24453
sybbf8.jpg
Hivatalos oldal :: Hivatalos facebook :: elderscrolls.hu :: Tamriel Történelmi Tudástár :: Magyar guildek @ ES HQ
TÖRLÉSRE KERÜLŐ HSZ-EK: TROLL, OFF, SPAM, FLOOD, SZEMÉLYESKEDÉS, KÖZÖSSÉGBOMLASZTÓ VISELKEDÉS

MAGYAR SZÖVETSÉG

ELDER SCROLLS ÚTMUTATÓ

  • Irgum76
    #24133
    na lenyugodtam visszamentem legyaktam de csak folytatódik
    3x3 round volt
    vagy 9x3 round van?
  • Plata
    #24132
    Annyit beszéltek róla hogy asszem én is kipróbálom.
    De nem a kedvenc elfemmel,mert ő csak a lopáshoz ért. XD
    Neki a lopásra van téve sok skill pont meg a zsebelésre és még vagy 200 champions pont is a lopásra van téve.
    Bár ha az utolsó boss egyedül van és működik rajta az orgyilkos skill akkor nincs gond,mögé lopózom és nyekk. :D
    Társat lehet vinni?
    Mert viszem Isobel-t és ő gyógyít.
    Mirri amúgysem szereti ha bérgyilkos skillt használok. :D
    Engem ESO-ban nagyon nem izgat a raidelés,a random dungeon igen,mert érdekes randomokkal játszani,de a komoly raid nem,az megöli a játék élvezetét.
    WoW-ban is azért hagytam fel a játékkal az év elején mert csömöröm lett a raideléstől.Azóta inkább ESO-zok,itt sincs nagy tervem,csak a szórakozás és a játék,legnagyobb célom most az hogy szerezzek pár millió pénzt,egyszer vegyek valami nagy és szép víz parti kastélyt.Na és berendezzem,most ezen dolgozom,a kedvenc Wood elf tolvajommal áskálódok és kincset keresek,de a mostani házam kicsit kicsi a kincsekhez,akkorákat ások amik nagyobbak mint a házam. XD
    De szeretnék kiásni pár sárga itemet is,csak lassan jön hozzá lead.
    Plusz maxolni akarom kraft skilleket,ehhez még kell farmolnom vagy 100 skill pontot.
    Közben kiskarikkal is szórakozom.
    Raidelés nem nagyon hiányzik.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.04.01. 12:42:24
  • Irgum76
    #24131
    "regebben azt mondtuk, hogy aki legalabb normalon lenyomja, az johet raidelni,"

    na bazz akkor nem mehetek raidelni az utolsó kifogott rajtam
    és kicsit kezdtem már félteni a TV-t, hogy belevágom a kontrollert :)
    ha nem vittem végig kezdődik elölről?
  • PiszkosFred
    #24130
    Az a csatornarendszer, ahol a jatek kezdodik, ugyanez itt, csak a teljes, minden keruletre kiterjedo resz elerheto es picit tobb boss, vault, stb. van benne :)
  • Plata
    #24129
    Sosem játszottam végig oblivion-t,de játszottam vele,Imperial City-t szerettem,de a csatornákra nem emlékszem.
    Ugyanígy benne voltak?
    Nagyon sajnálom hogy Imperial City pvp terület,szivesen bejártam volna újra.
    Az aréna vicces volt Oblivion-ban.
    A múltkori pvp eventen elmentem én is imperial citybe,de úgy eltévedtem a csatornában mint a fene.
    Oda kellene egy GPS addon ami megmondja merre kell menni.Átkzott nagy labirintus.
    Oblivionból annyi rémlik hogy a császárral ki kellett menekülni a föld alatti dutyiból.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.04.01. 11:26:14
  • PiszkosFred
    #24128
    Nem, ez kifejezetten szolo "szintfelmero" arena, 9 round, mindegyik mas es mas helyszinen a vegen boss-szal.

