24520
sybbf8.jpg
Hivatalos oldal :: Hivatalos facebook :: elderscrolls.hu :: Tamriel Történelmi Tudástár :: Magyar guildek @ ES HQ
TÖRLÉSRE KERÜLŐ HSZ-EK: TROLL, OFF, SPAM, FLOOD, SZEMÉLYESKEDÉS, KÖZÖSSÉGBOMLASZTÓ VISELKEDÉS

MAGYAR SZÖVETSÉG

ELDER SCROLLS ÚTMUTATÓ

  • PiszkosFred
    #24520
    *feltornazas alatt azt ertem, hogy az elofizetes automatikusan duplazza az aktualis meretet, vagyis a max standard 240-bol 480 lesz az elofizu idejere.
  • Plata
    #24519
    Hát ha ezt tudom,nem költök el egy rakás pénzt bank fejlesztésre. :D
  • PiszkosFred
    #24518
    Nem tunik el a bankbol a cuccod :)
    240 a max alapbol, azt fel tudod tornazni 480-ra az ESO+ ideje alatt.
    Ha te telerakod es 480/480-nal er veget az elofizetesed, akkor a bankod visszaall 240/480-ra, vagyis minden cuccod ott marad, de nem tudsz nyilvan ujat berakni egeszed addig, amig ki nem veszel mondjuk 241 darab valamit (mert kivenni tudsz, csak visszarakni nem) es 239/240-re nem csokkented az allapotot, felszabaditva 1 ures helyet.
  • Irgum76
    #24517
    ja öt kereskedő guildban voltam kettőből már kihajítottak gondolom passzivitás miatt :)

    köszi az árlistát eddig kb vakon tettem ki a cuccokat (mármint leginkább recepteknél)
    Utoljára szerkesztette: Irgum76, 2024.07.19. 18:52:03
  • Plata
    #24516
    Nekem iszonyú sok motifom van most a bankban.Mielőtt le járt volna az ESO+ meg kellett nagyítanom a bankomat 260-asra mivel gondolom ESO+ lejárta utána eltűntek volna a cuccaim bankból,ESO+ meg duplára növeli a bankot,ami tele van motiffal.
    A tavaszi eventet végig toltam és rengeteg recim lett.
    Még nem volt időm elpasszolni.
  • PiszkosFred
    #24515
    Ami hasznaltal, azokat mar csak a karaktereid hasznalhatjak, nagyon ritka, hogy nem BOP lett es igy meg eladhato. Plusz, ezek bekerultek a szett-collectionsbe, vagyis barmikor ujragyarthatok transmute crystal segitsegevel. Nyugodtan eldobhatod ezeket/elbonthatod ezeket. Ha meg crafted szettek, akkor barmikor ujra lehet alkotni munkapadnal.

    Receptek, motifok, azokat tedd be aron alul vagy kozel az elso/olcsohoz es el fogjak vinni. Inkabb kapj erte valamennyit, mint a helyet fogja honapokig. PC-n itt tudsz keresni az arak kozott, xboxon meg itt. Elobbi pontosabb, mert addon frissiti, utobbit kezzel kell, emiatt inkabb csak utmutato es nagyon el van hanyagolva sajnos. Lepj be egy-ket kereskedelmi guildbe es rakd tele a guild vendort (banker npcnel tudod elerni), a guild finderben vannak hirdetesek.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2024.07.19. 16:24:31
  • Irgum76
    #24514
    nos igen
    az igaz, hogy sok szemetet raktározok
    de sok olyat is amit nem kéne kidobálni lila szett cuccok, lila receptek
    csak nem nagyon sikerül őket elpasszolni, felhasználni meg nem tudom mert vagy olyan szett ami nekem már nem kell vagy olyan recept amit már ismerek
    olyanokat bezzeg elvittek amiket csak azért tettem ki, hogy mikor új voltam a guildben lássák, hogy valamit kiraktam
    szett nélküli kék-zöld szarságokat

    de kösz a tanácsokat igyekszem szelektálni :)
  • PiszkosFred
    #24513
    Az a baj, hogy nagyon sokan elraknak nagyon sok cuccot, aminek kvazi semmi haszna sincs.

