24446
sybbf8.jpg
Hivatalos oldal :: Hivatalos facebook :: elderscrolls.hu :: Tamriel Történelmi Tudástár :: Magyar guildek @ ES HQ
TÖRLÉSRE KERÜLŐ HSZ-EK: TROLL, OFF, SPAM, FLOOD, SZEMÉLYESKEDÉS, KÖZÖSSÉGBOMLASZTÓ VISELKEDÉS

MAGYAR SZÖVETSÉG

ELDER SCROLLS ÚTMUTATÓ

  • Plata
    #23407
    Cseten folyton reklámoz valaki eladást.
    Lehet hülyeséget írok de azt hiszem 350-ért láttam 1 crownt reklámozni,de én sosem foglalkoztam vele,lehet rosszul emlékszem.
    Pecáztam és csak úgy félszemmel figyeltem csetet.
  • Cassell
    #23406
    Helló!

    Kis életet lehelek a topicba majd egy hónap után most ugyebár ismét ingyenes pár napig a játék, a kérdésem az lenne, hogy crownt ingame nem lehet szerezni, lehet a játékban szerzett aranyakból valami furmányos módon mégis crownt szerezni, hogy abból vásárolja meg az ember az új tartalmakat? A hivatalos álláspontot ismerem, sem ajándékozni, sem tradelni nem lehet crownt az érdekelne akik nyomják évek óta, hogy a gyakorlatban hogy megy ez...

    Köszönöm
  • PiszkosFred
    #23405
    Aetherial Dust lesz az :) Gratula, az tenyleg nagyon draga (100-150k kozott ingadozo) es tenyleg nagyon ritkan esik. Nekem spec meg egyszer sem a beta ota.
  • Kroki105
    #23404
    Fred, ami Craglornba pech volt, az visszajött a normál helyszínen. Esett egy 150k-s cumó egy gombából. Valami aerobik, aeroszol, vagy a franc tudja, elfelejtettem a nevét, de ae volt az tuti.
    Azt olvastam hogy a legritkább cuccok közt van, hatalmas mázli.
  • Tharus
    #23403
    Köszönöm a segítséged
  • PiszkosFred
    #23402
    A Bethesda elvileg tárgyal velük, hogy milyen feltételekkel kerülhetnek vissza a játékok, de mivel a gugli féle Stadiával már korábban leszerződtek az ESO-t illetően és idén meg is jelenik rá, így lehet, hogy az (is) bekavar a dologba.
  • VladimirD
    #23401
    Elindult ugyebár a Geforce NOW, ami az ilyen kazuároknak mint én, akiknek zsebszámoló gépük van csak otthon, és nem tudnak, vagy nem akarnak beruházni se PC-re se konzolra, egy rohadt jó megoldás. Azonban, mivel jól elcseszte a NOW, az indulás után ki is került az ESO a kínálatból (meg még csomó más játék is).

    Az lenne a kérdésem, hogy akik naponta figyelik az ESO híreket, tudnak mindenről (igen te Fred ), láttak-e valami infót, tudnak-e róla valamit, hogy visszakerül-e az ESO a NOW-ba. Ha igen, amit rohadtul remélek, van-e infó, hogy mikor?

