152
  • usersg
    #72
    Ez a pöcs dolog nálad valami fétis? No mindegy. Aberrációkat megpróbálom ignorálni a mondandódból... :D

    Igen, írtál egy választ, majd közölted, hogy mivel nem hasznos nekem a tablet, biztos számítógépbuzi vagyok. Erre válaszoltam, hogy kissé logikátlan amit mondasz, de azt már nem értetted, mert a szellemi képességeid a pöcsig terjednek... kár. Ráadásul ebben a hozzászólásodban sem sikerült megértened miről van szó. Sajnos szellemileg korlátoltaknak nem tudom elmagyarázni ezt a dolgot, de szerezhetek neked szakszerű segítséget ha akarod.. :)
  • kakamatyi123
    #71
    >Persze válaszolni azt nem tudsz, csak sértegetni.
    Mar valaszoltam a kerdesedre, hoztam peldakat...
    De ha leszarod a valaszt, nem pazarlom az energiam kis troll pocsokre:)

    >Ez rólad mond el valamit, nem >rólam.
    Pontosan, azt hogy pocsok baromsagaira nem valaszolok:)

    >És továbbra is te vagy a számítógépbuzi, ha te azért mész a természetbe, >hogy >a tabletedet bámuld. Ennyi erővel otthon is maradhatsz.
    Na mivan, hol marad a desktopmaniad???
    Rajottel hogy hulyesegeket beszeltel es masra terelted a temat...
    Kis pocs:)

    >A sexuális zavaraidat sem itt kellene kiélned, ezért a pöcsökről inkább >beszélgess máshol...
    Csak nem faj az igazsag:)
  • hitman08
    #70
    Még mindig tart az eszmecsere? :)

    Véleményem szerint a tablet egyszerűen egy köztes megoldás, semmi esetre sem jobb a pc-nél, naná, hogy nem az, viszont itt senki sem állította az ellenkezőjét. Bármilyen meglepő, léteznek emberek, akiknek a tablet nyújtja azt az átmeneti platformot, mely tökéletesen fedi igényeiket. Én is gondolkodtam jó darabig, hogy mit is vegyek, végül tablet lett belőle, munkám, igényeim szempontjából a lehető legjobb választásnak bizonyult.
  • gopher
    #69
    Semmi gond nincs a sebességével. De ha már másba nem tudsz belekötni ... Értsd már meg, hogy nekem teljesen megfelel, és soha nem tudsz meggyőzni arról, hogy ez nekem nem jó. Azt is hidd már el, hogy egy autós játékot igenis élvezetesebb irányítani vele, mivel megtudod határozni a kormány forgásszögét, és kényelmesebben, mint mobilon, mivel nagyobb. Ezt a kurzorbillentyűkkel meg nem is tudod. Ott van váltó, de az meg engem pont nem érdekel. Nagyon arcade játékos vagyok :)
  • nextman
    #68
    En speciel konyvet szoktam olvasni a klotyon:)

    De nem azert dugod a fejed a homokba, mert nem veszel kutyut, hanem azert mert nem erted meg, hogy veled ellentetben masnak az lehet jo.
  • nextman
    #67
    A telefonom 3.2-es, kifejezetten kenyelmetlen rajta bongeszni, vagy hosszabb cikket olvasni.
    Tableten pedig tokeletes.
    Ugyanakkor mondjuk diplomamunkat szerkeszteni a tablet sem lenne jo, de megnezni egy youtube video-t, vagy egy ilyen cikket elolvasni megfelelo.
  • usersg
    #66
    Ott arról volt szó leginkább, hogy miért lenne jobb a tablet egy pc -nél, nem arról hogy a mobilnál miért lenne jobb. Azt csak azért hoztam fel, mert a mobilitás kapcsán meg kellett említeni, hogy már ma is van nálad egy eszköz, amivel azokat a feladatokat meg tudod csinálni, amire egy tablet is jó lenne, azokat viszont nem tudod tablettel megcsinálni rendesen, amihez egy normális számítógép kell. Kvarcjátékhoz mérten meg marha drága a tablet. Tudom, valaki itt vett valami 30 ropis csodát, de azért arra kíváncsi lennék hogy abban mi van, mert a jellemző ár ennek a többszöröse.
  • usersg
    #65
    Persze válaszolni azt nem tudsz, csak sértegetni. Ez rólad mond el valamit, nem rólam. És továbbra is te vagy a számítógépbuzi, ha te azért mész a természetbe, hogy a tabletedet bámuld. Ennyi erővel otthon is maradhatsz.

