876
  • mizar1
    #876
    Akkor előről:

    Mit állítottam én?

    Mindenhol anyag van valamilyen megnyilvánulási formájában.
    Az anyag alaptulajdonsága a mozgás és a kiterjedés.
    E két tulajdonság az anyagtól elvehetetlen.
    Az energia forrása mindig egy anyagi rendszer.

    Ezek alapdolgok, még akkor is ha esetleg már nem tanítják.

    Most akkor mi a bajod ezekkel az állításokkal?

    Én normálisan érveltem, mire ti páran elkezdtetek személyeskedni, és energiafajtákat fölsorolni, valamint, elhangzott egy kérés, hogy nevezzek meg újabb energiafajtát.
    Azután láttam, hogy hárman nem értitek a legegyszerűbb érvelést és logikát sem.
    Erre már én is csak személyeskedni tudtam.

    Ha erre se válaszolsz normálisan akkor a magam részéről kiírlak az értelmes emberek közül.
    Makogni nem vagyok hajlandó veled.

  • Sir Ny
    #875
    Szerintem az U belső energiára gondolt. Egy mol 27 fokos lejtő belső energiája U=3/2*1*8.PI*300 kb 3 741.3 joule.
  • caius marius
    #874
    Továbbra sem értem, hogy egy lejtőnek mitől lesz helyzeti energiája.
    Magyarázd már el légyszíves!
  • Irasidus
    #873
    Szépen kihátráltál a témából, és már csak személyeskedsz. Arra pedig amit írok, csak annyit tudsz mondani, nem vagyok normális? Hehe, ilyen az amikor érveid nincsenek. Az még mindig nagyon ciki, hogy nem emlékszel amit pár sorral lejjebb írtam, de még csak nem is veszed a fáradságot, hogy megnézd. Szórakoztató vagy, de jóból is megárt a sok! ;)
  • mizar1
    #872
    Te jó ég, ezt nem hiszem el.
    Reménytelen vagy.
    Ha sok ilyen van az országban, akkor ennek az országnak tényleg annyi.
    Képtelen vagy még azt is összefoglalni amit támadsz, te szerencsétlen.
    Nem veszed észre milyen idétlen vagy?

    "Te energiákat írtál. Energiafajták vannak, energiák az Ezo tévében vannak..."

    -Te tényleg nem vagy normális.
  • Irasidus
    #871
    "Tényleg nem tudod értelmezni a nevezéktan szót?"

    Kérdeztem miféle nevezéktanról beszélsz, mert szerinted én csak abból tudok nyavalyogni. Erre megkérdezed, hogy értem-e mi az nevezéktan? A csak a te fejedben létező nevezéktant nem érthetem, mert nem látok bele a pici fejedbe. MegaLOL. Ilyen az amikor kiderül, hogy kamuztál! :D
  • Irasidus
    #870
    "-Mi van? Ki beszélt itt energiafajtákról?
    Most komolyan: értettél abból bármit is amit írtam?"

    Te energiákat írtál. Energiafajták vannak, energiák az Ezo tévében vannak. Próbáltam értelmezni a halandzsádat, de ezek után nem teszem. Sok értelme nincs annak amit írtál, ezzel a kérdéssel elárultad magad. Csak így tovább.

    "Összefoglalnád mit írtam, és mi annak a lényege?
    Hogy mi az amit támadsz?
    Honnan veszed, hogy a netről tanultam a fizikát?
    Tényleg nem tudod értelmezni a nevezéktan szót?"

    MegLOL. XD Néhány hozzászólás után már elveszted a fonalat... :D Figyelj, ha ennyire rövid az eszed, akkor javaslom a jobb oldat a görgető sávot. Ez egy levelező fórum, ha valamit elfelejtettél, meg tudod keresni. Menni fog? Kevesebb időt kellene az értelmetlen személyeskedésre fordítani, és több időt arra mit a másik ír, mit gondolsz?

    "Eddig nem értettem, hogy a pszichológusok miért beszélnek arról állandóan, hogy a mai gyerekek nem tudják értelmezni a mondatokat.
    Nekem ez nagyon furcsa.
    Valaki elolvas valamit és nem érti, sőt félreérti, stb.
    Ez nagyon alacsony szint, tényleg.
    Olvass regényeket, akkor javulni fog a szövegértésed.
    Közben persze nem kell megválnod a banántól."

    Bla, bla, bla. Amíg ezt leírtad, a téma meg közben kiment a pici fejedből. Talán kevesebbet kellene a másik személyével foglalkozni, nem? Hehe, veled beszélgetni igazi kabaré. Abba ne hagyd! :D
  • mizar1
    #869
    "Nyilván te olyan energiafajtát is fel tudsz sorolni, amiről eddig még senki nem írt le. Sorolnád?"

