2890
glkb0iab9cwfxwfikpr4.png
Wargame series (Red Dragon)

Magyar nyelvű bemutató.
  • brawer
    #401
    Hello!hogyan kell beallitani a mgyar nyelvet?vagyis minden lehetoseget latrok csak a magyar nyelvet nem!elore is koszonom a segitseget!
  • HyperMonkey
    #402
    Steam-ben a játékkönyvtárnál kiválasztod a game-t, jobb klikk, tulajdonságok. Ott van egy olyan fül hogy nyelv. Milyen nyelven induljon a játék és ott lesz a magyar. De ha jól tévedek a steam-esen nincs magyarítás csak azon amit dobozosan vettél megy magyar felirattal a playon-tól.
  • Sith
    #403
    Jól tévedsz, csekkoltam a sima steamesen nincs magyar nyelv
  • brawer
    #404
    Epp ez a gond,mert steamen vettem meg....ott lattam a lehetosegeket csak sajnos pont a magyar hinyzott!esetleg,ha tudtok megoldast,hogy hogyan lehet megoldani a steames verzio magyarositasat,kerlek irjatok!Ha esetleg van kedvetek multizni brawer a gameban is nevem!megegyszer kossz a valaszokat!
  • HyperMonkey
    #405
    Szerintem nem lehet megoldani. Én is meg akartam venni steam-en de mindig lefagyott, és jól jött ki mert nem tudtam megvenni, másnap meg jött a hír hogy van magyar verziós :)
  • s1lkforrent
    #406
    A magyar változat külön appid-t kapott külön a nemzetközi, az 1C(gondolom ruszki dobozos), és a lengyel dobozos változattól.

    Egyébként milyen lett a fordítás?
  • HyperMonkey
    #407
    Tegnap este jött, még nem teszteltem annyira, de azt láttam hogy hiányos. Pár helyen maradtak angol szavak.
    Pl a deck-eknél nem azt írja hogy hány egységet használtál fel hanem úgy units. Meg láttam display feliratot is, szóval hiányos.
  • Porta
    #408
    http://www.youtube.com/watch?v=Ea8pI-t2maA

    a videókészítő verseny győztese
  • Eisenberg
    #409
    Valaki el tudná küldeni a magyar nyelvű fájlokat? Köszi.
  • AnuluWork #410
    Az orig. alapjáték most 990 HUF a galaxisban ...
  • ZsemleMorzsi
    #411
    Ha esetleg érdekel valakit egy co-op kampány, akkor vegyen fel nyugodtan:

    Bobby_HUN
    vagy steamen: zsemle_morzsi
  • ZsemleMorzsi
    #412
    Bocsánat, a steam nevem zsemlemorzsi, csak így, egyben.
  • Szpecnyaz
    #413
    Nem tudom hogy ki van e halva e a topik, de azért beírom.
    Jó lenne valami szerveződés azok között akik komolyabban nyomják ezt a játékot neten, mivel 2-3 TS-en összedolgozó player elég szép eredményeket tudna elérni.
  • Molnibalage
    #414
    KB. 1,5 éve jártam erre. Látom, hogy kiött az Airland Battle. Jól értem, hogy a dinamikus hadjárat az olyan, mint valami TW játék és ebbe vannak belehelyezve az alapjáték taktikai csatái?

    Az AB-hez kell az alapjáték és más DLC vagy megvehető önállóan is?
  • HyperMonkey
    #415
    Van egy taktikai térkép a hadjáratban és azon mozogsz, ha ellenséggel találkozol kezdődik az a csata ami olyasmi mint az előző részben (csak jobb).

    Nem kell hozzá, önállóan is futtatható sztem.
  • Molnibalage
    #416
    A közösség milyen, van kivel multizni itthon?
  • Molnibalage
    #417
    Steamen hogyhogy nem kapható az AB?
  • Molnibalage
    #418
    Elnézést, tévedtem, csak a Steam meg buta, mint a seggem...
  • Sith
    #419
    Heti pár nap fent szoktunk lenni
    önnálló cucc szal nem kell az ee hozzá.
    A dinamikus kampány kb ugyan az mint a total war szal a "területekre felosztott" térképen tologatod a seregeket, (ha két sereg találkozik akkor jön be a jól megszokott rts csata) ez van "megbolondítva" különféle eventekkel (hívhatsz be további seregeket, vagy ép bombázást kérhetsz egy adott területre, taktikai atomcsapást stb). Azt a jó szokását megtarotta a játék ha egy seregedet egyszer rommá verték akkor úgymarad, (persze a tapasztalt egységek is megmaradnak)
  • marcellalex
    #420
    Van magyar steam csoport a játékhoz ?
  • s1lkforrent
    #421
    Steamen Wargame leárazás!