    A sexuális zavaraidat sem itt kellene kiélned, ezért a pöcsökről inkább beszélgess máshol...
  • asgh
    #64
    "Amúgy meg ez is érdekes duma, hogy a tablet jobb tartalom fogyasztó eszköz, mint a telefonod. De miért is?"

    Most komolyan magyarázni kell, hogy miért jobb valamit 10"-on nézni, mint 4"-on? A fogyasztás meg nem mindegy, ha képes egyhuzamban 10-12 órán át üzemelni?
  • usersg
    #63
    "Te most azt bizonygatod, hogy _Neked_ nem jó. Legyen. Nekem meg nagyon is hasznomra van. Oda adtam haveromnak egy hétre, azóta Ő is akar egyet szerezni, talált is egyet 30 ezer "kemény pénzért". De tovább nem erölködöm Veled, mert felesleg."

    Az nagyon jó cucc lehet... :D Gondolom gyors, és csak úgy süvítesz a tartalmakkal.... :)
  • kakamatyi123
    #62
    Valoban, ezen a forumon midenkinek orvosra van szuksege, csak te vagy itt a zseni:)
    Itt hisztizel, csak mert gyenge vagy hogy beismerd hogy hulyeseget beszeltel...
    Nezz magadba, ha tokos vagy... ha nem, hisztizz csak tovabb...

  • usersg
    #61
    "Nem engem kapott el a hype, hanem te dugtad a fejed jo melyen a homokba."

    Miért is? mert csak olyasmit veszek ami hasznos, és a marketing kb semmilyen hatással nincs rám? Bocs... én már csak ilyen vagyok. A klotyón nem akarok "tartalmat fogyasztani".. ott éppen megszabadulok a tartalomtól.. :D
    Amúgy meg ez is érdekes duma, hogy a tablet jobb tartalom fogyasztó eszköz, mint a telefonod. De miért is? A szöveg, és hang alapú tartalmak esetén nem jobb semmivel sem, viszont nagyobb, és többet is fogyaszt.
  • usersg
    #60
    "Miert, a desktopon mit bamulsz, zsenikem???:)
    A pocsodet?:)"

    Te tényleg annyira hülye vagy hogy még a saját, ezt megelőző hozzászólásodat sem érted? Az ilyen bajokon az orvos segít...
  • hitman08
    #59
    Biztos voltam válaszodban, így még kevésbé látom értelmét a tovvábi kommunikációnak.
  • kakamatyi123
    #58
    Kar vele vitatkozni, csak egy 16eves beszukult agyatlan hulyegyerek...
  • bakvarnyu
    #57
    Hát szerintem hazudik, nem is használt tabletet, legfeljebb valami gyenge 1 magos androidos készüléket, különben nem szajkózná ezt a lassú dolgot..
    Mindegy annyira lerágott csont már ez a téma, ha valakinek nem kell ne vegyen és kész.
  • gopher
    #56
    Te most azt bizonygatod, hogy _Neked_ nem jó. Legyen. Nekem meg nagyon is hasznomra van. Oda adtam haveromnak egy hétre, azóta Ő is akar egyet szerezni, talált is egyet 30 ezer "kemény pénzért". De tovább nem erölködöm Veled, mert felesleg.
  • nextman
    #55
    Par eve 600Mhz-et tudtak a tabletek 256 vagy 128 MB RAM-mal. Nezd meg hol tartanak most. Nem csak arm letezik a vilagon, bar azt is fejlesztik, valamint az aksi kutatasok is ezerrel folynak. Nem engem kapott el a hype, hanem te dugtad a fejed jo melyen a homokba.
  • nextman
    #54
    Nem irtad, hogy mutattad nekik, te olvass vissza.
    Azt irtad, kerdezted oket, kell -e nekik?
    En jartam altalanosba, es te jartal?
    Mert a stilusod eleg bicskanyitogato.
  • kakamatyi123
    #53
    >miközben épp azt magyarázod el nekem, hogy hogyan lehetne mindig, és mindenhol >egy képernyőt bámulni.. :)
    Miert, a desktopon mit bamulsz, zsenikem???:)
    A pocsodet?:)
  • usersg
    #52
    "Es az, hogy ma hardverileg meg kicsit le vannak maradva a tabletek, hamarosan meg fog szunni, vagy legalabbis csokkenni fog a kulonbseg"

