72
  • globint
    #1
    Itt a turista szezon....
    Kell az ingyen reklám.
    A média leközli az újabb fotót, a turisták meg rohannak a tóhoz.
    Ennyi.
  • NEXUS6
    #2
    A második képen Uta Meyer NDK olimpiai válogatott szinkronúszó hölgy alkarja látható szoló edzés közben.
    :D
  • Zero 7th
    #3
    Szerintem fotosop. Az a vár ott hátul nagyon bénán van odavágva. Nem is a loch ness-i tóban van a sárkány!

    :P :D
  • Lack
    #4
    Baromság.
  • TARTYOM
    #5
    Vicces hogy van aki még elhiszi.
  • wraithLord
    #6
    Ezt akartam írni, ami az utolsó bekezdésben van, hogy pontot lehetne tenni az "ügy" végére, ha valaki végre tengeralattjárókkal átvizsgálná azt a szerencsétlen tavat. Ezek szerint ez többször is megtörtént. Akkor nem értem, hol a probléma...

    És gondolom vannak biológusok, akik a Loch-Ness élővilágát kutatják, és ha az a vacak, amit ez a szerencsétlen lefényképezett, valóban élőlény, meg tudják mondani, hogy mi az - mert feltehetőleg nem először látnak ilyen vízből kilógó élőlény-hátat. Fárasztó, de nagyon.
  • Armagedown
    #7
    Nem úgy volt hogy a BBC már rég bebizonyitotta hogy nem létezik ?
  • Papirzacsi
    #8
    Hajóból nézte a fél mérföldre úszó valamit, a fénykép mégis olyan, mintha egy mondjuk 50 méter magas szikláról fotózott volna egy 200 méterre lévő valamit...
  • Zero 7th
    #9
    Pár méternél nincs magasabban, egyébként meg teleobjektív.
  • Omega
    #10
    Az vagy egy úszó fadarab vagy egy tokhal.
  • duke
    #11


    A nagyitott kep minden ketseget eloszlat. Ez a Loch Nessi szorny, vilagosan latszik. Nem hinnem hogy ezt barki ketsegbe vonhatna, hiszen tokeletesen latszik, hogy az egy szorny.
  • Anomaly
    #12
    CS3 óta minden képet fenntartásokkal kell kezelni.
  • Papirzacsi
    #13
    Látom te is vak vagy...
  • wraithLord
    #14
    A második kép meg úgy néz ki, mintha egy kis lemúr Schwarzeneggert utánozná a Terminátor 2-ből, ahogy elsüllyed az olvadt fémben. Már csak egy ujja látszik ki a vízből. :)
  • Kornan
    #15
    Szerintem meg egy földönkívüli jetiből kikelt alien látható a képen.
  • Zoliz
    #16
    Úgy látszik elfogytak a túristák Loc Nessben, 10 évente be kell dobni egy ilyen hamisítványt. Szörnyek nincsenek, csak az emberi butaság.
  • Crane
    #17
    Nekem a víz fodrozódása alapján a lefotózott lény kilátszó testrésze max. olyan 40-50cm hosszúnak tűnik.
    Szerintem reálisabb magyarázat a képre - főleg a lény gerincvonala alapján - egy felbukkanó nagytestű édesvízi hal. Hogy miféle, nem tudom, de talán van/lesz itt olyan aki rendszeresen pecázik.

  • Ape
    #18
    Már miért ne lehetnének szörnyek? Egyáltalán mit nevezünk szörnynek? Én úgy fogalmaznék, hogy lehet olyan élőlény a tóban amit még a biológusok nem fedeztek fel. A Tengerek mélyén is fedeznek fel új életformákat a mai napig. Azt viszont vitatom, hogy ez a fotó ilyesmit ábrázolna.
    Papirzacsi jól látja, nem stimmel a fotó. Az objektív hossztengelye és a vízfelszín által bezárt szög elég nagy 30-40 is fok lehet, a kép pedig közeli. Ez azt jelenti, hogy vagy aránylag közelről fényképezték 3-5 méter magasról, vagy messziről teleobjektívvel, ez esetben viszont a rohadt magasról kellett hogy fotózzanak. Teleobi kizárva, hiszen nagy a látószög (nem az obi és víz által bezárt szögre gondolok), látszanak a partok, a vár, az ég, a nagy vízfelület is. Ez telénél nem lehetséges, ott csak annyi látszana mint a fekete-fehér képen. ergo a fényképezést közelről követték el. Kamuszagú ez a sztori :)
  • wraithLord
    #19
    "Én úgy fogalmaznék, hogy lehet olyan élőlény a tóban amit még a biológusok nem fedeztek fel."

