93
  • M2 #53
    Aztán ott vannak a sikertelen Apple termékek, mint például a Magic Trackpad, amit el is nevezett a közösség Tragic Macpad-nek. Vagy a nagyon silány füleseik.
    Ezeket miért nem szeretik az "agymosott birkák", ilyenkor szerintetek Steve szelleme kikapcsolja az agymosó berendezést?

    Elmondom a szörnyű valót: nincs semmilyen agymosás, van pár alaposan átgondolt, jól kivitelezett termék, hasonlóan jó rendszerrel körülvéve. Ezt úgy árazta be a piac, hogy drágán eladható (hiába tenné oda az Apple, hogy 500 dollár ha senki nem venné meg annyiért), extra nagy profitokat termel, ami látszik is az egész cég helyzetén.

    Mellesleg a Samsung is nagyon jó ár/érték arányú termékeket gyárt, kicsit alsóbb szegmensben, rajtuk is látszik a jó eredmény.

    A Google meg egy tőkeerős cég, mindenbe befektet és mindent másol, eddig inkább gyengébben mint az eredeti, de legalább (látszólag) ingyen adja.

    Nokia nagyon jó gyártó volt de pár évig kapkodott és mégis közben egy helyben toporgott, a végére volt vagy 70 féle modellje, egyik sem volt igazán jó.
  • M2 #52
    Ébredjetek már fel: nincsenek agymosott Apple vásárlók és fanboyok, meg ki tudja milyen képzelt csoportokat kreáltatok magatoknak.

    Igen, van néhány megszállott Apple rajongó, ők viszont a legszigorúbban tesztelik az új termékeket. Amint találnak bármi hibát, azonnal jelzik és aztán napokig tele is vele az internet. Vagy szerintetek Android és Samsung felhasználók jelezték például az antenna hibát???

    Az is tény, hogy nagyon profi az Apple marketingje, de az csak addig működik, míg a vevő megvásárolja a terméket, aztán már csak a tulajdonos és a készülék van. Szerintetek Android felhasználók követelésére kerültek bele az Apple cuccokba a hiányolt dolgok?
  • M2 #51
    "Nyilván objektív egy rakás agymosott birka véleménye..."

    Nem, csak a Te véleményed létezik, aki pedig megmutatná neked, igazából mekkorát is tévedsz, azt gyorsan tedd át az általad kreált "agymosott birkák" csapatába. Aztán persze ne vedd észre, hogy rögeszmés vagy és el kellene beszélgetned egy orvossal, mert az életed más területét is érintheti.
  • M2 #50
    A szabvány szónak a magyar nyelvben van egy elég pontos jelentése, ha ti nem így használjátok, akkor ne én legyek már a hibás, amiért értelmetlen baromságokat írtok össze.

    Most ismét megtudtuk, hogy a pár 10 milliós darabszám az nem tömeggyártás.
  • sanyicks
    #49
    Értelmezz, ne csak fröcsögj!

    Arra értette a szabványkijelzőt, mert ugye az apple mindig mondja a "miért ilyen drága az ipad/ miért túlárazott?" kérdésre, hogy nem az, ennyibe kerül, alig van hasznuk rajta.
    És ugye a tömeggyártott kijelzőméretek (a felsoroltak) olcsóbbak mint egy egyedi méretű kijelző.

    Tehát az apple:
    -vagy hazudik az előállítási árról
    -vagy szándékosan feleslegesen drága alkatrészt választ
  • sanyicks
    #48
    "Ilyet még nem tudott mutatni nekem az apple, és a samsung sem." hopp ez után nem fejeztem be.
    Szóval a másik baj vele pedig az hogy korlátolt. Jó igen ott a jailbreak, de az már sufnituning, na meg sd kártya hely és rendes usb akkor sem lesz az apple mobiljain és tabletjein. Ezek a samsungokon megvannak, de úgy is túlárazottak, bár igaz hogy mindig a leg-leg csúcskategóriát képviselik (a csúcskategória pedig ár/teljesítmény arányban mindig rossz, pc-n is), viszont a samsungnál alsó kategóriában világosan a túlárazottság, összehasonlíthatóan, amikor ugyan annyi pénzért más gyártótól vagy 2x olyan jó paraméterekkel rendelkező telefont lehet venni.
  • sanyicks
    #47
    hogy ne vágnám!

