18
  • Angel5
    #18
    smart TV alapjáraton nagy baromság
  • Tetsuo
    #17
    Egy varoskozponttol 3 km-re mar gyakran elmegy a terereje az angol Vodafone-nak!
    Itthon egyszeruen nem tudom hasznalni a mobilt. :S A "szelessavu" Virgin netem bizonyos orakban teljesen hasznalhatatlan, maskor is max 1 Mbps.
    A varoskozpontbban gyorsabb, ok, de az orszag nagy resze nem az.
  • nlght
    #16
    ebben az a legdurvább, hogy D-Koreában már a 90-es években üvegszálat kötöttek mindenhova, szal akkor mit szóljunk mi itt az eu-ban és mit szóljanak a 3. világbeli országok?
  • sathinel
    #15
    Ja Virgin van nállam és nem tudták garantálni a sebességet mert csak tavaj kezdték el komolyabban fejleszteni a hálózatot. De szerencsére rájöttek hogy fejlődni kell tehát 18 hónap max és már duplája a sebességem, meg fejlesztik a netet várhatóan. Mivel mindenki inkább mobilokon netezett, ezért az igen jól működik nekem. 1 giga és korlátlan wifi, és csak liverpoolban 8500 wifi hotspot amit ingyen használhatok korlátlanul.

    Remélhetőleg a mobile internet is fejlődni fog bár ez így nekem megfelel, és samsung galaxy nexus-on mindent csinálok szinte amihez kedvem van nem igazán fogom magam vissza. Igaz utazás munkába haza, és munkában net nem túl jelentős használat, amúgy meg mindenhol wifi elérésed van.
  • Tetsuo
    #14
    Errefele Ángliaban durvabb a helyzet. Siman visszasirom az 5 evvel ezelotti magyar netemet.

    A szolgaltatoknak fel kellett volna arra keszulniuk, hogy jonnek az ujabb ketyerek es meg tobben hasznaljak a netet komolyabb streamre, ahogyis a reklamokban toljak... ehhez kene igazitaniuk a csomagokat es az arstrukturat.
    Pl. a "korlatlan" szot sem szabadna hasznalniuk, ugye.
  • gforce9
    #13
    Én úgy gondolom, aki online HD-t akar nézni az fizessen a luxusért, mert ehhez többszörös sávszélesség kell, mint egy normál felhasználáshoz. Nekem 1Mbit-es netem van és tökéletesen elég mindenre meire nekem kell. Nem mondom, hogy nem volna jobb egy gyorsabb net, de sajna az infrastruktúra ahol lakom nem teszi lehetővé. De nem is kell, ha 1-2 filmet néha le is töltök akkor úgy hagyom a gépet pár órára és kész. Átlagos netezésre meg bőven elég. Viszont az picit felháborító, hogy míg én ezér 3000+áfát fizetek addig ennyiért máshol 20-30 megabitet adnak. Nem lenne rossz egy ésszerűbb szabályozás, mert ez kabaré.
  • defiant9
    #12
    A net szolgáltatóknak kellenek is az ilyen smartTV típusú alkalmazások, mert ezzel lehet jól eladni a nagy csomagokat, meg nem is mert ezek ültetik le a hálójukat. Én azt várom hogy hosszú távon árban differenciálódni fognak a vezetékes "korlátlan" net csomagok is, ui. nagyon nem mindegy hogy tömegek rendszeresen órákon át online 3D tévéznek.
  • MacropusRufus
    #11
    ami meg a sávot illeti: a net sebesség függ az sávtól + csomagok optimalizásától.

    2.5Gb az pontosan 2500 ember 1Mb-es elérése... 2002-ben ennyi volt a gerinc hálózat sebessége... 2.5Gb/sec..
  • MacropusRufus
    #10
    egyetértek. Sajna ez már régen is így volt. Eladták a netelérést csak éppen nem fejlesztették a fogadó oldalt ezért 18:00 után gy.k. elérhetetlenné vált a szolgáltatóm (ez még dial up időben volt :D )


  • Dany007
    #9
    Egyetértek. Szerintem is az a legnagyobb probléma, hogy már évek óta tolják az arcunkba a netet.

    Hiszen netezz otthon a gépen, a laptopon mobilnet, mobilnet a telefonon meg a tableten. Mostmár internet a buszokon, a vonatokon. Na meg persze a TV-n is!
    Mindenhol azt tolják a kedves vásárló arcába, hogy netezzen minél többet, vegyen meg minél több netképes készüléket mert az jó neki. Az kell neki.

    Azt amikor az emberek rákapnak lásd Smart TV-k, akkor meg fogják a fejüket, hogy hoppá! A technológia nem alkalmas arra, amit ezidáig olyan k...nagy hévvel reklámoztunk és nyomattunk az emberek agyába! Na akkor jön a pofáraesés.

