2890
glkb0iab9cwfxwfikpr4.png
Wargame series (Red Dragon)

Magyar nyelvű bemutató.
  • Eisenberg
    #368
    Hűha akkor nem tudom mit akarok :D Még pár kérdés: Igazából az UI nekem picit átláthatatlan. Arra rájöttem hogyan kell a gyalogságot kiparancsolni a járművekből de pl, hogyan adok lőszerutánpótlást a harckocsiknak? Vagy, a gyalogságnak nem kell? Mert akkor nekik is :D Illetve benzint. Ugye ezek az utánpótlásos járművek ott vannak a Log fülnél igaz? Ha jól tudom az első jármű a Log fülben az ilyen feltöltős. De nem vagyok biztos ebben sem. Ezért kéne nagyon a magyarítás. Vagy a tutorial megtanít ilyeneket? Köszi előre is.
  • Sith
    #367
    Hali nah egyszer látod a területeket azokat kell elfoglalnod, (erre kapsz ponton amiből behívhatsz újabb egységet)
    A foglaláshoz command unit kell ezeket a logisztikában találod.
    A játék lényege, van pár játékmod álltalában van egy cél pontszám (ez akkor nő amikor lövöldözöd ki az ellenséges egységeket)
    Amennyire tudom magyar nyelv még a hivataloshoz sincs.
  • Eisenberg
    #366
    Üdv! Volna néhány kérdésem a játékkal kapcsolatban:
    Skirmish-t játszottam eddig csak, de nem lehet menteni legalábbis sehol sem látom. Ez miért van?
    Ööö nemigazán értem a játék lényegét, igazából az zavar, hogy ha kilövik egy csapat egységemet amit először legyártottam akkor vesztettem, bár nem biztos Én csak annyit veszek észre, hogy azok meghalnak aztán defeat. Ez így van rendjén?
    A másik: Itt lehet tört verziós játékról beszélni? Mert nekem az van (jelenleg Skyrim: Legendary Edition-re gyűjtök, illetve még csak ismerkedem a játékkal úgyhogy a vásárlást nem sietem el), de Magyar nyelv nincs benne. Esetleg a magyar nyelvi fájlokat nem lehet megtalálni valahol? Az rld fájl átírása nem működik. Köszi előre is! Amúgy tetszik a játék mert élethű meg minden, szeretem a nehéz játékokat csak ebbe még bele kell jönnöm :)
  • s1lkforrent
    #365
    Remélem annyi előnye lesz a dolognak, hogy így neten elérhető international változat is megkapja a magyar nyelvet. Az EE nem beszél magyarul netről véve.

    Mondjuk én egyébként sem láttam magyarul játékot a Dawn of War II óta(ott is csak a menük voltak fordítva, kiegeknél már az sem), de sokaknak jól jöhetne, hogy nem csak a sarkibótos 8000 forintos változatot értik meg.
  • Sith
    #364
    Az EE ből vettem dobozosat az gyárilag magyar.
    Abban volt a csodás hamburger hill map név hamburgi dombokra fordítva (szeirntem volt még pár ilyen gyöngyszem de erre emlékszem kimonodttan)
  • HyperMonkey
    #363
    Neked már magyar verziós? Hogyan? A Playon mondta hogy még nem jött a patch.
    Mondjuk elég durva hogy kiadják dobozosan, ráírják hogy magyar feliratos verzió és nincs benne magyar felirat. Szégyen hogy ilyet meg lehet itt csinálni. Amikor felhívtam őket, mondták hogy türelem majd jön egy patch ami tartalmazza a magyar feliratot. Hát köszi. Majd jön.... aha.
  • Sith
    #362
    Azért a fordítás minőségére kíváncsi leszek " Hamburgi dombok" :D
  • HyperMonkey
    #361
    A Playon-nál kapható a magyar feliratos verzió de el lett kúrva és azon sincs. majd egy patch-el jön, ma mondták.
  • Jeffjohnson
    #360
    Én úgy tudom, hogy csak magyar felirat van.
  • Titan
    #359
    Valaki megvette stream-en a játékot? Mert ott azt írják, hogy magyar nyelven is tolhatja az ember...
  • Jeffjohnson
    #358
    Át lett nevezve a topic. Kellene egy jó banner is 750x350px méretben, szóval ha valakinek van kedve csinálhat. Feldobná a topic megjelenését kicsit.
  • Jeffjohnson
    #357
    Én úgy tudom nincs szerepe. EE ben kaptál csillagot és azzal válthattad ki az új gépeket de itt minden egyből elérhető.
  • hawkie22
    #356
    A szintlépésnek milyen szerepe van a játékban, miben leszek erősebb tőle?
  • s1lkforrent
    #355
    Nem kell félni, hogy kihal a játék, csak mert az eSGé fórumán nem beszélnek róla.