    Azért tepsi, mert nem apple :D amúgy nem galaxy s-re gondoltam, gyakorlatilag ti mindent letepsiztek ami nagyobb mint a kedvencetek. Ami meg kisebb, az meg "használhatatlan :)

    #43:
    "Az értéktelen szerintem kizárható, pont az a bajod velük, hogy drágák."

    Miért lenne kizárható? Az hogy valami drága, nem zárja ki hogy értéktelen. A fogyasztói társadalom értéktelen baromságok eladására épül, jó drágán.

    A bajom egyrészt tényleg az vele hogy drága (tudásához képest nem éri meg, márpedig én csak annak és azért szeretek pénzt adni aki kiérdemli, és az ára az értékének megfelelő. Ilyet még nem tudott mutatni nekem az apple, és a samsung sem.

    "A minőségre egyetlen objektív mérés létezik (nem, nem az hogy "sanyicks szerint szar"): a már ismert drága áron megvásárolják-e az emberek, majd vásárlás után mennyire elégedettek. Na ebben pont annyira vezet az Apple a cuccaival, hogy fölénye behozhatatlan."

    Ezen jót mosolyogtam. Nyilván objektív egy rakás agymosott birka véleménye, akik legalább is elsőre divatból vásárolták meg, és ha beismernék hogy valami mégsem tetszik benne, akkor azt is beismernék hogy tévedtek(és ezt a legtöbb ember fél beismerni, főleg mások előtt), emellett kirekesztődnének abból a közegből ami miatt megvásárolták(megszűnnének menők lenni). Ez az apple usereknél még súlyosabb, ugyanis bemagyarázzák maguknak (bár ezt eddig steve jobs is megtette), hogy a hiányosság előny. Rosszul fogod pl, nem a gép szar, vagy mennyivel kényelmesebb wifin küldözgetni valamit külön app-al, vagy emailben, mint 1 gombnyomással bt-n, és a többi.

    Persze mint apple fannak neked magyarázhatom(értelmetlen), de hát más is elolvashatja.

    "Bóvlinak lehetne még nevezni olyan terméket, amit csak olcsóbban tudnak eladni, mint a gyártási, bekerülési ára. Melyik cég(ek) esetében történt hasonló? Microsoft? Google? :-)"

    Miért is bóvli amit olcsóbban adnak? Mert egy sznob majom vagy, akinek akkor jó valami ha drága? Egyébként akkor nem tudom a iphone helyett miért nem az aranyozott nokiát imádod, ugyanis az sokkal drágább. Ja hogy arra nincs pénz?

    Honnan tudod mi mennyibe kerül legyártani? Mert az applenél megmondták (hazudták) hogy igazából az ipadet nem is adják túlárazottan (erről árulkodik a profitjuk is ugye? :D ), és akkor te benyeled hogy egy tabletet csak és kizárólag 400 dollárért lehet legyártani majd egy 100-as haszért eladni?
    Jólvan, tehát akkor szerinted az xbox, a ps3 is bóvli értem. De szar lehet ilyen bóvlit árulni, valahogy milliókat keresnek velük...

    Az meg szerinted egyenesen szar ami ingyen van mi? Magyarázd csak meg hogy a gugli kereső, és maps szar igazából, és bóvli.
  • Tikal #46
    Amazon kindle
  • M2 #45
    Ezt a szabványozást meg hagyhatnánk, mindenki akkorát gyárt amekkorát akar, mert nincs ilyen szabvány.

    Apple mérnöki labor, tanácskozás:
    - Uraim, mekkora legyen az új tabletünk? Csináljunk egy 8"-osat?
    - Nem lehet! Most jött a hír egy magyar tudományos fórumról, csak 3 szabvány van: a 7"-os, a 8,9"-os és a 10"-os!
    - Akkor a 9.7"-os iPadünket is mind vissza kell vonnunk?
    - A jelek szerint igen, uram!
    ...
  • M2 #44
    Bóvlinak lehetne még nevezni olyan terméket, amit csak olcsóbban tudnak eladni, mint a gyártási, bekerülési ára. Melyik cég(ek) esetében történt hasonló? Microsoft? Google? :-)
  • M2 #43
    Szégyen, de magyar nyelvvel kell foglalkozzunk (már megint): a "bóvli".

