21
  • Hirvaer
    #21
    Végre egy konstruktív hozzászólás!
  • S3gglyuk
    #20
    Én egyébként rühellem a számítógépes animációkat, pont ezért, mert látszik, hogy az valójában nincs ott, nem úgy, mint a 80-as években az igazi filmtrükkökkel, azok meglehetősen valódinak tűnnek.

    Egy példa, ami eszembe jutott: a klasszikus Star Wars részekben az űrhajók valódi makettek, és ha összevetitek az újabb részekben szereplő animált űrhajókkal, szerintem sokkal kevésbé tűnik valódinak a számítógépes animáció, valahogy érezni, hogy az nincs is ott. De a maketteken viszont érezni, hogy ott vannak.

    Szóval én nagyon is kíváncsi vagyok a 48 fps-re!
  • S3gglyuk
    #19
    Aki szeretné összevetni a 24 és a 48 fps közti különbséget, itt egy rövid videó mindkét formátumban: http://www.mediafire.com/?bpg35wg93vusryu

    Egyébként netes cikkek szerint az egyik legnagyobb előnye a 48 fps-nek, hogy a számítógépes effektusok és trükkök valódinak látszanak. Pl. akik megnézték a Hobbit 48 fps-es változatát, szerintük a trollok teljesen valódinak tűntek, nem valami súlytalan valaminek a képernyőn.
  • FoodLFG
    #18
    Buktak egy nézőt. Majd letöltjük a BR rippet
  • NEGATRON
    #17
    A lényeg itt az hogy a :
    az úgynevezett mozis élmény egyik alapja a 24 fps... Mégis 48 -ba hogyy nézne ki mint valami hd kamerával felvett dokumentum film... Igenis a hangulat szerves része ez a 24 fps...
  • GaborT28
    #16
    Most komolyan ezen megy a vita, hogy 24 vagy 48 fps? Ki a f*szt érdekel. Eddig is 24 fpsben néztük a filmeket mégsem volt velük semmi gond, míg fel nem dobta egy idióta a 48 fps lehetőségét. Ez megint akkora parasztvakítás mint a 3D.
  • sandor8206
    #15
    nem tudom miről beszélsz a technika észvesztően fejlődik és semmi nem állja neki útját, annak aminek van létjogosultsága...

    de 24 fps és 48 fps-nek ennek semmi köze, ez tisztán esztétikai probléma
    pl. a legáramvonalasabb autó (tehát a leghatékonyabb technikailag) egy undormány és nem is gyártják, mert nem lenne aki megvenné

    és akkor most hülyék az emberek, mert nem vesznek csúnya autót???
  • nkmedve
    #14
    A második bekezdésednél szerintem eléggé elveszett a mondandód hitele.

    Az, hogy valamiből van automata változat, az nem azt jelenti, hogy a manuális egyből szar. De gondolom te fényképezni is full automata módban szoktál (és szerinted a fotósok elmaradottak, mert esetleg a manuális módot preferálják).
    Én pl. jobban szeretem a manuális váltókat mert imádok vezetni és szeretek mindent én csinálni. Ettől eltekintve el tudom fogadni, hogy van akinek jobban fekszik az automata váltó (főleg akik kényszerből vezetnek és amúgy utálnak volán mögé ülni).
  • TreDoR
    #13
    Jaja, én a Kozellenségeket a film végéig nem tudtam megszokni, baromi zavaró volt, az az emlegetett "10 perc" nagy kamu...
  • torma1
    #12
    Van olyan film amit 48fps-ben adtak ki? Vagy van Sapmle videó? Én megnézném de ilyet még nem láttam.
  • Sir Quno Jedi
    #11
    40km/h feletet kifolyik az agyunk a fülünkön, ezért nem tartották többek között megvalósíthatónak a modern vasutakat... Most ugyanezt éljük meg.

    Ugyanezért van még mindig normál, manuális váltó divatban Európában, főleg az elmaradott részeken. DE sorohatnám tovább. Megint a birkoid idióták győztek a technika és a tudomány felett.

    A színeskép rossz, fekete-fehéret nekik, meg ha már, akkor némafilmet!
  • sandor8206
    #10
    de pont az a lényeg, hogy eltudták dönteni, voltak tesztvetítések, levetítették és ott nem jött be, nem volt egységes a fogadtatás, ergo rizikós, ergo senki nem rak bele pénzt, ez történt
    sima üzleti megfontolás

    ha meg azt gondolod, hogy úgy működik a üzleti világ, hogy puding próbája az evés, akkor ne haragudj meg de buta vagy

    amúgy nyugi BR tuti lesz 48 fps
  • RiddleR
    #9
    Szerinted az emberek hol tudják eldönteni, ha be sem mutatják a 48fps-es verziót? Az, hogy itt-ott meg lehet majd nézni az a nullával egyenlő. Arról nem fog elterjedni, hogy ez jó vagy rossz. Az meg, hogy pár idióta megnézte és eldöntötte, hogy ez így nem jó a majd ők megmondják mi jó a "népnek" megintcsak nem az emberek döntéséről szól.
    Bár ez utóbbi nálunk elég menő a politikában. :)
  • pauly
    #8
    "az emberek el tudják dönteni, hogy nekik mi a jó és mi a nem"
  • dresden1
    #7
    Egyetértek. El sem akarom képzelni, hogy hasonló stílusban milyen gáz lenne a Hobbit. Nem illik hozzá.
  • sandor8206
    #6
    de kit érdekel, hogy mi szokatlan vagy mi nem, szar vagy jó. mindenki azt szeret, csinál, néz amit akar....ennyi, jó hogy nem mondjátok meg már másoknak, hogy mi a jó

    + nem láttam 48fps filmet, de ha hasonló mint sok digitális kamera felvétel vagy mint pl: Depp/Bale féle Közellenségek, hát akkor én is a maradi 24 fps mellett vagyok, mert az valami borzalmas volt
  • endrev
    #5
    Sandor8206, nem tudják eldönteni, csak akkor ha elég képzettek vagy műveltek hozzá. De nem elég képzettek vagy műveltek hozzá, csak az arcuk nagy, ez van. A szemed is inkább lát 48 fps-ben mint 24-ben, csak szokatlan a vásznon, mert a rossz minőséget szoktad meg normálisnak.
  • sandor8206
    #4
    nem tudom mi abban a balfaszság, hogy az emberek el tudják dönteni, hogy nekik mi a jó és mi a nem. most pont az jó nekik ami neked nem
    + Mo úgyse lett volna 48 fps verzió, ha meg külföldön élsz kicsit utaznod kell, ennyi
  • RiddleR
    #3
    Remélem legalább BD-n megjelenik 48-al különben tökön bököm magam, hogy a sok balf*sz miatt nem lehet majd így megnézni.
  • endrev
    #2
    Ja, a sok rövidlátóban fel sem merül, hogy az érzékelésünk relatív és adaptív, ergo csak megszokás kérdése... Pedig én 48 fps-ben akartam megnézni.. :(
  • Etinger
    #1
    Én az IMAX-xal voltam így, aztán 10 perc után már élvezni tudtam az egészet.