    Én eddig is csodálkoztam az itthoni szolgáltatók 80-120 Mbites csomagjaikon. Ki van erre építve a technológia? Vagy csak abban bíznak, hogy biztos nem fogják sokan venni, de ha meg is veszik nem fogják kihasználni? Gondoljunk csak bele, ha az itthoni milliós előfizetői táborból csak 10% áll át erre a 100Mbites netre és esetleg ki is használja? Szorozzuk már fel milyen sávszélesség kell ahhoz, hogy mindezt kiszolgálja... Mondjuk 100 ezer ember 100Mbittel tölt?

    Szóval szerintem biztos, hogy külföldön is abban bíztak, hogy nem fogják kihasználni. Az emberek bekajálják a marketing bullshitet azt ott hever a smart TV a fele azt se tudja mi az, csak jólhangzik meg drága. Aztán jön a pofára esés, amikor mégiscsak kitudják használni...
  • gforce9
    #8
    Hmm? Ha kifizetek valamit használni is akarom. Nem tudom mi ez a hozzáállás, hogy eladják a levegőt, utána meg sírnak, hogy jajj, nincs elég kapacitás. Nem kell tricsillió megabites csomagokat árulni fillérekért, mert az úgy a vevőcsalogató. Utána meg sírni, hogy ja, hát van 1000 user fejenként 100 megabittel de valójában a rendszer nem bírja el, ha mindenki egyszerre rászakad. Márpedig előbb utóbb mindenki rászakad mert lassan már a wc ülőke is wifis lesz. Ezt, az iparág érdekeltjeinél jobban előre senki sem láthatta. Időben kellett volna kapcsolni, nem pedig megvárni, míg a lufi sávszélek kipukkannak.
  • Deloi
    #7
    Könnyű okoskodni, de amikor az olcsó neteden pillanatok alatt rántod le a filmet, akkor azért örül a fejed.
    Ugyanis a 200 Mbit a legtöbbször elméleti és gyakorlati is. Hiszen, adott területről a felhasználók mondjuk 5%-a tölt teljes sávszélességgel, a többi nincs otthon, vagy emailt vagy honlapokat olvas. És ez így működik évek óta és mindenkinek jó, így az az 5% kellően olcsón tud teljes sávszéllel tölteni.

    A javaslatodnak megfelelően 2 megoldás lenne. Vagy mindenkinek garantálják a sávszélességet, tehát a teljes rendelkezésre álló kapacitást elosztják a felhasználók számával és akkor az olcsó neteddel tölthetnél 50 kbitel, vagy fejlesztenek, annyit, hogy mindenkinek jusson 200Mbit, ami kb 2%-os kihasználtságú lenne. Így lenne a havidíj mondjuk 40ezer Ft. Szóval válassz, melyiket is szeretnéd...
  • nextman
    #6
    Ti mind Koreaban eltek, hogy igy atlatjatok a helyzetet?
    Nekem mar a problema felvetes is scifibe illo...
  • defiant9
    #5
    A legrosszabb előálló helyzet paraméterei sokkal kevésbé relevánsak mint a tipikus paraméterek. Olyan mintha az autó végsebességéhez/fogyasztásához az emelkedőn dugóban klímával mértet kellene megadni. Egyébként most is kötelező közölni a garantált sávszélt, de mindenki rí ha nem hozza az elméleti maximumot a háló.
  • mad mind
    #4
    Nem a fair use policy kell, hanem a fejlesztés. Nem elméleti számokkal kéne bombázni a vásárlót, hanem valós sebességet kéne eladni. Ha a hálózata elméletileg tudja a 200 Mbitet, de valósan csak 10Mbit, akkor azt kéne kiírni.
  • defiant9
    #3
    Elég részletesen kell elemzeni a forgalmat hogy melyik youtube csomag megy a TV-hez és melyik a wifi-s tablethez, idén ráadásul jönnek az androidos okosTV-k is. A telkók STB-be integrált VOD-ja szerintem ugyanúgy terheli a hálózatot, bár lehet azt mondani hogy annak árában benne van a megemelkedő hálóterhelés is. Azt nem hiszem hogy a samsung-nak vagy a youtube-nak kellene fizetnie, jöhet a fair use policy, vagy drágább korlátos csomagok.
  • gforce9
    #2
    Hát ez úgy működik valószínáleg, hogy többszörös sávszél van eladva, mint amit bír a hálózat. Míg nem volt csak sima netezgetés, addig elbírta, mert nem egyszerre netezik mindenki. De ha a tv folyamatosan netről megy az már üt. Hát, na, a távközlési cégeknek talán a sok pr-os meg egyéb marketinges seggfej sereg alkalmazásán kívül nem ártott volna egy két előrelátó informatiaki mérnököt is alkalmazniuk. Cumi :)
  • Omega
    #1
    A KT csak szolgáltasson, ne pofázzon.