66
  • tiaro
    #1
    Nuke'm from orbit
  • culas25hc
    #2
    Mivel Magyarországon az embereknek egészen biztos nincs arra pénzük, hogy minden zenét eredeti CD-n vegyenek meg, így majd visszajön megint a CD másolgatós korszak, és mindenkihez 1-2 év késéssel jutnak el a zenék. Ennek meg az előadók látják kárát, mert mindenki később ismeri meg a zenéjüket, így esetleg az adott lemezbemutató koncert kevésbé fogja érdekelni a közönséget, amiből az eddigi fő bevételük származott. Azt meg tényleg el lehet felejteni, hogy ezek után több eredeti tartalmat vásárolnak az emberek, mert nincs miből... számolgathatnak a parlamentben a hozzá nem értő jogászok, de egyszerűen nincs miből havi 2-3 CD-t/DVD-t megvenni.
  • ppista
    #3
    Detto.
  • navahok
    #4
    Hát a nagy film és zene kiadók magasról szarnak rá hogy Mo.-n milyen a helyzet. őket a nyugati warez zavarja legjobban ott lenne mivel fizetni. Keleten meg ha nem lehet leszedni a kutya se venné meg.
  • Ender Wiggin #5
    Pont a nagy halakat nem károsítja igazán a letöltés. A filmipar közel 10 milliárdos bevétele rekord volt tavaly, a játékiparban meg olyan kreativitást nélkülöző okádék játékok, mint a CoD szintén egymilliárdos bevételt generálnak, pedig ezerrel tölti le mindenki és válság van. Beteg ez a világ.
  • wednes
    #6
    A kiadókat és a jogvédőket nem érdekli az előadó bevételei, a saját bevételeik érdeklik őket.
    Ráadásul a jogvédőknek pont ebből van a bevételük, hogy inkvizítort játszanak. Ha egy előadónak a népszerűsége és a jövedelme is csökken, de nekik valamivel több jut akkor is azt az utat fogják választani.
  • KAWAszaki
    #7
    Nem a szerzői/kiadói jog a lényeg, hanem a pénz, a bevétel.
    Közelítsük meg a témát a másik oldalról: Ha megveszem a gyári DVD-t, vagy a mozijegyet, akkor joggal várhatom el, hogy a filmben ne legyen termékmegjelenés. Elvégre is fizettem érte. Ja, hogy ez nem így működik? Akkor át kellene nézni azt az üzleti modellt....
  • WoodrowWilson
    #8
    Mi köze a kettőnek egymáshoz?
  • WoodrowWilson
    #9
    Remélem nem azt akarod kihozni a dologból, hogy mivel Coca Colát isznak a filmben, nem mész moziba, és még fel is vagy jogosítva a letöltésre. :)
  • KAWAszaki
    #10
    Nem, nem úgy értettem.
    A filmek elkészítése során a gyártó költségvetésének jelentős részét a reklámbevétel teszi ki. A warez nem érinti a filmben szereplő reklámot, mert úgyis megnézed. A filmhez kapcsolódó egyéb reklámbevételt szintén nem befolyásolja a letöltés. Ezeken a területeken ellensúlyozható a warez-tevékenység okozta bevételkiesés.
    (azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy a jogvédő hivatalok fenntartása sztem. többe kerül, mint amennyit hoz)
  • narumon
    #11
    Én nem vagyok olyan hűde nagy letöltő, de a fenti oldalakat egyiket sem használtam mégis elértem / és elérek most is mindent ami érdekel. A PirateBay vígan megy és menni is fog, és a magyar torrent oldalakon sincs cidri. Én azt gondolom, hogy nem is fog semmi változni, ez már az évtizedek alatt bebizonyosodott.
  • mrzed001
    #12
    Az ACTA-ra a tökéletes válasz a bojkott.
    Mindenkinek joga van a pénztárcájával szavazni. Ha ők baszogatják a netet, akkor mi meg nem vesszük a termékeiket (CD-DVD), nem megyünk moziba.
    Ha ezt globálisan meg lehetne szervezni, akkor akár 20-30%-os bevétel kiesést okozva igen durván térdre lehetne kényszeríteni őket.
    Mottó: NE VÁSÁROLJ CENZOROKTÓL !
  • narumon
    #13
    Egyetértek.
  • FoodLFG
    #14
    jaja. Én már korábban a SOPA és egyéb majomkodásaik miatt elhatároztam, hogy nem adok pénzt semmilyen amerikai cuccért. Nem csak filmek, bár az apple cuccokat már régóta kerülöm, de vannak még más nevek is a listán bőven (pl étteremláncok).