    -Mi van?
    Ki beszélt itt energiafajtákról?
    Most komolyan: értettél abból bármit is amit írtam?

    Összefoglalnád mit írtam, és mi annak a lényege?
    Hogy mi az amit támadsz?
    Honnan veszed, hogy a netről tanultam a fizikát?
    Tényleg nem tudod értelmezni a nevezéktan szót?

    Eddig nem értettem, hogy a pszichológusok miért beszélnek arról állandóan, hogy a mai gyerekek nem tudják értelmezni a mondatokat.
    Nekem ez nagyon furcsa.
    Valaki elolvas valamit és nem érti, sőt félreérti, stb.
    Ez nagyon alacsony szint, tényleg.
    Olvass regényeket, akkor javulni fog a szövegértésed.
    Közben persze nem kell megválnod a banántól.


  • Irasidus
    #868
    Igen. Persze csak potenciális erőtérben, a Földön ez a gravitáció, de lehet mágneses és egyéb erőtér.
  • Irasidus
    #867
    "Mint taknyos kölyök, te nem lehetsz a tanárom."

    Legalább saját gondoltatod lenne ember! Nincs? Visszaböfögöd azt amit én írok neked? LoL. Nálad tényleg nem kerek valami.

    "Mint taknyos kölyök, te nem lehetsz a tanárom. Te hantázol, mert csak azt tudod felsorolni, hogy milyen fajta energiákat nevezünk meg, vagyis te csak a nevezéktanról tudtál vartyogni."

    Nyilván te olyan energiafajtát is fel tudsz sorolni, amiről eddig még senki nem írt le. Sorolnád? XD

    "Azt elismerem, a neten is csak süketelés van erről, ott is csak a nevezéktanról beszélnek. Így nem is tudhatsz mást, mivel te legföljebb olvasol (bár ez egy kölyöknél manapság már dicséretes) és nem gondolkodsz."

    Először is nem a nettről kellene megtanulni, hanem az iskolában kellet volna megtanulni a tanártól. Ha az nem ment akkor könyvben utánanézni. Másodszor, elárulnád miféle nevezéktanról hátazol itt?

    "a képes lennél használni a fejedet rájönnél annak tartalmára amiről írtam, és kézenfekvő is lenne számodra.
    Egy két hozzád hasonló majom még az anyag létezésében is kételkedett.
    Tudomásul veszem, hogy ilyen a mai oktatás.
    Szerencsétekre a számítógépet és egyéb fejlett eszközöket kitaláltuk nektek, így talán nem fogtok éhen halni ha mi már nem leszünk."

    Amit te eddig írtál, az egy 10 éves kisfiú fantáziavilága, a valóssággal köszönőviszonyban sincs. Az még nagyobb baj, hogy folyamatosan hazudsz, arrogáns és pöffeszkedő stílusban válaszolsz. Szánni lehet téged, mert az életeben sem lehetsz ennél több. Igazán sajnállak. Tényleg.
  • mizar1
    #866
    Mint taknyos kölyök, te nem lehetsz a tanárom.

    Éppen hogy én nem hantázok, te lökött.
    Elmondtam az anyag, energia kapcsolatát, hogy annak mi a lényege.
    Te hantázol, mert csak azt tudod felsorolni, hogy milyen fajta energiákat nevezünk meg, vagyis te csak a nevezéktanról tudtál vartyogni.

    Ha azt kérdezem mi a madárban a lényeg, akkor az süketel aki erre fölsorol pár madárfajtát és nem az aki arról beszél, hogy tolla van és repülni tud.

    Azt elismerem, a neten is csak süketelés van erről, ott is csak a nevezéktanról beszélnek. Így nem is tudhatsz mást, mivel te legföljebb olvasol (bár ez egy kölyöknél manapság már dicséretes) és nem gondolkodsz.

    Ha képes lennél használni a fejedet rájönnél annak tartalmára amiről írtam, és kézenfekvő is lenne számodra.
    Egy két hozzád hasonló majom még az anyag létezésében is kételkedett.
    Tudomásul veszem, hogy ilyen a mai oktatás.
    Szerencsétekre a számítógépet és egyéb fejlett eszközöket kitaláltuk nektek, így talán nem fogtok éhen halni ha mi már nem leszünk.
  • caius marius
    #865
    #862
  • Irasidus
    #864
    Bla, bla, bala. Lényegéről nem beszélsz, és megint hantázol. Miért? Mondjuk azért szép, hogy tőlem kérdezed meg, amit nem sikerült az iskolában megtanulni, és utána felháborodsz, hogy nem magyarázom el. Ciki, mi? :D Nem vagyok a tanárod, ha hülyeséget írsz (és csak azt írsz) az kijavítom, de ennyi. A stílusod meg téged minősít. Csak így tovább! ;)