    European Escalation 5€
    AirLand Battle 20€
    Wargame Franchise pack(kettő együtt) 22€
  • Molnibalage
    #422
    Na basszus, tegnapelőtt vettem meg, akkor még csak 33%-os leárazás volt.
  • bubis asvanyviz
    #423
    A kampányhoz a hétvége környékén jön ki új patch érdemes lesz megvárni, mivel jelenleg elég sok vele a gond.
  • Molnibalage
    #424
    Addig jó, ha a tutorialra lesz időm. Szóval nekem nem sürgős.
  • Molnibalage
    #425
    Első indításkor a profil létrehozása után mennyit kell várni...? Már 5 perce megy a loading felirat...
  • Molnibalage
    #426
    Az első training megvolt, de sajnos már itt kezd beigazolódi a félelmem. A játék olyan gyors, hogy semmiféle taktikázásra nincs lehetőség. Ha összeakad két fél, akkor ott győz az erősebb és kb. ennyi lesz. Nincs pause, nincs időlassítás - vagy csak én nem találom - így semmiféle döntési lehetőségem nincs.
  • Jeffjohnson
    #427
    Én csak a multiról tudok véleményt mondani de sokat számít milyen deck-et raksz össze és azt hogyan használod ki. Taktikázás már ott kezdődik, hogy milyen terepen milyen típusú egységet vetsz be sokan ész nélkül rohannak befoglalni a pontot hozó városokat holott a fontos csomópontok elfoglalása ennél is fontosabb lehet.

    Nagyon összetett a játék és sok múlik a csapattársadon is de számomra ez az első játék ahol ha veszít is a csapat attól én még jót játszottam mert az én általam védett területen nem tört be az ellenség.

    Szerintem nem túl gyors a játék de az biztos, hogy hozzá kell szokni mert eleinte a sok egység miatt eléggé zavarossá válhat, sokat kell gyakorolni és akkor nem lesz gond vele. Azt javaslom eleinte csak az 1-ik oldalon játssz és tanuld meg melyik egység mire jó (akár úgy is, hogy csak 1nemzetes paklit csinálsz) rakd össze a neked passzoló legjobb paklit (odafigyelve a bónuszokra és az ár/érték arányra) és ne add fel 2-3 vesztes csata után próbáld meg a vesztes csatából is a maximumot kihozni és akkor élvezni fogod a játékot.

    Jelenleg nincs ennél jobb stratégiai játék.
  • Molnibalage
    #428
    Én körökre osztzott stratégiával játszok. Az utolsó RTS, amivel játszottam a Supreme Commander demo és az Empire Eath volt. Midkettőben nagyon durván lehetett időt lassítani, lehetett valóban gondolkozni, hogy akkor mi legyen. Itt az AB-ben azt láttam, hogy beállok egy keresztezésbe négy db M1-gyel és mire kingondoltam, hogy mi legyen ledaráltak egy négyes T-72-val közeledő egységet.

    Nem tudom megállapítni, hogy mi hatékony és mi nem, nem tudok parancsot, adni, semmit. Ami éppen az adott pillanatban meghatározza a helyzetet, az kb. 5-10 sec alatt eldönti a csatát. 4 (!!!) egységnél nem tudtam semmit csinálni, nemhogy negyvennél meg ugrálni a helyszínek között, ha majd ez kell.

    A szép körítés ellenére ez nekem most is kilkkelőbajnokság marad vagy próba-szerencse, mert nem tudom kiértékelni azt, hogy mi miért történik.
  • Communist
    #429
    Azt szeretném megtudni, ezt valahogy működésre lehet bírni lanban? A neten található multiplayer crack erre lenne való? Nem tudtam kipróbálni, még csak singleben, viszont netre nem akarok kimenni, az csak elvenné a kedvem, viszont a hasonlóan béna haverommal szívesen bohóckodnék lanon.
  • Jeffjohnson
    #430
    Jaaa, így már értem hát a körökre osztott az más tészta itt ne várd ezt mert egyszerűen nincs ilyen funkció, meg multiban nehéz is lenne az időbelassítás.

