115
Superman újra próbálkozik
  • Newfronter
    #75
    Na és a magyar szinkron hogy sikerült?
  • Newfronter
    #74
    Köszi, már nagyon kíváncsi vagyok rá!

    Még egy kérdés: 3D-ben nézted? Ha igen, akkor mennyire sikerült jól a 3D?
  • vérpocok
    #73
    Na ez a film is kipipálva... Én már az elején leejtettem az államat és később sem mertem érte lehajolni. Sokan azt mondják az Avatarral kezdődött a filmek új korszaka... francot! ENNÉL a filmnél kezdődik!!!
    Néhol a színészi játék lehet nem a legjobb, de a látvány és a feeling mindenért kárpótol... Nagyon bele lehet magad élni, és ne hallgassatok a negatív beállítottságú gonosz kritikusok fröcsögéseire.
    Annyira felturbózott a film lelkileg hogy mikor Superman repült szinte én is ki akartam ugrani a székből... mikor ütött én is lendítettem a kezem... egyszóval magával ragadó a film.

    Gyerekek, akkora zúzás szakad le a vászonról, hogy a Bosszúállók hősei cselgáncsozó kisiskolásoknak tűnnek ehhez képest.
  • kill3r21
    #72
    Trailer semmit nem mutat, komolyan semmit, hangyafing.....
    Elhiszed hogy ebben a nagy melegben az utsó fél órában szétfagytam mert végig rázott a hideg????

    Ez se spoiler, de mégis abba teszem
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    És meg mertek lépni egy olyan dolgot amit a superman univerzumban az életben nem gondoltam volna, ez miatt lehet lesznek vegyes érzelmek...
  • Newfronter
    #71
    Na végre valaki! Otherworld is leértékelte, nagyon bízom benne, hogy nem csalódom!
    Egyet kérdeznék! Van akció dögivel? Nem csak a trailerekben lőtték el a puskaport? Pl. a Vasember 3-ban igen kevés volt az akció.
  • kill3r21
    #70
    Na ma sikerült becsusszannom a próbavetítésre..
    le vagyok taglózva, gyerekek ez a film EPIC!
    Nálam itt kezdődik el az Acélember filmes korszaka...
    Aki szereti a látványt, az ott hagyja a moziban az állát garantálom....
    A karakter felépítése is teljesen komoly, komoly hangvételű a film, bár kisebb poénok akadnak...
    6-7en néztük, de így is kicsusszant pár "aztakurvaéletbe".....xD
    Rengeteg minden máshogy van mint az eddigi filmekben, sajnos képregényeket nem vágom, hogy mennyire hű hozzá....smallville feeling néhol meg nagyon adja, itt nem rossz értelembe gondolom a smallville sorozatot....
  • Synchronous
    #69
    Hát őszintén meg kell mondjam aki a bolygóeltolásos részeket kitalálta rendszeresen lóghatott fizika óráról.
    Az ugyanis lehetetlen. Hiába van meg az ahhoz szükséges ereje, nem tudná eltolni, maximum átszakítaná...
    Ahhoz hogy el tudja tolni, az egész bolygónak minimum egy neutroncsillag sűrűségével kéne rendelkeznie hogy elég ellenálló legyen a felülete a rá nehezedő nyomásra. Azon az aprócska felületen amelyen a bolygónak feszül (gyakorlatilag pár négyzetcentiméter) lehetetlen ezt véghezvinni. Ez olyan mintha egy kés hegyével próbálnál eltolni egy nagy papírdobozt amit telepakoltak súlyokkal... csak annyi történne hogy átszakítanád a doboz falát.

    Tudom hogy a képregény nem fizika szaklap, de ez a rész nekem ez kissé zavaró volt. :)
  • hiper KOCKA
    #68
    Minden attól függ mennyire van feltöltve a biomátrixa napenergiával. Ha elég energia van elraktározva a biomátrixában (a testét körülvevő elektromagnetikus erőtérben), az képes megugrasztani a sejtsűrűséget amitől még kevésbé sebezhető, és exponenciálisan megnövelheti az erejét, így a sokszorosát tudja nyújtani annak, mint amire átlagosan képes.
    Az egyik Darkseid elleni csatában is kirepült a Naphoz hogy feltöltse magát, utána visszament és úgy kente szét a Sötétség Urát mint a lekvárt.
    Persze ha nagyon sokáig a sárga naptól távol tartózkodna, mindenképp veszítene az erejéből... gyenge akkor sem volna, csak már nem lenne a max-ra képes.
  • Bokafix2
    #67
    A képregényekben tényleg k*rva nagy ereje volt, bár nem volt érdektelen a történet mert hasonlóan fajsúlyos ellenfeleket is kapott.
    Pl. az egyik részben az Időrabló kis is nyírta Superboy-t, pedig ő Supermannél is erősebb volt.

