136
Lucasarts új Star Wars játéka
  • Master91
    #56
    Így van ,ezek a Star Wars játékok / filmek korai.
    Magában a Star Wars univerzumban / történelembe viszont 3 korszakot tudunk :
    Old Repulic (cirka 4000 évvel a Star Wars előtt):
    KOTOR
    KOTOR II
    TOR
    .
    .
    .
    Egészen míg ki nem kiáltja Palpatine az új , Galaktikus Birodalmat
    Ez a régi Köztásraság ( Old Republic ). Innentől kezdve míg fel nem robban a Halálcsillag II, beszélünk Birodalomról.
    Onnantól kezdve Új köztársaság.

    (Lényegtelen amit írok, csak kis tisztázás :D )
  • Optimus Prime
    #55
    Egy JK4 vagy RC2 jobb lett volna, de végre tudjuk mire lett licenszelve az Unreal3. Szépnek szép és reális az egész játék. A mozgás meg minden. Én esküdni mertem volna, hogy az első rövid videó egy CGI promó videó.
    Amúgy nekem eme nem Jedis, sötét témáról a Republic Commando jutott az eszembe. Ott is nélkülözték az Erőt és egyéb alap SW elemeket. Mégis milyen jó lett.

    Amúgy látom sokan keverik a korokat, Amiből szerintem hármat lehet összehozni: Old Republic, New trilogy, Classic trilogy. Egyébként sok változás tényleg nincs. A TOR aláz mindent. Imperial egység (Old) Republic zászló alatt, ami egy Szeparatista egység mása.

    Old Repulic (cirka 4000 évvel a Star Wars előtt):
    KOTOR
    KOTOR II
    TOR

    New Trilogy (aka az ifjú Skywalker(Vader gyerekkora):
    Battle for Naboo
    Starfighter
    Racer
    Bounty Hunter
    Clone Wars
    Republic Commando

    Classic Trilogy:
    Jedi Knight széria
    Shadows of the Empire
    X-Wing Alliance széria
    Force Commander


    Bár lehetne még egy Clone Wars era is, mivel mostanság ezt a témát nyúzzák. Én egy sorozatot, filmet se láttam a rajzfilmekből, de lehet jobb is. Lassan több anyaggal rendelkezik, mint a maradék SW univerzum anyaga, pedig a felölet idő alig 2 év.
  • grebber
    #54
    Túl lineáris lesz a Star Wars 1313?
  • Calver
    #53
    hát ez az, mondjuk részemről köszönöm, az egész "expanded universe" faszságot ignorálom, így lehet remekül rommá retconolni a terroristákat hősökké. az eredeti trilógia jó volt (bár az utolsó része pengeélen táncol), azon kívül a KotOR1 ér valamit, az "új" trilógiát ember csak akkor vegye a szájára, ha alátámasztja az érveit - például tökéletesen lehet vele hasonlítgatni a jediket a szociopatákhoz.

    bájdövéj expanded universe is ilyen teljesen kifacsart világnézettel íródott, ahol a jól működő (még ha kicsit "extrém") rendszert bomlasztó és emiatt új bűnözési hullámot elindító terroristák a hősök, vagy annak az írói azért kicsit finomítottak George Lucas elbaszott "hősein"?
  • wedge31
    #52
    Merész feltételezés a srácról, hogy gondolkozik...
  • Master91
    #51
    Mire gondolsz? Régi köztársasági korszakba játszódik amiket felsorolt!
    Régi köztársaság a Birodalom előtti korszak.
  • jarlaxxe
    #50
    Olvass utána mert óriási nagy ökörségeket beszélsz.
  • Master91
    #49
    Jó lenne a Mandaloriani háborút is látni 1x :D
  • Ryder62
    #48
    A kotorra azért írtam azt hogy szinte sehova nem tartozik mert több ezer évvel játszódik a filmek előtt. És a játékok max két verziót vonultatnak fel:
    - Republic era: Jedivel, klónnal stb szaladgálsz és nyirbálod a szeparatistákat.
    - Empire era: Jedivel, pilótatával stb vagy aki írtja a birodalmiakat.

