207
  • theCREATOR
    #47
    Nem tűri a nép? A lófaszt nem. Már sok éve ezt csinálják.
  • Ari18
    #46
    "nem kell a sok jól képzett szakember utcára kerülésétől félni. plusz egyszerre felszívja őket a piac, hiszen malév helyére belépő cégeknél elférnek!"

    Nagyon tévedsz, hozzánk jár 3 malév-es dolgozni (beugrónak)és mondták, hogy megkapják 6 havi fizetésüket végkielégítésként azt mehetnek isten hírével.
  • ntex
    #45
    Nem hiszem hogy hagyni fogják az emberek hogy a huszadik bőrt is lenyúzzák rólunk... Ez már amúgy tényleg a pofátlanság teteje, a f*szkalapok havonta veszik a luxusvillákat meg nyaralókat, mi meg napról napra élünk. Úgy bírom hogy olyan csírák találják ki ezeket az adókat meg szankciókat, akiknek sosem volt anyagi gondjuk. Tényleg el kéne zavarni őket a picsába, megint elhúzták a mézesmadzagot választásnál az emberek orra előtt, most meg mindenki szívhatja a fogát. És gyanítom hogy ez jobb nem lesz már sosem, már akkora a szar hogy ez csak mélyebb lesz, kevesebb nem...
  • who am I 7
    #44
    Mondjuk...annyi a szépséghibája az egésznek, ha elzavarná valaki, akkor sem történne semmi, mert a magyar nép nem ilyen.Elképzelhetetlennek tartom, hogy felelős emberek kerüljenek ki egy ország élére a magyarok közül (tisztelet a kivételnek, mert van olyan, de nagyon kevés)
  • who am I 7
    #43
    Nem szakértői, hanem felelős kormányzás kellene ide.A mostani és a régebbi kormányoknál is nagyon jól tudták, hogy mit kéne.Nem avval van a baj..hanem a korrupcióval, saját zseb tömésével, meg a kiadások csökkentésével.Ennyi.Tudják ezt nagyon jól...csak ugye, amíg a nép bírka, és nem zavarja el ezt a 400 majmot, addig csimpaszkodnak rajta.
  • Namelesske
    #42
    A kurva anyjára vessen ki adót. Itt kell hagyni a faszomba ezt a retek országot.
  • Asperot
    #41
    Én értem.
  • theCREATOR
    #40
    Mind1 hagyjuk nem érted.

    Amúgy csak én érzem úgy, hogy majd a 4. mobilszolgáltató kivétel lesz?
  • Asperot
    #39
    Ingyen van Neked! A cégnek önköltségen, amit mondjuk átvállal. A forgalom akkor is létezik.
    Ebben mi olyan nehezen érthető??
  • theCREATOR
    #38
    A wifi márpedig sokszor ingyen van, rengeteg helyen a sponszor hozzá ki ingyen (nagyon sokszor vodafon). Akkor most mi?
  • Asperot
    #37
    A wifi sincs ingyen. Ha pl kávézó akkor az fizet, ha a szomszédot fejed akkor Ő. Valahol, valakinek képződik adatforgalom és fizet a szolgáltatásért. Nem az a cél, hogy minden byte rajtad legyen számon kérhető.
    Az hogy mennyire dupla adózás másik kérdés, majd a részletek ismeretében kiderül.
  • trollibusz
    #36
    Az ősi foglalkozást űző jó édes anyjukat! Fulladjanak bele a saját emésztési végtermékükbe! Ámokfutó, idióta, dilettáns, uzsorás bagázs. Remélem mind lógni fognak a lámpavasakon. Élén a kurta lábú orsós magnóval, aki csak ismételni tudja a csupaszoltak direktíváit.
  • theCREATOR
    #35
    Az internet hibája, hogy minden degeneráltat életben kell tartani? Aha...

    Asperot: És ha én a telefonról wifi hálózatra megyek, akkor mégis mivan? Triplán adózok? :D Túl nagy a felhajtás az EU ezt nem fogja engedni. Pontosabban kibaszott nagy büntetést fogunk kapni és vissza fogják vonni a törvényt mivel dupla adózás sincs, nemhogy tripla
  • Asperot
    #34
    Adó/előfizetés, vagy adó/adatforgalom. Esetleg mindkettő. Aztán használsz, amit akarsz.
  • theCREATOR
    #33
    A malév veszteséges volt, ami tudod mit jelent? Több volt a fenntartása mint a bevétele.