    Erre nehéz mit mondani esetleg azzal tudsz időt nyerni, hogy a felderítésre komoly erőket mozgósítasz (ami amúgy is szükséges) ezzel talán több időd lesz. Ha nem akarsz sok olcsó egységgel "bajlódni" akkor érdemesebb drágább kisebb számú egységgel játszani és akkor több időd marad.
    Gyakorlás kérdése az egész én nem érzem klikkelőbajnokságnak lehet csak nehéz beleszoknod a körökre osztott után.
  • Jeffjohnson
    #431
    Nyílt terepen vagy városban én nem szeretem elhelyezni a tankjaimat általában erdőről erdőre járok velük ha erősebb egységek jönnek akkor meg menekülök amíg lehet nem egyszer vonultam vissza okosan és támadtam hátba az ellent persze engem is szívattak már meg nem 1x de ez a játék ilyen sokat tanultam a hibáimból. Az olyan játékosok ellen akik megpróbálnak mindent az első pár percben bevetni amúgy is csak az okos védekezés/visszavonulás a hatásos.
  • Molnibalage
    #432
    Ezzel azt akartam mondani, hogy stratégia terén ehhez vagyok szokva. Repszimben sokszor gyorsan kell dönteni, de még ott is több idő van erre. Itt azt láttam, hogy mire megnézem, hogy mi jön, ráklikkeltem két egységre, hogy átkarolást csináljak vége is volt az egésznek.

    Semiféle visszajelzést nem találtam arról, hogy mi ad fedezék bónuszt - ha van ilyen - mi az, ami képes elrjeteni - van ilyen? - egy egységet. Stb. Igen, csak 10 percet próbálkoztam, de egyeszerűen, ha összetett, akkor hülye infót oszt meg - pl. látom ellenségnél is, hogy mi hibásodott, meg ami elég nagy hülyeség - de értelme sincs, mert úgyis 5 sec alatt vége mindennek.

    Azért megcsinálom a tutorialt és próbálkozom tovább, de kb. akkor lenne ennek az egésznek értelme, ha a játék sebessége kb. 5-6-szor lassabb lenne.
  • Jeffjohnson
    #433
    Ha erdőre vagy bokrokra ráviszed az egeret akkor kiírja mi mennyi fedezéket nyújt de gyalogság esetén a városban is kiírja.

    Erre csak azt tudom mondani, hogy a Starcraft is egy klikkelőbajnokság de ha belegondolsz azután miután eléred azt a bizonyos klikk/perc arány onnantól csakis a stratégia számít.

    Kicsit gyakorolj vele ne add fel az elején játssz még le vele 30-40 kört ismerd meg az egységeket, hogy ne azon kelljen gondolkodni mi mire jó.
  • Kurfürst
    #434
    Ha már lövöldöznek egymásra tényleg nem tudsz mit csinálni, ez a játék inkább az előkészítésről szól. Bár tény hogy gameplay szempontjából nem túl jó, ellenben nagyjából reális. Tanulni kell, őszintén szólva még mindig nem tudom eldönteni, hogy egy nagyon reális vagy csak nagyon elbaszott rendszerről van-e szó.
  • Molnibalage
    #435
    Ilyen sebesség mellett pl. hogyan hívnék én bármire airsrike-ot? Vagy tüzérségi supportot...?
  • Jeffjohnson
    #436
    Tüzérség a gyalogság kitakarítására vagy álló puha célok ellen nagyon jó de komolyabb playerektől láttam már füstfelhővel előkészített támadást is. Légi egységekkel óvatosan kell bánni de nagyon hatékonyak tudnak lenni ha nincs AA.
  • Neoncsoves
    #437
    1x játszottam multiban egy 10v10et, laggolt a játék ahogy kell, de próbáltam azért a legjobbat kihozni. majd volt egy nem pontot érő zóna amit gyakorlatilag egyedül védtem és 4 ember is betámadta azt a csomópontot én meg egyedül ott álltam pár egységgel. Volt pár repülőm, gondoltam bevetem a tankok ellen ha már úgyse hozott AA-t... aha, az erdőben volt vagy 4 AA, a repülőim csak úgy hullottak az égből
  • Jeffjohnson
    #438
    10v10 et én ki se próbáltam de ezek szerint nem vesztettem sokat :). Jobban szeretem a kisebb méretű csatákat jobban átlátható minden.
  • Communist
    #439
    jeff : amúgy te a supreme commander próbáltad?
  • Jeffjohnson
    #440
    Nem. Annyit tudok róla, hogy egy nagyon jó sci-fi stratégia
    Bár ha ilyen kategóriában keresnék valamit akkor tuti sc2-t játszanék de nagyon jókat hallottam a Supreme Commanderről is.