44
  • finizlik
    #44
    Menj végig ma a 20-30 éveseken.. 5 kilónál meghaltak.
  • Molnibalage
    #43
    A mai lányok túlnyomó többségge egy gombot nem tud felvarrni öcsém. Főzni? Vasalni? Ugyan már...
  • Molnibalage
    #42
    AZ építkezés esetén tudtommal van. A magyar törvények szerint a nők 20 kilónál nem emelhetnek nehezebbet. Ezért van az, hogy nincs vonuló magyar tűzoltő nő csak adminisztratív munkakörben. Ellenben szerte a világon van női tűzoltó...
  • Molnibalage
    #41
    Boudica.
  • Zoliz
    #40
    A tudosokat a kozgazdaszok fizetik (munkaltatok), emiatt vannak konfliktusok az igazsag es a tervek kozott a nokkel.
  • Zoliz
    #39
    Ritka hulyek a tudosok, nem kepesek relaizalni, hogy a nok nem logika hanem erzelmek alapjan mukodnek. Hiaba probalnak a liberalisok uniformizalt tarsadalmat csinalni, amikor a nok es a ferfiak genkeszlete csak 99%-ban azonos. Elmennek az anyjukba, hogy mar a noket is olyan dolgokra akarjak kenyszeriteni amiben nem jok.

  • syn7h37ic
    #38
    Uralkodó. De NEM hadvezér.
    Megmagyaráztam, miután leültem, de olvasni is tudni kéne nem csak vagdalkozni...

    Amúgy előfordult néhány női hadvezér is a történelemben, de nagyon ritka volt. Talán egy tucat lehet, akit név szerint említenek. Férfi hadvezérből viszont rengeteg volt.
    És valóban, a háborúkat jórészt nők robbantották ki, ezt egy percig sem tagadtam.
  • finizlik
    #37
    Jólvan ülj le....

    Eddigi összes női uralkodó robbantott ki háborút míg férfi nem. A nők maguk indítottak míg nem 1 uralkodó védekezésből.

    Na ezt hogy magyarázod meg?
  • trollibusz
    #36
    A kutatóknak figyelmébe egy tanulmány: férfi agy vs. női agy
  • trollibusz
    #35
    Na ne már. Gondold végig milyen lenne egy női PC- 3 gomb lenne rajta: be, ki HELP!!
  • syn7h37ic
    #34
    Ez csak egy. Férfiból több ezer volt.
  • duke
    #33
    "Még mindig túl kevés nő dolgozik műszaki területeken"

    A Csapd le csacsi cimu filmben, fogalmazak meg a problema okat.

    1:44-nel

  • usersg
    #32
    "csodálkozunk miért nem értik meg a különböző technikai eszközöket?"

    Ez sajnos egy hatalmas tévedésed. Attól hogy férfiak férfi aggyal terveznek, nem jelenti hogy a kezelést illetően nem vonják be a célcsoportot. Félre ne érts, nem azt mondom hoygy a nők csak akkor tudnak kezelni valamit ha egy hatalmas zöld gomb van a közepén amit meg kell nyomni... Hanem azt, hogy a technikai eszközök kezeléséhez is kell némi tanulási készség.

    Vannak ún. kontroll csoportok. Ha nőknek készül egy eszköz, akkor igenis megkérdezik őket hogy tudják -e kezelni, vagy sem. Ha nem, akkor csiszolnak rajta hogy jó legyen. A férfi és nő közötti különbség ezen a területen abban keresendő, hogy a nők nem feltétlenül szeretnek ilyesmiket alkotni. Unalmasnak tartják, már az iskolában is.
    És ez nem abból fakad hogy valamiféle "elnyomás" alatt lennének a nők, - mint ahogy azt a liberális maszlag hirdeti - hanem a természet alkotott meg így. A nőknek ez nem boldogság, és nem is értik meg. (Hány családi vita van abból hogy "már megint azzal a vacakkal foglalkozol". :) ) Mi pedig sokszor nem értjük meg annyira az érzelmeknek azokat a mélységeit, amire a nők képesek.

    Ez természetesen nem csak a munkában van így, hanem a hétköznapokban is. Mi nem tudjuk olyan szinten "lekezelni" egy kisbaba minden rezdülését, és nem feltétlenül tudjuk átérezni a másik ember gondjait sem.

