152
  • Vers
    #112
    naja az a baj hogy loszart se ertesz hozza, a wacom szintu tollal nem a kijelzot nyomkodod, az ipad csak facebokozni valo meg angry birdsozni
  • Papichulo
    #111
    Magyarul fogalmad sincs es teszt sem letezik ilyen tablet-tel :)

    btw: van Wacom stylus ipad-hez is: https://www.wacom.com/en/Store/Pages/Product.aspx?product=CS110K
  • Papichulo
    #110
    "Oké akkor az alábbi módon is lehet használni? Én tolom a crysis 2-t tableten/butuska notin (gyenge a vga de erős a cpu), miközben a desktop előtt ülve valaki más éppen Lego karib tenger kalózaival játszana?"

    Lehet...
  • Vers
    #109
    csak abban lesz wacom szintu ceruza, ami elengedhetetlen normalis programhoz, mint a photoshop, autocad corel stb...
    az ipadon az ujjaddal nem sok mindenre mennel , es megegy fontos dolog, mivel a wifi savszelessege keves nagy felbontas realtime atvitelere,ezert csakis WIDI-s keszuleket vegyetek
  • Papichulo
    #108
    Ennek mi koze van a Microsoft meg meg sem jelent tablet-jehez?
  • Vers
    #107
  • Vers
    #106
    http://www.youtube.com/watch?v=dcqjyOW2RtM

  • Szefmester
    #105
    Oké akkor az alábbi módon is lehet használni? Én tolom a crysis 2-t tableten/butuska notin (gyenge a vga de erős a cpu), miközben a desktop előtt ülve valaki más éppen Lego karib tenger kalózaival játszana?
  • Vers
    #104
    johogy

  • Zsoltika 007
    #103
    Nem kell komolyan venni :) Vers az Vers :D
  • WoodrowWilson
    #102
    Az, 4 videokártya.:D
  • Papichulo
    #101
    "10 teraflopsos(4 darab nvidia videokartya) geppel a tabla tudja ezt, na persze nem az androidos es apples hulladekok, csakis a microsofte"

    Gondolom ezt par neten elerheto teszttel ala is tudod tamasztani...
  • Vers
    #100
    mutass nekem olyan megoldast amivel az agyban tudok autocadezni 10 teraflopsos(4 darab nvidia videokartya) geppel
    a tabla tudja ezt, na persze nem az androidos es apples hulladekok, csakis a microsofte
  • Zsoltika 007
    #99
    Én semmi esetre sem mondanám gyengének őket. Az új generációs tabletekbe már 2-4 magos cpu-t és akár 4 magos gpu-kat is pakolnak. A kis fogyasztás miatt persze nem olyan bikák de pár éve még a két kezét össze tette volna bárki hogy ilyen kraftos legyen a pc-je...
  • WoodrowWilson
    #98
    Kár, hogy a három felsorolt tulajdonságból kettő nem igaz.

    "erosek mert barmikor racsatlakozhatnak egy otthoni vagy ceges szerverre vagy felhore"

    Aha. Tehát gyengék, de ha van otthon egy erős gépem, akkor annak ki tudja használni az erejét, és nem lesz gyenge. Persze akkor meg elveszik a hordozhatóság.
  • Papichulo
    #97
    "Nekem az lenne a kompromisszumos megoldás ha a gépem amolyan szerverként funkcionálna, és a tévé, táblagép, noti a desktop erejét használná ki. Amolyan Onlive-Home edition :D Ha ez em megoldható, vagy túl költséges"

    Minden mai tabletre van mar valami remote desktop kliens, pld. VNC. Az meg evidens, hogy file server-kent tudnak hasznalni mas gepeket...
  • Szefmester
    #96
    "Annak idején a rádió egy szekrény nagyságú szerkezet volt, amit a család körbe ült. Pár évtizeddel később pedig zsebben hordták és a háztartásokból eltűntek a szekrény méretű rádiók.
    A PC-kkel is ugyanez a helyzet. Pár év múlva legalább annyira vicces lesz, hogy régebben létezett olyan, hogy "számítógépasztal" a háztartásokban, mint most, ha visszagondolunk a 80-as évekre, amikor az volt a számítógép, hogy kipakoltad a szőnyegre a C64-et és amíg játszottál, addig a család nem nézhetett TV-t."

