2890
glkb0iab9cwfxwfikpr4.png
Wargame series (Red Dragon)

Magyar nyelvű bemutató.
  • Jeffjohnson
    #128
    Close combat nekem is nagy kedvencem volt, rengeteget játszottam vele.
  • Jeffjohnson
    #127
    Komoly frusztráció lehet benned ha egy ilyen kis játék még kisebb topicjában kell megvédened az amúgy milliós példányszámban elkelt játék érdemeit.... Nincs hol trollkodni vagy mi a probléma?
  • Porta
    #126
    éppenséggel bőven lenne miről beszélni, a hivatalos fórumon nem kevés topic van a stratégiákról.

    Silk majd ha felnősz akkor talán rájössz, hogy nem csak az számít, hogy mit mennyien szeretnek. Most fellehetne itt sorolni 10 millió példát amit sokan szeretnek és mégis egy rakás fos érték nélkül(barátok közt, cod, megasztár, stb. stb.)

    én a dune2 óta minden stratégiával játszottam és elmondhatom neked, hogy talán a company of heroes volt az egyetlen ami ennyire tetszett mint most a wargame. A játékban 10szer több kreativitás, újitás van mint a starcraftban ami lényegében nem más mint szebb grafikával és új egységekkel az első rész. Azonkívül az sc kb 500* pénzből készült jóval több reklámja volt 100ból egy gamer tud egyáltalán valamit a wargameről azt is tévesen. Egy demo sokat segítene de sajnos nem adnak ki.

    Meg ez eleve rétegjáték. A Close combat se volt egy milliók által játszott valami és mégis jó volt.

    Amúgy nem szar a starcraft. Sokkal több munka, support, pénz van benne mint a wargameben. De szerintem vagyunk páran akik már kinöttek abból, hogy epilepsziás roham közeli állapotba kattintgassunk stratgéia játékban.

    Régen még nekem is bejött ez pl a red alert2ben de most már nem. A red alert3al is kb 1 órát tudtam játszani.
  • lammaer
    #125
    Hát, attól nem fognak többen beszélgetni a játékról hogy teszünk a bannerbe egy képet.

    Egyszerűen nincs miről beszélni - a játék elég triviális, nincsenek benne nagy titkok/megbeszélni való taktikák és stratégiák. Nem tudom multiban mennyire népszerű, de simán el tudom képzelni hogy ha nem is "bukott játék" messze nem olyan sikeres mint a szarszemétcraft.

    Érdted itt van például a Diabló 3 (nem játszok vele, azért merem felhozni): pörög a topikja ezerrel, mert lehet például a karakter buildokról agyalni. Itt miről beszélgetnél? Hogy jobb e az M1A1 mint az M1A2? :) Nincsenek benne olyan customizációs lehetőségek amiről értekezni lehetne. SAjnos.
  • s1lkforrent
    #124
    Ahhoz képest, hogy ez mekkora istenkirály játék a szarszemétsztarkraft-hoz képest, eléggé megdöglött a topikja. Bezzeg a szarszemétsztarkraftal van tele a fél Twitch TV és egyéb gaming streamelő oldalak, bajnokságokat rendeznek, még képregényt is kiadtak belőle.

    Bírom mikor a kirekesztett alter értelmiség morcog. Inkább tegyetek valamit az ellen, hogy ne úgy nézzen ki a játék topikja hogy egy nem létező magyar közösséggel rendelkező, bukott játék képét kapja az ide tévedő kívülálló.
  • Faterx
    #123
    De jó nektek... énis letöltögetem az új dlc-ket de szeptemberig nem tudom használni (most perpill. 33C a szoba)
  • Jeffjohnson
    #122
    A kettőt össze sem lehet hasonlítani Starcraftban a stratégia onnantól számít, hogy megvan az a 10000000 click per perc itt meg pont fordítva de sajna ennek nincs olyan nagy marketingje ezért nem is annyira népszerű.
  • Porta
    #121
    Kb 3 óra és megjelenik az új dlc.

    Challenge commanders worldwide in a brand new multiplayer mode: CONQUEST,
    - 7 Conquest mode maps (created or adapted for this new mode)
    - 2 brand new maps for the SIEGE mode,
    - 1 brand new map, Mecklenburg, created for both DESTRUCTION and CONQUEST modes,
    - and much more : units’ stats update, lobby improvement, etc.