    Men of War fórumban is gyakorlatilag már csak én ténykedem, de mégis egész jól elvan a játék meg az ő közössége, készül folytatás, sőt, abból akár 3 is.
  • HyperMonkey
    #354
    Abban egyetértünk hogy a legjobb stratégia ez jelenleg, de saját véleményem szerint isten óvjon egy 2vh-s folytatástól. A padlás és a tök is tele van már a 2vh-s játékokkal.
    Inkább egy futurisztikus kieg kéne.
  • Jeffjohnson
    #353
    A RUSE-t én is sajnálom, hogy az UBI magára hagyta mert a kedvenc stratégiám volt, pedig lett volna lehetőség benne csak az elbarmolt marketing miatt nem lett belőle nagyobb játék. Viszont most itt van ez ami stratégiai szinten legalább olyan jó mint a RUSE ha nem jobb és cserébe még élethűbb a játék. Ha lenne hozzá egy 2vh-s kieg. arra rögtön vevő lennék :) de nem akarok elégedetlennek tűnni ez így is a jelenlegi legjobb stratégiai játék.
  • bubis asvanyviz
    #352
    Páran szoktunk vele játszani, ha van kedved játszani párat online, vagy kipróbálni a kampányt vegyél fel, Mizse a nevem a játékban.
  • HyperMonkey
    #351
    Ennyire senkit nem érdekel a játék? pedig a crash-eltől eltekinte kurva jó és hangulatos. A zeneszerzőnek meg instant BAFTA díjat adnék :)
  • s1lkforrent
    #350
    Wargamék egymás között

    Attól nem kell félned hogy hamar kihal. EE-t jobban lehet félteni, mert az utód teljesen kiváltja.

    Viszont a tutorial az ALB-ben sem a legjobb. Inkább hasonlít egy kis irányított sandboxra, mint egy tisztes tanító módra.
  • KingPunisher
    #349
    Ruse elég jol ment nem igen kaptam ki, top 100-ba voltam pedig nem toltam vele olyan sokat, ott viszont nem igen kellett micro inkább csak stratégia gondolkodás.. Tetszett is nagyon, illetve ma is tetszik csak alig van player :( délelőtt nem is igen talál..
    MEglátom kitanulom, remélem azért sokan tolják nem fog elvérezni ez is :P
  • Jeffjohnson
    #348
    Függ a játék beállításától, hogy mennyi pénzzel kezdtek (több pénz több egység) de annyira szerintem nem mint az Sc2 :) de próbáld ki és meglátod. Nem szabad az első vereség után feladni hanem tanulni kell az ellenféltől meg a hibáidból és szép lassan belejössz ne várd, hogy elsőre pro szinten nyomod és akkor nem lesz gond.
  • KingPunisher
    #347
    Rendben köszi, nyomom tovább a gyakorló missziókat majd a kampányt, kicsit lehetne szájbarágósabb is mert ezekre amiket ti írtok nem igen tér ki.. :P
    Multiba mennyire micro igényes a játék ?
  • HyperMonkey
    #346
    Senkinek nincs crash error problémája? A quickload mindenkinél működik?
    Valaki válaszolhatna.
  • Jeffjohnson
    #345
    Épületekben,erdőkben esetleg bokrokban. Az egyik legfontosabb egység és nagyon olcsó. Ha nem bírsz az ellenség gyalogságával akkor lángszórós tankok/gyalogság ,tüzérséggel, bombázással próbáld kitakarítani őket az épületekből fák közül. Összetett játék ez, jelenleg nem hinném, hogy lenne ennél is komplexebb stratégia ebben a stílusban.

    Az egység statját nem menet közben kell bogarászni. Ott van a Deck (pakli) opció és ott át tudod bogarászni mi mit tud, próbálj meg mondjuk 1 nemzetből összeválogatni egy paklit ne foglalkozz egyelőre bónuszokkal úgy sokkal egyszerűbb. Aztán ha már tudod, hogy egy nemzeten belül mi a jó akkor már lesz összehasonlítási alapod.
  • KingPunisher
    #344
    Rendben köszönöm a felvilágosítást, így már kezdem érteni a lényeget.
    Látom igen sok egység van, ez nem zavaró ? Ennyit lehetetlen megtanulni játék közben meg nem tudom mennyire van idő a statokat bogarászni.
    Gyalogságot mikor hol érdemes használni ?
  • HyperMonkey
    #343
    Se a skirmishben se a kampányban nem lehet menteni játék közben???

    Csak a tutorialban engedte az F5 gyorsmentést. persze az F8 betöltés crash-t okozott, de máshol nincs sehol mentés?
  • Porta
    #342
    Minden logikus. Csak az erdő széléről tud kilátni az egység. Az erdő közepéből nem láthat ki.