    Egy másik részben Metron úgy beleverte Szupi-t az aszfaltba hogy kőműveskanállal kaparták fel... szóval nem voltak érdektelenek a sztorik, és remélem a Man of Steel is megtalálja a megfelelő egyensúlyt, mert azért egy gyengus Superman-t nem szívesen látnék, aki egyszerűbb helyzetekben is gatyát kell cseréljen. Szerencsére ezt nem Bryan Singer rendezte, szóval bizakodok.
  • kill3r21
    #66
    érdektelenné válna ekkora erővel egy filmben szerintem...
  • Shiwo
    #65
    először volt a "mostani" Superman, korlátozott erővel, ki felnőtt korában öltötte magára az S-es gúnyát

    később, a képregények és a DC Comics aranykorában alakult ki, hogy Superman-nek szinte végtelen ereje van, tüsszentésével bolygórendszereket söpör el, gyorsabb a fénynél és hasonlók...ez a verzió már gyerekként köpönyegben rohangált Superboy néven...nos, ő volt képes több bolygó eltolására is...

    végül maga a DC is megunta, hogy több változata van a hősöknek, a föld történetének, és az Infinite Crisis nevű 12 részes kötettel "nagytakarítást" végeztek, összehozták a párhuzamos universum-okat, amiből egy maradt meg, és közbe eltettek a láb alól jó sok alternatív DC szereplőt, köztük az über-Supermant is... az "Earth-Two" féle verzió maradt meg, az eredeti gyengébb verzió, aki "csak" olyan 100 000 Tonna megmozgatására képes.. persze egy busz odébb rugdosása tényleg nem kellene, hogy gondot okozzon neki, de egy anyahajó megemeléséhez már erőlködnie kell
  • NovaTerra
    #64
    Jé, Nelson Van Alden! :)

    Nekem superman sose tetszett. Ő már tényleg túl szuper. Inkább a Batman világ elfajzott gonoszai, akiket, ha elüt egy busz, akkor az fáj, szóval emberfelettiek, de nem szuperek. Xmenben is már túl erősek néhányan. Jó tudom senki nem kíváncsi erre ez nem az a topic. :D
  • extra sensory
    #63
    Bizonyos súlyokat elég nagy erőlködéssel emel a trailerben... a 6,4 kvintillió tonna összsúlyhoz képest (több bolygó súlya) amit állítólag képes megmozgatni a hajó vagy a busz elég piskóta... pöckölve kéne arrébb tolnia... na de hát kell bele némi drámaiság, nem menjenek túl könnyen a dolgok. :)
  • kill3r21
    #62
    Az olvastam hogy a film utsó 40-45 perc gigászi, az elég biztató szó....legyen már csütörtök....
  • Tripod
    #61
    Kritikusok véleményére nem szabad hallgatni, az IMDB 8.4-es állás 34 ezer szavazatból nem éppen arra utal, hogy annyira rossz lenne;)
  • BoneDragon
    #60
    Kritikák eléggé megoszlanak, de én nem fogok a fos kritikusok véleményére hallgatni és tuti odafog perecelni, érzem!! Már várom a jövőhetet. :)
  • gulyasandras
    #59
    Érdekes.
  • Tripod
    #58
  • lord nihilus
    #57
    legen....wait for it......dary
  • kill3r21
    #56


    Ez eszement nagy mozi lesz!!!!
    Lessétek be :)
  • kill3r21
    #55
    beteg ennyi :D
  • k0trapali #54
    #47?
  • zoliii
    #53

    2. előzetes
  • k0trapali #52
    Egy komment az egyik oldalról:

