2118






  • Bogdogege
    #77
    Úgy látszik egyesek nem látják a fától az erdőt, sajnos a mai fps-k megragadtak egy szinten a cod már nagyon régen, a bf meg akkor mikor a codot kezdte majmolni (én mind a két termékkel játszom úgyhogy tudom).
    Most ez , hogy TDM ,Infantry ,járműves vagy zászlóhúzás ki a faszt érdekel, ha Rambó akarok lenni cod-ni megyek darálok és kész ,nyomom a Kill Streak-t és nagyokat röhögök ,arcade szint, ha komolyabbat akarok megyek bf-ni ,de nem a bf3-al mert annak semmi köze a Battlefild-hez, csak a stat ezért is van annyi csaló a csapatjáték szánalom az a lényeg , hogy darálj és szarj le mindenkit . Tudnának a fejlesztők komolyabb termékeket alkotni ,de minek amikor a szart is megveszik sőt minden évben, a pénz a lényeg.
    Ha valaki nem vágná , hogy mi a csapatjáték és a komolyabb FPS nézze meg ezt.




  • Herold
    #76
    Érvek híján inkább a fórumozót fikázzuk? Ejnye ejnye...
  • DarkSector
    #75
    Nah akkor egyetértünk abban hogy van minden stilus mind2-őben csak battlefield járműves harc-ot képviseli...

    És a játékostábor ezen mulik.

    Aki nem akar járművet naná hogy nem megy bele, legyen az bármilyen szép vagy más vagy jobb vagy hosszú.
    De ettől nem hülyék az emberek.
  • Metalmilitiakid
    #74
    Ugyanúgy számít codban is, hogy merre mozdulsz erre, merre dobsz valamit, merre kerülöd a pontot vagy az ellenfélt amiért mész, merre hívod a támogatást. Ha meg ketten játszotok esetleg és TS eztek közben, akkor pedig nagyon durván ki lehet használni a fedezőtüzes mozgást.
  • DarkSector
    #73
    TDM? milyen tdm? tudtommal ami bf-el én játszottam az alap mod területfoglalásról szól.

    Van benne ugyanúgy TDM?
    Na ez nekem új. Látod ezt nem tudtam.

    Miféle taktika? Játszottál már war-t cod-ba, nah ott van?
  • Metalmilitiakid
    #72
    Van TDM a BF3 ban, your argument is invalid. Illetve én épp azért tudok alázni szinte mindig MW2 ben TDM ben, mivel én gondolkozom is, és hiszed ha nem egy 3x3 as pályán is sokat számít a taktika. Csak bf ben ez jobban kijön.
  • Totti5
    #71
    Persze BFhez minimum érettségi kell, vagy honnan számít valaki felnőttnek?:DD
  • DarkSector
    #70
    CoD-ban FF meg TDM-ben nem kell gondolkodni, mivel ez a 2 játékmód nincsen BF-ben nem beszélhetünk erről.

    De ez nem azt jelenti hogy buta emberek mennek oda, hanem hogy ha nincs kedvük olyan stílussal játszani, hanem csak könnyed kikapcsolódás kell oda mennek.

    L4D is ennyiből áll meg nagyon sok játék.

    De nehogy már nagymellű legyél BF-ben sem kell orvosi diploma.
    Persze megértelek titeket erre a cod gyűlölésre alapozzátok az életeteket, szóval nem várom el hogy bárki azt írja hogy, hát igen igazad van. :)
  • Herold
    #69
    Tévedsz. BF-ben is ugyanúgy számít az ügyesség, a reflex. Ami miatt a BF-et inkább a felnőttek játsszák az az, hogy ott (a CoD-dal ellentétben) többnyire gondolkodni is kell, nemcsak rusholni.
  • Totti5
    #68
    Azt hogy szar:) mint minden megnyilvánulása.
  • DarkSector
    #67
    És ez mi a szöszt jelent?
  • DarkSector
    #66
    EZ itt cod-nál nem számít.
  • gosumofo
    #65
    egy kis SG statisztika:
    Call of Duty (43234 üzenet)
    Call of Duty 2 (25956 üzenet)
    Call of Duty 3 (155 üzenet)
    Call of Duty 4: Modern Warfare (32378 üzenet)
    Call of Duty World at War (7527 üzenet)
    Modern Warfare 2 (23359 üzenet)
    Call of Duty: Black Ops (10984 üzenet)
    Call of Duty : Modern Warfare 3 (5988 üzenet)

