19
  • hurkaur
    #19
    lol bazz meg hulye is
  • Namelesske
    #18
    Ha ők kirúghatják a magyarokat mi is kirúghatnánk a nkkiát. Androidból van választék, ez meg a kutyát se érdekli, nekem ne is ajánljon senki nokia terméket mert lenyomom a torkán... (biztos szélsőséges vagyok)

    Meg buta és elvakult is. Ne vegyünk Nokiát, csődöljön be és rúgják ki a másik felét is az embereknek? Inkább vegyél Nokiát hogy vissza szerezhesd valamikor a munkájukat....
  • Sequoyah
    #17
    Nem, az MS az amerikai, de nem tudom hogy jön ez ide, a nokiáról volt szó, ami finn.
  • narumon
    #16
    Helyette megveszed a kínait androidot? Jó nagy előrelépés....
  • sanyicks
    #15
    Microsoft európai? Mióta?
  • Sequoyah
    #14
    Ezaz, rúgjuk ki az egyetlen európai céget, és pénzeljük a koreait/tajvanit/amerikait, akkor sokkal jobb lesz nekünk...

    Amúgy ajánlanék neked egy jó Lumniát:)
  • vviktor1
    #13
    Aki egy kicsit is magyarnak érzi magát az nem vesz nokiát a komáromi magyar munkahelyek megszűntetése miatt (tudom sok szlovák is dolgozik ott, de akkoris). Ha ők kirúghatják a magyarokat mi is kirúghatnánk a nkkiát. Androidból van választék, ez meg a kutyát se érdekli, nekem ne is ajánljon senki nokia terméket mert lenyomom a torkán... (biztos szélsőséges vagyok)
  • Sequoyah
    #12
    Épp most lett nagyobb az optika is:) Nyilván nem lesz akkora sose mint egy fullframe gépben, de nem is azzal versenyez.
  • narumon
    #11
    A lényeg viszont az, hogy 5Mpixel képet készít. Csak ez szarul hangzik a reklámban.
  • narumon
    #10
    Lehet hogy fejlődik az optika csak hát a fizika még mindig makacs így egyszerűen fogalmazva minél nagyobb annál jobb. Körömnyi optika sosem lesz versenyképes a legegyszerűbb normális fényképezőjével sem. Persze én nem azt mondom, hogy telefonba nem kell fényképező mert az mindig kéznél van, de aki azt mondja, hogy nem vesz fényképezőt mert telefonnal fényképez azt csak sajnálni tudom. (vagy szimplán igénytelen)
  • Sequoyah
    #9
    Ha vennéd a fáradtságot utánanézni, akkor tudhatnád hogy az optika is fejlődik, de azt nehéz számokkal leírni, így a reklámokba tenni. Ezért aki csak a reklámok alapján ítél és jön bohóckodni, sose fog tudni róla.
    Lehet parasztvakítás a 41 megapixel, de a szenzor mérete már semmiképp nem az.
  • hunwhite
    #8
    LOL:D A nyomi próbálkozik! :)
  • Gerygrey
    #7
    Aha, és a fényképezőgép csak szenzorból áll? Mi gyűjti be a fényt, ami a szenzorra kerül? Mert optikát nem nagyon látok rajta.
  • conjurer
    #6
    Elmondanám, hogy ebben a pure view telefonban Nikon CX méretű szenzor van. (Nikon J1 = 150e Forint) A mintaképek alapján egy olyan 50 ezer forintos kompakt képminőségét hozza a teló... Nem kell leszólni, telefonban ilyen jó szenzor még nem volt és nem a 40 megapixel miatt. A digitális zoom része picit baromság szerintem is, viszont az jó, hogy tűéles 5 megapixeles képeket készít, amit 40 megapixelről méretez le, viszont 100%-os nagyítás mellett sem borzasztó, egyáltalán nem.
  • Zoli007
    #5
    Tessék elolvasni a technology whitepapert előbb.
  • sanyicks
    #4
    komplett hülyeség. 5 mpixel+optikai zoom ezerszer jobb képet csinál mint 41 mpixel digitális zommal. Ugyanis az 5 mpixelnek a 20% zaj, a 41-nek meg mondjuk 70%, és azt nagyítja fel digitálisan.

    Akkor életképes lenne, ha a nagyobb mpixel nem jelentené azt hogy több képzaj, de ez van, és lesz is sokáig.
  • passatgt
    #3
    5 megapixeles képet csinál, ezzel csak az optikai zoom-ot tudják kiváltani, teljesen jó ötlet és megoldás
  • Gerygrey
    #2
    41 megapixel mi a búbánatos rohadásnak egy telefonba? A Nokiának a maradék józan esze is elment, már nem tudják, milyen baromságot találjanak ki, hogy valaki végre megvegye a zsák szar telefonjait.

    Azt meg nem értem, hogy a csúcskategóriás Androidos telefonok népszerűsége és a 100 dolláros alsó árhatár között mi az összefüggés... Kicsit zavaros a cikkben ez a mondat.
  • Namelesske
    #1
    Én is szeretnék olcsóbb nokiákat. Meg mindenből olcsóbbat...