    "Miért? Miért? Mi lesz a következő? Egy depresszív “komoly” Donald kacsa élőszereplős? Értem én, hogy a hipstereknek ez kell, de az, hogy Batman után ezt a képregényhőst is megerőszakolják az durva…"

    Ti értitek az ilyen embereket?
  • k0trapali #51
    Trailer music
  • xido
    #50
    Hans Zimmer

    na igen..ordított is végig egy Gladiátoros epikus felhang..bár a trailer muzsikák nem az adott filmekből vannak..
  • Shiwo
    #49
    a beszakadó világ az sztem vagy a krypton, vagy ha föld, akkor inkább valami becsapódás lehet.. az űrhajó meg vszeg Zod-é lehet
  • k0trapali #48
    Reméltem, hogy nem viszik el ennyire sci-fi irányba (űrhajók meg mittom milyen beszakad az egész világ szindróma blablabla...)
    Még mindig várós! Trailer zene meg majdnem Now We Are Free
  • Tripod
    #47
    Itt az új előzetes! Beszarás lesz
  • SlayR
    #46
    Nah azért sztem brutál hülyén nézne ki egy agyongyúrt majom, mint superman nem árt ha van valami testalkata, de ne túl gyúrt sztem eddig aki nagyonmegfelelt erre az Tom Welling volt a Smallvilleben színészileg nem volt a helyzetmagaslatán de teljen jó volt és sztem az új Superman is bőven megfelel.
  • Inquisitor
    #45
    A képregényben kb. évtizedenként változott a kinézete aktuális férfi ideálnak megfelelően, volt ő izomkolosszus is többek között. :)
    Ha meg emberfeletti ereje van, nem az a lényeg benne, hogy nem feltűnő?

    Ja itt egy kis videó, hátha érdekel valakit:

