152
  • gombabácsi
    #1
    Igen, és az Apple önfeláldozóan kínai rabszolgákkal csináltatja a termékeit, mert a vevők csak így tudják olcsón megvenni azokat.
  • Cat #2
    egy ilyen kijelentés után ha részvényes lennék, verném az asztalt keményen és fejeket követelnék.
  • Sir Ny
    #3
    nem most kaptál osztalékot?
  • Shiny Copperpot
    #4
    "(...) hanem a világuralom!"
    (muhahaha)
  • lapaleves
    #5
    nyilván pont emiatt a mentalitás miatt nem vagy részvényes. mekkora lehetőséget hagyott ki az apple.
  • NEXUS6
    #6
    "Az Apple fő célja nem a haszonszerzés"
    A világbéke?
    Tuttam!
  • vision5
    #7
    Az igazság valahol középen lehet, jó tervezés és igényesség nélkül nem tudnának ekkora mítoszt teremteni ami a kimagasló bevételeket hozza, de ugyanúgy piackutatás nélkül sem. Az Apple cuccai jóval drágábbak annál hogy megvennék a design nélkül is.
  • kvp
    #8
    Eleg hulyen hangzik ez a kijelentes az agazat legnagyobb haszonkulcsaval dolgozo cegerol. Mondjuk az meg rendben van, hogy az egyik tervezo nem a penzert csinalja. Az is rendben van, hogy a vallalatnal joparan nem a penzert hanem a dicsosegert/piaci reszesedesert/stb. csinaljak. De maga a vallalat mint a kezdetektol profitorientalt ceg regebb ota hajt a haszonra mint a legtobb konkurense. Mindezt raadasul sikerrel teszi, ami a hatasos piaci strategianak koszonheto.
  • lordsithlord
    #9
    "Jobs ugyanis szinte mindent a tökéletes termékek megalkotásának rendelt alá és ezt a gondolkodásmódot igyekezett a munkatársai körében is elterjeszteni."

    Ez most komoly? És hol van a vevői igény? Mert ugyebár Jobs mondta azt, mikor a vevők sorra panaszkodtak, hogy nincs a készülékeikben kártyaolvasó, a telefonjukban meg a tabletjükben USB, hogy minek az, ők olyat soha nem fognak beletenni egyetlen készülékükbe se.

    Meg is van az eredménye ennek a hozzáállásnak: a Samsung az év elejétől számítva több készüléket adott el, mint az Apple. És persze a slusszpoén: bár az Apple kevesebb készüléket adott el, mégis az övék a legnagyobb nyereség a piacon... Csak én látom úgy, hogy ez a két dolog mintha csöppet ellent mondana egymásnak?


    Másik apróság: ha annyira nem a profit érdekli őket, vajon miért igyekeznek minden ellenfelüket ellehetetleníteni a különböző pereikkel? Amiken ugyebár elég komoly kártérítési igényekkel is élnek... Ha annyira a minőség érdekli őket, vajon miért védetnek le szó szerint mindent a készülékeiken és miért figyelik nagyítóval a konkurenciát, hogy aztán rohanjanak perelni, mondván hogy egy görbület az ő tulajdonuk, mert levédették...?
  • caius marius
    #10
    Ahh ezt már kommentálni sem érdemes.
    Gyerünk almások védjétek a mundért.
  • immovable
    #11
    Én mindig tudtam, hogy ez egy karitatív szervezet. :)
  • sharpshooter #12
    A kiemelt cikk alatt miért nincs hozzászólás?:)
  • G_ArchAngel #13
    "nincs a készülékeikben kártyaolvasó, a telefonjukban meg a tabletjükben USB, hogy minek az, ők olyat soha nem fognak beletenni egyetlen készülékükbe se."

    CF kártyát olvas akármelyik Androidos készülék? Három fényképezőgépem van, egyik sem SD-s. Soha nem is volt. A te saját igényedet ne vetítsd ki másokra. Én sem fogok duzzogni, hogy nincs benne CF reader.
    Három USB-s eszközöm van, mond melyiket dugnád egy tablet-be vagy telefonba?
    Wacom Intuos, CF card reader, iPhone dock. Látod, az én igényeim nem találkoznak a tiéddel. Eszembe nem jutna 2012-ben USB-n adatot hordozni. Olyan nem fordult elő, hogy valamit wifi-n vagy neten keresztül nem oldottam volna meg, nyomtatástól, fileküldésig.