    Akkor csökkenne, ha a most meglévő pc vonal nem változna semmit. De természetesen ez nem így van. Az arm cpu egy hulladék, és az is marad. A legújabb csíkszélesség csökkentő akció már nem hoz annyit a konyhára energiafelvételből, mint a korábbiak. Ennek megfelelően, hacsak nem találnak fel valami új akkut, -ami jelenleg nem nagyon van kilátásban- akkor kb ilyen hamar lemerül minden, a teljesítmény meg nem fog úgy nőni, ahogy te azt képzeled. De persze nem is nagyon kell nőnie, ha egyszer a programok azt most is tudják, amit kell nekik, a kezelés pedig ugyanúgy visszafogja az egészet, mint a lassú hardver, tehát itt túlzottan sokat nem lehet nyerni ezeken a dolgokon. Értem én hogy elkapott téged a hype, de azért a lásd az erdőt ami a fa mögött van....
  • asgh
    #51
    "A pc már régen nem csak irodai eszköz. "

    Pontosan. Egy irodába szánt eszköz elterjedt a háztartásokban, miközben semmit nem változtattak rajta azért, hogy jobban idomuljon a háztartások igényeihez. Most megindult a paradigmaváltás, amely szerint a gyártól kimondottan az otthoni felhasználói igényekhez igazítják az termékeiket.

    "Ha minden kényelmetlenebb és lassabb a tablettel, akkor jóformán elpazarlok egy csomó időt az életemből, amit értelmesebb dolgokra is fel lehet használni."

    Különbség van a "minden" és a "minden amire én használnám" között.

    "A 10 éves kishúgom szívesebben néz minden netes tartalmat számítógépen, mert nagyobb a kép, és mert kényelmesebben egerészik, mint tapizza a telefont. Ezek szerint akkor neki is irodája van?"

    Pont azért jöttek be a tabletek, mert a telefon nem alkalmas valódi tartalomfogyasztásra, a PC-t pedig nem tartalomfogyasztásra fejlesztették. Nem nehéz megérteni, kivéve, ha valaki nem _akarja_ megérteni.

    "Na akkor álljunk meg egy szóra. Eddig arról volt szó, hogy mekkora jó hogy ezek a kütyük mobilak. Most akkor mégsem azért jó? Vagy mit akarsz ezzel mondani?"

    Annak idején a rádió egy szekrény nagyságú szerkezet volt, amit a család körbe ült. Pár évtizeddel később pedig zsebben hordták és a háztartásokból eltűntek a szekrény méretű rádiók.
    A PC-kkel is ugyanez a helyzet. Pár év múlva legalább annyira vicces lesz, hogy régebben létezett olyan, hogy "számítógépasztal" a háztartásokban, mint most, ha visszagondolunk a 80-as évekre, amikor az volt a számítógép, hogy kipakoltad a szőnyegre a C64-et és amíg játszottál, addig a család nem nézhetett TV-t.