    Szerintem mindez így van rendjén. Nem élünk olyan hosszú ideig hogy "ráerőszakoljuk" magunkat a másik nemre szabott feladatokra. (Ezt egyébként nálunk a családban teljesen természetesnek veszi mindenki, abszolút semmi probléma nincsen belőle)
    Persze kivételek mindig vannak, hiszen minden emberben megvan minden ami kellhet az élethez, csak az arányok eltérőek, ezt viszont tudomásul kell venni, és nem rinyálni hogy kevés nő dolgozik műszaki területen, mert mi sem rinyálunk hogy kevés férfi van az óvodában, és kevesebb férfi tanít irodalmat az iskolában...
    Nem nyom el senki senkit, lehet nyugodtan menni gépészmérnökire is, ha valakinek az kell... Mégsem megy. Na miért is? :)
  • Thrawn
    #31
    Kétgyermekes családban élek, mint férj és igyekszem nem az előbb leírtak szerint élni, de hidd el, nagyon sok családban ez még nem teljesen így van.
  • opeca
    #30
    Ez komoly?

    Nézzenek már körül az egyetemeken, hogy műszaki szakokon milyen az arány.
  • finizlik
    #29
    Álomvilágban élsz...

    Egy normális kapcsolatban ez nem így működik. Lehet így ment 10 éve de már minden 20. ilyen... ha egyáltalán ilyen.
  • Thrawn
    #28
    A trójai háborúhoz Heléna maximum ürügy (ha nem éppen csak legenda) volt, ott kereskedelmi érdekek ütközéséről volt szó.

    Ami az egyenlőséget, egyenlő nyugdíjkorhatárt illeti: a legtöbb családban még mindig a következő a képlet. Nő hazamegy, főz, vasal, rendbe szedi a gyerekeket. Férfi hazamegy (ha hazamegy), várja a vacsorát, a sört, mert kezdődik a meccs. Reggel férfi előveszi a nyilván nem magától kivasalódott inget és megy dolgozni. Nő reggel kelti a gyerekeket, összekapja őket, irány a suli, majd ő is megy dolgozni. Ez az érem másik oldala, csak a férfiak többsége e fölött szemet huny. Hidd el, ez még többnyire így működik.

    Ami meg ezt a műszaki baromságot illeti, hát a nők erre kisebb arányban alkalmasak, mint a férfiak. Nem kevesebbek, értéktelenebbek ezáltal, csak ebben általában kevésbé jók. Minek erőltetni?

  • Rage47
    #27
  • naxa
    #26
    Mindenki olyan okkos.. :)
  • finizlik
    #25
    Aha és kik miatt? 80%-ban a nők miatt.

    Hoppá... Mintha a Trójai háború is egy ribanc miatt lett volna... De ez csak egy példa...

    Hidd el ha nők lennének mindenhol már rég nem lenne 1 civilizáció sem. Egyik azért írtaná ki a másikat mert barna a haja a másik meg azért mert annak kék a szeme.


    Mellesleg azt tudtad, hogy a női börtönöknél keményebb hely nem létezik? Sokszor több az erőszak és a gyilkosság mint a férfi börtönökben. Ezen felül a férfi börtönökben szinte mindig a magasabb rangra jutásért van a gyilkosság addig a nőibe már azért is előfordulhat mert valamilyen érzelmi "traumát" okoztak egymásnak..

    Amúgy meg nem látom azt a falat ami megállítaná a nőket, hogy atomfizikusok legyenek... Sőt azt sem hogy elmenjenek építkezésre dolgozni... Ha egyenlőség kell akkor azt ott kezdeném, hogy egyenlő nyugdíjkorhatár. PErsze ez miatt egy nő sem sír, mert ez nekik milyen jó már..
  • Yv@n
    #24
    "én nem tartom teljes pénzkidobásnak az efféle kutatásokat."
    176K euroból megállapítják majd, hogy kevésbé érdekli a nőket a műszaki pálya, mint a férgiakat. Ez kb lefedi a pénzkidobás definicióját. :)

    "mindent (szinte) a férfiak terveznek."
    Node a lehetőség adott, de nem műszaki pályára megy, hanem bölcsésznek, manager asszisztensnek, stb. Nem izgatja.

    "tervezzük az autókat férfi modellekre, és ennek köszönhetően a nőknek 15%-al nagyobb az esélyük megsérülni (meghalni) egy autóban."
    Ez így eléggé sületlenségnek hangzik. Azonos járműben egy kissebb testű/tömegű egyén egy baleset esetén kevesebb sérülést kellene elszenvedjen. No persze, ha agyatlanul megy fának, mert nem igazán tud vezetni, akkor kihozható a statisztikából ez is.