    Ebből kivétel a Hubble-os IMAX film és a Hobbit lesz.


    Az a poén, hogy nekem lenne rájuk pénzem, de így jártak. Takarodjanak vissza anyukba! :D
    Pofátlanul letöltök mindent és a pofájukba röhögök, ezt akarták, meg is kapják. Ha pedig nem tudom letölteni, akkor sem fogok unatkozni. Nem mintha olyan sok amerikai cuccot fogyasztanék egyébként...
  • Szefmester
    #15
    Ha téged ez zavar akkor a te dolgod. Engem leginkább az zavar hogy ha egy eredetei boltban vásárolt DVD filmet akarok megnézni akkor a film előtt akár hosszú percekig csak azt látom hogy ki csinálta, meg hogy nehogy letöltsd mert ejnye-bejnye.. vajon miért van hogy pont ezek a részek helyből hiányoznak a letölthető verziókban? jah hogy nem idegeskedik az ember azon hogy mikor kezdődik már el az a k*rva film végre amiért fizetett.

    Szoktam vásárolni lemezeket, de ezzel a görcsös erőlködéssel érték el azt hogy szívesen beszállok egy kiadósabb sztrájkba. Ez lenne a legszebb ha szerveződne egy torrent oldalon valami hogy egy premieres filmet ne nézzenek meg az emberek a moziban helyette töltsék le minél többször, ingyen torrentként, fejenként akár 6-7 alkalommal is. Pislogjanak csak a jogvédők a letöltéseken, ha meg elkapnak valakit akkor a 6-7 példány miatt mit akarnának fizettetni? köznevetség tárgyává válnának...
  • Narxis
    #16
    Eddig se vettünk, mit akarsz te bojkottálni? :D

    Globálisan már lenne értelme de azt meg senki sem szervezi meg, talán nem is lehetne.
  • gombost
    #17


  • Andr0
    #18
    sok pénzéhes zs*dó megtalálták az utat, hogy még több pénzt húzzanak le rólunk... nem kispályások.
  • SzirmosSzisza
    #19
    Pandora + Proxy és csá :)
    Mióta ezt használom 0 zenét töltöttem le és mindig jókat hallgatok.
  • vargagergo13
    #20
    Az feltűnt valakinek, hogy a torrentes társadalom, ha lehet így nevezni, az emberiség történetében egyedülálló módon máig az egyetlen hely, szervezet, bűnözők, közösség, nevezd aminek jólesik, ahol nem számít a vallás, a bőrszín, az anyagi helyzet, a politikai beállítottság, nacionális hovatartozás, szexuális beállítottság és nagyjából semmi olyan dolog, ami a legcsekélyebb módon is megosztaná és rétegezné az embereket?
  • Molnibalage
    #21
    Hát, akkor te nem sok helyen járhattál a világon. Járták szobádon kívül valaha...?
  • Tetsuo
    #22
    Globalisan nem lehet megszervezni. A Lady Gaga (v mas hasonlo) rajongok vannak tobbsegben; Marpedig oket nem tudod ervekkel meggyozni.
    A Foldon tobbmilliard agymosott birka el. A "demokraciaban" a legkonnyebb elerni azt az elvet, hogy divide et impera! ;)
  • Molnibalage
    #23
    Tényleg jó lenne, ha egyes tartalmakat úgy lehetne megevenni, hogy nem kötik formátumhoz. Ha 1080p filmet akarok, akkor nem vicc kékkorongon adják. Nekem nem kell BR. Nekem a flim kell.