    Crafting nyersanyagbol pl mindenre eleg, ha csak 200 darabot tartasz a bankban, minden tovabbit vagy eladsz masik jatekosnak (guild vendorokban) vagy eladod npc vendornak. De ez a 200 darab is eleg csak abbol, ami hasznalni tudsz. Mire gondolok? Pl. rank10-es blacksmith szakmaval felesleges a tier1-2-3-..-9-es nyersanyagokat pakolgatni (iron, high iron, orichalum, stb.), mert SOSEM fogod ezeket hasznalni, se daily craftban sem maskor. Hiaba van kisebb szintu karaktered, a legtobb cuccot bossokbol szeded es kb 10 perc utan csereled, mert kinovod. Total feleslegs craftolni lowlvl szintre, ha pedig megis, akkor max 10 szintenkent nyomsz egy training szettet, az ahhoz szukseges nyersanyagot meg megveszed par aranyert.

    traitek elemeivel mas a helyzet, azokat kotelezo megtartani.

    De stilus elemekbol is van rengeteg es minek? Eleg, ha az endgameig csak azokat tartod meg, amikhez van tudasod (motifok) vagy amelyek dragabbak es el lehet adni penzert. De pl az alap 10 faj style koveit is pakolgatja mindenki, holott minden crafting npcnel van, ha kell. En a sajat fajombol tartok 200-at es kesz is, ha elfogy, veszek.

    Runek es alkimia maradando, azokat el kell rakni, mert nagy reszuk nem szakmai szinttol fugg igy barmikor kellhet.

    Amikor elindul az ember kalandra, nem kell am minden szart felvenni :D En is hulyet kapok attol, hogy 10 meter utan mar dugig vagyok minden vacakkal. Egy ido utan mar csak az ornate (vendornak dragan eladhato cuccok) traites dolgokat veszem fel, a tobbi otthagyom, nem er annyit egy szurke kard, bot vagy pancel.

    Stilusokat erdemes egy karakterrel megtanulni, a tobbit (mar ismert, vagy nem annyira tetszo style konyveket) meg eladni jatekosnak.

    Kukacokbol / csalikbol sem kell sok, 200-200 mindegyikbol a bankban es kesz is, bejar jo ideig.

    Login rewardkent kapott potionokbol is van tobb (tiz)ezer a bankban, de minek? Regi TES/FO baromsag, hogy gyujtjuk a potikat es scrollokat, mert "jo lesz meg egyszer", aztan ugy hagyod abba a jatekot, hogy van belole millio es sosem hasznaltad. Mereg, poti, scroll, vagy hasznald, vagy kukazd a picsaba, havonta kapsz belole rengeteget, mindig lesz utanpotlas, csak a helyet fogja.

    Nagyon sok jatekos beleesik abba a hibaba, hogy elkezdi a muzeumos targyakat felvenni a vilag random pontjain (de nem tudja, hogy ezek azok) es viszi magaval a misc kategoriaban, nem keves helyeket foglalva. Ezeket le kell csekkolni es leadni a kuratoroknak, ezzel is felszabadul sok hely.

    Egyszoval, ha az ember elkezd szelektalni, akkor boven eleg a 240-es bank, a 200-as inventory es a 360-as storage az ingatlanban (vagy eppen annyi, amennyi van ezekbol fejlesztve)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2024.07.19. 13:30:21
  • Irgum76
    #24512
    ha elkap a gépszíj nyomatom 0-24-ben :D
  • Plata
    #24511
    Hát úgy sok is ha nem játszol csak heti félórát. :D
  • Irgum76
    #24510
    "ESO+ sincs,mivel tudom hogy nincs időm akkor minek,de így meg nincs értelme felmenni,múltkor félóra után tele lett a táskám cuccal."