    "ha a mérhetetlenül kevés felhasználási terület mellé a magas árat megnézzük, akkor nem értem miről beszélsz."

    A mobil eszközök - szerinted - "mérhetetlenül kevés" felhasználási területe az, ami lefedi az átlag userek felhasználói szokásainak 90%-át. Ezek ár/teljesítmény mutatója kétség kívül rosszabb, mint a PC-ké, de ezt más olyan tulajdonságokkal kompenzálják, amik az otthoni felhasználók számára magasabb prioritást élveznek, mint a nettó számítási teljesítmény. Ahogy a családi autó sem tud 3 méteres sárban tonnákat vontatni, mint a trágyarakodó, viszont van benne légkondi, és kényelmesebbek az ülései, ami 40 fokban a Balaton felé araszolva nagyobb prioritással bír a felhasználóknak, mint az árához képest viszonyított teherbíró képessége.
  • usersg
    #50
    "A csaladod azert nem elegedett a tablettel, mert a) nem probaltak, b) meg le is beszelted oket rola."

    Szövegértés egyes... pont azt mondtam, hogy MUTATTAM nekik, azt, ami épp nálam volt. Tehát használták. És nem lebeszéltem, hanem pont affelől érdeklődtem, hogy nekik esetleg kellene -e ilyen, mert ha igen, akkor valahogy megoldottuk volna hogy legyen, ha látnak benne fantáziát. Te jártál általános iskolába? Mert a szövegértést ott tanítják...
  • usersg
    #49
    "Nem ismerlek, szükségtelennek érzem, hogy bizonygassam neked az értékeit"

    Szóval akkor nincsenek érveid... rendben. Köszi.. :D
  • usersg
    #48
    "Persze ha 24oraban otthon ulsz a geped elott es nem mozdulsz el mellole, akkor tenyleg semmi ertelme..."

    Hát ez marha jó.. leírod hogy én valami mániákus vagyok, aki egész nap a gépét akarja bámulni, miközben épp azt magyarázod el nekem, hogy hogyan lehetne mindig, és mindenhol egy képernyőt bámulni.. :) Logikus.... Tehát aki számítógépbuzi, az pont az, aki azért megy a szabadba, hogy ott is számítógépezzen. Én azért megyek, hogy ne is lássak képernyőt.... tehát itt veled van a gond. Amúgy a rövid üzemidő miatt még te sem csinálhatod sokáig a gépfogdosást a szabadban, mert lemerül a kis drágád.... :D

  • usersg
    #47
    "Filmet, könyvet, zenét, játékot (Asphalt 6, Need for Speed Undercover, Modern Combat 2, és egyéb casual játékok) vonaton. Netezni nem szoktam rajta (utazás közben), mert nincs benne 3G csak Wi-Fi, de ha lenne, azt is használnám. Jóval kényelmesebb egy 7"-os képernyőn filmet nézni, mint a mobilon, könyvolvasásról ne is beszéljünk, a játékok irányítása pedig jóval kézreállóbb. Szóval nem csak marketing duma."