    A rádiónál mi is változott? Ugyanannál a teljesítménynél lett kisebb az évek alatt.. a tévé meg egyre többet tudott az évek folyamán.. színes lett, majd sztereó, majd növekedett a felbontás..ma meg már netezni is tudsz velük. A desktopok ugyanígy vannak.. vagy veszel egyre kisebb de ugyanolyan teljesítményűt, vagy növeled a teljesítményt de marad a méret. Nekem a növelem a teljesítményt és marad a méret teljesen jó, mert a gép elvan a sarokban, nem is hangos.. simán alszom mellette, csak az állapotjelző ledeket kell letakarni, mert a gyártók azt hiszik karácsonyfának veszek gépet, nem használni.

    Nekem az lenne a kompromisszumos megoldás ha a gépem amolyan szerverként funkcionálna, és a tévé, táblagép, noti a desktop erejét használná ki. Amolyan Onlive-Home edition :D Ha ez em megoldható, vagy túl költséges ( nem csak a gépek ára miatt) akkor inkább maradok a desktopnál a sarokban. Könyvet meg e-readeren olvasok e-inkkel nem pedig valami tft-s gagyin.

    Ahogy lentebb írták, a zsebemben ott a mobil (holnaptól egy commtiva óccsó' okosszerű telefon szal netképes) amin zenét hallgathatok, hacsak nem veszem elő a kifejezetten zenehallgatásra kitalált lejátszót. Filmet út közben nem nézek.. veszélyes is lenne bicaj közben... olvasásra e-reader.. nem vastagabb mint egy átlagos kisregény (kabátom belső zsebében bőven elfér ősztől-télig) ha meg melózni is akarnék vonaton ülve vagy egy gyorskajáldában netán wifi közeli parknál akkor meg ott a notim... A kicsikét másfél éve vettem, használtan, kevesebbért mint egy átlaos tabletet, de még ma is jóval erősebb, és több mindenre tudom használni. És nem lesz maszatos a kijelzője sem! :) Minnyivel jobb 15"on filmet nézni meg netezni mint 7"-on, hát nem? :D A noti meg a notitáskában elvan.. a szendvics és a fél literes palack mellett... nyáron még a reader is bezsúfolható, max nem viszek annyi kaját magammal. :D
  • Vers
    #95
    a tablet elhozza az attorest,mivel a tabla olyan tulajdonsagokkal rendelkezik mint:

    -hordozhato
    -eros
    -olcso

    ilyen szamitogep jelenleg nincs a kinalatban, egyedul a tablak rendelkeznek ezekkel, hordozhatoak mert konnyuek , az akkumulator soakig birja 10 orat is akar, erosek mert barmikor racsatlakozhatnak egy otthoni vagy ceges szerverre vagy felhore, olcsoak , mert szinte csak a kijelzobol allnak

    egy nem szegeny csalad par ev mulva 20+ tablaszeru eszkozzel fog rendelkezni, telefonok, tablak, smartglassok, a huton a gazon, a falon , az asztalokon mindenhol kijelzok lesznek amik racsatlakoznak a kozponti kiszolgalora

    igy akik most agalnak a tablak ellen , hamarosan rajonnek milyen primitivek is valojaban es kenytelenek lesznek megvaltoztatni a velemenyuket


  • DjDano
    #94
    Azzal az MS kudarccal várjunk még, jelenleg a Surface tűnik a leginkább esélyesnek mint valódi Ipad alternatíva, valljuk be az Androidos tabletek eddig nem sok vizet zavartak.
  • dzsagon
    #93
    Száradjon le a farkam azon a napon, mikor PCről Tabletre váltok.
  • Zsoltika 007
    #92
    Én sem értettem mielőtt vettem egy 3rd gen ipadet. Azóta már értem. Nem akarok senkit semmire rábeszélni. Ezt mindenkinek magának kell eldönteni hogy kell-e. Nyilvánvalóan egy gamernek csalódás lesz mert nem megy rajta a skyrim/dio3/wow/ stb De pl böngészni+skype+face+néha egy kis game (és nem szar cuccok vannak már rájuk pl Gta3,Imperim Galactica 2, Max Payne 1:1 pc változat+ a tabletes nagy nevek). Na arra ennél jobb nincs. Én se hittem el a retina dumát csak mikor 3 órán át nyúztam és vissza ültem a pc elé akkor lestem hogy na ez meg mi? Annyira recések voltak a betűk és annyira mások a színek. Azóta a játékon és mozizáson kívül semmire se használom az asztali gépem. Nem mellesleg könyvet/nagyobb doksikat olvasni is jobb, mert nem fárad úgy a szemed a kontrasztos betűk miatt. Monitoron ez nem volt lehetséges. Ja és pc-n az optimalizálatlan szar pdf readerek miatt iszonyat béna a nagyobb méretű (2-300Mb+)pdf-ek olvasása. Tableten meg úgy suhan hogy élvezet nézni. (Böngészőre ugyanez vonatkozik) Pedig ez csak optimalizáltság kérdése és mégis egy tableten találtam meg az eddigi legjobb élményt nyújtó böngészést. (Bár ez inkább az asztali böngészők szegénységi bizonyítványa mint a tablet érdeme)
  • kakamatyi123
    #91
    na, meg egy ertelmes:)
  • nextman
    #90
    user error:)
  • Zoliz
    #89
    Valaki mondja már meg nekem mit lehet enni egy táblán?
    Mert, hogy egy rakat kakin kívül mast nem fogtam a kezemben a Samsung Galaxy Tab kibrobálása után az egyszer tuti. Azóta a tulaja is megvált tőle.

