20
  • carlos05
    #20
    15 mbitet most is tud a hspa+ speedtestel telefonon (t-mobile, 11.ker) amíg nem lesz lekapcsolva az analóg tv földi sugárzás addig cseszhetik, szóval állambácsit kéne sürgetni hogy végre megvehessék a szolgáltatók azt a frekvenciatartományt
  • dchard
    #19
    "A vásárlók is készen állnak, a szolgáltatók nem."

    A szolgáltatók is készen állnak, csak az állam nem hírdette még meg a kellő frekvenciákat (800 és 2600MHz). Amúgy leginkább a terminál penetráció hiányzik. Az hogy van 1-2 telefon, meg 1-2 adat terminál, ami horror áron tudja, az semmi.

    Amit nem értek az az, hogy úton-útfélen jönnek az LTE-vel, amihez se telefon, se hálózat nincsen, miközben a már ma is elérhető 21 és 42megás HSPA+ hálózaztot kihasználni képes terminálokból is kb. annyi van, mint LTE-sből. (szinte semmi)

    Egyébként az első értelmes hozzászóló sanyicks. Az LTE 100 meg 300 megabitje sem úgy értendő, hogy neked ennyi lesz, ha benyomod a speedtest-et, egy frászt. Ha LTE hálózaton tudsz majd 10-20 megával szörfölni valós rádiós körülmények között, az már egy nagyon szép teljesítmény lesz.

    Dchard
  • sanyicks
    #18
    fogd már fel hogy a mobil(és minden rádiós) adatátvitel MEGOSZTOTT, nem egy felhasználónak jut 40 meg akárhány mbit, hanem az összesnek azon a frekvencián és környéken (márpedig nem bővelkednek a szolgáltatók a frekvenciákban). Szóval ezek a fejlesztések arra mennek hogy ugyan azt a szélességű frekvenciatartományt nagyobb sebességű adatátvitelre lehessen használni.
    Persze bullshittelni szoktak a szolgáltatók, de attól még nagyon is hasznos.
  • ADAMEX9
    #17
    Én évente párszor metrózok, múltkor nem találtam csak Edge hálózatot lent, szóval ezt nem tudom cáfolni vagy megerősíteni
    De falukon általában tényleg borzalmas a lefedettség...
  • Bubble999
    #16
    Nekem mindig van a metróban 3g csak lasabban találja meg, tmobilos
  • Petka
    #15
    Miért ne? Nem a sebességgel van a gond, hanem a bázisállomások kapacitásával. Rámegy 20 ember, azt lehal a torony... Jó lenne az a 3G, csak kevés klienst bír el.
  • WoodrowWilson
    #14
    Valld be, metróvezető vagy!:)
  • Nyiri
    #13
    Meglepő lehet, de nem erről van szó. Nincs facebook loginom :D
  • jocco
    #12
    Jah érdekes azért volt már jó pár olimpia s valahogy eddig is megvoltak LTE nélkül :D
    Idehaza ennek most létjogosultsága egyenlő a nullával mikor még az alacsonyabb szolgáltatást se tudják normálisan nyújtani. Mert az persze jó, hogy nagyvárosban 3G-n most is jön 6Mbit-tel a net de ha városon kívül kell valami infó vagy egy levelet, dokumentumot elküldeni meg vagyok lőve mert wapozáson kívül semmire se használható a netjük. Az meg nem fog boldoggá tenni, hogy Pesten lehet 20Mbit-el is neteznem. Inkább lenne csak 1-2Mbit de az az ország 100%-án.
  • Tyad
    #11
    Annak is örülhetnénk ha 3G+ teljesen ki lenne építve...megjegyezném az is tökéletesen elég a hazai viszonyokhoz.
  • VRSDM
    #10
    szolgálj ki egy londoni olimpiát 3g-vel ^^
  • jocco
    #9
    Ez az a szolgoltatás aminek semmi értelme... mobilra mi a fenének ilyen sebesség mi az amit nem tud kiszolgálni a 3G sebessége. Az otthoni szélessávval ugyse tud versenyzni megbizhatóságban meg árban, lefedetsség meg ugy is csak ott lesz ahol van amugy is egycsomó kábelszolgáltató potomáras nettel. Persze haladni kell a korral de amig 3g-n se tudnak normális szolgáltatást nyujtani inkább azt fejlesztették volna, mert az vmi siralmas ha kiteszi az ember a lábát a nagyvárosból...
  • Ferrer
    #8
    Mert nem bírod ki azt az 5-10 percet f@szbúk nélkül...
  • Deus Ex
    #7
    Akkor fent azért nincs..
  • ADAMEX9
    #6
    Vodafone és Telenor már levitte, csak eljut már oda a T-mobile is...
  • ADAMEX9
    #5
    Így igaz!
  • Yv@n
    #4
    A vásárlók is készen állnak, a szolgáltatók nem.
  • GyuriX2572
    #3
    Ki gyártja a 4G chipet a telefonokba?
  • Nyiri
    #2
    Vagy mondjuk a metrón is lenne normális net :)
  • ADAMEX9
    #1
    Én már annak is örülnék, ha itt a borsodi falukban normális 3G lefedettség lenne. Sajnos még mindig Edge van, néha még az sem tölt rendesen. Itt csak álom, hogy 3G vagy egy H betű legyen a telóm állapotsorában...

    De persze, rásózzák a mobilnetet az emberekre, lefedettség nélkül!