a többieknek, hogy használhassam az ő admin pontjukat is corerosításra

    ami nem értek, hogy mitől függ ki foglalja el a tartományt, mert néha engem, néha a tényleges foglót tünteti fel foglalóként

    mondjuk nagy ökör a gép...sohasem a határa mellett foglal, így ha adok neki terkát, akkor ugye átadja másnak (jellemzően az eredeti tulajnak)
  • pocoksari
    #416
    na, lement 150 év at angol játékomnál is...képtelen leszek elfoglalni a térképet...
    jelenleg így állok:
    kép
    PU alá kényszerítve: portugál, francia, aragón, cseh, magyar, ruszki, svéd + kasztilia portugálokon keresztül...
    a törökökön már nem látszik, de baromi erősek voltak...európát mondjuk gond nélkül elfoglalom, szerintem amerika és afrika is belefér, de ázsia túl nagy :(
  • warcat
    #415
    Már csak legacy driver van hozzá szerintem,2010-ből.

    De most mégis milyen csodát remélsz tőlünk,a hivatalos gépigény alatt van a kártyád,az nem sokat jelent,hogy a CK2 mégis elfutott rajta,szerencséd volt.

    Módosított Crusader Kings 2 motort használa játék,valószínűleg megnövekedett a gépigény,ami még valószínűbb,hogy tavaly,tavalyelőtt még esetleg ránéztek pár régebbi hardverre fejlesztés közben,ha hivatalosan nem is támogatott,most meg már nem.
  • Hegi90
    #414
    driver
  • ganges
    #413
    tom, ezt már egyszer feltettem, de fél nap alatt, mintha háttérbe szorult volna.. :(
    lenne egy kérdésem
    Az Eu4-et felraktam, de a térkép hibás, elcsúszott benne a partvonal, meg nem jó
    a videókártyám ATI 1600/1650, ami nem jó, tudom, hanem legalább ATI 1900 kéne, DE a Crusader Kings 2-höz is az kéne, ám mégis a térképpel semmi gond. Mit tegyek? Mert videókártyát most még nem hiszem, hogy tudnék szerezni. Köszi
  • McCartman
    #412
    Esetleg nézz bele pár let's play videóba. link

    Bár pont ahogy kerestem neked a linket belenéztem abba a bizáncos játékba felül, hát, mit ne mondjak elég amatőr módon közelíti meg a srác.
    De arra jók lehetnek ezek, hogy ihletet kapj, lásd, mások hogyan csinálják.
  • Mozes
    #411
    köszi, hát én végigmentem a tutorial-on kétszer, de amikor elkezdem élesben a játékot azt sem tudom hova nyúljak....:(
  • McCartman
    #410
    A játék céljait és mindannak megvalósítását te magad határozod meg.
    Magát a játékmechanikát a tutorial elmagyarázza.
  • McCartman
    #409
    Természetesen. :D
  • SuperGalaxy
    #408
    @GOAAL: Töltsd le a 7zip nevű programot, azzal ki tudod csomagolni a fura formátumú fájlokat ;) (Természetesen én legaláis forrásból szereztem be a játékot, ezt csak mesélték.)
    @Mozes: Nincs :D
  • Mozes
    #407
    Sziasztok!

    Elkezdtem játszani a demo single részét és elindul a játék, de azt sem tudom mit csinálják. Nincs ennek valami normális segítője?! aki mondogatja, hogy akkor most foglald el ezt vagy építs ilyen épületet stb....
  • Norbi930523
    #406
    Megvan, köszi :) (Mondjuk egyébként épp csak ki nem szúrja a szememet :D )
  • McCartman
    #405
    Kérdés mennyi idő alatt ill. hogy működik ez EU4ben, 15 éve nem kötöttek békét. Ellenben a 'call for peace' keretében szép lassan hatalmasra kezd nőni a háborús kimerültség.
    Abnormális helyzet, így is, úgy is.
  • McCartman
    #404
    Érthetően leírtam a problémát, azt is, hogy miért nem járható út amit javasoltál. Az, hogy neked nem tetszik ha másodjára is kijavítanak nem az én problémám, a stílusommal semmi gond.