    Szóval legtöbbször csak a ellenség változik (birodalmiak vagy droidok) max néha néha becsúszik pár csempész, orvgyilkos vagy buckalakó.

    A kotor meg egy olyan időben játszódik ahol nincsenek sem birodalmiak vagy droidok (szeparatisták)
    Szimplán Sithek vannak. (Mondjuk itt is voltak gyalogosok meg tisztek de szimplán Sitheknek nevezték őket)

    Személy szerint nagy felüdülés volt anno, mert végre nem fehér páncélos birodalmiakat kellett irtani, azzal már tököm tele.
  • Master91
    #47
    Timothy Zahn könyvei baromi jók, egy rossz szót se tudok rá mondani.
    Ha lehetne 5 kívánságom, akkor az egyik az lenne, hogy filmesítsék le mind az 5 könyvet. (Thrawn trilógia, 2 rész Thrawn kezéről )
    Top 3 Star Wars karakterembe benne is van Thrawn.
  • Zero 7th
    #46
    Mondjuk az Old Republic időszak úgy szar, ahogy van, hangulata a béka segge alatt. Például a Republic Commando ilyen, vagy a Battlefront-ok. Az idióta robotokkal a faszom tele van, iszonyat gagyi.

    A KotOR meg egyértelműen Old Republic, még a címében is benne van. Nem tudom, neked miért okoz nehézséget ezt megállapítani...
  • Zero 7th
    #45
    Arra sok esély nincs, mert a VI. epizód után vagy 100 évre előre meg van írva a sztori. A VII-IX rész Timothy Zahntól még eléggé jó, bár rétestészta, X-XII-ig még úgy-ahogy elviselhető, aztán mélyrepülés, Leia gyerekeitől már a gyomrom fordult fel, meg kibaszott unalmas volt, abba is hagytam a picsába.
  • Ryder62
    #44
    Elég ránézni a Mass Effect 2-re: Szép, kidolgozott, vannak benne ilyen-olyan effektek (pl egy fém padló tényleg annak nézz ki mert kicsit tükröződik) stb.

    Kis hardverigénnyel persze. Szerintem teljesen megállja a helyét ez a motor. Mikor mondták hogy a ME2-t is UE3 hajtja kicsit ledöbbentem.

    A ME3 vissza lépés ilyen tekintetben, effektek teljes hiánya zavart, minden matt felületű volt stb

    Szóval, jó motor ez, csak tudni kell használni :D
  • grebber
    #43
    Az Epic egyik illetékese nemrég elmondta,
    hogy a játékot még az Unreal Engine 3 fogja
    hajtani. Ráadásul erre rátetézett a cég alelnöke, Mark Rein is, aki kiegészítette a bejelentést annyival, hogy nem csak a Star Wars 1313, hanem a korai next-gen játékokat is még inkább az UE3 fogja hajtani, nem pedig az UE4.
  • Brolly28
    #42
    elég tetszetős, de ahogy az e3-as videóban láttam a karakter akivel leszünk... hát elég ilyen bamba narkós feje van, de várjuk
  • AnuluWork #41
    Vagy inkább SW: Uncharted :)
  • AnuluWork #40
    SWG. Ott volt komplett űrrész, ami szerintem máig a legjobb SW "űrszim" amit valaha csináltak. (Még űrbányászni is lehetett. :D)
  • wedge31
    #39
    KotOR-t vártam utoljára mint SW játékot de ez eddig nekem nagyon bejön, végre más oldalról is látjuk ezt a univerzumot nemcsak a jedik szemszögéből.
  • Thaddeus
    #38
    Jó lesz ez, nekem tetszik.
  • MarkBlade
    #37
    Star Mass Wars Effect cím találóbb lenne..
  • MerlinW
    #36
  • mcgrape
    #35
    Jó sokáig fent maradtam hogy lássam az első Gameplayt, annyira durva grafja van, már ugy harangozta be a müsorvezeteő gyerek hogy hé hé ez gameplay, tudom tudom azt mondanátok hogy ez szép CGI movie promo, de nem ez gameplay, aztán mutattak kicsit a harcból is.
    Hát oda fog tenni az tény. De majd ugy is látni fogjátok ti is valszeg ma. Brá azért egy szerepjátékosabb stilusnak joban örülnék, ugye nagyon ugy tünik hogy van egy alap főhösünk mint pl Stalkiller
  • MerlinW
    #34
    KOTOR is Old republic, csak korai időszakában, 4000 évvel az új köztársaság korszaka előtt.