    de nem csak a fórumok, a nagyobb közösségi oldalak is kihaltak már a korábbi évekhez képest, a youtube főoldala is CoD videókkal volt kirakva kb az mw2 népszerűségének csúcsáig. most már alig találni helyeket ahol beszélnek a játékról. abszolút a 'fél órára beülök megnézni ahogy az aim lelő egy rakat embert' játékosokat célozták meg és lassan ezzel a 20 milliós eladásokkal is egy jelentéktelen bejegyzést érnek el a játéktörténelem könyvében.
    persze idén lehet, hogy minden megváltozik ;)
  • Metalmilitiakid
    #64
    Én először cod os voltam, mert csak a cod1 meg a cod:uo volt meg, mivel nem volt netem, és csak lanban játszottunk néha. Utána lett netem, akkor jött a Bf2 orrvérzésig, klánozás haverok évekig. Aztán kijött a BC2, na akkor tértem vissza az MW és MW2 kombóhoz, majd később csak az MW2, aztán jött a BF3 és még mindig inkább MW2 mint a BF3, mert egy héténél tovább nem bírom azt a játékot, pedig már magas szint is volt benne, nem az, hogy mert kezdő cuccok voltak csak azért nem tetszett.
  • KaBuTo666
    #63
    Nem. Megvan, hogy hány hsz kell alapból ahhoz, hogy hg lehessen a topikban. :-)
  • gosumofo
    #62
    vagyis kb akkor fog helyreállni a világ rendje ha a mostani cod generáció felnő, belátja hogy hibázott, és a gyerekeinek már nem veszi meg mert nem tudatlan lesz a témában.
  • gosumofo
    #61
    egy átlag codos még nem jutott el abba a korba hogy esze legyen
  • Totti5
    #60
    Mivel a csapból is a COD vs BF folyik nehéz ezt elhinni, bár hinni bármiben lehet és úgy hiszünk ahogy akarunk, akár a józan észnek ellentmondóan is.
  • DarkSector
    #59
    l4d is.
  • gosumofo
    #58
    a cod annak jó, aki nem ismer jobbat.
  • DarkSector
    #57
    Rossz is.
    Jah hogy ha másnak van ugyanolyan véleménye egy játékról akkor az már nem is igaz?
    Látod ezzel meg én vagyok így itt nincs joga sírni egyiknek sem a bf-miatt.
    Ahogy te megérted a l4d-et hogy jó, ugy én a cod-ot hogy jó.

    Nem véletlen példáztam ezzel. Látod nézőpont kérdése.
  • gosumofo
    #56
    ha a l4d rossz játék lenne akkor mehetnél
    de az nem az :)
  • DarkSector
    #55
    Ok de erről sem én nem tehetek, sem te sem mi, sem az activision, sem a techyard.
    Csakis aki utánoz!

    Én most a RE ORC miatt járjak el a L4D topikba és sírjak?
  • DarkSector
    #54
    Az elmúlt 50 hsz-ban hányszor lehet olvasni bf-et?
  • DarkSector
    #53
    Mit is? bezárták a COD vs BF topikomat? :)
  • Sheltem
    #52
    Namost én tényleg ritkán szoktam "fikázni" egy játék topicjában, egész egyszerűen azért mert ha nem érdekel / rossznak tartok egy játékot nem megyek oda. Másrészt tiszteletben tartom azoknak a véleményét akiknek tetszik és ha sok embernek örömet okoz, nincs jogom elrontani mások "örömét" negatív hozzászólásokkal.
    Azonban mivel a cod1 és cod2 meghatározó volt multiplayer játékos éveim alatt(jópár évről beszélünk) szar nézni ahogy elb*szzák az évente futószalagszerűen megjelenő szarabbnál szarabb részekkel.

