58
  • hurkaur
    #18
    "Arról a dell gépről inkább nem mondanék semmit... max talán annyit hogy csak a tegnapi délután folyamán 4et hoztak elém hogy cseréljem már ki ezt vagy azt benne mert szar... Persze vannak gyakoribb típusok is a napirendemen, de furcsa módon nem a legdrágább vonal a legmegbízhatóbb."
    Felreertettel.
    A dell laptoppal, mint peldaval semmi ilyesmit nem akartam bizonyitani, csupan csak annyit, hogy nem csak az apple arusit premium kategorias termeket. (viszont a mac minit nem mondanam epp hajmeresztoen draganak.. inkabb beleponek _teljesitmenyileg_ viszont osszeszereleseben tokeletes).
    Ne a dzsunka tesco pc-vel hasonlitsuk mar a mac gepeket...

    "Az pedig hogy nem adsz az első kéregetőnek pénzt még nem ugyanaz mintha a dolgozókért akarnál kiállni. Mert te lehet hogy keresel annyit hogy még a segged is húszezressel törlöd, de én tudom (tapasztalatból) hogy a kéregető hajléktalanok jó 75%-a amint megkapja a kis pénzecskét megy alkoholt venni. Míg az egyszeri dolgozó lehet hogy a családjának venne kenyeret, vagy rizst."
    Bar a peldam tokeletesen megallta a helyet (empatiai vonalon ertettem a hajlektalanos ervet), de am legyen akkor szimpla eladoval, s mint borravaloval.
    Igy mar ertheto mire akartam celozni? Merhetetlenul alszent es demagog az a duma, amit par ember levag a szegeny dolgozokrol, az aktualis apple cikknel. Ha ennyire szimpatiat ereznek, akkor miert nem szolalnak fel ellene? Miert nem tesznek ellene?
    S egyaltalan miert csak apple cikkeknel hozzak ezt fel, mig a hasonlo temaju samsung cikkhez egy hozzaszolas sem erkezik (ahogy az androiddal kapcsolatos cikkek 99 szazalekanal is 0 komment, ezzel szemben ha apple a cikk temaja, ott egy 200 oldalas flamewar keletkezik a szellemileg nyomorultaknak koszonhetoen).

    A tovabbi hajlektalanos temahoz inkabb nem szolnek hozza, mert egyfelol egyetertek, masfelol a peldamnak nem ez volt a celja. Mint ahogy a dell laptopnak sem.
  • Szefmester
    #17
    Arról a dell gépről inkább nem mondanék semmit... max talán annyit hogy csak a tegnapi délután folyamán 4et hoztak elém hogy cseréljem már ki ezt vagy azt benne mert szar... Persze vannak gyakoribb típusok is a napirendemen, de furcsa módon nem a legdrágább vonal a legmegbízhatóbb.

    Az pedig hogy nem adsz az első kéregetőnek pénzt még nem ugyanaz mintha a dolgozókért akarnál kiállni. Mert te lehet hogy keresel annyit hogy még a segged is húszezressel törlöd, de én tudom (tapasztalatból) hogy a kéregető hajléktalanok jó 75%-a amint megkapja a kis pénzecskét megy alkoholt venni. Míg az egyszeri dolgozó lehet hogy a családjának venne kenyeret, vagy rizst.

    Tudod egyszer odajött hozzám egy fickó hogy "két napja nem evett, és adjak pár forintocskát neki kenyérre"... erre én bementem a boltba vettem 4 zsemlét meg 10 deka párizsit, és vittem oda, az meg rámnézett és elküldött a jó qrva anyámba hogy szivatom.. mert neki pénz kell! Én jóllaktam az a fazon meg nem tőlem kapta meg a napi vodka-adagját. Ellenben a ritka kivétel az volt amikor egy nagyon szakadt hajléktalan odajött hozzám hogy adjak neki 30Ft-ot bkv jegyre a metrónál. Én mondtam hogy nem szoktam adni, erre a kezembe akarta nyomni a saját pénzét hogy akkor egészítsem ki, és vegyem meg a jegyet.. megmutatta hogy neki tényleg arra kellett. És majdnemhogy jól esett hogy segítettem neki.

    Javaslom menj egyszer estefelé egy olyan környéken ahol az emberek éhbérért dolgoznak, ha egyáltalán van munkájuk.
  • gforce9
    #16
    Ok, már megyek is. A további kellemes trágárkodást.
  • hurkaur
    #15
    Ki szemelyeskedik? csak elkuldtelek a picsaba.
  • gforce9
    #14
    Te hülye vagy, vagy csak itt produkálod magad? Ha már a személyeskedésnél tartunk kedves kolbász... jabocs hurka.. bár mindkettő hasonlít valamire...
  • hurkaur
    #13
    "luxuscikket gyárt, éhbérért."
    Mert mas gyarto nem versenyeztet premium kategoriaban, mi ? :) Dell XPS 13 Ultrabook 350 korul van. Kurva anyjat a dellnek is mi? sot a samsungnak is: Samsung Series 9