    Old republic játékok:

    Starfighter
    Knights of the Old Republic
    Battlefront 1,2
    Republic Commando
    The Clone Wars
    The Old Republic
    KOTOR 1,2
    Phantom Menace
    Racer

    és még 10+ konzolokon
  • nonicks
    #33
    volt egy pár
  • Frosty01
    #32
    a kotor a régi köztársasági időkben játszódik. ahogy az swtor is, amikor még voltak sithek (javítsatok ki ha fasságot mondok)

    egyébként szerintem perfekt kis játéknak tűnik elsőre, remélem jól össze is rakják :)
  • Ryder62
    #31
    Van olyan SW játék ami nem Empire era-ban játszódik?

    Jó most az ilyen lego sw-t meg wii-re készült gyerek játékokat felejtsük el.

    Igazából egy olyan SW játékkal játszottam ami nem Empire korszagban játszódott (Phantom Menace)
    A Kotor 1-2 meg sehova nem sorolható, bár az erősen hajaz a klasszikus részekre.
  • roblee
    #30
    Én is jobban örültem volna az X-wing széria folytatásának.
    Nálam a szimulátorok között az W-wing: Alliance viszi a pálmát. Jó sztori, jó küldik na és persze a hab a tortán az endori csata!!!
    A 1313-nál a képek alapján úgy néz ki, hogy az Empire era-ban játszódik, ami már jó pont nálam. A Dark Forces-t juttatja az eszembe...régi szép idők.
  • Micsu
    #29
    alliances sokkal jobb volt
  • DecenS
    #28
  • cikasz
    #27
    A legjobb star wars szimulátor az Xwing vs Tiefighter amit kiadtak valaha!
    Bakker hónapokat játszottam vele még joystick-al!

  • kisokka
    #26
    Megnyugtató, hogy nem csak én sírok a Kotor abbahagyása miatt, ez vajon miféle lesz?
  • Shiwo
    #25
    én például nem szeretem a szimulátorokat, inkább az ilyen csapbólkijövős rpg-ket.. az igazi az lenne, ha mindkettőt fejlesztenének, és mindenki jól járna :)
  • Shiwo
    #24
    szint is, fejvadász is, nah :)

    utalhat mindkettőre
  • AnuluWork #23
    Shiwo és a 20. miatt tettem be újból.
  • MerlinW
    #22
    Első hozzászólás...
  • AnuluWork #21
  • AnuluWork #20
    Bizti?
  • MerlinW
    #19
    A FU1 jó, viszont a második valóban gáz volt:)
  • MarkBlade
    #18
    Nem akarok leszólni egy mégy készülő programot, de nekem már megint úgy tűnik hogy nem a játszhatóságot illetve a játékosokat nézik. Itt most megint a PÉNZ és az idióta sablon marketingesek viszik a szekeret. Fogadni merek hogy valamelyik konzolra már meg is van a kizárólagosság.
    Csak azt nem értem miért nem olvasnak a sorok között? Feldobják a hírt új SW játék jön.. erre az emberek legalább 70% egy Szimulátort szeretne/én is/ de nem ők maradnak és erőltetik ezt a nem is tudom minek nevezzem játékokat. Persze születik jó ezekből is de miért nem tudnak szakítani egy kicsit ezekkel a mászkálós dolgokkal és bepróbálni valami szokatlant.. lefogadom egy x-wing vs tie hozná egy diablo eladását.
  • Shiwo
    #17
    speciel nekem a Force Unleashed tetszett, de pl. az Old Republic nyílt bétájából fél óra után ki is léptem és csókolom...