    Én 7 colon nem nézek filmet, mert értelmetlen. Nem is nagyon látom hogy más ezt tenné, főleg nem vonaton. Könyvet olvasni meg pontosan olyan rossz, mint sima tft -n, arra ott a könyvolvasó, aminek valóban van haszna is. Zenét hallgathatsz akármin, és szinte tuti hogy van is a zsebedben telefon ami tudja, és nem merül le olyan hamar, mint az vacak tablet, tehát ez nem kényelmesebb funkció, csak van. A játék meg kifejezetten rossz példa, mert az aztán marhára nem kényelmesebb, mint számítógépen. Ez, semmilyen műfajra nem igaz, hogy kényelmesebb lenne a tableten, maximum azok a mobil telefonos reflexjátékok, amiket meg szintén lehet mobilon játszani. Az meg, hogy a film 7 colon valamivel jobb mint 3 colon, egyértelmű, de ettől még 7 colon is szar marad.
  • nextman
    #46
    Soroljal mar ilyen igenyeket.
    A csaladod azert nem elegedett a tablettel, mert a) nem probaltak, b) meg le is beszelted oket rola.
    Hacsak nem autocad-eznek, 3d modelleznek.
    Es az, hogy ma hardverileg meg kicsit le vannak maradva a tabletek, hamarosan meg fog szunni, vagy legalabbis csokkenni fog a kulonbseg
  • hitman08
    #45
    Nem ismerlek, szükségtelennek érzem, hogy bizonygassam neked az értékeit, különben is itten vagyon ez a drága internet, olvasgass pár tesztet, véleményeket. Én egy széles skálán használható, könnyen kezelhető kis gépnek tartom, és igen, hasznosnak. Amúgy nem váltotta le a pc-t nálam sem, nem hiszem, hogy valaha is megtenné, enyhén buta dolog lenne feltételezni ilyesmit. Viszont a demagóg szűklátókörűek tömegétől olykor falra tudnék mászni.
  • kakamatyi123
    #44
    Ezt nem kerdezed komolyan, ugye? Hany eves vagy?

    Pl. reggel szaras kozben rohogni akarsz usersg commentjein:)
    Vagy a kertben a huvos hintagyban...
    Vagy eppen lemotoroztal Krk-be es egy kis borozgatas utan a haveroknak meg akarod mutatni a horgasztura eredmenyet...

    Persze ha 24oraban otthon ulsz a geped elott es nem mozdulsz el mellole, akkor tenyleg semmi ertelme...

    De konyorgom, az emberek max 1%-a szamitogepbuzi....

    Pont ezert szarnyal az Apple...
  • gopher
    #43
    Filmet, könyvet, zenét, játékot (Asphalt 6, Need for Speed Undercover, Modern Combat 2, és egyéb casual játékok) vonaton. Netezni nem szoktam rajta (utazás közben), mert nincs benne 3G csak Wi-Fi, de ha lenne, azt is használnám. Jóval kényelmesebb egy 7"-os képernyőn filmet nézni, mint a mobilon, könyvolvasásról ne is beszéljünk, a játékok irányítása pedig jóval kézreállóbb. Szóval nem csak marketing duma.
  • usersg
    #42
    "Tartalomfogyasztasra a tablet tokeletes es mobilitasanal fogva sokkal praktikusabb"

    Mond el nekem, milyen tartalmat fogyasztasz vele olyan kényelmesen, és miben nyilvánul meg nálad a gép mobilitásának bármilyen előnye. De ne ilyen légbőlkapott fantazmagóriákat írj, hanem a valóságot oké?
  • usersg
    #41
    "gondoljatok bele abba is, hogy a tarsadalom nagy reszenek mennyire kielegiti mar egy tablet nyujtotta alkalmazaskeszlet is az igenyeit."

    És ezt te miből gondolod? Ki az akit kielégít? A 10 éves húgomat nem. Az 50 éves anyámat sem. Akkor kit? Eléggé átlagos felhasználók. A többi embernek is vannak igényei, amire a tablet nem képes. Az ilyen meg olyan programok, amiket nem lehet tapicskolni, tehát nem valók erre a cuccra. Ne hidd már el hogy pár éven belül majd mindenki ilyen cuccokkal fog szaladgálni mindenhova. Szép dolog a marketing, de nem muszáj mindent azonnal benyalni, amit mondanak neked.
  • kakamatyi123
    #40
    >mit szólnának egy ilyesmihez, azt mondták jópofa, de túl sokat nem használnák... >tehát kb addig, amíg a tapi dolgot kiélvezik, aztán meg menne a fiókba. Ennél >többre nem is való.
    :) Fantaziadus csaladtagjaid lehetnek:) Vegul is mit varunk, az alma nem esik messze a fajatol:)

    Tartalomfogyasztasra a tablet tokeletes es mobilitasanal fogva sokkal praktikusabb, mint egy desktop doboz, irodai munkara nyilvan egyelore kevesbe alkalmas...
    Bar mar most is vannak olyan celteruletek, ahol munkaeszkozkent is kivalo, lasd az Ipadak hasznalata repulokon a tobb tonna kezikonyv helyett...