    Köszi előre is.
  • fluency
    #23400
    A kard és pajzs inkább védelemre hasznos, a dual wild inkább dps. Személy szerint inkább a dual wild-et javasolnám a bow mellé. De persze ezt mindig az érzi, aki játszik, hogy az Ő adott stílusához mi illik, vagy esetleg milyen stílusú karaktert akar létrehozni. Aztán ez vagy jól működik vagy nem. De általánosságban elmondható, hogy a stamina alapú karakterek nem "lőnek" mellé a dual wild/bow párossal.
  • fluency
    #23399
    Az én necro karakterem az egy Breton vámpír. De nem biztos, hogy az általam használt build olyan jó, mint amilyenek pl. az AlcastHQ-n vannak. Itt nézz körbe, elég jól le vannak írva a buildek: link
  • Szuni
    #23398
    Esetleg publikus a build amit használsz? Lassan kipróbálnék egy necrót egy új karakternek, a mostanival már majdnem mindent elértem (cél a 810 cp
  • Tharus
    #23397
    Még egy kérdés. Milyen lenne a wood elf wardennek dps skillekkel bow 15 ös szintig utána mikor lehet már váltani fegyót, mellé kard és pajzs ? Vagy a bow mellé jobb lenne a két tőr?
  • Tharus
    #23396
    Köszönöm a válaszod.
  • fluency
    #23395
    A bow skill fejlesztéséhez bármelyik kaszt jó. A wood elf kap rá passzívba 15%-ot. De, ha nagyon fejleszteni akarod, akkor csinálj egy training-es setet és abban ölj (íjjal és a skillekkel). Másik, ha leadsz egy küldit (vagy bármit csinálsz, ami XP-t ad), akkor előtte rakd be az összes bow skillt, ami megvan és legyen az íj a kezedben. Így gyorsabban lehet húzni a skillfát és a skilleket.
    A necro elég jó dps. Nekem magicka van és elég erős, de ahogy olvasgattam azt írták, hogy a stamina dps jobb, mint a magicka. :)
  • Johika
    #23394
    Koszi tippeket, rendbe jott magatol...
  • ezekiel766
    #23393
    Próbáld meg a kliens repairt, nálam kb. 1 héttel azelőtt azt írta ki, hogy már be vagyok jelentkezve holott nem voltam, de szerencsére a repair megoldotta.
  • fluency
    #23392
    Nem kellene gondnak lenni a belépéssel, ha a webes felületen simán beenged. Esetleg nézd meg a kliensedet, hátha nem EU-n van, hanem átvált NA-re.
  • Johika
    #23391
    weben siman belepek, magaval a kliensel van valami gaz. nem login error, hanem azt irja hogy jelszo vagy acc nem jo. ha megvaltoztatom jelszot akkor jo, de masnap kezdi elolrol. mar mindent atneztem de nem jovok ra mi a baja :)
  • PiszkosFred
    #23390
    Nem kellene cserelned, az szerintem csak egy pillanatnyi uzemzavar a login reszerol. Ha a webes feluleten beenged (nezd meg mindig), akkor a jateknak is be kellene. Volt egy ilyesmi hiba par honapja, amikor a szerverek nem birtak a terhelest egy event alatt a jatekosszam miatt, akkor random login errorral dobta vissza a bejelentkezest, de mostansag nem nagyon panaszkodik erre senki. (de attol meg lehet, a dlc premierek utan mindig van 1-2 het, amig vannak fennakadasok)
  • Johika
    #23389
    nem steames, sima launcheres bejelentkezes
  • Plata
    #23388
    Nem kéri sosem.
    Steames van,steamről bejelentkezés nélkül indul.
  • Johika
    #23387
    mostanaban naponta kell cserelnem a jelszot, mert kliens szerint nem jo. masnak is van ilyen baja vagy csak engem szeret a jatek?
  • PiszkosFred
    #23386
    Van, esoui.com-on nézz szét, vagy ha használod a miniont, akkor azzal! Jó pár addonba be van építve, hogy jelöli a térképen a begyűjthető skyshardokat, válassz egyet!

    Ami az addonokat illeti, a "hasznos" az egy szubjektív dolog, mert ami nekem hasznos, az nem biztos, hogy neked is az, illetve amit te annak találsz, az nem feltétlen az számomra. :) Ezért azt szoktam javasolni minden TES játékkal kapcsolatban, hogy előbb játssz a játékkal, ismerd meg a rendszert, a kezelőfelülete(ke)t, a beépített segítséget, stb., majd ha 10-20 óra elteltével úgy érzed, hogy hiányzik valami, akkor keress rá addont! (a jó hír, hogy mindenre (is) van addon)