    Ez a hardver fejlodés? Vagy ez a álbüszke stagnálás az hanyatlás előtt? :D
  • Zsoltika 007
    #88
    Hát én ezzel nagyon nem értek egyet. Lényegében egy casual emberkének mondjuk legyen pistabácsi mi a tosznak kell egy böhöm nagy pc mikor a tablet mindent igényét kielégíti?! (és a felhasználók 80+%-át is)
  • Magiszter
    #87
    Na én is belefolyok ebbe a dologba:

    Nekem van egy asztali PC-m ami b@szott erős szerkezet, fogyaszt 300-400W-ot játék közben, alapjáraton 120 környékén. Plusz a monitor 50-60-at. Tehát kerekítsünk: 500W-ot zabál. Viszonylag hangos, pedig direkt "silent" ventiket vettem bele (hűl is mint a frigó), de játék közbe azért nem feltűnő.
    Van egy notebook-om is. Az olyan 35-40W-ot eszik. Azt ki tudom vinni a kertbe, vagy ha családi "meeting"-re megyek akkor tudom mutogatni rajta a frissen készült képeket. Ha féltesó hoz valami játékot feltesszük rá és viszi, mert azért erős szerkezet. Amíg a "vének" társalkodnak addig mi fiatalabbak tudunk játszani, neten mutogatni egymásnak dolgokat stb.
    Nemrég volt 1 hétig nálam egy tablet. Szintén nagyon szerettem, mert 9,7"-on már kényelmesen tudtam netezni, filmnézésre is nagyon jó volt, valamit levelezésre illetve a képek megnézésére. Kicsi volt, könnyű és bármikor be tudtam dobni a táskámba, ha el kellett vinni. Egy 4"-os telefon nem hozta ugyanazt az élményt, mert az kicsi a filmnézéshez és a netezéshez is. A tablet már nem. Az alatt az egy hét alatt ha 2x nyúltam hozzá a laptopomhoz, lehet sokat mondok. Sajnáltam hogy vissza kellett adnom a tulajának. Most is azon agyalok hogy venni kellene.
    Jah és nem almás volt hanem robotos.

    Tapasztalatom szerint amit egy átlag ember csinál a gépen azt képes kiszolgálni egy tablet. Internet, filmnézés, képek böngészése, levelezgetés...stb. Gépelni sem volt akkora kínszenvedés pedig én 10 ujjal vakon írok. Nagyjából másfél óra alatt ráállt az újam. És mivel a készülék 10 ujjas érintést is támogatott, ezért lényegében minden karaktert be is vett amit leütöttem.

