38
  • WeAreMany
    #38
    Tipikus manager meló. Semmi nem kell hozzá, semmire nem jó, csak a pénzt viszi. De az összes megmagyarázza miért fontos a melója... Szal inkább "magyar" vagyok aki leszólja a semmirekellőt, mint semmirekellő manager aki GDPhez semmit nem tesz hozzá.
  • wraithLord
    #37
    "Egyszerű logót tervezni nem egyszerű..."
    Inkább úgy mondanám, hogy jó egyszerű logót nem egyszerű tervezni. Persze a szar munkához is idő kell, sokszor még több is, mint a jóhoz... Velem is elő szokott fordulni. :D

    "Egy egyszavas logófeliratot sem lennétek képesek egalizálni* (*lehet guglizni a jelentését), de megy az ovizás."
    Látom, téged is sikerült megfertőzni az "ovizással". Attól, hogy ez a szakmád, még nem kell lehülyézni azt, akinek nem ez. Hátha ő is ezt csinálja 20 éve, csak esetleg nem hivatásból...
  • Baliquez
    #36
    Gondolom az itt megnyilatkozó sok kis polihisztor a fogát is saját magának húzza - vagy esetleg szakembert fogad a feladatra? Egy egyszavas logófeliratot sem lennétek képesek egalizálni* (*lehet guglizni a jelentését), de megy az ovizás. Egyszerű logót tervezni nem egyszerű, designerként ténykedem cirka húsz éve, higgyétek el nekem mert van némi tapasztalatom a témában. Ezzel a M$ logóval egyetlen hatalmas hiba van - nem nekem utalták érte a sokpénzt. :)

    Magyarozni pedig szalonképtelen, nem csak itt, bárhol a világon, és a legváratlanabb helyen is előfordulhat hogy orrbavágással honorálják. Csak szólok.
  • trollibusz
    #35
    Büszke vagyok rá, hogy Magyar vagyok. Te pedig húzz vissza fröcsögni Indiába, vagy Tel-Avivba, vagy New-York-ba, ahová tetszik! Primitív!
  • tomboy013
    #34
    Szép letisztult igényes Windows logo, tükrözi a Metro UI igényességét. Örülök hogy elment a windows ilyen irányba.
    Amúgy finizlik a magyart találja butának de azért ő szólogat be
  • mad mind
    #33
    A metro ui arról szól, hogy kényelmetlen legyen használni asztali pc-n. Kipróbáltam, ha pár régebbi programot ráraksz, már millió "tile" lesz az asztalodon, aztán tekerhetsz az egérrel, hogy megtaláld a szükségeset.
  • Csaba42
    #32
    Akik ész nélkül fikázzák (mert az nem kritika hogy ez+az szar, sokkal inkább ez a vélemény a szar) ezt az új logot, plz gondolkozzanak el már azon, hogy mi a tökömről szól a Metro UI, mi a lényege. Bár elismerem, fikázni mindig könnyebb volt egy semmirekellőnek, ránk pedig különösen jellemző ez a fajta viselkedésmód mások munkájával szemben.
  • NovaTerra
    #31
    Te most komolyan egy magyar oldalon magyarul beszélve szitok szóként használod a magyar szót?
  • sanyicks
    #30
    nem a logóval van baj, hanem azzal hogy egyesek kicsit túlságosan nagy dolognak veszik ezt.

    Egyszerűen kitalálni és megalkotni is képes lett volna egy kisgyerek. Ha ezzel valaki villogna hogy ezt ő csinálta, körberöhögném.
    Olyan mintha a egy programozó azzal villogna hogy milyen szép minimalista hello worldöt csinált.