    PVP arena nincs az ESO-ban, ha csak Cyrodiili kozponti hatalmas tartomanyt nem nevezzuk ennek :) Azon kivul vagy battlegroundra tudsz menni harcolni, vagy Imperial Citybe, ami egy PVPVE terulet, az Oblivionbol ismert csatornakkal es a Fovaros keruleteivel.
  • Plata
    #24127
    Na jó van zakuli arénával úgy vagyok hogy távozz tőlem sántán. XD
    Mondjuk kompletten rühellem zakul-t azt hiszem emiatt nem komálom arénát sem.
    Ha ebben az ork arénában esik fénykorbács akkor már megyek is. XD
    Bár sanda gyanúm hogy ilyesmi nincs ESO-ban.
    WoW-ban van fénykardom,STO-ban van energiakorbácsom,ami majdnem olyan jó. XD
    WoW-ban a fénykard miatt kellett kezdenem gnome harcost. XD
    Mert neki esik,de megérte.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.04.01. 10:22:21
  • Irgum76
    #24126
    Köszönöm,
    de akkor én tévedésben voltam azt hittem PvP-zni kell
    mindegy megnézem mi is ez
  • PiszkosFred
    #24125
    A Maelstrom Arena teljesen fuggetlen a zona sztorijatol. Csak siman indulj el eszakkeletre es lepj be az Arenaba, beszelj az ottani npcvel es mar mehet is a kihivas 9 forduloja.



    #24122
    Egy csak szoloban nyomhato instance, ahol 9 forduloban jonnek az ellenfelek es a jatek egyik legjobb fegyveret lehet meg szerezni (ha eppen az esik, mert random) a vegen (elotte a 9 fordulo utan is van 1-1 loot). Olyan, mint swtorban a Zakuuli arena, kb annyira frusztralo is eleinte. Meg kell tanulni a taktikat. Szintmeronek nagyon jo, regebben azt mondtuk, hogy aki legalabb normalon lenyomja, az johet raidelni, mert legalabb alap szinten tisztaban van a karakterevel.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2024.04.01. 09:28:59
  • Irgum76
    #24124
    Köszi így már legalább el tudtam indulni
    talán előbb-utóbb bejutok az arénába is
  • Plata
    #24123
    Az nem lehet hogy daggerfall nem a karaktered otthona?
    Akkor lehet az igazi fővárosodban kell keresni az NPC-t.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.04.01. 08:10:57
  • Plata
    #24122
    Szia.
    Múlthónapban toltam végig orsinium sztorit ha jólemlékszem,de nem tudom mi az az ork aréna.
    Ha a kezdő küldetés kell akkor a store-ban a dlc-knél találod.
    Úgy rémlik onnan ndítottam.
    Csak egy pasas fog zrikálni küldetéssel,de az a Main quest,vagyis a fő sztori küldetése.
    Tudtommal,de ha tévedek Fred majd ki javít,pár száz óra játék után is tök kínai sok minden. :D
    Szokás szerint tévedtem,a Collections-ban van a dlc.
    Collections-stories.

    Kicsi elf karival nem toltam még le.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.04.01. 07:44:57
  • Irgum76
    #24121
    Sziasztok,

    kaptam game pass-t úgyhogy elővettem a játékot
    az ork arénába szeretnék bejutni
    elvileg kéne jönni egy küldöncnek aki ad egy invitáló levelet de baromira nem jelenik meg
    Daggerfall-ban vagyok és az “Invitation to Orsinium" quest.-nek kéne elindulnia
    logoltam ki-be, körbefutottam a várost, gyorsutaztam oda-vissza
    mi lehet a huba?
  • Plata
    #24120
    Mindenesetre nagyon menő volt vele.Egész végig ezt tolta.
    Nagyon vagány volt.
  • PiszkosFred
    #24119
    Idovel "lemerul", akkor ujra kell tolteni es mehet tovabb. De aranylag sokaig birja.
  • Plata
    #24118
    És azt tudja teljesen folyamatosan tolni?
    Mert ez úgy jött velünk az elejétől a végéig.
  • PiszkosFred
    #24117
    Socik ultimate skillje a "sith villam" :)
  • Plata
    #24116
    Tegnap este random dungeonban kiskarival láttam egy érdekes dolgot,az egyik játékos kezeiből állandóan villámok cikáztak,mintha sith lett volna.Ez valami képesség fura formája vagy esetleg szett képesség?

    Insta végéig mást sem csinált csak villámokat szórt.
    Vicces volt.