    Miért jönne kevesebb turista? Szerinted ők azért jöttek, mert piros fehér zöld zászló volt a repcsi oldalán? Jézusom... Pontosan ugyan annyi turista fog jönni mit eddig mivel 3 másik társaság vette át eme remek cég helyét..
  • Petko
    #32
    15 éve gyerek fejjel még állandóan mérgelődtem, hogy miért olyan elérhetetlen és drága dolog az internetelérés. Akkoriban csak informatika szakmabeliek és az egyetemi közösségek fértek hozzá.
    Most így 2012-ben azt mondanám, hogy nem biztos hogy jó irányba ment el a dolog. Lehet, - hogy a társadalom nagy részének egyszerűen ez nem való.
  • theCREATOR
    #31
    Mégis hogyan adóztatják meg a Gtalkot, Vibert, Skype-ot? :D

    Egy értelmes országban már rég halálra verték volna hazafelé ezeket a csodás embereket.
  • Wlanseraf
    #30
    No problémóó.. ennek az országnak vége van!!! ha egy rendes vezetése lenne és kilábalna a szarból!!! ami kb 10-30 év!!! addigira el lepnek minket a cigányok!!!

    Tehát itt már olyan mindegy! Én pl biztos nem fogom a hátralevő éveimet erre szánni.... 500-600 évere vissza tudom vezetni a családfám és elhagyom az országot ennyi....
  • bosco05 #29
    Gyengébbek kedvéért, hogy kelljen wikipédiázni:
    A gój (גוי) egy héber szó, eredeti jelentése nép vagy nemzet. Mai jelentése „nem zsidó”.
  • bosco05 #28
    Teljesen mindegy, mert a "gojok" úgyis csak lenáciznak...
  • Narxis
    #27
    Végre valaki aki nyitott szemmel jár. Magyarországon már 20 éve demokrácia van, választhatsz, hogy jobbról vagy balról akasszák be a lompost.
  • bosco05 #26
    Egyébként elnézést a trágár szófordulatokért, csak már kinyílik a bicska a zsebemben, mikor nap mint nap látom, hogy emberek kerülnek utcára, becsületes családok szakadnak ketté a pénz miatt és szép lassan megy tönkre az ország, a 2-es villamossal pedig nap mint nap megállunk és tisztelgünk a "nagyjaink" előtt akik sötétített üvegű 5 km-es Audikkal mennek több százezer forintos ebédre zsidó cimboráikkal. Ezek az emberek akik egyébként be sem járnak a munkahelyükre és fogalmuk nincs, hogy milyen nehéz ma megélni itt, ne kezdjenek pofázni nekem a bevételnövelésről, mikor az ő ebédjüket 150 becsületes polgár nyögi ki nap mint nap...
  • bosco05 #25
    A fidesz egyébként gusztustalan módon pont hogy az egyházat és felhasználta és papok "prédikáltak" a szavazáson való "helyes" döntésről. Lehet több faszt is szopni egyszerre ezt sose feledd, csak ugye aki kurvának áll az ne csodálkozzon ha megbaszzák... Fogják baszni őt is ne aggódj...
  • bosco05 #24
    Legyél csak goj, én maradok Magyar!
  • WoodrowWilson
    #23
    Jajj, de nagyon érdekes.
  • bosco05 #22
    Tessék, nem photoshop egyik sem. EZ LENNE MAGYARORSZÁG???? Könyörgöm térjen észhez mindenki.
  • bosco05 #21
    Érdekes kép... Feriről is van... Csicskák vagyunk mind bazdmeg.
  • bosco05 #20
    Szerintem meg igenis vészes, mert kétszer fizetsz ugyanazért. Ez pont olyan mint a benzin... Képzeld el, hogy oda megyek hozzád és eladok egy karkötőt 100 forintért, ebből ugye 27 forint megy az államnak, de itt nincs vége, mert kitalálom azt, hogy ha más meglátja a kezeden akkor fizess 5 ft-ot / hét, egészen a végtelenségig. Kb erről van szó. Nézzétek meg mit tartalmaz a benzin ára... Az is baszott érdekes, hogy amikor a gázolaj világpiaci ára hetekig esett, nálunk akkor is megvolt a szokásos szerdai +5 Ft-os emelés. Kibaszott zsidók szórakoznak velünk és az országgal... Van aki már tudja, van aki majd rájön amikor késő lesz és van aki segg hülye marad és mivel ebből van több teljesen be fog csicskulni ez az ország...
  • vg
    #19
    Kétlem, hogy lenne ebből valami. Az internet terméken rajta van az áfa, kettős adózás meg nem lehet, mivel Magyarország más országokkal kötött kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezményt elfogadta 2011 július 5-én. Pontosabban még nem lehet. Amúgy szerintem 1GB/1Forint az nem lenne olyan vészes.
  • bosco05 #18
    Először azt hittem a hírcsárdát olvasom, aztán rájöttem, hogy ez az SG. Fel kéne égetni ezt az egész kibaszott kormányt a picsába! Komolyan azt kívánom, hogy dögöljetek meg... Csak a bevételt látja az összes patkány, az, hogy a becsületesen dolgozó szegény ember lassan belerokkan a kis társasjátékukba az nem érdekli őket és fogalmuk sincs a realitásról, ez a 47 ezres beszólásból is látszik. Lógjon az összes!!! Kérem a büntipontjaimat...
  • gforce9
    #17
    Egyre több az adó... aztán csodálkoznak, hogy annyi ember jár kerülőúton? Én spec utánaszámoltam. Ha visszadnám az "ipart" és csinálnám feketén havi 120-150k-val lennék beljebb ami a jelenlegi jövedelmem fele. Tehát, ha én munkanélküli emberből önfoglalkoztatóvá válok és befizetek mindent amit be kell, akkor fejből ennyivel büntet az állam. Ahelyett, hogy örülne, nem ingyenélő-segélyekért sorbanálló vagyok. Még egy darabig birom fizetni mert szerencsére az ügyfélköröm is nő. Csak a gond az, hogy az adóemelések az ügyfeleimet is érintik, az ő zsebükben is kevesebb lesz ezentúl. Ez amolyan kapálózás a mélyvízben, évről évre próbál az ember talpon maradni, de ezek ott fenn, tesznek rá magasról. Nem tudom meddig lehet ezt húzni.... el fog szakadni a cérna, nem veszik észre?
  • torreadorz
    #16
    Egyébként nagyszerü találmányok ezek az új adófajták.
    A tranzakciós dij miatt az összes pénzforgalom el fogja kerülni magyarországot ami csak teheti, az internet és telefon adó miatt meg az innovativ IT cégek fognak kivonulni külföldre...