    Azért nagyon nem rossz.
    És mindez ingyen. A sok millió ember meg képes 3szor 15ret fizetni ugyanazért a játékért ami ráadásul clickelő bajnokság. Én egész jól tudok játszani és 10 click per minutesem. Starcraftba a hasonló helyen állóknak ha jól tudom 100 körül van.
    Hülye egy világ.
  • Sith
    #120
    Jaja AMX lesz az, a BTR 8 kerekű az AMX 6 ami a legszembetűnőbb különbség, meg egyéb apróságok pld torony forma ilyesmi :)
  • Jeffjohnson
    #119
    állítólag amx-10? ha igen akkor tévedtem
  • Jeffjohnson
    #118
    szerintem az egy zhalo az meg nem új egység
  • Porta
    #117
    Hivatalosan is bejelentve a 2. ingyen dlc.
    http://www.facebook.com/WargameRTS
    új multi játékmód lesz benne az biztos a többit még nem tudni. Júliusban jön.

    A képen mintha egy új egység lenne, nem?
  • Szpecnyaz
    #116
    Nem lenne rossz összehozni egy kis társaságot, legalább 3-4 embert. Úgy már lehetne menni multizni, egy jó csapattal bárkit el lehetne verni, főleg a random csapatokat.
  • Sith
    #115
    Játszottam vele aszem 2x.
    Fájt :)
  • Jeffjohnson
    #114
    RUSE ban játszottunk is párszor együtt.
  • lammaer
    #113
    Kezdeti lelkesedés hamar elhalt. A RUSE singlében nagyon jó, ez elég uncsivá vált az első kampány után.

    Tudom, nem a single a mérvadó - de remélem a RUSE folytatás lesz :)

  • Porta
    #112
    Készülőben az új DLC és a hivatalos oldal szerint két RTSen dolgoznak a srácok jelenleg. Jövőre jellenek meg. Egyelőre nem tudni, hogy a Ruse folytatása esetleg a wargame modern korban vagy vietnámban esetleg vagy egy teljesen új project.

    Jeff: Az én lennék. Néha rendezhetnénk egy 2v2 vagy 3v3at csak magyarok. Van egy steames csoport(http://steamcommunity.com/groups/wargamehungary) ott meg lehetne beszélni a részleteket.
  • Jeffjohnson
    #111
    GLOBAL RANKING: 3. helyezett egy magyar: "komaromi"
  • Szpecnyaz
    #110
    Kár hogy nem próbálkozol a multival, mert ez pont ott a legjobb!
  • lammaer
    #109
    No, belekezdtem én is eme játékba.

    Igazából a RUSE miatt néztem meg - kicsit le vagyok maradva, mivel a RUSE-val is csak a múlt héten kezdtem foglalkozni, de nagyon bejött (szigorúan csak singleben, multiban csak FPst játszok meg MMOt) :D

    Kicsit tartottam tőle, mert grafikailag sokkal puritánabb mint a RUSE, meg valahogy egészen apró mütyűrök lettek az egységek (tudom be lehet zoomolni, de akkor meg a pályát nem látom, hiányoznak a RUSeból azok az egység jelző korongok), de a modern kori egységek jelenléte kárpótol cserébe, plusz szerintem az unlock rendszer is korrekt, a fejlődő és magunkkal cipelhető egységekről nem is beszélve.
    Singleben tetszik hogy nem az a rusholós játék (igaz, csak az első 3 küldetés-t láttam), pont megfelel a magam bibelődő stílusának.

    A végén úgy belejöttem , hogy hajnali 2-ig tologattam.
  • bajsz
    #108
    sikerült ,kitörlöd a bent lévő számokat és berakod azt amit adtál!