    "Kurvadrágán adja a cuccokat és ennek ellenére éhbérért dolgoztat ugyanúgy, mint a többiek, miabüdösfrancot csodálkozik, hogy ő kapja a legtöbb kritikát? Ha az apple termékek felárának(nem a tényleges értéknek, csak a felárnak), csak 10%-át kapnák meg a melósok, már kánaán lenne nekik."
    Jezusom, szivem szerint ezert a mondatodert elkuldenelek a picsaba (tudod mit? menj is a picsaba). Ennyire alszent fasz dumat is csak itt lehet olvasni. Gondolom te minden egyes alkalommal, ha latsz az utcan egy hajlektalant, megdobod egy kisebb osszeggel, ugye? Ha mar ennyire veded a munkasok erdekeit kedves terez anya (lol).

    "Amúgy, nem, nem különb a samsung se, meg a többi sem, csak épp az apple-nél a legnagyobb a kontraszt. Luxuscikket gyárt, éhbérért." Egyeduli ertelmes mondatod ez volt, felig. Ugyanis luxustermeket mindenki ehberert (kapitalizmus) gyart, csak epp tudod mi az igazsag? Szarik itt mindenki a munkasok erdekeire nagyivben, csak orulnek egy ujabb apple savazasnak.

    Termeljetek inkabb gdp-t bazmeg
  • gforce9
    #12
    Amúgy az apple azt csinálja, amit a többi cég is szeretne csinálni. Kurvadrágán eladni a filléresen előállított terméket. Egyelőre ebben a groteszk versenyben az apple a nyerő úgy tűnik.
  • hurkaur
    #11
    Mondod te, aki apple cikkeknel jatssza a vitez lovagot az emberek kihasznalasarol, viszont ugyanerrol megfeledkezel, ha nem almarol van szo. Kettos merce mi :) Ego hogy erre az allitollagos fos markara mennyi idot pazaroltok, viszont a samsungos/androidos cikkekre magasrol ra sem szartok. Anyam.. gyasz :-)
  • gforce9
    #10
    Hááát a samsungról még sose hallottam, hogy arra verte volna magát, hogy ő a legzöldebb, legemberbarátibb... legleg...stb cég :) Az apple meg? Kurvadrágán adja a cuccokat és ennek ellenére éhbérért dolgoztat ugyanúgy, mint a többiek, miabüdösfrancot csodálkozik, hogy ő kapja a legtöbb kritikát? Ha az apple termékek felárának(nem a tényleges értéknek, csak a felárnak), csak 10%-át kapnák meg a melósok, már kánaán lenne nekik. De neeeeem, kell a profit., még nem sikerült megvenni saját trópusi szigetet mindegyik menedzserüknek. Amúgy, nem, nem különb a samsung se, meg a többi sem, csak épp az apple-nél a legnagyobb a kontraszt. Luxuscikket gyárt, éhbérért.
  • sanyicks
    #9
    Nem sikerül valami hitelesen leplezni a legalább látens apple fanboyságodat. Túlságosan idegesnek tűnsz ha az appleről valaki csúnyát mondd...
    A másik meg hogy az apple csúnya dolgait kicsinyíted, másokét meg próbálod apple szintre hozni, mindig.
  • coolbboy83
    #8
    DE gonosz az Apple.... egyértelmű műbalhé mi ? ezt a sok seggfejet már megint...
    De ha Samsung vagy bármelyik szintén gyökér cég csinálná, akkor mindjárt jó dolog lenne mi ? ...
    Ja igen ... és nyilván csak az Apple gyártat ezekkel a bérgyártókkal !! Nem unjátok még ezt az esztelen civakodást ?? Mert ez nem normális fórumozás ami újabban itt megy...
  • gforce9
    #7
    Vagy épp az folyik hogy ki nem sz*rja le épp mivel hülyíti az apple az applefanokat....
  • morden
    #6
    A "troll sereg" nem nyomogatja az sg.hu-n az F5-öt 10 másodpercenként lehet, elleben az apple lovagokkal :D
  • caius marius
    #5
    Szerintem marketinglèpès a közvèlemèny megtèvesztèsère. :-)
    Nyomi alma...
  • sanyicks
    #4
    megy a műbalhé...
  • hurkaur
    #3
    kocsog m$!!!!
  • zola2000
    #2
    ugh, most jól kiszivárogtattad a haditervet ^^

    egyébként az a durva, hogy a "legmenőbb telefon", aztán "valami kínai vacak", legalább a túlárazott cuccok gyártását csinálhatnák európában...
  • G_ArchAngel #1
    "Nem érkezett még hozzászólás"

    A trollsereg megbeszelest tart, hogy 'marketing lepesnek' vagy siman a 'kozvelemeny megtevesztesenek' tartsak-e az Apple tettet:)))