    Ugye volt az első rész, nonplus ultra imádtuk...Imádtuk,sok egyébb mellett azért mert volt benne fejlődési lehetőség, hatalmas különbségek voltak klánok között(clanbasen főleg). Aztán jött egy Cod2 ott már kicsit fanyalogtunk(elb*szott recoil / lean ha jól emlékszem) de még jókat warozgattunk, aztán jött a lejtő a 4. résztől (tudom ez az egyik legnépszerűbb de nem érdekel egy kalap szar volt az 1. részhez képest), majd jöttek a csodálatos modern warfare / blackopsok a perk rendszerrel (hülyegyerek segítés, nehogy túl nehéz legyen és ne legyenek milliós eladások).

    Már ott húztam a szemöldököm amikor a modern warfare2ben nem voltak dedikált szerverek hanem "valaki" lett a host...És azok a killstreakek... Nuke ? NUKE? egy call of dutyban? Hol vannak azok a régi szép WAR -os idők...taktikai megbeszélések komolyabb meccsek előtt ventrilón...
    Persze azoknak akik ezen nőttek fel ezek a szavak nem sokat mondanak, hiszen nem tudják mit veszítettek, nincs ezzel gond...

    Mi "régiek" (ezitt nem egoista jelző, pusztán tények) viszont látjuk, hogy miből fejlődött ki ez a szarhalom amit ma call of duty névvel szennyeznek.

    Azért persze mivel "COD" ról van szó mindig megnézem mit raknak az új részbe, tehát nem közömbös.

    Most amit olvastam, hogy ugyanaz a grafikai engine(ha rekordeladások voltak miért változtassanak nem igaz? majd eztis megveszi jópár millióan , tisztelet persze a kivételnek). Wallhack Perk? :) Komolyan itt tartunk, hogy WALLHACK perk ??????????

    Méginkább úgy érzem, hogy jó ötlet volt a battlefield 3 at megvenni...A grafikai motor mindent visz az én szememben, a frostbite 2engine 64 játékos alá teremt számomra soha nem látott szépségű gyönyörű környezetet úgy, hogy kicsit erősebb gépen tökéletesen játszható. A játékmenet bár egyszerűbb mint a battlefield2 ben volt, még mindig bőven rendben van.
    Nehogy félreértsetek a battlefield 3 sem tökéletes csodajáték, tele van bugokkal , elb*szott új patch, pályaváltásnál néha bekrepáló kliens, battlelog förmedvény stbstb de 100x inkább az mint ez a wallhack perkes szarhalom.

    Utoljára linkelek egyet, témába vág, nagyon jól megmutatja a videó hova "fejlődnek" a mai játékok:
    If quake was done today

    Akik már látták azoktól sorry.

    Részemről ennyi, nem fogok fikázgatni itt, csak leírtam a véleményem, azoknak akik megveszik majd kellemes időtöltést kívánok.
  • gosumofo
    #51
    addig nem lenne baj, amíg a cod önmagában csinálná azt amit csinál, de a BF, a medal of honor, a crysis, a far cry és már a HALO sorozat is csak azt majmolja multiplayerben, gyakorlatilag az eddig szerteágazó fps ágat rángatja magával a gödörbe, az egysíkú klónjátékok világába.
  • Fpocok
    #50
  • KaBuTo666
    #49
    Te olvasd el a szabályzatot, kívülről kellene már tudnod te hatalom éhes. :DD
  • DarkSector
    #48
    Olvass vissza? :)
  • Fpocok
    #47
    Miért kéne azonnal hg? Elég messze van még.
  • DarkSector
    #46
    sziasztok először is örülök hogy jön a BO2.

