25
  • narumon
    #25
    No én még nem láttam. Egy 6-7 féle kínai táblát próbáltam, teszteltem eddig, mindegyik messze volt minőségben.
  • AgentKis
    #24
    0,115 a jó érték, csak elírtam. A tizedmilimétert én még látom 35 éves korom ellenére.
  • asgh
    #23
    "(usb, sd kártyahely, bt, normális hdmi, stb)"

    Én fícsör alatt a GPS, giroszkóp, akadásmentes fullHD videolejátszást és hasonló dolgokat értettem, nem pedig csatlakozókat.
  • MuchACHO79
    #22
    Megegyeztünk. Szép napot :)
  • kissmikki
    #21
    Értem. Tehát a "Na még egy agyoniskolázott matekzseni" kifejezés a számításra vonatkozott, bocs, hogy félre értelmeztem.
  • MuchACHO79
    #20
    Miután az eredményem általad nevetés tárgya lett, számításod egyenes következményeként AgentKis eredményét jónak minősítetted bátorkodtam minősíteni a számítást. Egyes, ülj le.
  • kissmikki
    #19
    :D Köszönöm, hogy minősítés nélkül sikerült felhívnod a figyelmemet egy hibára. Valóban, a cm és mm között 10 a váltószám.
    Én kérek elnézést, hogy meg mertem kérdezni, hogy Neked hogyan jött ki, illetve, hogy levezetéssel megmutattam a számolásom eredményét, ezáltal azt is megmutatva, hogy hol rontottam el.
    Már csak azt nem értem, hogy miért érzi néhány ember felsőbbrendűnek magát egy fórumon, és engedi meg magának az arroganciát idegenekkel szemben?
  • MuchACHO79
    #18
    Na még egy agyoniskolázott matekzseni.
    10" képátló az 25.4cm, azaz 254mm képátló. 2300mm az 2.3méter apám!!!
    19.9es képaránynál 221.4mm vizszintes képméret, ezt elosztva 1920al 0,1153125mm/képpont lesz a végeredmény.
    Tudod milyen képet látnál 1mm/képpontnál? Gondolkozz mielőtt leirsz valamit.
  • sanyicks
    #17
    Az összes kínainak sikerült, méghozzá több fícsörrel (usb, sd kártyahely, bt, normális hdmi, stb).
  • kissmikki
    #16
    Na és a 0,1153 mm/képpont hogy jött ki? :)

    Ha 16:9-es képaránnyal számolok, akkor a 10 coll kb 2300x1294 mm-es kijelzőt takar. 2300/1980 = 1,16 (vízszintesen), 1294/1080=1,20 (függőlegesen). Tehát AgentKis számolt jól.
  • asgh
    #15
    Jah és a fire (mint hardver) még így is veszteséges.
  • asgh
    #14
    "Így is olcsóbb lesz egy ájpedhez képest."

    Ez eddig egyetlen táblának sem sikerült, csak ha jelentősen alább adtak a fícsörökből, lásd kindle fire.
  • MuchACHO79
    #13
    1.15mm 1 képpont? Ez meg hogy jött ki? Elég pixeles lenne. 0,1153125mm/képpont a valós érték.
  • AgentKis
    #12
    (telefonok)
  • AgentKis
    #11
    1,15 mm 1 képpont. Szerintem az azért még "látható". Ha úgy nézed, hogy mennyi fér az éleslátó meződbe, akkor az egész HD felbontás értelmetlen. Ha az egész kép benne van akkor már rég nem látod az egyedi pixeleket, ha meg részleteiben nézed akkor miért ne legyen részletes.
    Különben a pixelméret hasonlít egy 2"-os 320x240-es kijelző pixelméretéhez (tlelfonok). Azzal mi is a baj? Ja igen: ELAVULT!
  • Andr0
    #10
    én legelőször a Stargate Atlanisban figyeltem fel rá... kerestem is a neten, akkor még nem volt csak ilyen orvosi használatra lowtech cuccok.
  • AgentKis
    #9
    Sokaknak jó a szeme. Ők a "célközönség".
  • gforce9
    #8
    Azért kell, mert így meg lehet magyarázni az árát. Fullmindegy hogy értelmetlen, lényeg, hogy vigyék.
  • KopaszIsten
    #7
    Divatból. :P Na meg mert némelyik nagyon-okos teló is tud már HD felbontást. Szintén divatból.
  • CybeRick
    #6
    Mert megtehetik, hogy belerakják. Így is olcsóbb lesz egy ájpedhez képest.
  • zola2000
    #5
    mi a baj vele?
  • Gyuszopapa
    #4
    10 colos képernyőnek minek full hd felbontás.
  • item
    #3
    A kínaiak kb lesz.rják!
  • narumon
    #2
    hát ennek a "designja" már megint érdekes.
  • dzsagon
    #1
    Én mar akkor a tabletben láttam a jövőt mikor steve jobs még ipodot farigcsált