    Ugyanez van, hogy volt olyan zene, amit megvettem volna, de csak fizikai formában - CD - adták volna el. Kényetelen voltam letorrenezni. Adakoztam volna paypalon, de arra meg nem volt lehetőség. Pedig tényleg olyan zenét csinál az az előadő, hogy én szégyellem magam.
  • Tetsuo
    #24
    :) Engem orosz oldalon ert mar inzultus azert, mert magyar vagyok... nem lenyeges, csak egy pelda ra, hogy nincs igazad.
  • narumon
    #25
    "Ugyanez van, hogy volt olyan zene, amit megvettem volna, de csak fizikai formában - CD - adták volna el."

    Azért ez annyiban sántít, hogy megveszed a CD-t jogszerűen lerippeled és azt csinálsz vele amit akarsz, ha már máshogy nem adták ki. Szóval ez most egy elég "sántító" példa volt.
  • Molnibalage
    #26
    Csak éppena világ túlsó feléről a postaköltség több lett volna, mint a zene és jövő karácsonyra talán ide is ér, ha egyáltalán vállaták volna a postázást.

    A fura az, hogy egyes számokat lehet letölteni pénzért és ingyen is, de teljes albumot meg nem. Ki érti ezt...?
  • narumon
    #27
    Hát ha annyira marginális, hogy csak adott országban adták ki akkor az sajnos ilyen, de nem is ez miatt fő a hállivúdiak feje :)
  • narumon
    #28
    Egyébként nekem van olyan lemezem amit szarrá hallgattam flac-ban és a lemezt csak akkor vettem meg amikor volt rávaló, ráadásul én is messzi földről rendeltem sok sok pézért, de annyit hallgattam akkor megérdemelték.
  • figure85
    #29
    A legjobb lenne ha itthon is elérhető lenne mondjuk a Spotify, (igaz ezt kis trükkel de tudom használni, élő is fizettem rá),a Hulu vagy esetleg a Zune Pass. Amit én "illegálisan" töltök le torrentröl azok 99%-ban sorozatok. Főleg olyanok amiket itthon be se mutatnak, vagy ha igen akkor szinkronosan és évekkel (évtizedekkel?) később.

    Írta valaki, hogy nincs ezekre pénze az emberekre. Nos ez csak részben igaz. A probléma az hogy a nagy többség aki megengedheti magának még az is inkább lewarezolja a CAMripet a filmből, mert csak. Pedig pl. egy eredeti most megjelent DVD is ~3000 Ft (és már vagy 5 éve is annyi volt), persze a blu-ray az még aránylag drága. De ez leginkább a helyi forgalmazó sara (meg persze, hogy lokalizálni kell (szinkron), mert még annyira se vennék).

    Játékok akkor, meg az a legviccesebb, hogy a delikvens panaszkodik, hogy drága a játék, nincs rá pénze, de éves szinten kiad vagy 100-150K-t a gépére.
  • Ender Wiggin #30
    A játék nem drága, csak ki kell várni a sokadik, GOTY vagy egyéb kiadást. Nem ezzel van a baj, hanem a játékélményt, játszhatóságot lerontó faszágokkal, mint a Steam, a Windows Live, az Ubisoft DRM, egysor idióta komplikáció, amit csak is a játékot megvásároló balekokat sújtja. A letöltő öcsisajt már rég játszik, mikor én még csak s sokadik reklamációs e-mailt fogalmazom a kiadónak, hogy miért nem indul a k.baszott jogtiszta játékuk...
  • Molnibalage
    #31
    USA-ból kellene rendelni. Vennék 3 CD-t 12 dolcsiért és vagy 25-30-ért hoznák ide, már ha nem lopják el, mint haver egyik cuccát, bár az sok-sok éve volt.
  • Molnibalage
    #32
    Engem special az zavar, hogy én kibaszottul nem akarom semmilyen optikai meghajtó hangját filmnézést közben "élvezni". Viszont a warez felkiáltás miatt van olyan DVD-m, amit nem tudtam berippelni...
  • MacropusRufus
    #33
    bocsi, hogy belekkoty:
    nincs az emberkenek pénze CD/DVD-re ok. De több megás sávra van? :o A CD/DVD ára drasztikusan csökkent. Annó amikor 1997-ben megvettem az első DVD lejátszómat egy lemez 8000-12000HUF volt... Vö. azu akkori bérekkel. Ma 900-1000HUF-ért kapok filmeket. Na ja, aki a blockbustert akarja az fizesse is meg.
    IGazság szerint számomra pl. egy autó sem ér 3-4milliónál többet. Mert szerintem nincs benne ennél több innnováció. Akkor most jogosan lopok autót szalonból? Mert rólam ne gombolják le a teljes PR árat meg az anyósának a műtétjétse :o