    Ehhez kevesebb köze van a konkrét eszköznek szerintem, mint az érzelmeknek, ami egyébként a lányosra nevelésből is fakad. Nőnél sokkal gyakoribb, hogy az autóban mint idegen környezetben szorong. Anyámon látom, hogy kapkod, nyugtalan, hiába van hosszú évek óta autója, bonyolult feladat számára lenyúlni a rádióig úgy, hogy nem néz oda.
  • VRSDM
    #23
    én nem tartom teljes pénzkidobásnak az efféle kutatásokat.

    mindent (szinte) a férfiak terveznek.
    az autókon át a szórakoztató-elektronikai eszközökön keresztül a háztartási eszközök az összes hasonló cégnél brutálisan magas a férfiak aránya a nőkhöz képest.

    felhasználási területen viszont sokkal jobban eloszlik a nemek aránya.

    tehát a kérdés. férfiak férfi aggyal (aláirom hogy mások vagyunk, másra kiélezve, " kitalálva " ) tervezik a világot amik nők is használnak.

    csodálkozunk miért nem értik meg a különböző technikai eszközöket?
    őszintén kinek a kedvese érti jobban a pécét / telefont / otthoni audiovizuál-technikát mint a férfi önmaga?

    tervezzük az autókat férfi modellekre, és ennek köszönhetően a nőknek 15%-al nagyobb az esélyük megsérülni (meghalni) egy autóban.

    nem tartom túl fényesnek ezt az állapotot.
  • naxa
    #22
    Ami a liberalizmust illeti, én inkább elhiszem, hogy mindkét domináns (vagy a médiában reklámozott) -izmust képviselő egyének valójában nem a nevezett eszméket képviselik, hanem pásztor bőrbe bújt farkasok; kik leginkább azon a tudás átadását próbálják közös erővel erodálni, amelyek szükségesek ezen fogalmak logikus, szép és jóhiszemű értelmének megértéséhez.
    És/vagy azt is el tudom képzelni, hogy kényelmes szűk és betartatható határoknak engedelmeskedni, bármilyen gondolati ruhába is öltöztetnek.
    Ugyan ki gondolná, hogy két látszólag ellentmondó világnézet mindkettő létjogosult kell, hogy legyen, hiszen hogy tarthatna ellen egy habkönnyű fantom egy hús-vér monstrumnak?
    Vagy hogy az egyiket halálra ítélni, hogy győzzön a másik -ahelyett, hogy az összekötő kapcsot keresnénk, mint afféle homokszemet a gépben- a másik halálra ítélése is.
  • naxa
    #21
    "Amit férfiakkal is elvégeztethetsz, ne halaszd magadra."
  • usersg
    #20
    Mellesleg a műszaki területen dolgozó nők egy jelentős része rettentően ellenszenves, bosszantó természettel, leginkább azok, akik nem szültek gyereket. Ugyanis a nő nem lehet boldog gyerek nélkül, ebben 100% -ig biztos vagyok. Akarrierista nők legkésőbb 35 - 40 évesen "megőrülnek".
  • usersg
    #19
    "Mennyivel jobb lenne a világ, ha minden országban női vezető lenne. "

    ÓÓÓ hát persze. Minden menstruációs ciklus alkalmával kezdődne egy világháború. :)
    Látom a tanácstermet a kivetítővel, két harmincas korabeli vezetővel. "Láttátok hogy nézett rám? Mit képzel ez a kis..." Majd sírás a wc -ben, és mehet a nukleáris rakéta... :D

    Na jó... sarkítok. De az is hülye sztereotípia hogy a női nem a békesség netovábbja. Amikor tépik egymást az nem ezt mutatja. Ráadásul a hirtelen felindulásból elkövetett emberölések is gyakoribbak női elkövetővel. Miért is? Mert a nőket az érzelmeik sokkal jobban befolyásolják, mint a józan eszük. Kinyírják, majd rájönnek hogy nem kellett volna.
    Ez mind azért van, mert az ember is úgy van felépítve, hogy a férfi volt a családfenntartó, vadász, aki megvédte a közösséget. A nő meg terelgette a kölyköket, magvakat gyűjtött. Neki értelemszerűen több érzelem kellett, míg a férfinak többet kell gondolkodnia, és kevesebbet hallgatni az érzelmekre.

