58
  • donceleger
    #18
    Pedig jó az! Én manapság egyre több hasznát veszem! Minden tele van hülye reklámokkal, meg hiába mondják, hogy a legújabb slágereket játsszák, ezer éves zenéket nyomatnak, persze jók, de már a könyökömön jönnek ki. Van pár új zene is, de ennek mennyisége 3-4 darabnál kimerül, és azt nyomatják reggel délben este. Munkahelyen is szól a rádió, kb hányingerem van ezektől!
    Otthon csak netrádiót nyomatok, kocsiban is, számomra telitalálat ez a feature! Lehet az LG tudta ezt annó, de a mai mobilok közül csak a Nokia bír Transmitterrel, meg aztán nekem az összes feature-re szükségem van, amit leírtam, és ezt csak a Nokia N8 tudja a mai mezőnyben! Semelyik új csilli-villi többmagos csoda!
  • bcrics
    #17

    4 éve használok egy Lg Arénát és azóta Tudja az fm-transmittert, igaz sok hasznát nem veszem a feature-nek.
  • donceleger
    #16
    Engem nem érdekelnek a piaci részesedések a részvények! Ugyanis abból nem állapítható meg az, hogy egy telefon mennyire használható a hétköznapokban és mennyire is jó valójában!
    Abból max azt lehet kiolvasni, hogy mennyi embert sikerült megetetni ezzel a maszlaggal. Tedd a szívedre a kezedet és mond ki, hogy igenis szükség van a többmagos gépekre!
    De mindegy! Amíg te a részvényeket nézed, meg elemzed a piaci részesedést, addig előkapom az N8-at, lövök vele pár utánozhatatlan minőségű képet, majd kocsiba pattanok és az ingyenes navigációval elvezetek bárhova miközben fm transmitteren keresztül kedvenc internet rádiómat hallgatom, majd este hazaérvén hdmi-n összekötöm a tévéel és megnézünk a haverokkal egy hd filmet dolby digital hangminőségben!
    Te meg majd hívd fel a tőzsdét és kérdezd meg tőlük, hogy te miért nem tudod ezeket megcsinálni saját telefonoddal, holott annak jobb a részesedése!!!!
    Mint mondtam, maszlag az egész!

    Perotian
    Azért a 3D nincs elterjedve, kb 3 telefon ami tudja, de a legtöbb többmagos telefonba nem is rakták bele, mint lehetőséget, szóval valami más példa kellene.
  • MacropusRufus
    #15
    hát igen... ez már teljesítmény. De minek ekkora egy telóba???
    Dupla mag meg néphűlyítés olyan mint évekkel ezelött a cpu-k órajelének az esztelen növelése volt. Baszott nagy energia felvétel a teljesítmény komolyabb növelése meg sehol. Dupla proci egy telóba :) remek.

    Több mag csak az energia felvételt növeli. Mivel a normál gépek ritkán rendelkeznek pl. 2 északi és 2 déli híddal ezért ennyit is ér a két mag, egyiknek prioritása lesz és itt megszünik a párhuzamos adatfeldolgozás.


  • Gauge
    #14
    Mert nyilván a piaci részesedés ből lehet követetkeztetni arra, hogy melyik a telefon a legoptimalizáltabb LOL:)

    Piaci részesedésből egy dolgora lehet következtetni: melyik gyártó tudja legjobban meghülyíteni a vásárlókat... néha van olyan, hogy ez egybe esik egy-egy kiemelkedően jó termékkel, de nem sűrűn szokott előfordulni.
  • Pretorian
    #13
    3D alklamazások használják a 2 magot, bár azok közül sem mindegyik.
  • hammerjoe
    #12
    Nyilván az igazadat tükrözi a Nokia piaci részesedésének, és a részvényeinek az esése is!! Csak így tovább!!
  • donceleger
    #11
    Ugyan áruld már el nekem, hogy mi értelme van a több magos gépeknek, mi használja ki ezt, mihez kell egyáltalán? Mondj olyan programot, amit egy maggal nem lehet megcsinálni! Tudsz ilyet? Én nem!
    Mellesleg a kétmagos procikat csak az ICS támogatja, az meg csak mostanában debütált, sok teló még meg sem kapta a frissítést, de már a 4 magos mobilok jönnek. Pl az SGS2 már lassan egy éve jelen van a piacon és a kétmagot még ki sem tudta használni, mert nem kapta meg még az ISC-t, de már jön az utód!
    Hihetetlen mennyi embert be lehet fűzni ezzel a szarsággal!
  • donceleger
    #10
    Ezen most meglepődtem! Még hogy nem média telefon????
    Nekem Nokia N8-am van és ha mutatsz még egy nála jobb médiatelefont, akkor megtapsollak. Kzedjük ott, hogy HDMI-s és ezen keresztül 720p anyagot játszik át, ami több mint megfelelő minőséget jelent, ráadásul viszi az avi, a bdrip, mp4 és mkv formátumokat is. A hangminőség meg dolby digital plus, ugyanis rendelkezik a támogatással telefonok közül egyedülállóan, szóval esélyed sincs jobbat mondani nála. Ott az FM Transmitter is, ami szintén nincs más mobilban, és jól is működik, sztereoban továbbítja a mediát. Pl autóban kiváló, és egy netrádió programmal már kész is az internetrádió az autóban, vagy akár otthon egy mezei hifi segítségével. Ezt melyik más teló csinálja meg, mert én nem tudok olyanról!
    Szóval a média terén pont verhetetlen a Nokia!
    A fényképező része szintén verhetetlen, és ezt viszont a Symbiannak köszönheti, mivel a kameramodul feldolgozó egységét ez a rendszer tudja kiszolgálni tökéletesen. Elég csak megnézni a házon belüli összehasonlítást a Nokia Lumia 800-al, hiába Carl Zeiss az, förtelem a kamera rész a Winphone-fos miatt.