    Van hozzáfűzni valód az energiához, vagy csak ennyit tudsz mondani, mert akkor itt befejezem, mert vércik veled való kommunikáció!
  • Sir Ny
    #863
    Mit csináltok ilyen sokan a témában ahol mizarral beszélgetek? Kezdek féltékeny lenni
  • caius marius
    #862
    Ha egy test helyzeténél fogva munkát tud végezni akkor helyzeti energiája van.
    Tehát a testnek van helyzeti energiája nem?
  • Sir Ny
    #861
    ilyen csúnyán benéztem volna? :S
  • mizar1
    #860
    Na már csak te hiányoztál.
    Egyben van a pithecus trio.
  • mizar1
    #859
    A te válaszodat vártam, de mivel nincs a fejedben semmi hiába várom.

    Nekem ne a googlee-t mutogasd, azt mutasd ami a fejedben van, ha van ott valami.
    Én már akkor neteztem amikor téged még pelenkáztak.

    Én viszont már nem szórakozom rajtad.
    Meg vagyok rökönyödve, hogy milyen alacsony színvonalra süllyedt az elmúlt évtizedekben az oktatás.

    Olyan hülyéket nevelt, akik még az anyag létezésében is kételkednek.

  • mizar1
    #858
    Mi az, hogy anyagos handabanda, te idióta?
    Téged angyalkák vesznek körül?
    Engem anyag.

    Te is hülyébb vagy mint a sok évi átlag.
  • Tau Tang Wou
    #857
    kommunisták ???
  • Sir Ny
    #856
    *vállrándítás*

    mizar: milyen propagandát? Hogy kerülnek össze egy hszbe ilyen szoros egységbe a tudósok, materialisták és kommunisták ( + a propaganda )?
  • Tau Tang Wou
    #855
    Nem lényeg. Akinek írtam az érti.
  • Sir Ny
    #854
    Milyen propagandát? Kinek a propagandáját? Kinek állna ez érdekében? Lehet hogy ez csak egy evolcionális tulajdonság hogy az ember utolsó csepp jóhíréig is képes védelmezni az általa a többség véleményének képzelt elméleteket.
  • Tau Tang Wou
    #853
    "Érdekes számomra, hogy egy taknyos kölyök mint te mekkora pofával tud nyomulni."

    Öreg vagy már, fogadjunk.
    Ezzel az anyagos handabandával próbálod meg igazolni eddigi materializmusban leélt életedet. Saját magad előtt.
    Persze titkon tudod, hogy nincs igazad.
    Abban reménykedsz, hogy majd azzal védekezel, hogy átvertek a tudósok. Te csak egy mezei ember voltál, aki elhitte a propagandát.
  • Irasidus
    #852
    "Azt kérdeztem, miből van a rugó anyaga, és mi a különbség atomi, illetve ionos szinten a felhúzatlan és a felhúzott rugó között?
    Ha még nem tanultátok -lehet, hogy ez már gimis anyag, próbáld elképzelni."

    Ott a link alul, olvasni tudsz? Mellesleg ionos szint az halandzsa, mint megszoktuk tőled. Igazi kamugép vagy. :D

    "Aztán fejtsd ki, hogyan képzelsz el egy bomlást úgy, hogy semmi sem mozdul."

    Google a te barátod is. De hajlok rá, az neked túl magas, de próbáld meg olvasni, ha gondolod.

    "Érdekes számomra, hogy egy taknyos kölyök mint te mekkora pofával tud nyomulni."

    Egyenlőre te nem veszed észre, hogy égsz. Mondjuk én nagyon jól szórakozom rajtad. Itt bukik ki az igazi szellemi szinted, hehe. Csak így tovább! :D
  • Irasidus
    #851
    Mit fejtsek ki, a helyzeti energiát? Google? Már egy sima asztallapnak is van helyzeti energiája: Eh=mgh. Egy lejtő esetébe figyelembe kell venni a meredekséget, a súrlódást is.
  • mizar1
    #850
    Gondolom azért hivatkozol állandóan a 7. általános iskolás tankönyvre mert hetedikes vagy és azt ismered.

    Azt kérdeztem, miből van a rugó anyaga, és mi a különbség atomi, illetve ionos szinten a felhúzatlan és a felhúzott rugó között?
    Ha még nem tanultátok -lehet, hogy ez már gimis anyag, próbáld elképzelni.

    Aztán fejtsd ki, hogyan képzelsz el egy bomlást úgy, hogy semmi sem mozdul.

    Érdekes számomra, hogy egy taknyos kölyök mint te mekkora pofával tud nyomulni.
  • caius marius
    #849
    Ezt légyszi fejtsd ki bővebben:
    "Egy lejtő anélkül is rendelkezik energiával, hogy legurítanál rajta valamit"
  • Irasidus
    #848
    "Akkor nézd meg atomi -pontosabban ionos szinten, hogy mi a különbség a felhúzott és a felhúzatlan rugó között. Mi okozza a feszültséget az anyagszerkezetben, he?"