    Sajnos jelenleg ez van. Ennyibe kerűl. LEhet ezt nem szeretni. De ez van.
    Amennyiben xy-nak kell egy film, megveszi. Ha letőlti és bajba kerűl akkor az ij lép életbe és ennyi. Tudomásúl kell venni, hogy jelneleg az erőseb bika baszik megy... A user ebben a csatában vesztes lehet csak. Vagy van nektek itt pár milliárdotok (mondjuk dollárban) amivel lehetne lobbizni a törvények változtatása mellett? Mert a kiadóknak van... sorry :(
  • narumon
    #34
    Hát USA messze van az tény, de szerintem amit USA-ban lehet kapni azt jó eséllyel megtalálod Angliában vagy Németországban is. Igaz nem is 12 dolcsiba fog kerülni de valamit valamiért.
  • sanyicks
    #35
    HAHA zene és filmipar álmodozik... csak más platformokra terelik át a fájlcserét. DHT-t PEX-es torrentet az életben nem tudják beszüntetni, ha csak le nem kapcsolják a netet/elkapják az összes torrenezőt. De szerencsére ez a kettő esélytelen, kb lehetetlen.
  • wadnari
    #36
    Felőlem aztán megszüntethetik. Hallgatok rádiót és könyveket olvasok.

    A mostani internet számla árát könyvekre költöm. Éljenek az írók! Ennek az egész kezdeményezésnek nagy butaság az alapja. Mi a pingvinért kéne valakinek 150megabites net minthogy torrentezzen? Hogyha nem lesz torrent akkor lemondja a netet is kb és fizet tök alapdíjat. A szolgáltató nagy bajban lesz ,de végre a riaa igazgatója építhet még egy villát magának. Persze nonprofit szervezet ,de céges bmw re futja.

    Remélem majd ,ha összejön nekik a nagy tiltás akkor SENKI sem vesz cd-t DVD-t SENKI NEM megy moziba,koncertre. A tartalmakat előállítók könyörögni fognak ,hogy legyen megint torrent mert nekik kell!

    Én tuti nem mennék el koncertre ,ha nem tudnám mi az amit kaphatok. Illetve moziba sem mennék,stb...
  • sanyicks
    #37
    ennyi
  • DjDano
    #38
    Se a Bittorrennek se a Direct Download oldalaknak nem lesz vége, az egyszerűen képtelenség, az viszont nagyon is valószínű, hogy 1-2 éven belül már a mostaninál jóval szűkebb réteg fog hozzáférni a kalóz oldalakhoz. Amíg a magyar torrent oldalak élnek, addig én nem parázok.

    Végezetül ennyi az üzenetem a sok idióta "jogvédőnek":

    CDboxset - Közel 12 000 zenei album

  • gforce9
    #39
    És akkor ez így helyénvaló és okés is neked?
  • gforce9
    #40
    Egyébként a jogédők kb elmehetnek a büdös francba, rengeteg nagyonjó zenekar van akik örülnének annak, ha szólnának a rádóban a számaik ingyen. Felőlem eltakarodhat a jelenlegi felhozatal nyugodtan, lesz mit hallgatni akkor is, csak esetleg akkor azok kerülnek előtérbe akik a zene miatt élnek, nem azok akiket a pénz hajt.