    Mit nem jelent: "sanyicks fórumozónak nem tetsző és/vagy elérhetetlen árú dolog"

    Mit jelent: "rossz minőségű, értéktelen"

    Az értéktelen szerintem kizárható, pont az a bajod velük, hogy drágák. A minőségre egyetlen objektív mérés létezik (nem, nem az hogy "sanyicks szerint szar"): a már ismert drága áron megvásárolják-e az emberek, majd vásárlás után mennyire elégedettek. Na ebben pont annyira vezet az Apple a cuccaival, hogy fölénye behozhatatlan.
  • Tikal #42
    Az Apple-nél is rájöttek már hogy a nagyobb eladás a nyerő stratégia, szerinted ki adja el a legtöbb tabletet? :DD
  • Tikal #41
    pff, ha nem vágod miért tepsi egy Galaxy S akkor az elég szomorú, ezt a hasonlatot egy tablethez felhozni meg még szomorubb, ugyanis nem ők az egyetlen gyárto akik szerint a 10 az ideális méret, szóval ez egy elég szar poén, ironia volt részedről...
  • Tikal #40
    Bocs, de most egy meg sem jelent termékről beszélgetünk? :D
  • lordsithlord
    #39
    Lehet ironizálni nyugodtan, de elég biztosan teljesített a készülék a tesztelés során.

    Megjegyzem, valószínűleg nem véletlen, hogy a nevesebb gyártók sora igyekeznek Inteles tabletet kihozni Win8-cal, mert már most látszik, hogy igen komoly kereslet lehet rá, ha az áralkotása megfelelő lesz.
  • sanyicks
    #38
    Már hogyne gyártana? Gyártott már, és fog is gyártani bóvlit :)
    Igen bóvlit én nem veszek.

    "Kukkants rá az árakra, de segítek: MacBook Air kezdő ár 330 ezer, iPad2 119 ezer. Ez jóval olcsóbb."

    hát nem egy túlárazott apple notihoz hasonlítottam :) persze a túlárazott házon belül jóval olcsóbb :D

    "Ez a méret nagyjából egy Ének-Zene füzet, emlékszem suliban mennyire féltünk a zene tagozatosoktól, akiknek az állandó cipeléstől olyan karjaik és vállaik voltak, hogy a folyosón nem fértünk el mellettük."

    Főleg ironizáltam, ugyanis ti apple fanboyok szoktátok tepsizni a 4"-os mobilokat :D
    Amúgy nem tudom neked a méret hogy jön össze a tömeggel, de nem is firtatom nem hívőként úgy sem tudnám megérteni :)
  • lordsithlord
    #37
    2 dolog: attól, hogy olcsóbb kategóriás egy termék, még lehet minőségi. Erre rengeteg BRAND márka példát tud mutatni, akik anno egy vagyont kértek azért, mert a márkajelzésük a gépen volt, majd rájöttek, hogy a nagyobb eladás a nyerő stratégia.

    Csak egy gyors kérdés: a három megnevezett szabvány közül melyikkel is egyezik az Apple által használni kívánt? Mert ugye a 8" se nem 7", se nem 8,9", sem pedig 10". Ergo a jól bevált, sorozatban gyártott szabvány kijelzőméretektől eltérnek és ehhez a nyüves készülékhez képesek saját kijelzőt gyártatni. Márpedig ugyebár egy ilyen lépés mindig jelentősen megnöveli a gyártási költségeket, így a végfelhasználói árat is.
  • M2 #36
    Amúgy jön majd a Google Nexus -7, amin olyan modern android rendszer lesz, hogy negatív lesz a tablet tömege! Madzagra kötik a gyerekek és úgy viszik az iskolába mint a lufit.
  • M2 #35
    De csak ha androidos! Valahogy az android bekerül a memóriákba és mint a hélium...
  • M2 #34
    Meg lenne bocsájtva, ha úgy lenne értelme a mondatodnak... :-)
  • Tikal #33
    Ne féltsd, szerintem a 7"-os tabletet már elbírja:)
  • morden
    #32
    Elnézést Mr. nyelvtannáci, hogy elgépeltem 1 szót :D
  • M2 #31
    Apple bóvlit sose fog gyártani, ebben biztos lehetsz, úgyhogy neked sosem lesz.