    Másodszorra meg ide azonnali HG kellene.
    (csak érdekességképpen: multi játékokban nem véletlen szokták butitani a grafikát több FPS->gyorsaság>pontosabb irányítás->pontosabb célzás>reflexek játéka)
    COD azért a fiatalok játéka, mert ÜGYESEBBEK, egy 15-20 éves gyerek tud a legjobban érvényesülni ebben a stílusban.
    A vén faszok mint én már nem, és ez néha bosszantó lehet és szarozzuk a játékot meg csíterezzük a játékosokat.

    De egyszerűen ügyessebbek a mai kor fiataljai.

    A BFbe meg a veteránok mennek, mert ott nem a reakcióidő és a pontosság számít.

    Lehet ezen nevetni, meg fújolni meg szarozni, 2 játék 2 stílus és 2 közösség.
    De egymás mellett megfének, és egyik sem kevesebb a másiktól!
  • gosumofo
    #45
    csak legyen benned egy kis együttérzés más játékosokkal, többet senki se kér.
  • Totti5
    #44
    Nem tudom minek nyitsz pont te topikot ennek a játéknak, de ha valami humordélutánt szerettél volna összehozni, akkor az nem sikerült.
  • gosumofo
    #43
    köztudott, hogy a codosok a legkisebb hülyegyerekek, ahogy régen a halo playerek, csak itt most sokkal többen. igaz ez konzolon és PC-n egyaránt, ha nem hiszem a mikrofonba sipítozásnak, el lehet menni lanokra megnézni és összehasonlítani a CoD tábort bármi mással :D

    ezen tényleg nincs mit szépíteni, ez az a játék amiben egy 5 évesnek is lehet sikerélménye, mert olyan egyszerű, a multiplayer is. Ha elolvasod az 1. kommentet, láthatod hogy a BO2-ben már WALLHACK perk is lesz! mégis miért kell egy ekkora szeméthalmot fél oldalas írásokkal védeni? a COD sorozatnak eleve soha a büdös életben nem lesz megbocsájtható, hogy a pályaszerkesztőt elvették a játékosoktól és képesek pénzt kérni darabonként értük.
    láthatod hogy mióta ki van akadva erre az egészre minden épeszű gamer, és csak a vitát szítod évről évre..

    a 60 fps a 12 éves motorral meg marhanagy kihívás, már a cod2 idején, és azóta MINDEN más játék fejlettebb technológiát használ (kiv. egyes XBLA játékok :D), egyszerűen pofátlanság hogy eddig képesek voltak ugyanazzal lehúzni a 60 dollárokat évente, és most már havidíjat is eliteért. inkább az a nevetséges hogy az xboxnál nyers erőben 8x gyorsabb gépeken meg kell szenvedni a 60 FPS-ért ezekben a förtelmes fosportokban amiket produkálnak az 5. rész óta. javul a látvány a kis trükkjeikkel, de nem annyit amennyit a teljesítmény csökken évről évre. a szinkronszínészekre többet költöttek, mint az engine fejlesztésére.

    persze más motorral már nem lenne cod a cod, így magukat szopatták be mert ha egyszer újítani kényszerülnek, a minden évben az ugyanahhoz szokott emberek szabadon válthatnak majd bármi másra is, mert nem lesz ott az évi adagjuk a kedvenc drogból, másodiknak meg már mindegy mit szívnak be.