    Ha nem menne a beágyazás, ez egy hogyan készült videó, a vizuális effektekről.
  • vérpocok
    #44
    Az igaz hogy szupersűrűségű, de nem emiatt sebezhetetlen, hanem amiatt hogy a szervezete energiatárolóként működik és a Nap sugarait folyamatosan elraktározza, ami által a kialakult biomátrixnak köszönhetően nem sérülhet meg. Ez egy vékony de áthatolhatatlan elektromágneses erőteret hoz létre a bőre felszínén ami folyamatosan felszívja a környezetben elszórt elektromágneses energiákat és napfényt és átalakítja őket sejtproteinné (Meta-ATP), ami által egyre sűrűbb lesz a sejtszerkezete. Az egyik képregényben is pl. volt olyan rész amikor Clark-ot fiatalkorában meglőtték és a golyó bár nem ejt sebet rajta, de a nyoma még meglátszik a testén apró folt formájában... de ahogy idősödik és lassan egyre sűrűbb lesz a teste, már a nyoma sem fog a golyónak meglátszani.
    Ez az vékony erőtér teszi egyébként sebezhetetlenné is a testét a külső erőkkel szemben. De elnyeli a különböző káros sugárzásokat, radioaktív sugarak, gamma sugárzás stb...
    Egyedül a kriptonit sugárzását nem tudja elnyelni a mezeje... ugyanis egy vékony tartományban van egy áteresztő képessége a mezőnek, a kriptonit részecskék pedig pont olyan hullámhosszon sugárzanak amelyet a biomátrix nem tud elnyelni és így megsebzi a testét, vagy akár meg is ölheti ha hosszabb ideig van kitéve neki.
    Batman az egyik képregény fejezetben pont ezt a bioerőteret használta ki ellene. Superman Gothamba tévedt, mert egy gothami rém nevű bűnöző tartotta rettegésben a környéket, Superman meg szerette volna minél hamarabb lekapcsolni mivel túl sok embert tett már el láb alól, de Batman maga akarta elkapni, ezért kivonta Supermant a forgalomból. Az övére volt erősítve egy elektromos kütyü, ami mesterséges erőteret hozott létre a teste körül. És mikor Superman felszólítására sem tett le róla hogy ő fogja el a rémet, Superman el akarta fogni, de ő elmondta neki hogy amennyiben megpróbálja megállítani, és a bioaurája ütközik a kütyüje által létrehozott erőtérrel, akkor valahol a városban működésbe lép egy elrejtett bomba, ami sok ártatlan embert fog megölni. Superman először nem akarta elhinni, de aztán a szuperlátásával átszkennelte a testét és észrevette hogy tényleg ott az erőtér, és ezután már nem merte megkockáztatni hogy elkapja Batmant és félreállítsa az útból.
    A fejezetből nem derült ki hogy Batsy blöffölt-e, de nagy valószínűséggel igen, mivel miután elkapta a gothami rémet egy kriptonitot talált nála, szóval valószínűleg csak meg akarta óvni Supermant a felesleges kockázattól.
    Ezért jók a képregények, sok infót meg lehet tudni belőlük... persze a filmekbe ezekből vajmi keveset ültetnek át.
  • hiper KOCKA
    #43
    Ennyi erővel akkor azt is kifogásolni lehetne hogy miért 90-100 kg körüli (vagyis átlagos) Superman súlya, holott ő szupersűrűségű, ami által sebezhetetlen is, viszont ilyen sűrűség mellett tonnákat kéne nyomnia, mint ahogy a szupersűrű neutroncsillag magjából is sok ezer tonnát nyom egyetlen puskagolyónyi darabka.
  • Bokafix2
    #42
    Jó én értem amit mondasz, de ez az egész csak fantasztikum, fikció... nem kell benne realitást keresni... Az izmai csak látványelemként funkcionáltak volna, soha senki nem firtatná hogy miért akkorák, mert akkor mindenbe bele lehetne kötni. Mindössze annak adtam hangot hogy számomra jó lenne végre egyizmosabb kigyúrtabb palit is látni a vásznon, hogy meglegyen az a képregény feeling amiből nekem megvan egy csomó rész.
  • Malakai
    #41
    Éppen elég az, ha nem néz ki röhejesen a superman ruciban (a ruhától eltekintve :), ha izomerővel akarnák visszaadni superman erejét, akkor azt hiszem elég nagy problémájuk lenne. :)
  • Tyler1
    #40
    Teljesen felesleges belemagyarázás. Superman egy szuperhős, aminek többek között ismertetőjele a szupererő, természetfeletti képesség, és a legtöbbször nagy, erős testfelépítés. Nem kell ennek a fizikai és pszichológiai hátterét kutatni, mert rá eleve nem vonatkoznak efféle törvényszerűségek.
    Hulk esetében sem érdemes azon filózni, hogy neki milyen edzésterve lehet, meg mikor jár a kondiba.

    Persze egy ilyen felépítésű színész elég groteszk módon mutatna a vásznon, és hiteltelenné tenné a filmet.
  • Synchronous
    #39
    Ő mindig is a szórakozott viselkedésével álcázta magát, sosem a termetével... bár ekkora muszkli sztem túlzás, de azért pl. anno mikor Dean Cain vékonyka karját megpillantottam a Lois és Clark-ban kicsit megmosolyogtam. :)
  • Shiwo
    #38
    erőteljes izomzata akkor lesz valakinek, ha használja is, és mondjuk nagy súlyokat emelget... és mivel már kisgyerek korában lényegesen erősebb volt, mint a legtöbb ember, amitől egy sima farmer megerősödik, az neki semmi megerőltetőt nem jelentett...hogy ilyen izomzata fejlődjön ki, valszeg egy kézzel tartotta a traktort apucinak, míg az szerelte, és hasonló dolgokat művelhetett :)

    hogy body-builder alakkal rendelkezzen, szerintem minimum kamionokkal kellett volna emelgetnie.. és hát erős a gyanúm, hogy akinek ilyen izomzata van, az testtömegnövelőnek és táplálékkiegészítőnek nevezett hormonbombákat eszik reggelire... Clarkra meg idegen eredetéből adódóan nem minden dolog hat úgy, mint a földi emberre... ha jól rémlik, akkor képregényben be se tudott rúgni, ahogy beteg sem volt soha, míg a Superman 3-ban valahogy csak leitta magát...
  • DevilJin
    #37
    Amit linkeltél egy Terminatornak elmegy XD Így hogyan álcázná magát a nyeszlett Clark Kentnek? :D
  • lord nihilus
    #36
    Szerintem bőven elég lesz ekkora fizikum...