    "normál esetben jóval olcsóbbnak kéne lennie egy laptopnál, hiszen a tudása is jóval kevesebb)"

    Kukkants rá az árakra, de segítek: MacBook Air kezdő ár 330 ezer, iPad2 119 ezer. Ez jóval olcsóbb.

    "másrészt meg egy 10"-os "tepsit" (hopp visszanyal a fagyi), hordozni alig lehet"

    Ez a méret nagyjából egy Ének-Zene füzet, emlékszem suliban mennyire féltünk a zene tagozatosoktól, akiknek az állandó cipeléstől olyan karjaik és vállaik voltak, hogy a folyosón nem fértünk el mellettük.
  • M2 #30
    Ja és a programok meg csak a lúzer Apple fanokat érdeklik, igazi hardcore Win8 használó jól elvan magával az operációs rendszerrel évekig, új programot is eleve csak akkor telepít, ha majd a Win8 update tartalmazza. :-)
  • M2 #29
    "az alma fanok biztos venni fogják, de aki használni is akarja a gépet, az marad vagy a Win8"

    Tehát az iPad használhatatlan szar, bezzeg majd a Win8! Lássuk a NAGY TESZTET:

    "...a próbálgatás elég korlátozott volt, programok hiányában. De azt fel tudtuk mérni, hogy a tapintást gond nélkül és pontosan érzékeli, a g-szenzort tökéletesen lekezeli (egy autós játékkal ki lehetett próbálni, gond nélkül reagált a tablet mozgatására)."

    Ejha! Érzékelte a tapintást és még jól is, nahát, ez aztán odabasz majd az iPadnek. Volt benne g-szenzor is, ki tudja hogy rakták bele ÉS működött! Autós játék is futott rajta, ez nem csak iPadnek de egész tablet világnak odaver! Mikor a teszt lezajlott, egekbe ugrottak a Microsoft részvényei és visszatért nyugdíjából Bill Gates is! :-)
  • Tikal #28
    Köszönjük Emese, persze valószínűleg te lehetsz az egyetlen a földön akinek mehezére esik hordozni egy 10"-os egy kilós cuccot:D Komolyan, mással nem tudtal előjönni? Még jó hogy a masik idióta cég is, a Microsoft, szinten ezzel a mérettel jott elő, a többierol nem is beszélve...
  • M2 #27
    Én nem érteni mit te akarsz írni, én lenni magyar.

    De ha a gépelés a téma, az meglepően jól működik iPaden (fekvő módban), már csak a kijelző mérete miatt is. De mondom: dolgozni (tehát gépelni vagy grafikát szerkeszteni) nem való.
    A játék viszont nagy élmény, gyerekeknek különösen.
  • morden
    #26
    Amíg nem kell gépelned élevezed aztán ... :D
  • M2 #25
    Amúgy mindig megdöbbenek, hogy vajon mi okozhatja, hogy az sg.hu oldalon ilyen sok idióta jött össze, akik ugyanakkor önképük szerint zsenibbek a zseniknél és csak azért nem ők a világ leggazdagabb vállalatának vezető fejlesztőmérnökeinek főnöke mert épp nem érnek rá...
  • M2 #24
    Nekem eszembe nem jutott volna iPad-re költeni, de egy munka miatt kellett (teszteléshez). Megállapítottam, hogy munkán kívül mindenre jobb, mint egy asztali- vagy noteszgép. Netezni, játszani vagy könyvet, doksit olvasni azért jobb rajta, mert könnyű, abszolút hordozható, nagyon sokáig bírja az aksija, nyomsz egy gombot és ott a tartalom (nincs ugye semmi bootolás, várakozás).
  • Szefmester
    #23
    Jön az iphone maxi ? :D vagy az új iphone?

    http://www.flickr.com/photos/theleggett/4310395412/
  • sanyicks
    #22
    mást nem tudtok ti ismételgetni? Egyébként is hogy jön ez ide?