    Ma reggel volt időm két random dungeonra,de az első brutál rossz volt.
    Hiába volt 100% xp scrollom összesen egy szint jött,tegnap 50%-ossal jött öt.
    Szinte csak ketten toltuk a dungeont,a híler meg a tank állandóan afkolt,a másik dps-el ketten ölrük ez a két díszpinty meg szokás szerint állt mint a hagy ne mondjam mi.
    Az kiderült hogy a templomos kari tudja magát hílelni rendesen.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.03.31. 09:05:48
  • Plata
    #24115
    Köszi a tippet.
  • PiszkosFred
    #24114
    Elsonel nem tudom, addon beallitasok kozott nezd meg, hogy mi az. Valami extra, amit az addon jelez.

    a masodiknal: de, meg lehet nezni. Annak a szetnek amit nezel (imperium) a stilusa Xyvkin. Menj a collections reszben az outfit stilusokhoz, ott nezd meg a Xyvkin-t es nyomj egy elonezetet/previewt es mindjart latod.

    Azt ne felejtsd el, hogy az outfit stilusok kvazi transmog skinek, ha tetszik valaminek a kinezete, inkabb a style motif konyvet vedd meg vagy szerezd meg, mert aztan barmilyen cucc is van rajtad, azt a stilust fogod viselni transmog skinkent.
  • Plata
    #24113
    Volna két kérdésem,lehet hogy marhaság,de megkérdem.
    Első,mi a túró ez a fura sárga szem a minimap szélén? :D

    Másik meg az hogy valahol meg lehet azt nézni hogy egy szett hogy néz ki?
    Vagy itt nincs rá lehetőség?

    A templomos karimnak akarok valami nagyon szép nehéz vértet nézni,na nem azért hogy viselje,hanem hogy az látszódjon rajta.
  • Plata
    #24112
    Kedvelem Mirri-t mert lehet vele lopkodni,az ok hogy minden láda nyitástól jobban kedvel és ad plusz zsákmányt,na de már annak is örül ha belépek egy dvelve-be. :D
    Csinálom lökött fesztivál glenumbra küldijét,három bort kell szerezni két dvelve-ből meg egy toronyból,mind a két dvelve-be be mentem és nőtt a haverság,de attól is nőtt hogy a piát megszereztem.
  • Plata
    #24111
    Jó lenne ez az event,ha nem pont most lene ez a lökött nyuszis ünnep,így nem igazán van időm a játékra.
  • Plata
    #24110
    Szerintem a birodalmi kari mázlista.
    Napok óta toltam öt karival az instákat és nulla lead.
    Ezzel meg elmentem 4-es szinten megkeresni Isobel-t és talált laed-et,az egyik egy köcsögben volt a tengerparton.
    Elmentem vele egy dungeonra és talált megint kettőt,öt szintet lépett dungiba,többre nem volt időm.
    Úgyhogy szerintem mázlista.Vagy csak én gondolom,nagyon tetszik a templar kari,jókat lehet vele marháskodni ,meg szivatni az ellenséget.
  • Plata
    #24109
    Isobel küldetés eközben ez a lebegő kard és pajzs hiba a játékban vagy esetleg valami küldetésnél lehet szerepe?
    Kicsit olyan mintha egy láthatatlan pasas lenne ott.


