27
  • passatgt
    #27
    ios-on, meg úgy kompletten a mobil rendszereket ez nem így működik

    Van egy viewport(látótér), ami a mostani ipadon 980px-re van beállítva alapértelmezetten. Ezt a webfejlesztő felül tudja írni, de ha nem nyúl hozzá, 980-at használ. Ez azt jelenti, hogy az 1024px széles ipadon a weblapból 980px látszik, és az van széthúzva 1024px szélességre. Ha a felbontást megnövelik, akkor ugyanúgy kifogja tölteni a képernyőt a weblap mint eddig, csak a szövegek jobban olvashatók lesznek, a képek meg kb úgy fognak kinézni, mint a mostani ipadon.
  • lcee
    #26
    Mondjuk nem nagyon érdekelnek a pletykák, megjön és ha tetszik akkor lehet hogy veszek, az hogy előre ki mit mond...az semmit sem jelent
    Az csak arra van hogy fenntartsák az érdeklődést.

    Ez az első eset hogy szívesen vennék, mert eddig nem is volt rá szükségem, most pedig jó hasznát tudnám venni, úgyhogy várom milyen lesz valójában, és mikor lehet venni itt Magyarországon és persze lehetne minél olcsóbb is.
    De ettől az egytől nem tartok :D
  • lcee
    #25
    Szerintem a felbontás növelése nem nagyon jó 5let...
    Rendszergazdaként dolgozom és a legtöbb ember annak ellenére, hogy romlik a minőség kisebb felbontáson használja a monitorát, mert különben minden túl kicsi (fiatalok is) és 10 colon és 2048x1536-os felbontáson egy olyan oldalt nézegetni ami mondjuk fixen be van lőve 1024x768-ra... Az a mütyür kategória :)
  • narumon
    #24
    nem csak én mondom így meg.
  • sanyicks
    #23
    aha tehát ha kisebb egy tablet az nem jó, ezt így te megmondod... jólvan.
  • enet
    #22
    8", 1024x768 és olcsó.
    Lehetne mondjuk ... Wait for it ... színes e-inkes iBook reader $300-ért.
    Mehet is a kindle ellen.
  • narumon
    #21
    Egyetértek! Könyvet olvasni elég morbid lenne szerintem 7" 16:9 állón.
  • narumon
    #20
    "Mondjon bárki bármit, a 7'' 16:9-es tablet az optimális méret"

    Neked. Másnak meg nem az. Nekem pl bármilyen 10" alatti méret kizáró ok. Ráadásul a 16:9 helyett szerintem lényegesen jobban használható az A4 vagy letter méret, hiszen ahhoz kell, hogy közelebb álljon.
  • narumon
    #19
    "Mert eddig jobsnál miben is volt más?"

    Ami nem elég jó azt nem dobják piacra. Ezért nem volt eddig kisebb pad. Ha kiadnak egyet az annak a jele, hogy elindult az elkurvulás, és akkor belépnek a többi elkurvult cég közé.
  • Gerygrey
    #18
    Hát igen. Ha sztívdzsobsz mondaná, hogy milyen király a 16:9, akkor vinnék az applefanok a 16:9-es tabletet, mint cukrot :)
  • Macc
    #17
    Normal kijelzonel teljesen egyetertek, de mivel ezeket az eszkozoket allo/fekvo nezetben egyarant hasznaljak, ezert nem tul szerencses a 16:9. Legalabbis szerintem, mert 16:9 alloban elegge hasznalhatatlan.
  • sanyicks
    #16
    az is az lenne ha lenne egy almácska rajta htc helyett...
  • Sir Ny
    #15
    ”Az új modellt 8 collos kijelzővel szerelnék fel"

    hogy milyen?
  • sanyicks
    #14
    Mert eddig jobsnál miben is volt más?
  • GregSB
    #13
    Neked az az optimális, a vásárlók nagy részének meg nem. A Flyer nem éppen egy sikersztrori a HTC-nek, nem szárnyalnak az eladásai...
  • M2 #12
    bulvár portál
  • Gerygrey
    #11
    Miért ragaszkodik az Apple ilyen betegesen a 4:3 képarányhoz? Olyan retró... Én két éve váltam meg az utolsó ilyen képarányú eszközömzől (egy akkoriban már igen elavultnak számító Windows Mobile-os HTC-től.

    Mondjon bárki bármit, a 7'' 16:9-es tablet az optimális méret - feltéve, hogy az ember nem csak otthon akarja használni. Két hónapja nyúzok egy ilyen eszközt (HTC Flyer) és szerintem ez az ideális.
  • Szemjuel
    #10
    amikor arról beszélnek, hogy a retinadisplay a lehető legtöbb apple hardverbe be fog kerülni, hogyan lehet 1024*768ról egyáltalán csak gondolkodni is? :/
  • endale
    #9
    Nem valószímű, hogy kétféle iPad lesz. A 8"-os érintőképernyőt sokkal inkább el bírom képzelni az iTV távirányítójaként.
  • denes123s
    #8
    Szvsz a következő iPad kijelzője pontosan akkora lesz, mint az előzőké. Csak kellett valami, amiről lehet írni..
  • Andr0
    #7
    az amcsik nem egy észlények... Jobs nélkül sajnos Apple sem jobb a többinél. Tudod Amcsiknál van USA meg a Rest of the World.
  • H3nG
    #6
    Szerintem ennél messzebb már nem is állhatna az ipad célközönsége az amazon és b&n célközönségétől...
  • tucky1
    #5
    "Az új modellt 8 collos kijelzővel szerelnék fel és ugyanakkora felbontással rendelkezne, mint az iPad 2"
    "szerelné" már megint találgatnak, ez a 8"-es téma nekem olyannak tűnik, mint az iPhone4s megjelenéséig terjengő pletyka egy olcsóbb iPhone-ról. Nem hinném, hogy 2 iPadot is bemutatnának. Amazon kedvező árú gépe ellen, meg teljesen jó lesz az iPad2 olcsóbban...
  • Andr0
    #4
    +1
  • narumon
    #3
    No ezzel az apple is elindul a lejtőn. Reménykedtem, hogy átveszi valaki Jobs helyét de úgy látszik nem találtak megfelelő embert :(
  • Zsoltika 007
    #2
    Értelmezd is amit olvasol!
  • lpmaskmancick
    #1
    Szóval majdnem olyan drága lesz, mint a többi ipadok, de mégis ezzel akar visszavágni az olcsó tábla PC-k ellen? Nekem tűnik csak viccesnek?