    Ja, biztos van, és becsapja a hangradart meg mindent, amivel eddig a tóban kutattak.
    Vagy akvatikus földönkívüliek egyszer belezuhantak a tóba, és azóta is ott élnek. Legjobb szórakozásuk a tóban kutató tengeralattjárókat átvágni, és mindenfélét kidugdosni a vízfelszínre, hogy a Loch Ness Monster "hívőknek" legyen mit fotózniuk.

    Félreértés ne essék, biztosan van benne olyan élőlénycsoport, amit még nem fedeztek fel, de azok nem hinném, hogy szörny kategóriába sorolhatók (pl. méret alapján). Kicsit nehéz lenne nem észrevenni, főleg, ha direkt azt keresik...
  • GaborT28
    #20
  • Ape
    #21
    kb. ugyan azt írtad amit én, csak kicsit máshogy. LoL :D
  • Zenszkij
    #22
    Ez egyértelműen egy hal háta (a Balatonban is látni ilyet), amit egy 3-4 méterre úszó csónakból, ülve (ezért a magaslati érzés) fényképeztek le. Már itt megdől az egész, de az még rátesz egy lapáttal, hogy miért csak egy kép készült. Az aki 26 éve ezt a lényt kutatja, mikor megpillantja nem 100-150 képet készít fél óra alatt, hanem csak egyet. Jó lenne hinni, de ez számalmas. Engem nem etettek meg, pedig már megörültem, végre történik valami nem hétköznapi dolog. Másik, lehet látni, hogy a háttérben tükörsíma a víz, csak itt vannak úgymond hullámok. Na ne etessenek, ez egy közeli felvétel.
  • Crane
    #23
    Azt én sem mondom, hogy nem lehet új faj a Loch Ness tóban, de szerintem is egyértelmű, hogy egy hajóból van fotózva egy 5-6 méterre úszó állat(hal) háta.
    És én sem értem, hogy 26 éve keresés után miért csak ennyi dokumentáció látott napvilágot az eseményről, holott a mai fényképezőgépekkel már mozgóképet is lehet rögzíteni.
    Másik: Én el tudom képzelni hogy a csávó valóban hiszi, hogy a szörnyet látta. 26 éven keresztül megszállottan keresni valamit, előbb-utóbb eljut odáig, hogy mindenben a szörnyet fogja látni. Ugyan ez a helyzet az UFO mániákusokkal is, akik repülők sziluettjébe, műholdak fényébe, meg egyéb légköri jelenségekbe vizionálják bele az idegen repülő tárgyakat. Pszichológia az egész.
  • gothmog
    #24
    "26 éve keresés után miért csak ennyi dokumentáció látott napvilágot"
    Nekem is ez volt a furcsa. Azt mondja, öt-tíz percig „bámulta” a lényt(...) és ezalatt összesen 1(egy!) fotót bírt készíteni. Persze, ahogy írod, neki ez már nyilván elég.
  • MacropusRufus
    #25
    az egészben az a legérdekesebb, hogy jelenleg több fotózásra alkamas gép van az embereknél mint pl. 50 éve volt. Még is 50 évvel ezelött több nagyságrenddel nagyobb mennyiségben készűltek képek pl. Nessiről vagy éppen az UFO-ról.
    Ez azért elgondolkodtató. Gy.k. minden embernek lapúl a zsebében egy olyan teló ami minimum 1-2MP képet tud készíteni. meg valami gagyi felbontásban videzni (480p). De neeem. 26 év alatt ez az egy darab kép készűlt. Számomra ez azt jelenti, hogy a) nincs ott semmi. b) már nincs ott semmi. (pl. megdöglött)