    És kedves Gergrey, ha valakinek csöndbe kell lennie, akkor az a többi gyártó! Ugyanis a fenti dolgokat a Nokia egy 680 MHz-es proci mellett 256 MB RAM-al röhögve zökkenőmentesen oldja meg! Pont az android esetében, amelyik optimalizálatlan, fordul elő, hogy két magos csodák is meg-megakadnak, és ezt SGS2 tulaj mondta, nem az én kitalálmányom.

    Mind a teljesítmény, mind a méret teljesen felesleges az SGS3 esetében, már ha ez lesz egyáltalán. Semmi értelme, mert nincs program ami kihasználná ezt a hw-t egy telefonban!
    Én nem vagyok megőrülve attól, hogy minél nagyobb számokat lássak a specifikációban, akit ez érdekel, az fogja venni ezeket egy kis e-pénisz növelésre, máskülönben nincs értelme! Nem mintha erre meg értelmes dolog lenne, de nem vagyunk egyformák.
  • skinnyman
    #9
    "Stephen Elop elmondta, hogy szerintük a többmagos változatok mai állapotukban elsősorban az akkumulátor gyors lemerítésére alkalmasak, egyéb hasznuk nemigen van, ezért sem erőltetik ezen példányok alkalmazását. Mindenki döntse el magában, hogy ez valóban így van-e."

    Stephen Elop egy szerencsétlen hülye fasz aki baromságokat beszél mert a fasz rossz oldalára került miután eladta a lelkét a foscrosoftnak...

    A hír többi része pedig reagálásra sem érdemes, az egész kacsa, semmi köze a valósághoz, senki nem tud valójában semmit az S III-ról.
  • gosub
    #8
    bill géc: 640kbyte mindenre elég...
  • Andr0
    #7
    WTF? :O ilyen hardverrel mit kezdesz?:D 12mpixel kamera 4 magos egyenként 1,8-as proci? elfut rajta bármi...:D
    amúgy 4,7" az szerintem nagy.
  • Dredd
    #6
    szépnek tűnik ez a 3-as. nekem a kettes is túl nagynak és vékonynak tűnt, amíg kézbe nem vettem egyet. azóta olyanom van, jó lesz ez a 3-as is :)
  • Pretorian
    #5
    Számomra a 4,3" pont az ideális méret. Most Optimus 3D-m van, de volt előtte X10-em ami 4"-es volt, azelőtt egy 3,5" inches droidom volt, előtte Samsung Omniám, LG Arenám. Az Arena volt az első telefon aminek 3"-en 800x480-as felbontással rendelkezett, magyarul rohadt jó volt a PPI-je, és az addigi készülékeimhez képest nagyságrendekkel nagyobb élmény volt a szövegbevitel és a görgetés is a nagyméretű kapacitív kijelző miatt. De aztán láttam, hogy a 3,5"-es telókon még faszább mindez, volt 2 ilyen telefonom is. Majd az X10, aztán Optimus 3D. Kisebbet már nem is akarok többet.
  • Gerygrey
    #4
    Ha van gyarto, amelyik jobb, ha csendben marad, az a Nokia :)

    A 4,7 koruli meret szerintem pont idealis. Egyszer volt a kezemben egy Galaxy Note, az mar tenyleg picit tulmeretes az 5,3'' kijelzojevel, bar nem mondom, hogy nem fogadnam el... A 4,7 viszont pont az arany kozeput a Note es az atlag kozott.
  • lcee
    #3
    Az én telefonomban 680mhz-es 1 magos proci van.
    Symbiannal és 1500 mAh-s akkuval
    4-5 napig elmegy egy töltéssel...
    Nokia erről beszél :)

    Viszont cserébe symbiannal főleg telefonálni lehet, meg alap dolgok...
    Media telefonnak nem igazán alkalmas...
  • botsie
    #2
    A 4,3" is nagy egy telefonnak (szerintem), nemhogy egy 4,8" az már MINEK???
  • Pretorian
    #1
    Na ez minek? Még a 2 is 120 rongyba kerül használtan, és jelenleg nem létezik olyan droidos alkalmazás, amely rendesen kihasználná azt a hardvert (vagy éppen az Optimus 3D-t, HTC Sensation-t), nemhogy ezt.