    hát jah nekem is ebből lett elegem
    eladni nem sikerül csak jön a cucc, de minek
    (még mindig van pár olyan eventes ládám amit nem pakoltam ki, egyszerűen nincs már hozzá kedvem, hogy mikromenedzseljem a szajrét)
    havi 5000 forint meg nekem sok csak azért, hogy játszhassak (tudom a többi MMORPG-hez képest semmi de... )
  • Irgum76
    #24509
    Köszi :)
  • Plata
    #24508
    Erre a gold road recall-ra gondolsz?
    Azt úgy látszik már kivettem.
    Másikat nem találtam.
  • Plata
    #24507
    Köszi,ma ha tudok felmegyek,sajnos utóbbi pár napban kihagytam a napi jutalmakat,steam szerint júli 15 volt az utolsó bejelentkezés,de ettől a szar időjárástól kikészülök,plusz nincs nagyon szabadidőm és jelenleg ESO+ sincs,mivel tudom hogy nincs időm akkor minek,de így meg nincs értelme felmenni,múltkor félóra után tele lett a táskám cuccal.Majd ősszel folytatom ha jobban lesz időm.
    Az új kieget is be kéne szerezni majd.
    Igazából én annak örülnék ha skyrim kimaradt részei is belerülnének a játékba.
  • PiszkosFred
    #24506
    crown storeban van, ha jól emlékszem, onnan kell behúzni, ingyen természetesen
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2024.07.19. 10:34:31
  • Plata
    #24505
    Köszi ezt az infót nem tudtam,nekem meg van a morrowind díelszí sztori,kellett a szupi és hangulatos kecóhoz.
    A teleport animációt simán ki kell venni vagy alapból kapom?
    Morrowind nekem régen meg van,kellett a macipajtással futkározok kari. :D
    Mivel az hasonlít legjobban a hunterre a WoW-ból.
    Hiába van a WoW-ban ultra cuki és csini void elf leányzó,amiből van vagy 10 karim. :D
    Ha a szívemhez legközelebb mg mindig a szakállas törpe hunter áll a macijával.
    Az volt az első karim és mindig is az volt ami hozzám legközelebb ált,kicsit hasonlít rám,morcos részeges muksó. XD
    Plusz nekem mindig is morrowind volt a kedvenc Elder scrolls játékom.
    Soha egyik sem tudott annyir időre lekötni,Cs@ modjaival iszonyatosan sok órát öltem bele.
    Skyrim két változatban is meg van,de valahogy nem olyan jó,múltkor mikor újra felraktam steames spec editiont elborzadva töröltem le hogy milyen ronda. XD
    ESO után olyan csúnya volt hogy a séróm az égnek állt tőle.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.07.19. 10:35:46
  • PiszkosFred
    #24504
    Pontosítsunk :)

    A Clockwork City DLC ebben a hónapban a másodjára történő belépéskor húzható be ingyen (feltételezve,h ogy az első napon is behúztad az első havi belépési jutalmat). Kvázi aki legkésőbb július 30-án lép be először ebben a hónapban, az még 31-én megkaphatja, utána bukta értelemszerűen.

    A Morrowind DLC egy ideje már ingyenes (pontosabban az alapcsomag része lett), aki az elmúlt pár évben vette meg az alapjátékot vagy bármely más verziót, megkapta ingyen. Aki az ingyenessé válás előtt vette meg az alapjátékot, az sajnos nem. Kb 4-5 éve vált ingyenessé.

    Ha mostanság (aug15-ig) megcsinálod a Morrowind DLC sztoriját / megszerzed a Champion of Vivec achiet, akkor kapsz egy egyedi "teleport" animációt, és ennyi. Ez egy kis kozmetikai cucc, nem tartalmi.


    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2024.07.19. 10:33:41
  • Irgum76
    #24503
    kb megvettem megcsináltam a kezdő küldiket azóta be sem léptem csak xbox-on, hogy sikerült-e valamit eladni
    (de csak jönnek vissza az el nem adott cuccok)
  • Plata
    #24502
    Hogy hogy?
    Pc-n valamikor a hónap elején adták a clockwork dlc-t.
    Igaz most pár napja fel sem mentem,mert elfelejtettem felmenni is.
  • Irgum76
    #24501
    hát nem tudom
    PC-n meg olyan pici a launcher 4k-s monitoron, hogy azon semmit nem tudok elolvasni
    de holnap elvileg meglesz ott is pedig PC-n ott tartok, hogy megérkeztem Auridon-ra
  • Plata
    #24500
    Én úgy értelmeztem hogy napi ingyen volt múltkor,a morrowind sztori kész van mert szeretem morrowind-ot,plusz kellett a ház is amit az öcsi ad.
  • Irgum76
    #24499
    azt írták teljesítsd Morrowind sztorit és megkapod a Clockwork City DLC-t
    de megadta daly award-ként pedig Morrowindben szerintem még nem is jártam
    (xbox-on)