    Minél jobb az opticja(none,bad,good,very goody, excelent) az egységnek annál jobban lát.
    Minél nagyobb egy egység annál könnyebb észrevenni.
    A spec. force infeket a legnehezebb kiszúrni. Ők egy bokorban is eltudnak bújni.

    Mint az életben itt is létfontosságú a jó felderítés. Lehet egy tonna tankod ha nem látsz akkor véged van. Ruse ehhez képest faék egyszerűségű volt az unlimited ammo,fuelal és az erdő közepéig belátni képest egységekkel

    A legjobb ha van recon infed, egy recon helid és egy recon járműved. De a sima infek is jók reconnak.
  • KingPunisher
    #341
    Köszi a segítséget, próbálom így megközelíteni a dolgot.. Így már érthető hogy miért nem lehet jelölni a látótávot :P
    Most már értem és tetszik :D
  • Sith
    #340
    A 80 as években is elrejti a tankokat az erdő :)

    Egy csomó dolog befolyásolja hogy látod vagy sem első sorban az "optika" jelzi hogy milyen messziről szúrja ki az ellenséget, de ezt befolyásolja egy csomó dolog.
    Mi az amit ki akarsz szúrni, hol van a mező közepén sokkal könnyebb kiszúrni mint az erdőben ugye,mozog vagy sem, az erdő szélén könnyeben ki lehet szúrni mint a közepén stb stb ugye az is számít hogy az egységed és a "cél" között milyen tereptárgyak vannak, magasabban van vagy alacsonyabban és persze az is hogy te honnan nézel pld az erdő közepéből nem sok mindent fog kiszúrni. Javaslom hogy használj persze óvatosan felderítő cuccokat pld helikopterek. (itt figyelj hogy ne szálljanak lemert akkor már nem érvényesül a látó távolság.

    Ez még annyival van megfejelve hogy kiszúrod hogy van ott valami de nem feltétlenül azonosítja be az egységet pontosan, szal az egy BMP vagy egy T55 az csak közelebbről derül ki.
  • KingPunisher
    #339
    Hát nem tudom nekem ez hogy nem mutatja mi mit lát nem igen tetszik..
    Most honnan tudjam meddig látok be az erdőbe ? Azért a 80-as években kétlem hogy elrejti a tankokat egy erdő ^^
    Szerintetek ez jobb mint a ruse ? Azzal sokat toltam tetszett is itt még nem igen érzem mitől taktikus és jó ez a játék, ott egyből lejött pár óra után.
  • HyperMonkey
    #338
    Igazold vissza a skype kérelmet, majd szólj mikor leszel fent.
  • Porta
    #337
    Kingpunisher:

    Egyrészt ott a tutorial meg a manual, sokat segít.

    Minden egységnek ott a stat ablaka(alul középen menj rá a nevére) le van írva minden ami kell. Hogy pontosan mi meddig lát el az nincsen jelőlve úgy mint a ruseban pont az élethűség kedvéért. De minden tereptárgy is blokkolja a kilátást. Így kicsit többet kell taktikázni, gondolkozni

    Hyper: Mindennap jönnek a patchok, javítva lesz. Manapság így megy ez minden játéknál. Multiba nekem semmi ilyesmi problémám nincs.


  • KingPunisher
    #336
    Ups.. tényleg.. No mind1 a törtbe ott lehet állítani.

    Lehet míg betöltötted elrepültek :P a repülők már csak ilyenek :D
    Nekem a tört szépen megy, bár még csak ismerkedem vele, honnan tudom mi meddig lát el ? :P így olyan lutri hogy mi mikor hol bukkan fel.
  • HyperMonkey
    #335
    na hát eddig borzalmas csalódás a játék. Crashel, kilép, load funkció nem működik. Volt 4 repülőm, crash-elt a játék, újraindítottam, betüöltöttem a mentést, repülők sehol. Hát kapják be.
  • HyperMonkey
    #334
    Ezen kívül az F5 a gyorsmentés és működik, de F8-nál ami a quickload lenne crash-el. nagyon gáz ez az egész így.

    Van valakinek magyar verzió?
  • ratgab
    #333
    Hát kutya legyek ha ez a fájl nem csak a tört verzió része... Legalábbis nagyon gyanús az az rld (reloaded?).
  • HyperMonkey
    #332
    A Palyon-tól vettem. De nem találok ilyen steam_rld file-t. Hol találom?
  • KingPunisher
    #331
    Honnan lehet tudni hogy az adott egység meddig lát el ? Ruse-ba volt ilyen fehér vonal az jelezte. Itt honnan tudom ?
  • KingPunisher
    #330
    Hol vetted meg ?
    Próbáld meg átírni a steam_rld filebe Hungarian-ra.
  • HyperMonkey
    #329
    Megvettem a magyar feliratos dobozos verziót, de nem lehet nyelvet választani, csak angol. Ez miért lehet?