    De Te veletlenul se vegyel tabletet, hasznald csak a Desktopot mindenre:)

    A sexben is csak es kizarolag a misszinarius poz a jo, a tobbi csak divathobort, hasznalhatatlan:)

  • usersg
    #39
    "Ezen a lassúság dolgon én is jót mosolyogtam, enyhén más tapasztalataim vannak."

    Akkor mondd azokat a tapasztalatokat, géptípussal is, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi az, amit rendes sebességgel meg lehet vele csinálni.
  • usersg
    #38
    "Használtál már tabletet vagy csak olvastál róla? Honnan veszed, hogy lassú?Meg hogy semmire nem jó? "

    Na akkor sorban. Igen, használtam. Tapasztalatból mondom hogy lassú, és kényelmetlen, és előbbiek alapján mondom, hogy semmire sem jó, csak amire egy mobil telefon is. De ha tudsz érveket, hozd. Nekem az oly nagyra becsült almás fos is volt a kezemben eleget, és baromira nem látom azt a nagy innovációt, amit szajkóznak a nagyok...

    "Én megértem ,ha valaki jól elvan a pcvel vagy notival , de élből elutasítani a tabletet butaság."

    Nem élből utasítom el, hanem jól átgondolt érvek alapján. Maga a koncepció nem teszi lehetővé, hogy egy mobil telefonnál sokkal több legyen, egy számítógépnél viszont sokkal kevesebb. Én a netbookokra is azt mondtam már az elején, hogy lecseng, mert életképtelen, de akkor persze röhögtek rajta, hogy dehogy lesz annak vége, mert "az mindenkinek elég". Annyira elég volt, hogy ma már halott kategória.... de bizonyos értelemben, még az is jobb volt, mint amit a tablet nyújtani tud.
  • usersg
    #37
    "Egy cseppnyi fantáziával és objektivitással viszont nem nehéz belátni, van jövője a dolognak."

    Van különbség az "ez a jövő", meg a "van jövője" kijelentések között. Remélem tudod hogy mi az... azt én sem mondtam, hogy egyáltalán nem lesznek tabletek. Olvass vissza.
  • nextman
    #36
    A tablet nem lassu, a hardvere nem gyenge, es lehet rajta multitaskolni.
    Lehet, hogy nem minden tabletre igaz, de gondoljatok mar bele, mennyit fognak ezek 5 ev alatt fejlodni.
    Es attol, hogy ti,a tarsadalom kocka retege nem ezt hasznalna, gondoljatok bele abba is, hogy a tarsadalom nagy reszenek mennyire kielegiti mar egy tablet nyujtotta alkalmazaskeszlet is az igenyeit.
    Ok vannak tobbsegben, nem ti.
  • Molnibalage
    #35
    Valami rémlik erről. Ezúton gratulálok nekik. Azt, ha két ember valamiről beszélni akar és skiccel valamit, akkor előkapja majd a tabletet? OMG...
  • Molnibalage
    #34
    Csak a szerverek olyan szobában vannak, hogy komoly légkondi van, tehát 18 fokos levegőt szívnak be. Egyébként ott is az igénytelenség akkor az úr. Egyébként az eszmecsere az asztali gép vs. tabletről szólt. Az átlagusernek hol van szervere...?
  • hitman08
    #33
    Ezen a lassúság dolgon én is jót mosolyogtam, enyhén más tapasztalataim vannak.