    Az idióta liberális gondolkodásnak az eredménye ez a cikk is, erről meg egyre inkább bebizonyosodik hogy tévút.
    Mindenki tanulja azt, amihez jobbak az adottságai, és ne akarjon a másik nem helyett is dolgozni.
  • mad mind
    #18
    Szent Johanna. És baromi véres háborúban vett részt.
  • syn7h37ic
    #17
    Jó, rendben. Akkor mutass légy szíves egy női hadvezért. Vagy mutass egy olyan háborút, ahol sakkoztak és nem harcoltak. A nézetemen nem változtatok, a nőket igenis az érzelmek irányítják. Elég, ha megnézel egy női börtönt. Annál durvább hely nincs. Egy férfi sem képes olyan bosszúállásra, mint egy dühös és irigy nő.
    Az oktatásban pedig az a helyzet, hogy reál tárgyakat jobban tudnak tanítani a férfiak, humán tárgyakat pedig a nők. a történelmet pedig az ideológia...
    És ez egyáltalán nem férfisovinizmus. Azt a közel keleten találsz az arabok között.
  • Locutos
    #16
    Női választ vársz?! :D Várhatod/várhatjuk :D ez is informatikai terület :)
    Viccet félretéve, én is azon a véleményen vagyok hogy külömbözőek a férfi/női természet, érdeklődés/terület. Tényleg hiába kutatnak.
  • narumon
    #15
    "A világtörténelem legmocskosabb, legvéresebb és legtöbb áldozatot követelő háborúit egytől egyik férfiak robbantották ki"

    Nők miatt :)
  • Tetsuo
    #14
    A "liberalizmus" lenyege, az alapveto csaladmodell es minden ertekesebb moral rombolasa.
  • DjDano
    #13
    Ez egy bődületesen férfi soviniszta szöveg... A világtörténelem legmocskosabb, legvéresebb és legtöbb áldozatot követelő háborúit egytől egyik férfiak robbantották ki. Mennyivel jobb lenne a világ, ha minden országban női vezető lenne. (Na jó ezzel kicsit én is átestem a ló túlsó oldalára :))

    Én mindenesetre kíváncsi lennék pár nőci véleményére is a cikkel kapcsoltban.
  • halgatyó
    #12
    Nem ott kezdődik az "egyenjogúság" (a ballibernyálasok által nagyon elkoptatott, lassan már undorítóvá züllesztett szavak egyike)
    hogy egymással versengenek emberek olyasmiben, amihez nincs különösebb vonzalmuk, érdeklődésük, és adottságuk.
    Vagyis én nem akarom bebizonyítani, hogy jobban főzök mint a nők, mert nem.

    Mindenkinek abban kell jónak lennie, amihez adottsága és érdeklődése van (ezek szorosan sszefüggenek)
    Az egyenjogúság (fúúúj valami jobb szót kellene kitalálni.... legyen mondjuk azonos értékűség vagy ilyesmi) ott kezdődik, hogy elismerjük, hogy aki jól főz vagy ügyesen varr, ugyanolyan értékes tevékenységben jó, mint aki szép és jó házakat tervez. Vagyis nem lenne szabad egyes tevékenységeket indokolatlanul leértékelni csak mert azokat főleg nők végzik.
    Megpróbáltam körülírni.
  • halgatyó
    #11
    Nem ez az első humbug-kutatás, amire nagy pénzeket b**nak el.
  • FoodLFG
    #10
    Idióta egy téma. A szöveget sem is olvastam el.
  • usersg
    #9
    "A nőket az érzelmek irányítják, a férfiakat a tények."

    Ebben van valami.
    Férfi: Gondolkodik -> cselekszik -> érez
    Nő: Érez -> cselekszik -> nem gondolkodik. :)
  • usersg
    #8
    Ekkora hülyeséget. Nem értem miért nem lehet elfogadni, hogy a férfi és a nő alapjában véve különbözik egymástól. Mondhatjuk hogy "másra vannak kitalálva". :)
    A kérdés tehát baromi egyszerű. Mivel senki nem tiltja meg a nőknek hogy műszaki, tudományos pályát válasszanak maguknak, csak az a magyarázat marad, hogy őket ez kevésbé érdekli. Nem értem miért kell erre tudományos kutatást építeni.
  • syn7h37ic
    #7
    Ezt még kutatni sem kellett volna.
    A magyarázat egyszerű. A nőket az érzelmek irányítják, a férfiakat a tények. Az "úgy érzem, ez kettő Pí lesz" kurvára nem megy a matekban.
  • Tetsuo
    #6
    A noknek nem is kene dolgozniuk. ;)
  • NEXUS6
    #5
    Höhöhö.

    Szerintem egyszerű a magyarázat, hogy miért kevesebb, egyszerűen kifúrják egymást ezek a kis aranyos dögök.

    Jóslat:
    Amikor először nő lesz az USA elnöke, kb másnap hadat üzen a fél világnak!
    Ok,Ok, ez túlzás, hülyeség.
    Nem a félnek, mindenkinek!