    Lassan majd nem szlovák rendszámos autó lesz, hanem szlovák telefon...
  • Szemjuel
    #15
    mostanában nem nagyon hallok az olaszokról, náluk is bevált a dolog?
  • Szemjuel
    #14
    még szerencse, hogy a malév dolgozóinál többet csak a parlamentben kerestek, így nem kell a sok jól képzett szakember utcára kerülésétől félni. plusz egyszerre felszívja őket a piac, hiszen malév helyére belépő cégeknél elférnek!
  • Tinman #13
    Gondolod a másik fél nem ezt csinálná? De.

    Szakértői kormány kellene, de nagyon. Gyorsan.
  • fastleslie
    #12
    Tökéletesen igazad van! Közgazdaságtani alaptétel, hogy még a veszteségesen működő válallat is lehet jobb megoldás, mint megszüntetni azt! Hozzá kell számolni: veszteséges privatizáció, vagyon elkótyavetyélése, sok jól képzett szakember utcára kerülése, turizmus visszaesése és milliónyi más hatás...
  • fastleslie
    #11
    Nem tudom, minek ilyen hülyeségeket kitalálni! Sárga csekk adó, telefonadó, gyalogosbérlet... Nem lenne egyszerűbb, ha azt mondanák, minden magyar állampolgár (csecsemőket is beleértve) fizessen évi 10 000 Ft-ot, és nem lesz milliónyi adófajta? Meg sajtolják ki azt, amit már bevezettek! A szabálytalanul közlekedőktől igen komoly milliárdokat lehetne beszedni, és járulékosan javulna a közlekedésbiztonság! Vagy beszedhetnék a dohányosoktól a büntetést, ha már kitalálták! Vagy mondassák le azokat a parlamenti képviselőket, akik csak felszedik a pénzt és be semm mennek... Mindig csak az átlagembert sújtják, aki még víz felett van, és próbálgatják, mokir fog elsüllyedni az is! És pont az információáramlást megadóztatni a mai világban???
  • torreadorz
    #10
    "évi másfél milliárdot"
    helyett:
    "évi másfél milliárdért"
  • torreadorz
    #9
    Tökmindegy,fogadok 5e forintba hogy a sztori itt is a szokásos lesz.
    Csődbe vitték a malévot, majd hamarosan az összes meglévő értékét eladják fillérekért a haveroknak, aztán majd állami pénzből a haverok légitársasáságát visszabérli az állam.

    A tévé székház sztorija megvan (a pontos számokra nem emlékszem, de a nagyságrend stimmel)? Eladták valami "kanadai" cégnek valami 3 milliárd forintért, aztán rögtön utánna vissza is bérelték tőlük évi másfél milliárdot. Azt hiszem immáron vagy 8 éve bérlik vissza... Ki lehet számolni ki járt jól. Már csak a kanadai cég tulajdonosi szerkezetére lennék kiváncsi...
  • fortresscomm
    #8
    Ez tényleg vicc! Az ember sokszor azt érzi, hogy a kormány tagjainak hobbijai-hóbortjai kerülnek megvalósításra, azokra valahonnan mindig van pénz, attól függetlenül, hogy az ország jelenlegi társadalmi-gazdasági helyzetében van-e rájuk szükség. (Pl. kulturális vagy sport kiadások... de persze kórházfelújításokra már nem jut!)