    A sok apple buzi és most már az m$ buzik is nagyon komolyan próbálják elhitetni hogy a 0 dizájn az kifinomult és mennyi munka van mögötte, még nevet is adtak neki "minimalista". De sajnos a semmi az semmi marad akkor is ha mindenféle nevet adunk neki, és mindenféle történeteket találunk ki köré.
  • gforce9
    #29
    Milyen géped van? Akár meg is érheti a váltás. Egy régi gépen nem biztos, de egy 2 magos gépen amiben van 2 giga ram, a win7 gyorsabban fut mint az XP.
  • ADAMEX9
    #28
    Nem gond, ha nem váltasz egyből a legújabbra, de majd azért idővel haladni kell a korral.Lassan jönnek a progik, amik már nem mennek XP alatt (sőt már vannak is, igaz nem tudom mivel foglalkozol, milyen progikra van szükséged), lassan a hardvered is meghal/kiöregszik.
    Ha azt mondod, hogy nem lesz Win8-ad, akkor a következő Windowsod már csak 2015 után lesz szerintem (Win 9, vagy bármi is legyen a neve). És azért az XP 2002-es rendszer...
    Persze válthatsz Linuxra (és még fizetned sem kell) vagy Apple rendszerre.
    A feljődés általában nem fáj.
  • KopaszIsten
    #27
    Nekem elsőre nem tetszik az új logó, de mindegy is, mert LEGÁLIS XP-m van, és nem fogok fizetni egy gépzabáló újabbért. Illegális kalózpéldányt meg nem akarok, ha már egyszer van jogtisztám is.
    És elégedett is vagyok az XP-vel, bár ezt csak halkan merem megjegyezni, mert egyből ráugrik majd 1-2 trollkodó, és bebizonyítja, hogy mekkora gyökér vagyok, amiért nem az új csili-vili OS-t használom.
  • ADAMEX9
    #26
    Meg amúgy volt már cikk róla, miért kell ezt a cikket szétOFFolni?
  • ADAMEX9
    #25
    Én is grafikus vagyok/leszek, és szerintem sincs ezzel a logóval semmi baj. Minimalista rendszerhez minimalista logó kell. A többi cég logójánál is veritek a nyálatokat, mert "óóó hát még egy ovis is megrajzolta volna"?
    Nézzetek szét: Nike, Apple, Pepsi, Adidas, Chanel...
  • csimmasz
    #24
    Én se grafikus se designer nem vagyok, de hobbiból szoktam logókat tervezni.
    Ennél egyszerűbb logót nehéz elképzelni és én biztos nem rajzoltam volna meg mert eszembe sem jutott volna ilyen pont, pont, vesszőcske logó.
  • Hungarikum
    #23
    Hiába mióta bezárták Lipótmezőt egyre több az ilyen eset itt az SG-n.
    Nehogymár egy szaros logo legyen az alfa_omega a design szakmába.

    "Ugatni könnyű, cselekedni nem. De magyar vagy, mit vártam? Csoda nincs."

    Ez olyan mint a cigányozás amúgy?

    on

    Mozzila amúgy mit akar az oprendszerével? Nemigazán értem... Inkább fejleszenek vmi egyedit.
  • hurkaur
    #22
    +11000
  • finizlik
    #21
    Paranoiás? :D:D:D:D:D:D
  • ppista
    #20
    Egyik sem, csak szimplán paranoiás, igazi magyar tahó.
  • GregSB
    #19
    Minimalisa a W8 logoja, mint maga Metro UI. Szóval ez így pont jó. Minek csináltak volna csicsás logót neki?
  • bcrics
    #18
    Én nem vagyok grafikus de nekem bejön ez a minimal, meg csempés rendszer.
    :)
    http://www.youtube.com/watch?v=li3ovK6rZzo
  • ugh
    #17
    En grafikus vagyok. :)
    Ez a logo egyszeru, de legalabb SZAAAAAR.
    Rohadtul tre ahogy kinez.
    De biztos azert ilyen egyszeru, mert bootolaskor majd csak egy iylen 1 bites garfikat tud majd megjeleniteni a winfos 8, mert egy 24 magos core i21 12thz-t is ketvallra fog fektetni ............
  • tyuklepes
    #16
    VAGY csak egyszerű unalmas semmitmondó fantáziátlan és unalmas. Ja ezt már írtam. Én elfogadom a véleményed. Semmi gond, csak az ha Te nem fogadod el másét ... :) A régi sem volt annyira nagyszerű, de a mostaninál azért tetszetősebb :)
  • coolbboy83
    #15
    Miért bántjátok az a designert aki csinálta ? Azért mert egyszerű a logó ??
    Gyerekek, nőjjetek már fel !!!! Nagyon egyszerű, de stílusos a logó, és a tipográfia is a helyén van 100 %... nem tudom mi a probléma... vagy talán muszály kötekedni mindenképp mert Microsoft ?
  • tyuklepes
    #14
    Jön a fogad, megy a hasad? Vagy elvette az óvónéni a fakockádat? Ki bántott, mondd???
  • wraithLord
    #13
    Ha sokat firkál, és ha hallott már az egy iránypontos perspektíváról, akkor rövid idő alatt kitalálta volna.
  • finizlik
    #12
    Igen? És mégis hogyan találtad volna ki ezt magadtól te barom?