    Működik :D
  • a.carkey
    #107
    Szerintem simán futna.
  • kjhun
    #106
    Akinek meg van eredetiben/netán törten, nézze meg a játék főkönyvtárában lévő "Install.dat" fájlt, hogy mit tartalmaz. Ha több számsort egymás alatt, ha jól sejtem, (nincs meg nekem a játék, el se indulna ezen a 6 éves vason) a magyar nyelvhez írjátok bele ezt a számsort: 897341
    Egy új sorba írjátok, vagy kitörlöd az összeset, és úgy bele írni. De előtte mentést az eredeti fájlról. Állítólag így magyarosítható.
  • a.carkey
    #105
    Ment DVDről és ment steamről is, de nem találok mást, csak a magyart. :( (Pedig eredeti.)
  • Sith
    #104
    Szerintem is választható a nyelv ha steamről telepíted
  • benioh
    #103
    Options-be át lehet állítani a nyelvet úgy emlékszem.(eredetinél)
  • Pluskast
    #102
    A War Leadernek még a magyar nyelv volt a legkisebb baja:) Játszhatatlanul bugos volt, mire meg kijavították addigra a kutya sem játszott vele komolyabban.
  • a.carkey
    #101
    Bárcsak az originalba se lenne. Valami iszonyat vele így játszani! Soha többé nem veszek magyar nyelvű játékot, ha nem lesz benne angol install lehetőség. A War Leaderst is ezzel qurták el, ezért is lett ennyire sikeres. Nem tudom miért kell eröltetni a csak magyar installt és szöveget?!
  • grebber
    #100
    Keresel olyat aki megvette a magyar nyelvűt és elkéred tőle!
    Majd valaki feltölti úgyis feltéve ha kiderülnek mik azok a fájlok!
  • patchaou
    #99
    Van valami ötletetek arra, hogy a magyar nyelvi fájlokat honnan lehet beszerezni?
  • kjhun
    #98
    Ebben viszont nincs magyar felirat.
  • grebber
    #97
    Aki nem akar érte fizetni: Wargame.European.Escalation-RELOADED 7,1GB
  • s1lkforrent
    #96
    Amazon.com-on ~5500 forint most a Wargame: European Escalation

    Fakenamegenerator.com-on lehet amerikai címet kitalálni a regisztráláshoz, Delaware-ben és pár másik államban nincs ÁFA.
  • s1lkforrent
    #95
    Impuldriven.com-on 6000 forint most a Wargame: European Escalation

    Mint minden változatát, ezt is Steam-en lehet/kell regisztrálni!
  • a.carkey
    #94
    6999 HUF a budaörsi "Mert hülye azért nem vagyok"-ban.
  • s1lkforrent
    #93
    Nincs, újabb Starfoce védelme van, lesz egy idő míg megtörik, ha egyáltalán foglalkoznak vele.

    De mint írták, feltétlen csak akkor vedd meg, ha kész vagy első pár alkalomra szívni az egységek hiánya miatt multiban, mert a multi kötelező, a single rész elmegy, de csak azért nem érdemes megvenni, igazából a hadjárat is kényelmesebben vihető végig multi csillagokkal.

    Beszerzési tipp meg megy privátban.
  • bgabor
    #92
    Bocs a kérdésért, de most éppen nem tudom megvenni eredetiben. Működő crack azóta sincs a virágbolti verzióhoz?
  • Sith
    #91
    Szerintem sem vészes a single ésszel kell játszani meg mondjuk nem árt kb ismerni a haditechnikát bár ezt lehet pótolni azzal ha az ember elolvassa a statokat, ha ésszel vásárol az ember akkor az alap egységek sem rosszak.
    Első lendülettel igaz nem maxra de végig vittem az első (NDK NSZK) kampányt
  • Jeffjohnson
    #90
    Egyáltalán nem nehéz összehozni a csillagokat és már az alap egységek is használhatóak. 3-4 pályát nyomtam össz-vissz single-ben, utána a multiban egyáltalán nem volt gondom ésszel kell unlockolni és akkor könnyen elboldogul egy kezdő is. Viszont a játék legnagyobb erőssége a multi senki se vegye meg a single miatt.
  • s1lkforrent
    #89
    Igen, bár azt megoldhatták volna másképp is, hogy az ai egyjátékos módban pofátlan mennyiségű cuccal rendelkezik, neked pedig nagyon oda kell figyelni minden lépésedre. Nem azt mondom, ez az alaprecept stratégiáknál, ha már az AI-t/scriptelést nem tudták rendesen megoldani, de itt alaposan túlzásba vitték. Az külön poén hogy multit kényszerül játszani a nullacsillagos kis núb játékos is, ha a singlét értelmes időn belül be akarja fejezni. Általában a kampány készít fel a multira, és nem fordítva.

    Ilyen szempontból a Wargame a Tiberian Twilight-al közösen mehet a bús @$#!%ba a persistent unlock rendszerükkel, mert évek múlva, ha valaki nulláról akarja kezdeni, annak kész öröm lesz a csillagokat összekotorásznia.

    És persze tutorial sincs rendes, a RUSE lassan induló kampányához képest ilyen a nehézség Wargame-ben: