6291
banner
  • hiper KOCKA
    #2149
    Fel lehet majd szedni cool punkcsajokat a játékban?
  • Papa01 #2148
    Szia Riot! :)

    "Mi csak megérdemlünk egy normális számítógépet. :) " vagy azt az érzést, hogy le van tudva a lakáshitelünk... :D
  • PiszkosFred
    #2147
    Köszönöm, ezek szerint rosszul tudtam.
  • Evoluti0N
    #2146
    Maga Cyberpunk Twitter oldala tette közzé az infót a streameléssel kapcsolatban. Szal ez a holnap dél hivatalos. Általában a streamerek előbb elkezdik streamelni a játékokat, mint ahogy egy földi halandó elkezdené játszani.


    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2020.12.08. 21:58:41
  • RedRiot
    #2145
    "Viszont mi értelme az egésznek, ha magadtól vonod meg az örömöt. 5-10 évente ennyi jár mindenkinek :)"

    Ennyi. :) A mi korunkban Amerikában Joe megjutalmazza magát egy új Mustanggal. Kicsit közelebb Jürgen beújít egy Porschét. Mi csak megérdemlünk egy normális számítógépet. :)
  • PiszkosFred
    #2144
    Van, csak egyelore aranyaron. Az uj szeriak mind az nvidianal es mind az amdnel nagyon jol sikerultek, a jelenlegi csucskartyakat agyonverik es meg olcsobbak is, ra is cuppant mindenki a vilagon es nem birjak a kinai gyerekek olyan gyorsan osszerakni a cuccot, amekkora az igeny :) Ami jo, azt viszik a nepek. (a tehetosebb zsivanyok meg felvasaroltak gyorsan az elejen a keszletet es szinten aranyaron aruljak az ebayen, stb. - nem fair dolog, de a biznisz az igy mukodik)

    Itthon lehet kapni azert, van par bolt, ahol van meg raktaron 3070-3090, de neha olyan aron adjak, amelyet bar ki tudnek fizetni, de erzem, hogy annyit nem fogok (esetleg ha az ev vegi premium ugy alakul, akkor... de most annak a penznek is meglenne a helye). Na mindegy, nem sietek, tavaly a gepet csereltem, iden a kartya volt soron/lett volna soron - remeltem, hogy decemberre normalizalodik a helyzet, de tevedtem :) (Nvidia is lenyilatkozta, hogy 2021 Q1/Q2-re fognak ugy allni kapacitassal, hogy jusson mindenbol mindenhova eleg, hiaba szerelnek gyorsan a kinai gyerekek, nincs eleg alkatresz)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.12.08. 21:51:15
  • nordan
    #2143
    hogy az Istenbe van az,hogy ennyire nincs videó kari? a világ összes gamere most vesz kártyát?
  • PiszkosFred
    #2142
    Hat, ha mas nem tavasszal mar csak lesz elerheto mennyiseg itthon is. Tavaly a gepet frissitettem, iden a kartya lett volna soron, de nem hittem volna, hogy ennyire elkapkodjak. De, nem sietek, raerek, a raszant penzt nem megy sehova :)
  • vérpocok
    #2141
    A 120 fps-nek úgy sincs semmi haszna, csak akkor ha van mondjuk egy 144 hz-es monitorod hozzá. Amúgy is hasznos a monitor frissítési frekvenciájához belőni egy fps lock-ot, hiszen úgyis csak annyi fps hasznosul a képernyőn, amennyit a monitor tud. Ha unlimited az fps, akkor feleslegesen termelődik a hő meg dolgozik a vga. Persze vehetsz 240 hz-es monitort is, csak ott meg a felbontást kell lejjebb tolnod, hogy ki tudd pörgetni a 240 hz-et. Nekem az is elég lesz, ha 60-al elmuzsikál a játék, szerintem teljesen élvezhető sebesség.
  • PiszkosFred
    #2140
    En ugy tudom, hogy csak a tesztek alatt rogzitett gameplay elemeket tartalmazo szerkesztett beszamolokat/videokat lehet kozreadni (screeneket eddig is lehetett a reviewok illusztralasara) holnaptol, a jatekot csak a megjelenes napjatol lehet eloben streamelni. De egy nappal a premier elott nincs az az isten, hogy ezt kordaban tartsa barki is, igy aztan lehet, hogy holnaptol szabad a vasar, ahogy irod.
  • nxs
    #2139
    Új PS új Xbox + az év kb legjobban várt játéka? Ébresztő,szerintem még texture pakk is lesz.
  • MerlinW
    #2138
    Én sem éreztem magam jól az első héten, mikor elment egy misi az egészre, de jah nem visszem a sírba. Szerintem ez egy egészséges, intelligens érzés. Mármint hogy tudod mi a pénz értéke. Viszont mi értelme az egésznek, ha magadtól vonod meg az örömöt. 5-10 évente ennyi jár mindenkinek :)
  • nordan
    #2137
    naa az fasza
  • Evoluti0N
    #2136
    Valszeg már meg is kapták. Streamelni meg holnap déltől szabad.
  • MerlinW
    #2135
    Ha foglalkozol a témával, figyeled, akkor hetente ki lehet fogni egy normálisat Alzánál. Én is közel normál áron vettem (340). Valamint hardveraprón is szokott lenni rendszeresen 360 körül.

