132
Helyek, árak, technikák, egyszerű megoldások topikja
  • veteranjames
    #132
  • veteranjames
    #131
    Szép estét. Veterán autó fényezéshez van valakinek kedve Budapesten? Kis segítség mindig elkel. :-)
  • Animefox
    #130
    Már hallottam valahol, de vajon elég hozzá egy fogkefe is? :D
  • öregember
    #129
    vélemény ?

  • Animefox
    #128
    De majd tavasszal újra húzom a bőrt és majd lefotózom hogy mi történt alatta az idő alatt, most többre úgy sincs pénzem mert kirúgtak a melóhelyről szal ez van... tavaly is volt pénzem a lakatosra de már a festésre nem...
  • Animefox
    #127
    Hát igen a régi küszöbnél anno vékonyabb szigetelő szalaggal leragasztottam, de komolyan az rohadt mint a fene 3-4-5 helyen 3 ujjnyi széles lukak voltak rajta, mintha mordállyal bele lőttek volna, na aztat legitteltem és úgy ragasztottam le, egészen 1 évig úgy is maradt mire eljött az idő hogy a kocsit lakatoshoz vigyem. Na előző nap lehúztam hogy megnézzem mennyit rohadt alatta és lám, láss csodát ugyanolyan maradt mint amilyen volt 1 éve... meg is lepődtem. A fotón amit látsz egy helyen van egy csík na az alatt is konzerválódott, 1 éve semmit se változott.
  • Willi Betz
    #126
    Érdekes megoldás,de ha nem kezd el alatta rohadni,akkor még jó is.
  • Animefox
    #125
    Na szóval drótkefés fúrófejjel végig csiszoltam a tavaly kicserélt küszöböt és hátsó sárvédő íveket mindkét oldalt és ragasztó szalaggal így sikerült bevonni :) Kemény munka volt de megérte... Tavaly lealapoztam meg alul a küszöbnél bitumeneztem, fekete festése volt ugyanígy sávban de ledobta, most már ezt nem fogja tudni... az egyik képen látszik a matricázás előtti állapot és jól megfigyelhető ott egy régebbi ragasztó szalag, ma leszedtem hogy helyére kerüljön az új teljes matricázás és csodálva figyeltem meg hogy alatta hibátlanul korrózió mentes maradt a kasztni, ott ahol festve volt meg alapozva volt felületi sárgás korrózió réteg indult meg... A cserélt küszöb és sárvédő érdekessége hogy mm-ben majdnem 2-3 x vastagabb az eredeti kasztni vastagságánál. Megkopogtatva is lényegesen hallatszik. Tavasszal lehúzom az egészet és újra matricázom, de akkor megint más anyaggal vonom be.
  • Animefox
    #124
  • Animefox
    #123
  • Animefox
    #122
  • Animefox
    #121
  • Animefox
    #120
  • Animefox
    #119
    Valahogy nem megy érdekes... pedig a feltöltésben meg tudom nézni...
  • Animefox
    #118
    orvosolom...
  • Willi Betz
    #117
    Nem látom a képeket.
  • Willi Betz
    #116
    Budapest
  • Animefox
    #115
    Figyu nem csinálnád meg az én kocsimat is? :D
    Amúgy merre lakol?
  • Willi Betz
    #114
    Na kérem! Melós volt,mert volt rajta pár deformálódás is a sarkokon,azt hőlégfúvóval kiegyenesítettem.






  • Willi Betz
    #113
    A szín és a lakk között,mivel meleg van 20 perc. A lakk kicsit megoldja a színt és ez metálnál vagy gyöngyháznál - nem tudom mi ez - kell is. Két réteg lakk között 10 perc. Ezt a komplett alsó részt negyed flakon festékkel és negyed flakon lakkal lefújtam. 2 réteg festék és 2 réteg lakk. Szerintem szombaton is hasonló lesz a helyzet a hátsó lökhárítónál is,bár az picit más árnyalat,szóval oda lehet 3 réteg festék lesz.
  • Animefox
    #112
    Mennyi időt hagysz ki a két réteg között? Mennyi flakonra volt szükséged?
  • Willi Betz
    #111
    Én 2 réteget fújtam rá.
  • Animefox
    #110
    1 réteg lakk elég?
  • Willi Betz
    #109
    Az eredeti állapotról elfelejtettem képet csinálni,de a végeredmény egyáltalán nem rossz.


