3
  • RecoPhile
    #3
    Ja, ezt úgy hívják politikában, hogy kiskapu. :D Úgy lehet értelmezni ahogy épp kormányon lévők/jogászok akarják. :)
  • lordsithlord
    #2
    "A sorozatos titkolózás miatt szinte senki sem tudja, mit jelent a Hamisítás Elleni Kereskedelmi Egyezménnyel."

    Bár hibás a mondat, de egy nagyon fontos tényezőt tartalmaz: valójában senki nem tudja, hogy mi is van az ACTA-ban.
    Mikor elkezdődtek a nagy tiltakozások, én is beleástam magamat a témába. Ennek több, mint 1 hónapja, mégse tudok többet a dologról, mint amikor elkezdtem. A neten keringő ACTA "verziók" nem lehet tudni, hogy mennyire valósak, mostanra találtam olyat is, ami technikailag lehetetlen, meg olyat is, ami meg is valósítható és igazából nem tartalmaz újdonságot.

    "Ennek ellenére meg tudom érteni, hogy valaki azt mondja: fennáll a lehetősége annak, hogy a megállapodást felhasználva aggályos törvényeket lehessen hozni. De ha ez így is történne, az Európai Parlament még mindig közbeléphet."

    Valóban, ez is egy fontos mondat. Ugyanis felmerülhet az emberben, ami a média törvénnyel történt nálunk: EU tiltakozik, a kormány meg közli, hogy az EU-s elvek nem sérültek, továbbá nem szükséges a változtatás, mivel ez nem az EU, hanem Magyarország autonóm kérdése... És persze a médiatörvény maradt...
  • item
    #1
    "Ennek ellenére meg tudom érteni, hogy valaki azt mondja: fennáll a lehetősége annak, hogy a megállapodást felhasználva aggályos törvényeket lehessen hozni. De ha ez így is történne, az Európai Parlament még mindig közbeléphet."

    Persze,de nem fog,mert akkor már sokkal mélyebbre fognak csúszni azokban a bizonyos zsebekben és ezért minden törvényt és módosítást keresztül is vihetnek.