    Az olcsóbb (nem OC, nem ROG) 3080 hazai ára (MSRP+ÁFA) kereskedelmi adó nélkül 315k.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.12.08. 21:14:46
  • caps lock
    #2134
    Már hetek óta megkapták, készülnek a tesztek is, de az embargó lejárta előtt tilos streamelni.
  • nordan
    #2133
    streamerek megkapják előbb?
  • Kancsalborz
    #2132
    Ugyanez nálam is... :)
    Két éve vettem ezt, akkor még igen jónak számított, de persze jött a gen. váltás, de lesz@rom. Kb. 3-4-év múlva fogok egyáltalán elgondolkodni azon hogy lecseréljem-e...XD
  • AnuluWork #2131
  • Carlos
    #2130
    Őszintén... 4x felé átértékelődik az élet.
    Én is úgy vettem meg ezt a gépet, mintha a fogamat húznák. Overpriced... de legalább elleszek vele megint 5-10 évig.
  • Kancsalborz
    #2129
    A 4-ik X-felett én meg most mire oda jutottam, hogy tényleg megengedhetnék magamnak egy brutál vasat, már teljesen leszarom...XD
    Én is 10-15-évig magam pakoltam össze a gépeimet, de úgy is max. Az erős középkategóriáig jutottam, és közben álmodoztam hogy ha egyszer majd vehetek magamnak egy top gépet...
    Aztán most egy középkategóriás laptopon nyomom + egy tök alap billentyüzettel, meg egy 5e-Ft-os egérrel, és kurva jól elvagyok.
    Pedig még én is a mai napig leülök esténként játszani, de olyan pofátlanul drágának találom a mai "topgép" építést, meg igazából annyira sajnálom is rá a pénzt, hogy akkor sem vennék pl. RTX-es kártyát ha harmada ennyibe kerülne...
    Pedig én is várom ezt a játékot.

    Skóttá változtam, na....XD
  • Hexex86 #2128
    Régen a Shadowman is milyen bugos sz*r volt és mégis milyen hangulata/világa volt. Simán játszottunk vele.
    Hangulat kell és annyi. :D
  • Hexex86 #2127
  • lonvard
    #2126
    Jaja. 640x480 sokáig az, ami nekem most az 1980x1020. Sokaknak ez a felbontás is már röhejes. :D
  • lonvard
    #2125
    Ismerős érzés. :D
  • Carlos
    #2124
    üdv a 40-en túl!
    Én is most vettem vasat. Engem nem érdekel ha nem megy 4K ultra +mindenkutyafasza 120 FPS-t.
    Megy ahogy megy úgyis a hangulat viszi a játékot nem a grafika. Toltuk mi annó 320x240-ben a wolfeinsteint! :D
  • RedRiot
    #2123
    Eh, alig 8 éve várom ezt a gémet, most egy kicsit rámjött a para. :) Világéletemben gyenge gépeim voltak. Idén, 43 évesen vettem először valami jobbat és nagyon élvezem - nem szeretném ha most, pár hónap múlva máris jönne a low detail korszak. :D
    Utoljára szerkesztette: RedRiot, 2020.12.08. 18:45:54
  • Carlos
    #2122
    Nem nagyon...
    Ahhoz képest amikor én vettem most megint emelkedtek az árak 40-50K-val... Abszurd. Ugyanaz a bolt...
  • MrAndree
    #2121
    Ha csak 100k haszon lenne rajta... :)
  • PiszkosFred
    #2120
    Lehet egyaltalan kapni itthon 30xx szeriat, amelyen nincs legalabb +100k "haszon" rarakva a kereskedo reszerol? :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.12.08. 18:37:44
  • lonvard
    #2119
    Nye nyávogjál a jó kis kártyáddal, felbasz az ilyesmi. :)

    Én meg megveszem 800 000-ért az RTX 3090-t, és utána bejövök ide megkérdezni, hogy elég lesz-e, vagy vegyem le az árnyékolást low-ra? Nem, inkább kikapcsolom az árnyékokat. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.12.08. 18:34:24
  • MrAndree
    #2118
    A végleges változatban elvileg nem lesz Denuvo, illetve a day 1 patch is a futáson javit. Én is bizom benne hogy azért a Ryzen 2700x + RTX 2080 kombó egy 1440p high 60 FPSre elég lesz.
  • RedRiot
    #2117
    Köszi! A próféta szóljon belőled. :)
  • TomStorm
    #2116
    Töröltem.Kb 2 mp-el előzhettél meg:D
  • PiszkosFred
    #2115
    Nem lesz gond, nyugi.
  • Hexex86 #2113
  • RedRiot
    #2112
    Nyáron vettem gépet az MS Flight Simulatorhoz (Ryzen 5 3600 / RTX 2060 Super) ami 1080p-ben teljesen elfogadhatóan fut. Ezek után azt hittem hogy ebben az alacsony felbontásban RT nélkül a CP2077 simán elmegy majd 60fps-el ultrán de most már nem vagyok biztos benne... Azért remélem high/ultra vegyes opciókkal menni fog minimum 35-40-el. Ha nagyon le kéne butítani kicsit csalódott lennék.
    Utoljára szerkesztette: RedRiot, 2020.12.08. 17:05:27
  • MerlinW
    #2111
    Tomb Raider 3080-on 70-80fps körül fut Ultra+RTX+4K+DLSS-el. Natív 4K-ban 40-50fps, DLSS nélkül 1440p-ben ~80-90
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.12.08. 16:41:05
  • Carlos
    #2110
    Egyetértek.
  • Palinko
    #2109
    Nem tudom hogy ez mennyire kiindulási alap de emlékszem a witcher 3 igazából a minimum alatti hardvereken is jól elfutott akár mid beállításokkal is. Én is egyezek Voltrannal lehet hogy az Ultra high end beállítások itt a gond vagy talán csak 1-2 azok közül.