    Amint az első Androidos tablet kezelni fog CF kártyát és RAW fileokat könnyedén, az elsők között fogok venni. Addig számomra, mind az iPad, mind a Galaxy értelmetlen vágódeszka.
    Van hozzájuk külső card reader, de a RAW fileoktól meghal az összes, mégha be is olvassa pár app. Tartalmat fogyasztani kizárólag pedig nem fogok 4-500 USD-t elkölteni.

    Remélem érzed, hogy mások vagyunk. Te azért sírsz, mert X eszköz nem találkozik az igényeiddel és azért, mert az Y sem.


    Mindezeken túl, látva heteken át tartó vergődésedet és flémkeltésedet minden Apple bejegyzés alatt, bátorkodom megkérdezni:
    - Ha lenne USB és SD reader az iPad-ban, akkor azt vennél vagy keresnél benne másik funkciót, ami hiányára hivatkozva újabb vitákat tudnál feleslegesen, ugyanazt századszor leírva, generálni?
  • lpmaskmancick
    #14
    Az applebuzikról el is hiszem, hogy elhiszik mindazt, amit ez az ember mondott. Biztos nem akarnak ők hasznot szerezni, ha olyan rohadt drága mindenük....
  • Misi az ezredes
    #15
    Aki fikázza az Iphone termékeket az fogott már a kezében egyet is 2-3 hónapig a kezében? (Ennyi kell szerintem minden tulajdonságának a felderítéséhez) Vagy az ismerősökről ráragadt az undor a hiányos almára? Én rühellem az android Táblagépeket Mobilokat stb.. Vírus nincs az APPLE termékekre, nem is lesz amíg a jól bevált komoly szigorral megalkotott rendszer van..

    Nem kell IPhone buzinak lenni, hogy a márka presztízs értékét hasznosítsad akár a saját vállalkozásodban.. Nem is muszáj megvenni az ipad pl. Hisz 225-ezer forintért meg lehet venni ipad2.. Azt hiszem ennyiért más táblagépet is kapsz, de ebben van WIFI - 3G 64 GB hely stb..
  • BoneHeart
    #16
    Szerintem azt el lehet ismerni, függetlenül részrehajlásról, hogy az Apple termékei átlagminőség felett járnak. Komoly hardwaret, és stabilitást igénylő számítógépes munkáknál nagyon prefferáltak az Apple gépei. Macbook,iMac, v akár iPad, ezt több helyen is látni. Egyedül a cég mentalitása ami nem tetszik. Ez a folyamatos pereskedés például, meg az, hogy nagyon zárt az egész rendszer (már cska azértis jelleggel). És tényleg van igazság abban ,amit itt néhányan írtak, hogy az egyik legnagyobb haszonkulccsal dolgozó cégről ezt az állítást nehéz elhinni.
  • BoneHeart
    #17
    Más lenne a helyzet akkor is, ha a Magyarok nem lennének ilyen csórók, és akkor nagyon sok ember a fikázás helyett tudna magának Apple terméket venni (amit lehet csak az irigység miatt ítél el, mert ő nem tud olyat venni. ez szomorú)
  • Misi az ezredes
    #18
    A magyarok nem csak alulfizetett hangyák, de pl amerikai viszonylatban majdnem 2x-es áron adják itt el számunkra az Apple termékeket..

    Megjegyzem Amerikában a legkedveltebb márka az Apple, a zárt rendszer miatt! Hisz nem oly támadható mint egy WinXP, Win7 vagy bármi más..