    Tehát nem tudod mi az az ion... Juj. :D A rugó, a rugalmas alakváltozása révén tárolja az energiát. Nagyon hülye vagy, tudsz róla?

    Képlékenység
  • Irasidus
    #847
    "A proton átalakul neutronná,"

    Energia, pont.

    "miközben távozik a rendszerből egy pozitron meg egy neutrino. (pozitív béta bomlás)"

    Nem azért bomlik az atommag, mert részecskék távoznak, a részecskék távozása a bomlás következménye. Súlyos értelmezési problémáid vannak.

    "A lejtő nem rendelkezik energiával! Ez már agyrém amit itt összehordasz!"

    De, helyzeti energiával - ami visszavezethető a gravitációra. Például viziterőművek is ezt használják ki. 7 osztályos tananyag, a lejtő mint egyszerű gép:

    Lejtő
  • mizar1
    #846
    Te olvasd inkább Mózes V. könyvét a hadviselésről.
  • mizar1
    #845
    "...egy rúgóban tárolt energia nem mozog."

    Akkor nézd meg atomi -pontosabban ionos szinten, hogy mi a különbség a felhúzott és a felhúzatlan rugó között.
    Mi okozza a feszültséget az anyagszerkezetben, he?

    Várom az elemzésedet. :-)
  • Sir Ny
    #844
    *mozgásváltozást=helyváltozást
  • mizar1
    #843
    Szóval a béta bomlásnál nincs mozgás.
    A proton átalakul neutronná, miközben távozik a rendszerből egy pozitron meg egy neutrino. (pozitív béta bomlás)

    De nincs mozgás, valóban. Minden szubatomi részecske mozdulatlan.
    Ennyire már nem lehetsz lökött.

    Te vagy az elemi szinten.
    A helyzeti energia hogyan lett? valami eltávolította a tömegtől fölhúzta a rugót, stb. Az nem mozgással lett, okoska?
    Mi a fenére játszod az agyad, számomra ez fölfoghatatlan.

    A lejtő nem rendelkezik energiával! Ez már agyrém amit itt összehordasz!
  • Irasidus
    #842
    Tényleg ennyire képtelen vagy felfogni, hogy te egy általános iskolai 7. osztályos tankönyv tartalmával állsz vitában? ;) És miért hazudsz? Sehol nem írtam olyat, hogy energia az anyagtól független! Én az írtam: az energia visszavezethető a négy alapvető kölcsönhatásra. Azt mondtam az energia nem csak mozgás. Az energia munkavégző képességet jelent, vagy állapotváltozásra való képességet, pont. Mivel tudom, hogy az értelmezési képességed igen gyengék, ezért leírom: álltopváltozás nem mozgásváltozást jelent. Továbbá sajnálatos, hogy képtelen vagy megérteni a potenciális energia (vagy helyzeti energia) fogalmát. Egy lejtő anélkül is rendelkezik energiával, hogy legurítanál rajta valamit; továbbá a bétabomlás során sem mozog semmi, meg a gravitációban sem mozog semmi. Vérciki. :(
  • mizar1
    #841
    Nekem nem volt ciki.
    Tudatlanságotok benneteket minősít és nem engem.

    Mivel nem tudtatok olyan energiát megnevezni aminek nincs az anyaghoz köze -holott állítottátok, hogy ilyen létezik, ezt a vitát elveszítettétek.

    Már nem várom el, hogy megértsd az E=mc2 fizikai és filozófiai lényegét.

    Sir Ny.-től még kevésbé, ő tanulmányozza csak a Bibliáját.

  • Irasidus
    #840
    Sejtettem, hogy nem tudsz forrást megjelölni. Megnyugtató, hogy amit írsz az csak a saját tudatlanságod fantázia terméke. Tényleg ciki veled való társalgás, be is fejezem.
  • mizar1
    #839
    Én soha nem hazudok, te majom.
    Vigyázz a szádra!
  • Sir Ny
    #838
    Konkrétan hazudsz. Ez már az undorító kategóriába esik. Szia.
  • mizar1
    #837
    Már látom mi okozza a problémát.
    Föllelhetők a neten és könyvekben energiáról szóló definíciók, de a lényeget nem érintik. Ilyen energia meg olyan energia, próbálják körülírni, de sehol nem írják le, hogy mi a lényege, hogy az anyag valamilyen mozgása a forrása, tehát végül is a forrás mindig anyag.
    De szintetizálva az olvasottakat és gondolkodva a föllelhető információkból levonható ez a következtetés.

    Nem adják tehát sehol készen a következtetést.
    Márpedig a megértéshez szükséges a következtetések levonása, a gondolkodás.