    Arra figyelj, hogy az addon használat - főleg ha nincs jól megírva - csökkenheti az általános teljesítményt, vagyis az addon és az általa a háttérben futtatott scriptek és elemzések miatt a játék beakadhat, fagyhat, fpst csökkenthet! Főleg ilyenkor, amikor frissen jelent meg egy DLC és nem minden addont frissített még a készítője, ami miatt akadnak bennük problémás/elavult részek, scriptek, libraryk, stb.
  • nomiss
    #23385
    köszi a segitséget. esetleg egy addon ami jelöli a skyshardokat réképen vagy bármi hasznos addon segitség ?
  • Tharus
    #23384
    Szerintetek melyik a legjobb class a bow skill fejlesztéséhez? Másik kérdésem a necro jó dps-nek?
  • PiszkosFred
    #23383
    Interakcioba lepsz veluk es amikor felugrik a inventory/kinalat panel, akkor szetnezel a kategoriakban, vagy rakeresel egy kifejezesre. Mindenkeppen nyomd meg a "kereses" feliratot/gombot (pc-n "r", konzolon nem tudom melyik gomb), csak akkor listazza ki az adott (al)kategoriaban levo cuccokat.
  • nomiss
    #23382
    látok nagy városban guild tradrekt de nem látom a kinálatot .. ez az en hibám ? vagy hogy leht látni mit árulnaok ? ott ulnek állnak jol néznek ki de nem tudo kvásárolni ? igy mi értelme vagy hogy müködik ez ? köszi
  • fluency
    #23381
    Köszi! :)
  • PiszkosFred
    #23380
    En ugy tudom, hogy igen, teljes erteku kiegkent kapja meg a korabbiakat, ha a standard kiadasokat veszi meg az ember.

    "Just to confirm - the Morrowind Chapter includes the Warden. If you see any packages (like Elsweyr) that includes this in its description, you will get both the Zone DLC and the Warden Class. " - forras
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.03.01. 19:53:37
  • Tharus
    #23379
    Köszönöm a válaszokat.
  • fluency
    #23378
    Nem csak a chapter-eket tartalmazza az Elsweyr, Fred? A teljes kiegek is benne vannak (Morrowind,Summerset)?
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2020.03.01. 19:40:20
  • PiszkosFred
    #23377
    Kb 4 es fel evig manualisan craftoltam a napikat, nem haltam bele - bar neha mire megtalaltam a tobb szaz recept kozott az eppen elkeszitendo provi kajat, azt hittem osszekarmolom magam -, no meg feltem az automatizmusokat hasznalo addonoktol, mert a legtobb helyen ezeket tiltjak, annal meg tobbet er (nekem) az accountom, hogy emiatt kapjan a banant.

    Aztan Gina posztolt egyszer, hogy amit az API-n keresztul meg lehet csinalni, az 99%-ban engedelyezett (ami necces, azt a funkciot meg ugyis lelovik a kovetkezo patchen), igy felraktam a lazy crafter addont. Hat szegyen vagy sem, de aldom azt a napot. Ha pedig nagyon meg akarnam magyarazni, hogy ne essunk ki a "szerepbol", akkor azt mondanam, hogy ha mar master crafter vagyok, minden stilus es minden trait ismeroje, akinek naponta 4-5 "begyujto" dolgozik es hozza a vilagban talalt nyersanyagot, akkor igazan tarthatok a erodomben egy-ket gyakornokot/aprodot, aki az en utasitasom alapjan helyettem legyartja a napi megrendeleseket. A vilag is igy mukodik, nem vegzunk el sajat magunk minden limlom melot egy bizonyos szint utan (bar van kivetel), hiszen erre valok a szakkepzett munkatarsak, beosztottak, asszisztensek :)

    Minden mas addonom csak interface addon, LUI, Azura, meg a research assistok.
  • PiszkosFred
    #23376
    Alapjatek + Morrowind (+warden) + Summerset (+jewelcrafting) + Elsweyr (+necro), ezt fogod megkapni. Jo valasztas volt, ennel jobb talan a dragabb Greymoor lett volna, mert ott pluszban meg az uj kieg is jon.