    a cod sorozat meg fog halni, csak idő kérdése.
  • Corten
    #42
    Engem mondjuk pont nem érdekel hogy néz ki egy játék addig amíg jól szórakozok, mindig arra mentem hogy stabilan meglegyen a 60 fps játék közbe. Alatta olyan darabosnak érzem , persze ha 400ezres gépem lenne feltolnák mindent maxra, de nincs.
  • Reg5
    #41
    Új grafikus motorért kár sírni, ebben a konzolgenerációban már nem lesz. Gondolj bele: írnának egyet 1,5 év alatt aztán 2 hónapra rá jönnek az új konzolok, amire megint új motor kell. Azért ők sem hülyék, ne fognak pluszban dolgozni a semmiért.
  • Totti5
    #40
    Valami eltorzult tapasztalatok alapján találkoztál pár sikítozó 10 évessel és ebből általánosítasz? szerintem ne tedd. Ilyet a BF3 kapcsán is ki lehet jelenteni minden gond nélkül. Az nyilvénvaló, hogy a fiatal korosztály veszi a legfőképpen a videójátékokat, de ilyen marhaságot kitalálni, hogy a CODot 10 évesek... le kell mutélni mindenkit és játszani és nem pedig hülyeségüket hallatni, vagy te is rikácsolsz nekik?:)

    Nem attól lesz valami jó, vagy jobb mert hyper szuper gép kiakasztó grafikája van.. COD bármelyik része jól néz ki, látványos, minden rész látványosabb mint az előző. Eladások is azt bizonyítják hogy nem a óverhypolt grafika miatt választanak játékot a játékosok lásd a BF3 vs MW3 esete. ( amúgy a BF3 konzol portja egy mocskos nagy hulladék lett... COD konzolon kifogástalanul fut és SZEBB is mint a BF3, ráadásul ugye a single is jobb benne és még neten is játszható ellenben a BF3 laggos szemét volt/ vagy most is az szokásos DICE formula szerint ).

    Persze hogy konzol port, amikor az eladások 90% onnan jön és itt ugye 20 millióról van szó összesen. Nem is értem a csodálkozást...

    Mint írtam a COD fejlesztői az egyetlen csapat az FPS játékok közt, akik tartják magukat a 60 fpsez, ami hatalmas kihívás. Nagyon komolyan kell optimalizálni ehhez hogy egy ilyen látványos játék esetében meglegyen ez a szám a 6-7 éves konzolon. 60fpst nagyon kevesen tudják csak megcsinálni... BF3 még 30 fps sincs konzolon, erről ennyit. Nem azt mondom hogy szar ami nem 60 fps, de a 60 fps egy multiplayer játék esetében nagyon növeli az élvezeti értéket és a játszhatóságot, és ettől lesz úgymond HC is, mert mindig is a magas FPS számított a legjobban multiplayer FPSekeben és mindenki arra gyúrt Quake, COD, Csé és bármi féle játékban brutális grafikai butítások árán PCn, mert jobban ment tőle a heccsat és a játék.

    S akkor itt van az állandóan szidott COD hogy milyen szar és milyen lehúzás, de abba nem gondoltok bele hogy a 60 fps mekkora meló és milyen céltudatos profizmusra vall, hogy ebből nem engednek. Lehetne szebb a COD ezzel a motorral szaggatós éppen hogy 30 fpsel, csak ez a fejlesztőknél nem fér bele, helyesen. Ezért is teljesen felesleges a BF3 vs MW3 hasonlítás mert az 30 fps ez meg 60. ÓRIÁSI az eltérés a két szám közt.

    DLCket nem kötelező megvenni, aki meg éjjel nappal ezzel játszik és több 100 órát tesz bele, annak meg megéri... más FPSekhez is ugyan ilyen multi DLCk vannal lásd BF3, Halo csak hogy a két legnépszerűbbet említsem.

  • Fpocok
    #39
    Ha már szóba jött a grafika: Évek óta, ugyanaz a motor, ugyanúgy néz ki. Szerintem meg igenis elavult. Persze a 60 FPS nagyon jó... csak jó lenne már továbblépni.
  • Fec papa
    #38
    Én leragadtam a United Offensivenál és ahogy olvasom a kommenteket, nem is baj. :)