    Meg csináltam 8 karival a fesztivál bevezető küldit.
    Többi küldetést majd este próbálom megnézni.Akkor már nyugodtan tudok játszani.
    Esett 1-2 érdekes cucc.
  • Plata
    #24108
    Megoldódott,lehet túl sokan játszanak.
  • Plata
    #24107
    Sajnos nem tudom hogy sikerült-e megszerezni,mert a szerver kivágott és nem enged vissza.
  • PiszkosFred
    #24106
    Annyi cuccot meg tokent adtal mar "odaat", hogy ez a legkevesebb. Ugy sincs semmi a boltban, amire koltenem a crownt, te meg hasznald ki az unnepet es csinalj egy imperialt :)
  • Plata
    #24105
    Köszönöm,de nem kellett volna,épp az új dolgokat lestem az endeavor shopban mikor kírt valamit a játék és egyből f-et nyomtam,azt hittem behívott dungeon.Erre kiírta hogy ajándékot kaptam tőled.Tegnap ugyanígy elfogadtam egy guild invet mert azt hittem dungeon inv.
    De tényleg nem kellett volna,ha jön jövőhéten event biztos le lesz akciózva akkor meg vettem volna,úgy is csak gyűjtögetem a crown-t ESO +-ból.
  • PiszkosFred
    #24104
    Atkuldtem a csomagot, a notification fulnel tudod majd atvenni. :)
  • Plata
    #24103
    Amber marble kell hozzá,bár most jut eszembe van talán 16 mimic stone-om is.
    Majd megnézem neten melyik a legszebb kard.
    Remélem évfordulós eventen le árazzák a dlc-ket és megveszem az imperial vagy mi a szösz fajt,akarok egy olyan karit is,mondjuk egy templar-t.
    Az még úgysincs.
    Csinálok belőle temp-lomost. XD
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.03.28. 21:49:08
  • fluency
    #24102
    Collection->Outfit Styles. Itt meg tudod nézni az adott itemek stílusát. A kardod is itt kell, hogy legyen aktívba. Amit nem ismersz az szürke. A "bogyók" azok a stílus anyagok, sokfelé esnek. Itt egy lista róluk: Style Materials
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2024.03.28. 15:08:52
  • Plata
    #24101
    Ez valami halloween stílus.
    Azt hiszem valmai ilyesmi volt a neve és valami bogyó kell az elkészítéséhez.
    Arra sem emlékszem honnan van olyan bogyóm.
  • PiszkosFred
    #24100
    Ha le tudod gyartani a "szep" kardot, akkor azt a skint tudod hasznalni is az outfit stationben transmogkent, arra az esetre, ha kesobb jobb bicskat talalnal, de a kinezetet megtartanad.
  • Plata
    #24099
    Ma rájöttem hogy tudok nagyon szép kardot is gyártani.
    Valami golyó vagy bogyó kell hozzá. :D
    Egy szinttel kissebb mint a karim,de elég szíp.

  • Plata
    #24098
    Be törtem egy házba Shimmerene-ben,kezdek osonni befelé erre Mirri fogta magát berohant a házba és fel a lépcsőn. XD
    Mi rosseb ütött belé nem tudom.
    De még a kardját is kivonta.
  • Plata
    #24097
    Háát,be törtem a mágusokhoz,eddig loptam cipőkanalat,pecabotot meg valakinek a használt parókáját és még sok kacatot. :D
  • Plata
    #24096
    Megtaláltam,először egy elf hölgyet zaklattam,egy fa alatt üldögélt lila ruhában,de miután kétszer is elküldött a bánatba tovább kerestem és találtam egy elf pasit lila ruhában.
    Mivel lila ruhát mondtál feltételeztem hogy nő,mert ki a fene gondolná hogy pasi lilában dekkol egy téren.
  • PiszkosFred
    #24095
    Ket statod alapjan talalsz ercet. A szakmai skilled statja es a szinted.

    peldaul:
    - Lvl1-es karakterrel es rank10-es blacksmithtel talalhatsz kezdo ercet (copper, tier1 - a karakter szintje miatt) es talalhatsz legmagasabb szintu ercet (rubi...akarmi, tier10 - mert a szakmai skillje maxos, rank 10). 50-50% esely mindkettore.

    - CP160-as karakterrel es rank10-es bsmith szakmaval, vagyis max mind a ketto, CSAK top tier ercet talalhatsz, semmi mast.

    - ahogy lvl1-es karakter es rank1 bsmith-tel, mindketto minimalis kezdo szint, csak coppert (tier 1) fogsz banyaszni.

    Mivel a karaktered CP160+, igy barmikor is ersz el egy nyersanyaglelohelyre, 50% az esely top tier anyagot talalj ott (rubizet). A masik 50% a szakmai skilled alapjan kerul generalasra. Ha pl rank3-as a bsmithed, akkor Orichalkumot fogsz talalni a rubi mellett. Es igy tovabb.

    Kivetel a kaja es az alkimia, ott teljesen random. Azt hiszem a runeknel is van valami skalazodas, de lehet, hogy az is teljesen random.

    Ismerve a modszert, siman ossze lehet hozni,h ogy azt szedd, ami kell. Csak reseteld a szakmai skilljeid passzivjat egy-ket orara es kesz is, majd visszrakod a pontot kesobb.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2024.03.27. 20:11:23
  • Plata
    #24094
    Rendben megnézem.