25
  • morden
    #25
    Én is látok egy hátra arcot, eddig egészen jól fejlődtek a munkások jogai ugye 1892 óta van az ipari munkásoknak TB-je, és 100 év alatt sokat elértünk , ami most mintha szétfolyna.
  • totya4
    #24
    Ezt nagyon rosszul tudod, Magyarországon is van olyan elektronikai cég, ahol kötelezően kell használni.
  • COOLancs
    #23
    Sajnos egyre inkább dolgoznak ezen törvények átalakításán, lásd munkaidőkeret, próba idő stb ...
  • finizlik
    #22
    Sehol sem használnak teljes gumikesztyűt vagy 10 éve.
  • Merces
    #21
    braziliában még inkább szarnak a munkásokra mint kinában , ott lehet szellénes élesztőt csinálni, uránium kalapot próbálni, és pofozni az alkalmazottakat.....
  • mad mind
    #20
    Az ujjukra gumi van húzva.
  • who am I 7
    #19
    már várom a címet :

    "Brazíliából Madagaszkárra helyezi át gyártást a Foxconn"

    A foxconn rengeteget spórolhat, hogy majmokkal és leguánokkal végezteti el, az alapvető műveleteket.A tulajdonosok nagyon boldogok, hogy ilyen kiválló munkatársakat találtak a Föld nevü bolygón.
  • sly007
    #18
    Első kép hibája: Nem esküdnék rá hogy az esd papucs. Megvilágítás elégé LOL kategória. Fény fele elveszik a tartókon és a dolgozók fején. Ha jól látom azokon a székeken állni kényelmesebb mint ülni. :S
    Második kép. Na nee, nincs pénz rendes kesztyűre? "Zsíros" kézzel úgy is hozzá fog érni. Belekerül hámlott bőr, szőr .... én itt nem gyártatnék.
  • dzsagon
    #17
    rabszolgák
  • caius marius
    #16
    Hülye vagy .
  • Szefmester
    #15
    Amennyiben nem emelgetsz baromi nehéz dolgokat, vagy éles tárgyakat, esetleg vegyi anyagokat úgy a papucs tökéletes, bár a szandál elfogadottabb lábbeli az elektronikai gyárakban. A zárt bakancs leginkább a raktárakban előírás az elektronikai cégekben.

    Ahol én melózom ott is a legtöbb ülőmelósnak csak papucsa van, akik szaladgálnak azoknak szandál vagy nyitott cipő, a raktárosok pedig műanyagbetétes zárt bakancs.
  • narumon
    #14
    Ázsiában a papucs olyan mint nálunk a sportcipő. Gyakorlatilag mindenki papucsban rohangászik.
  • narumon
    #13
    Ez most azt jelenti, hogy nincs már Magyarországon Foxconn? Le vagyok maradva :o
  • narumon
    #12
    "A Magyar béreket elnézve hamarosan Foxconn gyárunk lesz."

    Foxconn gyár évek óta van Magyarországon.
  • morden
    #11
    magyarországon magas a minimálbér és egyéb elvileg a törvény egész jól védi a munkaerőt, nem szeretik ezt a foxconn szerű gyárak.
  • COOLancs
    #10
    Szóval hamarossan beindul a Brazil gépsor... Csodálom hogy Mo.-t még nem fedezték fel, a zuhanó forintnak köszönhetően értéktelen papírfecnivel fizethetik ki a melósokat, a sztrájk meg ismeretlen fogalom.

    #9 Elvileg igen, gyakorlatilag jön a kamion és felpakolják az egészet egy még olcsóbban termelő országba.

    #6 hátránya a munkavédelmi papucsnak hogy ha rábasznak valamit a lábadra akkor bucsúzhatsz a lábujjaidtól, ebből is látszik milyen "emberbarát" felfogást képviselnek.
  • JTBM
    #9
    Nem, pont fordítva. Ha csökken a melósok száma, felmegy a bérük.
    Alapvető közgáz, majd google-zd meg...
  • JTBM
    #8
    A helyi szakszervezet jól elintézte a dolgozókat.
    Volt egy cég, ahol jobb pénzért jobb körülmények közt lehetett dolgozni, mint máshol.
    Most ezt a céget addig szekálták az elvtársak, amíg fogta a kalapját és elment.

    Lehet visszamenni kevesebb pénzért a krampácsoldába.

    Remélem, a munkások illően megköszönik majd az elvtársaknak a Foxconn elzavarását...
  • morden
    #7
    Rendkívül szomorú, hogy számunkra felfoghatatlanul rossz munkakörülmények és ennyi embert vonz, valami nem jó a világban.
  • totya4
    #6
    Van ESD papucs is meg ESD cipő is... a papucs azért jó, mert nem rohad és nyomódik a lábad mondjuk 12 órán keresztül egy zárt cipőben.
  • Cefet
    #5
    Ja, ja, durva. Most vagy az van, hogy ESD védett a papucs, vagy ő csak eteti a majmokat, a gombokhoz nem nyúl. Az is jól látszik a képen, hogy a transzport sín is teljesen párhuzamos, csak úgy siklanak át a hordozók... ;)
    Én is hasonló helyen dolgozom, sajnos nálunk is ilyen irányba halad a "fejlődés". :(
  • dyra
    #4
    A Magyar béreket elnézve hamarosan Foxconn gyárunk lesz.
  • barret
    #3
    Itt nem kell disznótrágyát lapátolni,sztem felesleges a gumicsizma:)
    Pár év,és nálunk is ez lesz...Ostorral állnak majd a hátunk mögött!
    Ahogy csökken a "melósok" száma,egyre rosszabb körülmények között kell dolgozni.
  • atomkrumpli
    #2
    Miért ? Papucsban nem tud kiosztani két sallert ?
  • Cat #1
    A felső képen a felügyelő papucsban áll. Brutál.