    És az Amerikaiak szeretik ha nem tud nekik bárki bármi féle vírust és egyebet elküldeni..
  • Vers
    #19
    az a szopas hogy az apple nem tudja novelni az eladasait, ugyanis elfogytak a foldrol a hulyek
  • woar
    #20
    Miért gondolod, hogy az, aki nem fanboy az "fikázza" az apple termékeit? Elolvasva a hozzászólások nagy részét nem a termékeket "fikázzák", hanem a vállalatot. A apple hozzáállását, trollkodását és a fanboyok trollkodását.
  • Misi az ezredes
    #21
    Azért az Operációs rendszerért, hardveres összeállításért és minőségért én is kérnék ennyi pénzt..
  • BoneHeart
    #22
    IRL tapasztalataimra gondolok most itt.
    Misi: Persze, én is elkérném az árát, de akkor megint ide lyukadunk ki: Miért van az, hogy itthon nagyon sok dolognak, lsd. pl Apple termékek v Google nexus többszörös árát kérik el, mint máshol?

  • woar
    #23
    Vitatkozhatunk a termékek összeszerelésének, oprendszerének minőségéről, de fölösleges. Ez egy teljesen szubjektív része egy egy terméknek. Az áráról is fölösleges vitázni, mert ugye minden annyiba kerül, amennyit adnak érte. A trollkodás alatt nem az árazást értem, hanem a pereskedést, a szabadalmak áradatát, melyek homályosak félreérthetők és az apple+usa bíróság hozzáállásával monopolizáló hatásúak.

    A fanboy trollkodás, pedig része a hype marketingnek. Azonban ezeket a fiúkat és lányokat néha le kell rángatni a földre, mert ha hozzászoknak a hazudozáshoz, az hosszú távon nekik is ártalmas. (Szívesen :D )
  • Skynet
    #24
    Nem vagyok csóró,ha akarom vehetnék I4S-t is akár,nem kell,túlárazott, a komolyabb multitaskingon kívül semmi olyat nem tud amit egy középkategóriás Droid ne tudna. Cserébe szinte minden szarért fizethetsz,és még nevetséges korlátozásokkal is tele van nyomva a telefon. A felhasználók adataival ugyan úgy játszadoznak mint a google...
    Mac sem kell, itthonra felesleges, játékra nevetségesen túlárazott, hangtechnikusoknak jó,ennyi.


    Apropó amerika legkedveltedd márka... Mivel amerikai cég,amerikai telefonokkal..:)
    A vírusosdit meg felejtsük már el, Iphone-ra és androidra egyraránt vannak vírusok,de rendesen balféknek kell lenni hozzá hogy bárki beszívja...
  • woar
    #25
    Erre nem tudok mit mondani, nem hiszem, hogy reprezentatív az te, vagy bárki egyéni köre.
  • asgh
    #26
    Téged a valóság nem tud megzavarni ugye? Boldog ember lehetsz.
  • caius marius
    #27
    Ezzel vitatkoznék annyiban, hogy a fizetőképes hülyék fogytak el. :-)
  • narumon
    #28
    Minden cégnek a fő célja a haszonszerzés. Nem nagyon láttam még céget aminek nem az lenne.
  • cloud.strife
    #29
    Érdekes hogy ezeket az Engadget és Verge cikkeket úgy benyelitek mintha személyesen beszélgettetek volna a cikk alanyával, legyen az bárki is.

    BULVÁR!!!!!
  • narumon
    #30
    Alig kellett néhány hozzászólást olvasnom és máris jönnek a ferdítések....

    "Ez most komoly? És hol van a vevői igény? Mert ugyebár Jobs mondta azt, mikor a vevők sorra panaszkodtak, hogy nincs a készülékeikben kártyaolvasó, a telefonjukban meg a tabletjükben USB, hogy minek az, ők olyat soha nem fognak beletenni egyetlen készülékükbe se."

    Kérünk akkor egy linket ahol vásárlók panaszkodnak, hogy nincs a készülékekben kártyaolvasó meg USB. Addig csak fröccsögés. Akinek ez kell az nem vesz apple terméket. Ilyen egyszerű és ne állj neki megint valótlanságokat magyarázni.
  • narumon
    #31
    "az a szopas hogy az apple nem tudja novelni az eladasait, ugyanis elfogytak a foldrol a hulyek"

    A valóság meg az, hogy növelte ez eladásait.
  • narumon
    #32
    "Elolvasva a hozzászólások nagy részét nem a termékeket "fikázzák", hanem a vállalatot. A apple hozzáállását, trollkodását és a fanboyok trollkodását."