    vagy valamit félreolvastam?
  • Plata
    #24498
    Hide helmet-re nem is gondoltam,bár az átfestés most nem pció,nincs ESO+-om.
  • PiszkosFred
    #24497
    Hide helmet opcio mellett atfeste feketere egesz korrektul nez ki az is, ha jol emlekszem.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2024.07.07. 18:17:54
  • Plata
    #24496
    Köszi.
    A memento is egész érdekes.
    De a ruha is jó,bár a pestises doki ruha nem. XD
  • PiszkosFred
    #24495
    Grat, az a mount baromi jo. :)
  • Plata
    #24494
    A heti ingyenes ládákból egész jó cuccok jöttek.



  • Plata
    #24493
    Hát ha lesz időm megint játszani akkor biztos,de azt hszem a plust is lemondom,alig van időm este,kedvem még kevesebb,múltkor volt xp event akkor toltam egy kis random dungeont,ha engedte a játék,egyébként csak kb annyi hogy flemegyek megnézem leveleim,felrakok pár cuccot piacra és kész.
  • fluency
    #24492
    Pedig a Scribing miatt érdemes lenne az új kieget behúzni szerintem.
  • Plata
    #24491
    Úgy nézem jó dolgot is hoztak az új kieggel,a levelek maguktól törlődnek.
    Ha kiveszed az itemet postaládából a levél törlődik magától.
    Kíváncsi lennék az új kiegre,de most nincs időm úgysem sokat játszani úgy hogy egy ideig nem veszem meg.Az új zóna úgysem valami nagy ha jól láttam.
    Kár hogy ESO+-al nem lehet megnézni az új zónát.
  • Plata
    #24490
    Épp végeztem dungeonnal,el akartam futni craft állomáshoz közben jelentkeztem következőre és futás közben mindenki megfagyott majd kivágott,mikor próbáltam belépni kiírta a 15 óra várakozást,úgy húsz perccel később már csak 12 órát írt ki.
  • PiszkosFred
    #24489
    Szerintem atmeneti elmezavar a szerver reszerol, vagy lehet volt valami szerver instabilitast okozo pillanatnyi hiba es utana mindenki egyszerre akart visszajutni.
  • Plata
    #24488
    Mi a manó van már megint?
    Épp dungeonba akartam menni mikor a játék kivágott és utána ezt írta ki.
  • Plata
    #24487
    Az event miatt most a napi első random dungeon 7 champions pontot is adott.
  • Plata
    #24486
    Steamen megint Elder scrolls vásár van,Online-hoz is van 20-50-70%-os engedmény.
    Érdekes a Morrowind drágább mint az Oblivion.
  • fluency
    #24485
    A gyárthatókhoz is köze van a traiteknek. Vannak setek, amiket mind a 9 trait ismeretében tudsz csak legyártani. Nálam most a Serpent's Disdain a favorit. :)
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2024.05.05. 18:43:06
  • Plata
    #24484
    Ahaaaa,
    Akkor ez csak azért kell hogy kitanulhasd,világos.
  • fluency
    #24483
    Ennek a trait-ekhez van köze. Minden armornak és fegyver típusnak a gyártáskor adhatsz egy tulajdonságot. Ha nincs "kikutatva" (pl. a nirnhoned), akkor nem alkothatsz olyan tulajdonságú tárgyat. Ha van olyan tulajdonságú (nirnhoned) itemed, akkor research az itemen és x idő múlva megtanulod, utána az alapanyag birtokában tudsz gyártani.
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2024.05.05. 18:34:15
  • Plata
    #24482
    Feltételezem hogy jó kis orion bikini szettet nem tudsz gyártani. XD
  • Plata
    #24481
    Miért kell 22 féle?
    Valaki világosítson fel,vagy ahhoz van köze hogy az armor vagy mittomén mi asztalnál be lehet állítani több buildet?