    DLC van vagy 15-20, azokat majd utolag kell megvenned Crownert, vagy elofizetokent hasznalhatod amig tart az elofizetes, vagy megveszed aranyert egy erre szakosodott jatekostol (350 arany / 1 crown az arfolyam kb.) stb. van par valasztek.
  • fluency
    #23375
    "Mivel a The Elder Scrolls Online: Elsweyr tartalmazza az alapjátékot, valamint a Morrowind és Summerset fejezeteket is, az újoncok az új fejezet mellett további több száz órányi tartalomnak nézhetnek elébe Tamriel-szerte."
    A teljes leírásban benne van. :)
  • Plata
    #23374
    Nem,abban csak egy DLC van és asszem az alapjáték.
    Többi DLC-t egyenként kell megvenni,vagy veszel előfizetést és mindent megkapsz amíg le nem jár.
  • Tharus
    #23373
    Sziasztok, minap megrendeltem az Elder Scroll Elsweyrt. A kérdésem az lenne, hogy ebben az alapjáték és az összes eddig megjelent dlc is benne van? Extreme digitaltól rendeltem. Köszi a válaszokat
  • Nephin
    #23372
    Alapból nem szeretem az addonokat, szerintem tanuljunk meg játszani a játékokkal, de a térképaddonok, inventorycuccok, ilyesmik még a szódával elmegy kategória. Viszont annak, ami a játékost kb. egy utasításra gombot nyomkodó majommá teszi, semmi értelmét nem látom, és nem értem, hogy aki használja, miért nem alszik el az unalomtól. Ahogy Fred is mondta, a játék megad minden infót a harcokban, szóval...

    Mondjuk az autocraftostól is eldobtam a hajam, belépsz, két nyomás és megcsinálja a napi craftokat... dolgozzon meg érte mindenki! :D
  • Plata
    #23371
    Nekem van térkép addonom ESO-ban,mert kell egy minimap hogy ne tévedjek el.
    Meg a térkép addonhoz pár kiegészítő,ami megjelöli a térképen hogy hol találtam ezt vagy azt.Mondjuk fát füvet kutyagumit.
    WoW-ban van DBM,World quest tracker,altohlic és titanbar.
    Altoholic hihetetlenül hasznos.Tudom melyik karakternél mi van táskában bankban a macskája nyakörvén.
    Bronzebearden szeretek játszani,22 maxos szintű kari 1 bankos 2 kicsi kari van.Valamelyik karakteremnek mondjuk kell valami akkor nem kell végigjárnom az összest,az addon meg mutatja melyiknél van ott az a cucc és mennyi van belőle.De látom a másik szervereken lévő karikat is.
    Titanbar egyszerű addon,a hud felső részén lesz egy információs panel és kész.Hogy mennyi a pénzem,mennyi xp-t szereztem,hol vagyok,satubbi.
    Amit nagyon sajnálok hogy STO-ban nincsenek addonok,ott is kellene olyan mint a WoW altoholic,bár asszem ott ki is akadna.Lusta vagyok eladni bármit is és craft alapanyagból már account szinten biztos több millió gyűlt össze.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2020.03.01. 12:58:01
  • PiszkosFred
    #23370
    Egyetértek, bár hozzáteszem, hogy a beépített ESO segítség is majdnem ilyen, kijelzi félre nem érthető módon és jól láthatóan, hogy melyik boss és ellenfél éppen mit csinál és mit kellene tenni (ellene).

    Kb. 10-12 éve, amikor még aktívan raideltem wowban, volt egy addon, amely mindezeken (DBM) felül konkrétan iránymutató nyilakkal jelezte a karakter pozíciójából kiindulva, hogy merre kell mennie boss fight közben és volt olyan opció, amely mindezt automatikusan meg is csinálta. Nevére nem emlékszem már, de Wotlk körül jártunk, és a Blizz gyorsan be is tiltotta.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.03.01. 12:36:21
  • Nephin
    #23369
    Remélem, hogy legalább erre nincs addon. :D

    A dropok miatt odakeveredtem olyan streamekre is, ahová eddig nem. Tegnap egy csaj instázott, volt egy addonja, ami kb. 60-as betűkkel kiírta neki, hogy DODGE NOW, meg ULTIMATE READY stb., nagyjából csak az hiányzott, hogy INHALE, EXHALE... Őszintén, ennek mi értelme van? Csak nekem tűnik úgy, hogy totálisan elszaladt a ló az addonokkal? Tudom, oldschool vagyok...
  • PiszkosFred
    #23368
    Nem tudok rola, de siman elkepzelheto, hogy van. A zone chat mindnig mukodik, illetve a guildekbol is segitenek az emberek. Nalunk pl ha keres valaki embert world bossra, az azert talal segitseget, meg ha nem is azonnal, de rovid idon belul.