    Ellenben az okoskodós megjegyzésed alapján joggal világíthatnék rá stílusbeli problémákra ha egy kicsit is érdekelne a személyeskedésed.
    Erről annyit, hogy bármennyit várok bármit csinálok A és B nem kötnek békét, patthelyzet van.
    És hogy miért kötöttem békét Aval, tudod mert ennek nem így kellene működnie de ezt senki sem láthatja előre.
  • ganges
    #403
    am néhány harc nélküli év után automatikus fehér béke kell, hogy legyen
    (McCartman)
  • ganges
    #402
    lenne egy kérdésem
    Az Eu4-et felraktam, de a térkép hibás, elcsúszott benne a partvonal, meg nem jó
    a videókártyám ATI 1600/1650, ami nem jó, tudom, hanem legalább ATI 1900 kéne, DE a Crusader Kings 2-höz is az kéne, ám mégis a térképpel semmi gond. Mit tegyek? Mert videókártyát most még nem hiszem, hogy tudnék szerezni. Köszi
  • MightyKopiati
    #401
    Stílus ember...

    Meg ha ilyen okos vagy, miért kötsz békét a jövendőbeli vazalusoddal, ki kell várni elfoglalt provinciákkal, hogy white peace legyen a jövendő vazallus és a harmadik fél közötti háború.

    Ganges módzsere is működhet, meg lehet gyorsabb.
  • McCartman
    #400
    Ez már megtörtént, hadat üzentem saját szakállamra Bnek és elvertem, hogy ne tudja elfoglalni At, más választásom nem is volt, de A és B sosem kötnek békét. Időközben már meglett A és köztem a szükséges +100as viszony is, de ez is hiábavaló mert ha békét kötök Bvel, 5 évig nem tudom békére kényszeríteni Aval mert érvényben van a békeszerződés.

    A velem való béke után pedig ahogy magához tér legyalulja At és nem tudok ellene semmit sem tenni. Ezt eléggé benézték a paradoxnál.
  • Nozz
    #399
    El lehet hagyni a HRE-t, minden provinciával külön-külön, a provinciara kattintva ahol a taxolási stb infót kapod lesz egy gomb, nem emlékszek pontosan hogy hol, de ha nem fogod találni csinálok prtsc!
  • ganges
    #398
    és még vmi.. logikusan te csak a békekötés után kötsz B-vel békét
  • ganges
    #397
    és szétvered B-t, majd aztán vagy enforce Pace vagy megvárod, h A és B békét kössön
  • ganges
    #396
    és azt nem lehetne, hogy a vazallusodtól kéred, h enegdjen be az országába a katonáid, majd megtámadod az ellenfelet, ezután a vazallusod területén B által megszállt tartományokat visszafoglalod
    még csak demóztam.. de EU3-ban ez működött nekem
  • McCartman
    #395
    Nyilván, nem is a saját vazallusod ellen akarsz hadba állni.
    Nem tudom mit értetlenkedsz vagy miért nem nézel utána ha nem vagy képben.
    Ahogy mondtam, +100as viszony szükséges a célországgal, jelen esetben Aval, tehát a vazalusommal. Mire elérné ezt a szintet már híre hamva se lenne rég beolvasztották. Ezért használhatatlan ez a lehetőség.
  • MightyKopiati
    #394
    Annál kell kérni, akivel háborúzik... ha nem fogadja el, akkor csatlakozol az ellenfél oldalán...
  • McCartman
    #393
    Nem működik a kényszerített béke ugyanis +100as viszony fölött lehet csak kezdeményezni. Friss hánorúban szerzett vazallus -50 körül kezd, mire az felmegy +100ig már 10 éve bekebelezték.
  • GOAAL
    #392
    Letöltöttem én is, viszont nem tudom, hogyan kell elindítani, le tudod írni?
  • fityusz
    #391
    Ha megváltoztatom az államvallást, az sem megoldás, mert sok féle protestáns van, így is maradnának lázadók, és kapásból -3-on lenne a stabilitás, ami végzetes lenne attól tartok.
  • fityusz
    #390
    Én a franciákkal kezdtem, szépen olvasztottam is magamba a sok kicsi kis hercegséget. A problémám abból indult, hogy jöttek a protestánsok mindenhol, a területem 3/4-ede vmilyen protestáns és persze folyton lázadnak, meg a stability cost is az egekben lehet, mert már semmire sincs pénzem, a sereg fenntartására sem. Téríteni sem tudom őket, mert van össz-vissz 1 papom és ha nem +3 a stability, ami a sok szar event miatt szinte lehetetlen, h fél évnél tovább az legyen, akkor gyakorlatilag sosem fejezné be a térítést. Nincs vmi módja, hogy mindenki újra keresztény legyen? Kezdésnek sajnos nem a vallásos, hanem az offensive techet választottam, talán azt kellett volna?