20
  • Papichulo
    #20
    Csak, mert akkor az alairas nem stimmel: "A Honvédség Mi-17-es helikopterei felszállás közben" ;)
  • [NST]Cifu
    #19
    De azok. :)
  • samebadi
    #18
    Hát igen, egy nagy piros figurát könnyebben lősz agyon, a zöldekhez, vagy kékekhez képest. Mint amikor látod, hogy ugyanolyan emberek mint a bajtársaid. Erről van itt szó.
  • finizlik
    #17
    Dehát a codokba kiírja, hogy friendly fire baszki... És miután meglövöd a katona társad lefekszik, elbújik és meggyógyul nem?

    Azt hiszem ez így működik az usa-ban csak a tenoristák halnak meg, mert easy-re vannak állítva és nem tudják, hogy vissza töltődik az életük
  • Papichulo
    #16
    Ja, es azok a helikopterek az elso kepen nem a Finnorszagtol kapott Mi-8-asok?
  • Papichulo
    #15
    "az évszázados hagyományra visszatekintő vörös egyenruhát egy keki színű váltotta az 1900-as évek végén."

    Nitpick: szerintem 1800-as evek akart ez itt lenni
  • sanyicks
    #14
    nem mindenhol, ofp, vagy utódaimál, ott is megjelenik oldalt hogy barát... volt miután kilőtted :D
  • atomkrumpli
    #13
    A Vörös Báró egy hulladék film, tele elcsépelt klissével pfejj
  • MR007
    #12
    Atom Anti-ra gondoltál? Hát mondasz vmit.
  • NEXUS6
    #11
    A Vörös Báró jó kis film. Most jut eszembe, hogy vagy egy éve kölcsönadtam, de még nem kaptam vissza!
  • philcsy
    #10
    Vagy eleve olyan játék kell ahol nincs friendly fire.
    Mennyivel egyszerűbb lenne, atomot a harcmezőre oszt kész. :)
  • zolis
    #9
    Mondjuk egyes helyeken már egyenruha alapján is azonosítani lehet mindenkit. Persze pályafüggő.
  • EnxTheOne
    #8
    Majd ha a katonáknak ilyen "teljes zárt" sisak lesz, abban lesz majd HMD, és GPS alapján leeht látni a szövetséges katonákat. :D
  • Deus Ex
    #7
    Íjnál meg ugye piros illetve zöld alma jelenik meg felette..:)

    Köszönöm, várom a folytatást.
  • Alfa Of NS
    #6
    Hát jah, meg eleve a térképen látom, ha a közeledő pont piros :)
  • YMan
    #5
    Nem értem a próblémát. Ha a puskával rácélzok valakire, megjelenik a feje felett a nick, és ha piros lőni kell, ha zöld akkor barát :)
  • JethroHUN
    #4
    Lőj előbb, kérdezz később.
  • EnxTheOne
    #3
    Nagyon jó cikk.
    Néztem modern egyenruhákról képeket, kb egy árnyalat milliomod része a különbség kettő között. :D
    Valami olyasmit olvastam hogy a jenkik egyenruháján van valami, ami zavarja az UAV/helikopterek kameráit, és így meg lehet különböztetni őket. :S Persze az irakiak és többiek "egyenruhái" nem nagyon hasonlítanak rájuk, de úgy tudom így is sok friendly fire volt.



    Hepburn ftw
  • teddybear
    #2
    Ja! Remek!
  • flexike
    #1
    Nagyszerű cikk! Várom a folytatást! :)