    A gond az, hogy én itt vagyok egy ideje, de 1 ujjamon meg tudnám számolni, hogy hányszor kezdte a trollkodást "apple fanboy". Az esetek 99.9%-ban egy apple hater kezdi a trollkodást.
  • narumon
    #33
    "Miért van az, hogy itthon nagyon sok dolognak, lsd. pl Apple termékek v Google nexus többszörös árát kérik el, mint máshol?"

    Talán mert többszörösek az adók?
  • narumon
    #34
    "A fanboy trollkodás, pedig része a hype marketingnek. Azonban ezeket a fiúkat és lányokat néha le kell rángatni a földre, mert ha hozzászoknak a hazudozáshoz, az hosszú távon nekik is ártalmas. (Szívesen :D )"

    Ez roppant érdekes, mert én pont így gondolom a másik oldalról. Mindig idejönnek az apple haterek és elkezdenek hazudozni. (Csak itt a pár hozzászólásban is volt jópár) Én pl erre "szakosodtam" ezeket szoktam javítgatni, hogy azért nyissák már ki a szemüket.
  • barack1
    #35
    Elég gyakori dolog, hogy egyes emberek azt gondolják, hogy az Apple gépek biztonságosabbak, mint a Windows. Ez egy hatalmas tévedés. A Windows lényegesen biztonságosabb operációs rendszer, mint az Mac Os X. Én több hackerverseny eredményeit is megnéztem, és minden esetben a Macintosth tudták leghamarabb feltörni a hackerek. Sőt sok esetben a windowst fel sem tudták úgy törni, hogy nem nyulhattak a géphez, de a Macintosht távolról is fel tudták törni. Nemrég egy vírus 600000 macintosht fertőzött meg. A microsoft a megvásárolt Windowsok 99 százalékára gyárt frissítést, így csak a lopott windowsokon tudnak terjedni a vírusok. Az apple a megvásárolt OS X -ek 39 százalékához készít biztonsági frissítést, így a mac tulajok 61 százaléka teljesen védtelen. Tehát ha nem lopott windowsod van, akkor kb. 61 szer kissebb az esélyed, hogy vírust kapj, mint ha macintoshod van.
  • woar
    #36
    Ne aggódj, aki nem elfogult, az ugyan úgy beszól a másik fanboy-nak is. A probléma talán az, hogy ha más a véleményem, mint az applenek, például: bunkóság levédeni a téglalapot, akkor az apple-katonák rögtön rám sütik a ms bérenc jelzőt (pedig régebben láttam win-t, mint mac-et).
  • woar
    #37
    Azért ez is egy böszme nagy csúsztatás. Amennyivel több tapasztalata van a win-nek az apple-lel szemben a támadásokkal kapcsolatban, pontosan annyival több vírus is található rájuk. Nem gondolom, hogy bármelyik rendszer biztonságosabb lenne, a másiknál, hiszen mindegyik előtt csak "júzerek" ülnek. A célzott támadás pedig egy vicc. Általában a legegyszerűbb frissített tűzfal (mac-en és windows-on is van beépített) is elegendő, hogy ne érje meg energiát fektetni a közvetlen támadásba.
  • narumon
    #38
    Szerintem is bunkóság levédeni, de tudtommal nem is lehet.
  • barack1
    #39
    Amit írtam az az operációs rendszer biztonságára vonatkozik. Vagyis az operációs rendszerek közül a windows sokkal biztonságosabb mint az OS X. Persze a vírus támadások nagy része nem az Op. rendszer hibáját használva települ, ezért a windows, és a macintosh felhasználók is ki vannak téve a vírus veszélynek. Az előző levelem első mondatában kifejtettem, hogy arra a téveszmére reagálok, hogy egyesek azért vesznek macintosht, mert az "biztonságosabb".
  • barack1
    #40
    Tévedsz.
    Az Apple pl. levédette a több ujjal való érintését a képernyőnek. Tudni kell, hogy az érintőképernyőt nem az Apple találta fel. Mivel az embereknek sok ujjuk van, évezredek óta több újjal érintik meg a tárgyakat. De ha egy képernyő több újjal akarsz megérinteni, akkor fizetned kell az Applenak.