    A tableteknem szerintem van létjogosultsága. Persze senki sem fog rajta játszani Crysis2-3-4-et még, vagy CAD-ban szerkeszteni, esetleg 3DHD filmeket vagdosni, de nem is erre van kitalálva, hanem tartalom fogyasztásra, szórakozásra.
  • asgh
    #86
    És valóban az a jövő, ha előtte lovasszekérrel vitték a kamrától a kályháig a tüzelőt. Lovasszekeret meg használjon az, aki fát vág az erdőben.
    (Értsd: tartalomgyártás vs. otthoni tartalomfogyasztás)
  • nextman
    #85
    Nyilvan a most tegla nagysagu periferiaknak sincs jovoje - szerintem.
    Illetve szerintem a kulso illeszteseknek van jovoje, nem annak, hogy mindent belemixelunk a PC-kbe.
  • Bannedusermail
    #84
    Nem. Ez kábé olyan, mintha a lovasszekér tulajoktól kérdeznéd, hogy van-e talicskájuk, mert az a jövő.
  • Bannedusermail
    #83
    A PC nem nagy. Jó példa erre egy barbone. A PC azért akkora, hogy legyen benne hely x meghajtónak, meg rakhass bele olyat, ami nincs benne. Ha ez nem kell, akkor pont akkora, mint egy laptop. Minden más csak annyi, hogy a nagyobb kijelző meg a nagyobb billentyűzet jobb, mint egy miniatürizált bizbasz, és az egeret jobban szeretjük, mint a tapipadot.
  • asgh
    #82
    Ez kb. olyan kérdés, mintha a múlt század elején megkérdezted volna, hogy tegye fel a kezét az az automobil tulaj, akinek nincs lova.
  • Bannedusermail
    #81
    Egyébként, ha már valaminek van értelme az a következő. Egy brutál laptop, ami erős, mint egy asztali gép, csak hordozható, de a kijelzője lekapható, és akkor a saját processzorával egy fasza kis tablet valamilyen mobil OS-el. De van benne Wifi is és megoldható, hogy hozzáférjen a laptop háttértárához, de az is, hogy a laptop izzadjon a saját OS-el, és a kijelzőre csak átstreameli a megjelenítendő tartalmat.

    Na ez lenne az igazi jövő. Helyette itt bénáznak tabletekkel meg pécékkel.
  • nextman
    #80
    Pedig a PC-nek (mai formajaban)szerintem is lealdozott, csak nem 5 hanem mondjuk 25 even belul. Tul nagy, tul helyhez kotott. Persze nem mondom, hogy tablet lesz helyette. Inkabb lehet, hogy ezekbol a dolgokbol valamilyen hibrid alakul majd ki.
  • Bannedusermail
    #79
    Tegye fel a kezét az a tablet tulaj, akinek vagy a családjának nincs laptopja, számítógépe.

    Nincs tömeges tumultus?

    Na akkor kijelenthető, hogy a tablet kiegészítő, és nem helyettesítő termék.
    A növekedés pedig azt jelenti, hogy a kiegészítőre egyre nagyobb az igény, és nem azt, hogy majd nem fognak PC-t vagy laptopot venni.
  • kakamatyi123
    #78
    Koszi a szakmai erveket, ennyit tudsz, kics pocs:)
  • TheCunami
    #77
    számítógép eladó
    AMD Sempron 2600+
    512mb ram
    128mb ati
    80és 200as winyó
    17'' HD MONITOR
    Szeretném eladni mert a 3,2'' telefon mindent elvégez és már csak a gitár effekt progi miatt kapcsolom be és szeretnék venni egy erősítőt
  • asgh
    #76
    PC (laptop-desktop):
    teljesítmény: 8-10
    képernyőméret: 5-10
    hordozhatóság: 5-0

    Mobil:
    teljesítmény: 1
    képernyőméret: 1
    hordozhatóság: 10

    Tablet:
    teljesítmény: 3
    képernyőméret: 5
    hordozhatóság: 9

    Tablet = optimális tartalomfogyasztó eszköz, annak akinek erre van szüksége.
    Ezért van értelme mind a három kategóriának és ezért nem lehet kiváltani egyiket a másikkal.
  • usersg
    #75
    Na jól van te kis aberrált majom. Játsz a nemi szerveddel ha ez a mániád. Amúgy ha nem tudsz értelmesen beszélgetni, akkor minek kezdesz bele?
  • kakamatyi123
    #74
    >Igen, írtál egy választ...
    Es cafoltad, hogy abban a helyzetben a tablet sokkal hasznalhatobb, mint a desktop?
    Veletlenul laragadtal sz.gepbuzizasnal:)

    De tessek, ervekkel tamaszd ala, hogy a hozott peldakban a desktop hasznalhatobb, hajra, kis pocs:)
  • usersg
    #73
    "Semmi gond nincs a sebességével. De ha már másba nem tudsz belekötni ... "

    Mi az hogy másba nem? Ez csak egy volt a sokból. Azokat nem olvastad?