    Itt pedig 1 réteg lakk után:
  • Willi Betz
    #108
    Én ma fogom csinálni a két jobb oldali ajtó alját,van rajta egy csinos kis húzás,hévégén pedig a teljes hátsó lökhárítót fogom fújni. Teszek majd fel képet mindenről.
  • Willi Betz
    #107
    Lényegében ugyanúgy kell fújni mint a többi lakkot. Csak ez 5-10 perc alatt porszáraz lesz,tehát kisebb az esélye a megfolyásnak.
  • Animefox
    #106
    Na itt oldalt szeretném a fekete sávot matricázni és a küszöböt...
    Másik oldalon pedig van egy ugyanilyen piros ajtó azt akarom ezüstbe...

  • Animefox
    #105
    Ne nevess a legutóbb is lefújtam alapozó nélkül és bár egy egy helyen lepattogzott nem is lenne rossz ha lett volna ilyen lakk réteg egyenesen Isteni lenne, mosás után mindig jól mutat, kell valamire figyelni ennél a laknál? Tud folyni nem?
  • Animefox
    #104
    Fizu után most lesz az utolsó esély hogy alkossak valamit a verdán jó időben... mert utána nem tudom mikor leszek szabin.
    az ajtót akarom telibe festeni kéne fehér alapozó és ezüst metál festékes spray és akkor ezt a bigyó lakk féleséget kéne ráfújni? Plusz matricákat is kell vennem a tavalyi lakatos munka beborításához ugyanis tuti ledobná a festéket hamar a matrica sokkal tutibb :)
  • Willi Betz
    #103
    1 réteg lakk (ujjam tükörképe)
  • Willi Betz
    #102
    Mindjárt prezentálok pár képet erről a lakkról,milyen valójában.
  • Willi Betz
    #101
    Itt
  • Animefox
    #100
    hol vetted?
  • Willi Betz
    #99
    Ja és ami szerintem még fontos,hogy karcálló!!
  • Willi Betz
    #98
    Vettem ma egy nagyon jó átlátszó fényes lakkot. HB Body 496 a neve. 1 rétegben is olyan lett a felület mintha tükörbe néztem volna,nem narancsos,nem homályos. Csillogó,tükrös. Görög gyártmány.
  • Animefox
    #97
    Na én meg nagyon elhalogattam a javított karosszéria rész lefestését és simán lepattogott a télen az alvázvédős festékes mi a szar nemtom de valamivel le lett kezelve a lakatos által. Szép lassan átütött a sárga majd az egész cserélt rész most rozsdás sárga... papír már nem lesz elég mi? Úgy tervezem matricázni fogok inkább... így jártam :( rugóm is eltört a lengéscsillapítóban... le is vagyok égve anyagilag
  • aranyszájú hang
    #96
    jobb üvegen mi az a fehér papír?
  • buch
    #95
    Köszi, rákérdezek.
  • Willi Betz
    #94
    Fényezők használnak egy durva polírpasztát,lehet kapni festékesnél dl-re. Csak azt kell mondani,hogy ködölés eltüntetésére kell polír krém és kikeverik.
  • buch
    #93
    hali,
    A napokban lett festve az autóm, csak kicsit narancsos lett a festés. Arra gondoltam, valami 2000-nél fiomabb papirral, át kéne rajta menni vizesen, aztán polír.
    Csak nem tudom, milyen a legfinomabb kapható csiszpapír, sem azt lehet-e az átlagnál, durvább pasztát kapni. Mi lehetne megoldás?