22
  • lambda5
    #22
    Szürkék vagyunk...félúton állunk a fény és a sötétség között.
  • johnsmitheger
    #21
    Szuper király! Csak így tovább!
  • COOLancs
    #20
    Akkor kézenfekvő a megoldás: Pápát a világűrbe!
  • amitakartok
    #19
    Nagyon is igaza van.
  • torreadorz
    #18
    Na de a Benedek pápát biztos mindenki jobban ismeri :)

    Amúgy ami manapság megy a tévében nagyon gáz. A hiradot már alapból kapcsolom el, mert olyan mintha doom-ot néznék, épp csak élőben nem mutatnak még kibelezést, bár lassan még azt is megérjük.
  • Archenemy
    #17
    magatokat is okoljátok, gyermekeim. Itt 16 hozzászólás van, a Benedek pápás alatt, ahol lehet flémelni meg fújolni, 80+.
  • brueni
    #16
    össze'masat'oltuk a világűrt...
  • gforce9
    #15
    Na beszéltem anyámmal, hogy vajon miért nincs a híradóban-médiában fő helyen a műhold. Ő csak annyit mondott: hát szerintem azért, mert ha erről mindenki tudna, támogatni kéne őket, arra meg nem akarnak pénzt kiadni, fontosabb a saját zsebük. :)
  • zsimborgo
    #14
    Palesztinok vagyunk már nagyon nagyon rég óta.
  • Tetsuo
    #13
    A televizionak es a radionak nevelni/muveltetni/oktatni is kene, nem csak szamolni a nezettseget. Ez egy tudatos nepbutitas, a "liberalizumnak" koszonhetoen.
  • csimmasz
    #12
    Ja, csak akarni kellene valószínüleg.
    De, talán a központilag irányított elhülyités is elképzelhető.
    Az okos ember nem jó, az sokat kérdez.
  • gforce9
    #11
    De ezt is elő lehetne adni teátrálisan :) És ez, mondjuk meg is érdemelné :)
  • csimmasz
    #10
    Lehet, hogy igazad van bár szerintem a nagymamád esik kívül az említett átlagon.
    Modjuk az is igaz, hogy a szörnyűségeket sokkal hatásosabban is elő tudják adni mint az ilyen híreket, igazi teátrális, világvége hangulatot keltve.
    A nézettség mindenek előtt!:)
  • kisemlős
    #9
    Masat! Ez jó! :-)))
  • gforce9
    #8
    Dehogynem érdekli, hidd el érdekelné, ha érdekesen, normálisan lenne tálalva. Ez azért nagy dolog, még anyámat is érdekelte, aki nyudíjas és szövőnő volt. De ugye, a média nem azt adja amit kellene, hanem amiről azt hiszi, hogy az a hír, vagy csak szándékos népbutítás folyik? Fene se tudja már ezt.
  • endrev
    #7
    Nagyon gratula!!! :)

    ui:
    Az "újraindítani" egybeírandó.
  • csimmasz
    #6
    Ne csodálkozz!
    Olyan világban élünk, ahol az ostoba tömegek igényei az elsők.
    A nagy átlagot nem érdekli ez a siker, nekik a való világ kell meg vér és terrorizmus , az köti le az érdeklődésüket.

  • Thrawn
    #5
    Egyik "neves" kereskedelmi adónk híradóját néztem (nem szokásom, most se kellett volna). Mivel kezd? Legfontosabb hír, hogy valami idióta alatt beszakadt a jég. A MASAT az utolsó volt a sorban. Ahová olyan híreket szoktak tenni, hogy Józsi bá kertjében 30 kilós uborka termett, vazze.
  • gforce9
    #4
    "A műhold elvileg össze-vissza pöröghet, de amennyiben ez az eljárás sikerrel jár, akkor bebizonyítják, hogy igenis lehetséges akár hajtóművek nélkül is stabilizálni egy szatellitet"

    Az előző topicban volt egy jóképességű hozzászóló, hogy mi a haszna ennek. Na tessék. Itt a haszna. Csak ha beválik, akkor el ne adják külföldre a találmányt pici pénzért. Tessék belőle profitálni!
  • Thrawn
    #3
    A közhasznú általában úgy értendő, hogy a köz hasznát teszik zsebre, ezért én is inkább a csapatnal adnám. Csakhogy a NAV-nak is el kell fogadnia, illetve be kell jegyeznie a társaságot, mint az 1%-ra jogosult szervezetet. Eddig az MCSE-nek küldtem. Hogy ők megfelelően használták-e fel, abban csak reménykedni tudok.
  • Archenemy
    #2
    http://www.urvilag.hu/almuk_a_vilagur/20120213_egy_szazaleknyi_ado_az_urkutatasert

    pölö
    de a fassetudja, az ilyen "közhasznú társaságok" mennyi pénzt tesznek zsebre az adományokból, jobb lenne a csapatoknak direktben küldeni
  • Archenemy
    #1
    A cikkek végére én odafűzném, hogy hogyan lehet támogatni ezeket a csapatokat, pl. adó 1%-kal, ilyesmi. Itt volna az ideje, hogy az sg olvasó ne csak a szájával éltesse a tudományt, hanem a pénzét is odategye.