    Nem a megcsinálás a kihívás, nem azért lesz valaki designer mert mergcsinálja hanem azért mert KITALÁLJA.

    ppista: Na gyerünk fejtsd ki hogy cigány-zsidó-néger-kínai vagyok te turbómagyar
  • ppista
    #11
    Ezzel a stílussal te sem tagadhatod le a származásodat.
  • skinnyman
    #10
    Nulla grafikus előképzettséggel biztos vagyok benne, hogy 2 percen belül megcsinálnám ezt a "logót"...
  • finizlik
    #9
    Okos vagy leülhetsz.

    Ugatni könnyű, cselekedni nem. De magyar vagy, mit vártam? Csoda nincs.
  • Vanek úr
    #8
    "A Windows 8 bétája helyett egyébként a Consumer Preview verzió jelenik meg"

    Szerintem meg nem. Hiszen a béta jön ki, csak más névvel (gondolom, a fejeseknek nem tetszett a 'beta', és kitaláltak helyette valami szebben csengőt).
  • usersg
    #7
    Tényleg igénytelen az a logó... Microsoft -nak ennyire rossz logója még nem volt.

    Amúgy meg... ez már nem is windows. Miért nem "Microsoft T.I.L.E.S 1.0" ? :D
  • wraithLord
    #6
    2 hét alatt összehoztam volna egy csomó ennél sokkal jobb logót is. (Hogy miért nem? Mert nem az én dolgom, és nem ezzel foglalkozom. Egy időben viszont szerettem volna...)
    Egy bölcsis talán nem tudná megcsinálni, mert ez perspektívikus ábrázolás... De szerintem így elég rossz, ehhez a Windows feliratot is át kellett volna tervezni.
  • Mardekár
    #5
    Minden bizonnyal designer vagy.... Linkelhetnél párat a munkáid közül... Én komolyan kíváncsi lennék rá. ^^
  • asgh
    #4
    "Az Apple a jelek szerint megelégelte, hogy a sajtó és a felhasználók figyelme a szoftvercégre irányul, ezért bejelentették az OS X legújabb frissítésének előzetesét. "

    WTF? A Mac felhasználók, akiknek ez a bejelentés egyáltalán érdekes, tutira a windows 8 híreken recskáztak....
  • sanyicks
    #3
    ilyet egy bölcsis gyerek is simán megcsinálna ;)

    Amúgy kíváncsi vagyok mennyibe került a logó, gyanítom az mnb logó megalkotásánál nagyságrendekkel olcsóbb volt :DDDD
  • finizlik
    #2
    Nagy a szád(tok) de ti képtelenek lennétek ilyet csinálni.

    Utólag könnyű ugatni, de ha leültettek volna téged 2 hétre, hogy addig nem ehetsz amíg össze nem hozol valamit, akkor te rég éhenhaltál volna.

    Éppen ezért designerek csinálják ezt. De persze szokásos szánalmas magyar módra megy az ugatás.
  • tyuklepes
    #1
    Még nem olvastam végig a cikket, de már vigyorra torzul az arcom: 'elkészült az új Windows logó' mennyi meló lehetett vele :)