    #20: bóvligyártásra senki, bár az áraikról kiindulva ők olcsón csak bóvlit tudnának gyártani (más tud jót is ;) ). Olcsót pedig azért, mert a legtöbb ember ha ki tud fizetni sem hajlandó annyit költeni egy ilyen cuccra, mint amennyibe egy ipad kerül (normál esetben jóval olcsóbbnak kéne lennie egy laptopnál, hiszen a tudása is jóval kevesebb), másrészt meg egy 10"-os "tepsit" (hopp visszanyal a fagyi), hordozni alig lehet.
  • Tikal #21
    Ja hogy mos már azt mondod 3 elterjedt szabvány méret van... Akkor az elobb minek kellett emiatt háborogni?:)
  • Tikal #20
    Kénytelen? Mi kényszeritené a legnagyobb legtöbb készpénzzel rendelkező céget arra hogy olcso bovlit áruljon? Eddig sem léptek be az olcso laptopok, telefonok számítógépek piacára, miert most tennék?
  • lordsithlord
    #19
    Kénytelen lesz elöbb vagy utóbb az alsóbb kategóriákba is belépni, mivel onnan egyre nagyobb részesedést húznak el tölük. Emellett hamarosan új kihívó is lesz a színen, az új Intel procis Win8-as tabletek nem titkoltan az Apple uralmának megtörését vette célba a felső kategóriában.
  • lordsithlord
    #18
    Alapvetően 3 elterjedt és szabvány méret van tablet kijelzőkből: a 7"-os, a 8,9"-os és a 10"-os. Vannak kisebbek is, de azokhoz gyakorlatilag a navikban használt kijelzőket építik be.

    Hogy kérdésedre válaszoljak: igen, bemutatón volt szerencsém a Toshiba új tabletjét kipróbálni, amin már Win8 fut. Ez nem hivatalos teszt volt, alapvetően a Win8-ról tartottak szakmai előadást, de a szünetben az előadó megengedte, hogy kipróbáljuk a tesztelésre nála lévő Tashiba tabletet.

    Alapvetően elég jól használhatónak találtuk, bár tény, hogy a próbálgatás elég korlátozott volt, programok hiányában. De azt fel tudtuk mérni, hogy a tapintást gond nélkül és pontosan érzékeli, a g-szenzort tökéletesen lekezeli (egy autós játékkal ki lehetett próbálni, gond nélkül reagált a tablet mozgatására). Szóval szerintem a szoftver eléggé rendesen össze lett téve, a METRO érintő képernyőn egész jól kezelhetőnek bizonyult (bár tény, hogy szokatlan egy Android után).
  • DjDano
    #17
    Valójában viszont nem túl nagy élmény 7-10 colos mini képernyőn netezni... Persze nagy előny a hordozhatóság és könnyű súly.

    Jelenleg tényleg nincs az Ipadnak valós alternatívája, de a Windows 8 tabok és a MS Surface alaposan felkavarhatják az állóvizet.
  • Hedgehunter #16
    Amugy meg az Apple ott fogja elbaszni ha a tobbi ceg utan kezd el gyartani dolgokat nem pedig innovativ termekeket feljeszteni.
  • asgh
    #15
    3 éve megy a "benfentes infók" alapján a ködszurkálás, hogy napokon belül jön a nagyobb iPhone és kisebb iPad. Csak mert a konkurenciának már van. Mintha az iPhone-énál nagyobb kijelzős telefonokból többet adnának el, mint iPhone-ból, vagy a 10" iPad nem lenne mérföldekkel piacvezető.
    Abban többekkel egyetértek, hogy az Apple eddig sem szállt be alsó kategóriás árversenybe, akkor most miért tenné?
    A google és az amazon is csak veszteséggel tudja 200USD körül tartani az árait, az apple-t pedig semmi sem kényszeríti, hogy veszteséget vállaljon egy olyan piacon, amit 60%-ban ő ural. Annak meg semmi értelme nem lenne, hogy az amazon és a google _után_ bemutasson egy hasonló kategóriás tabletet dupla áron.
  • skinnyman
    #14
    Aha, majd az iPhone mini után jöhet. Az Apple, aki világéletében telibeszarta a vásárlók és bárki érdekeit, szart a szabványokra, nyíltságra, bővíthetőségre, stb, és a több profit reményében eladná vagy beperelné a saját anyját is, valószínű hogy majd 200 dolláros táblát dobnak a piacra, amikor minden egyes iPhone-on csak a hasznuk 400 dollár, és az iPad-okon a hasznuk is önmagában darabonként kb 200 dollár. Szóval hiszem ha látom. :D