    (ja igen: és UFO sem jönnek már erre felé... már ha eddíg jöttek egyáltalán)
  • MacropusRufus
    #26
    heti 60 óra 26 éven át? :)) jó nagy marha ez az ember :)
    Életőből effektíve 9.2évet áldozott be a nagy büdös semmire...
    Mondjuk megértem, hogy ha hamisított. Tiszta ciki, hogy nem fogta fel, hogy 1-2 év alatt, hogy nincs ott semmi :D
  • cateran
    #27
    A kep fake, de "Másik, lehet látni, hogy a háttérben tükörsíma a víz, csak itt vannak úgymond hullámok." Vak vagy? Egyreszt nem tukorsima, masreszt dobtal be mar valamit nagyobb vizfeluletbe? Ha nem, probald ki mi tortenik....
  • GaborT28
    #28
    Az tény, hogy a tó elég rejtélyes. Bebizonyították többek közt azt is, hogy a fenéken addig ismeretlen szivacsok telepedtek meg, stb. Nem lehet kizárni annak az esélyét, hogy van esetleg egy máig fel nem fedezett állatfaj a vízben. A gond az, hogy mára akkora védjegyévé vállt a "szörnynek" a hosszú nyak, a hengeres test és a mellúszók, hogy ha a végén kiderülne, nem másról van szó mint egy halról (ami teszem azt mindvégig ott volt a kutatók szeme előtt, csak ők egy "plesiosaurusra" hasonlító valamit kerestek), akkor mindenki legyintene elkeseredettségében.
  • NEXUS6
    #29
    Hát ez nem éppen így van.

    Ezen a héten kb 11 000 UFO-s videót raktak fel a Tecső-re.
    E heti termés, pedig mék csak kedd van!

    OK a többség valami ősöreg videó, meg hasonlók feltámasztása, de vannak aktualitások is. Pl UFO az olimpia megnyitóján, meg nappali UFO mexikóban, tiszta időben tökéletes látási körülmények között.

    Persze lokneszi szörnyből valszeg kevesebbet látnak.
  • BrockSamson
    #30
    A technika egyre modernebb, de maig soha senki nem tudott egy normalis kepet loni se szornyrol, se foldonkivulirol (vagy annak hitt UFO-rol). Allandoan ilyen tavoli, meg elmosdott es rossz minosegu kepek. Lenyegeben egy jo foto elkeszulesenek statisztikai valoszinusege kisebb, mint a leny letezesenek valoszinusege. :D
  • GaborT28
    #31
    Ez biztos a lény egy védelmi mechanizmusa. Meggörbíti a teret maga körül, amitől a fotó szar minőségű lesz.
  • Zenszkij
    #32
    a háttérben, nem a mozgó hal körül..
  • wraithLord
    #33
    Jah, ennyi idő alatt már összehozhatott volna róla minimum egy ilyen képet :D


    De szerintem ennyi idő alatt már sikeresen klónozhatott volna egy Pleisosaurust is. :D
  • wraithLord
    #34
    Kár... Na, mindegy, akkor egy link.
  • wraithLord
    #35
    Ez sem jött be, biztos akkor valódi a kép, és próbálják eltusolni. :D
  • Oliwaw
    #36
    Le kell szögeznem, hogy a lény biztos létezik, ahogy a balatoni rém .. izé szörny is. Én saját szememmel láttam mikor a füredi vitorlás kocsma székéről hanyatt estem sörivás közben (igaz ekkor beláttam barátnőm szoknyája alá is, talán keverem a kettőt).
  • bcrics
    #37
    Szóval a szörny egy P*na?
    Okéé
  • kisemlős
    #38
    Azért a hangradar, meg az eredményei valahol a varázslás és a tudomány között ingadoznak, ha vízben egy élőlényt akar kimérni...
  • Crane
    #39
    Biztos meg akarta pingelni, mint a Vörös októbert!
  • NEXUS6
    #40
    Igen az!!!
    Egy óriási kibaxott Pirana!