167
Iron Sky
  • HTS s3rg1nh00
    #47
    pontosan,a lényeg az ösztönzés:háborúban hónapok,évek alatt annyit fejlődik a technika,mint békeidőben évtizedek alatt...
  • Sir Quno Jedi
    #46
    Namost a háborúban már készítettek akár sok-sok évig is elálló (hűtés nélkül) konzerveket nagy mennyiségben. Abból nyilván vittek annyit, amennyi kellett. Aztán pár év alatt felhúznak hidroponikus ültetvényeket és mivel a sötét oldalon vannak, így vagy tükörrendszerekkel hozzá át a napfényt, vagy ultraibolya sugárzókat telepítenek. Voilá. DE ma is próbálkoznak ehető algák tenyésztésével zűrállomáson pl. Víz meg bőven van a Holdon kötött formában (ásványokban stb.) és vízjég formájában is, pár éve jelentette ezt a NASA is: viz-a-holdon-napi-ciklus-szerint-szarad-es-nedvesedik

    Ha elegendő technikai fölénnyel rendelkeznek egy ilyen áttelepüléshez, akkor ez sem okozhat gondot. Nyilván megoldják, a szükség nagy úr. Ma is meg tudnák oldani, ha nem lenne más választásuk, csak mivel van, így le sem szarják az áttelepülést.
  • öregharcsa
    #45
    Berlinale on 11.2.2012
  • öregharcsa
    #44
    Ez nagyon állat! Már régóta nézegetem a híreket, örülök hogy elkészült végre, ha jól láttam Febr 11-én mutatják be a Berlinare keretein belül. előzetes

    A zenéje sem kutya - tényleg, tudja valaki ki(k) az előadók?
  • Sir Quno Jedi
    #43
    Nana, azok a régi kézifegyók éppen olyan halálosak, mint annakidején. EZ már hagyomány nem?! :D
  • lammaer
    #42
    Továbbgörgetve a fonalat, sztem az említett film igen gyengére sikeredett (eurómilliók ide vagy oda, én bealudtam rajta), de még ha ezen össze is vesznénk: mi a fene köze lenne ehhez a jókis űrnácis filmnek az említett produktumnak? :)
  • [NST]Cifu
    #41
    Bölcs dolog összevetni egy ~65 millió eurós költségvetésű filmet, amelyet egy közismert rendező- és forgatókönyvíró zseni csinált a legprofibb háttériparral a bizniszben egy olyan projekttel, amely mintegy 7,5 millió euróból készül, a háttérben pedig olyan lelkes emberek állnak, akikre leginkább amatőr filmesként lehet tekinteni?
  • [NST]Cifu
    #40
    Két oldalról lehet megközelíteni a problémát:

    Realista, "megmagyarázom" megoldás: egyfajta üvegház szerű növénytermesztés, amit ugye már régóta tervezgetnek a Hold- és Mars-missziók terén. Tovább lépve a növénytermesztés lehetővé teszi az álattenyésztést is, tehát a fehérje utánpótlás is megoldható.

    Hétköznapi nézőpont: Kár bármiféle realitást keresni a sorozatban, elég belegondolni abba, hogy a teaser-trailerben egy oldalkocsis BMW R71 motorkerékpárral megy a Holdon az egyik "űrnáci", márpedig ugye a belső égésű motor viszonylagos kevésbé használható vákumban. Az is "érdekes", hogy bár hatalmas űrhajó-csészealjakat építenek, sőt giga-űr-léghajókat (!), de a kézifegyverek II.Vh-s MP40-esek továbbra is. Az űrhajófejlesztésre volt erőforrás, de a kézifegyverek fejlesztésére nem?

    És így tovább a végtelenségig... :)
  • sirdond
    #39
    nem kioktattalak,bocs,ha úgy tűnt.

    csak furcsállottam,amit írtál és leírtam a vélemény,de kár ezen tovább rágódni szvsz
  • joebacsi
    #38
    off:
    Jah, bár kicsit több az offline teendőm mostanában, de néha néha azért benézek :)
  • karajjj
    #37
    nem kértem kioktatást, hogy mit kell nézni és mit nem, ez jutott eszembe, hogy vajon mit ehettek ott 70 évig, na bumm
  • sirdond
    #36
    de ez egy scifi, tehát fikció. ráadásul komédia és nem dráma. nem kell mögöttes tartalmat keresni és logikai hibák után kutatni, hanem élvezni kell magát a történetet. nem tudom,hogy miért pont ez jutott eszedbe :D

    képzeld el,hogy csináltak hidroponikus ültetvényeket,vagy kifejlesztettek 100 évre elegendő ételt kapszulákban :P
    egy náci holdbázison ez simán kivitelezhető lenne :D
  • karajjj
    #35
    kapásból ez jutott most eszembe
  • sirdond
    #34
    ez foglalkoztat? egy ilyen filmben?
  • karajjj
    #33
    jó film volt a maga módján, ha el tudod vonatkoztatni az egészet a történelmi háttértől akkor egy kurvajó Tarantino film, viszont ha nem szereted Tarantinot, akkor tényleg megértelek
  • Shep
    #32
    Azt hittem már sosem készül el ez a film.
  • LasDen #31
    nem volt...

    karajj: csak téged....vittek magukkal smacket...
  • karajjj
    #30
    csak engem foglalkoztat a kérdés, hogy ezek 70 évig mit ettek a holdon? :D
  • Master91
    #29
    Viccelsz?Nagyon is jó film volt!
  • HTS s3rg1nh00
    #28
    te még élsz? :)
  • LasDen #27
    ez annyira volt zsír mint egy twilight film...
  • joebacsi
    #26
    Póló berendelve, soundtrack is majd, a fogkefét azért kihagyom :)
    Csak a fekát nem értem...
  • Muttley
    #25
    remélem lesz olyan zsír, mint ez :)

  • machinarium
    #24
    Jó kis hangulata lesz ennek a filmnek :)
  • sirdond
    #23
    még anno volt olyasmi próbálkozás a készítők részéről,hogy ha küldtél magadról fotósorozatot különböző arckifejezésekkel, akkor azt bevágják majd náci fejeknek a képregényben :D
    ebből lett valami,valaki megpróbálta?
  • LasDen #22
    a #16-osban amit linkeltem abból kiderül miféle várható...
  • Cef
    #21
    Szerintem olyan Támad a Mars szinten fog mozogni. Pusztítás, rombolás, halál, de közben tele poénokkal.
  • LasDen #20
    komédia....tudják a dolgukat úgyhogy nagy mellényúlás nem lehet...:D

    skandináv/északi filmgyártás mostanában kezd beindulni :D
  • Zomil
    #19
    nem hiszem, h ez egy halálosan komoly, elgondolkodtato mü lenne, de azért nem is egy vigjáték poén hegyekkel :)
  • [NST]Cifu
    #18
    Komikus? Igen.
    Paródia? Nem igazán, meg hát minek a paródiája?
  • Molnibalage
    #17
    Ez most valami paródia lesz?
  • LasDen #16
    korábbi filmjük...fukooov...:DD
  • Sir Quno Jedi
    #15
    Nagyon szimpk ezek az űr"nácik". Remélem jól odabaxnak és lesz egy kis haddelhad végre. BloodRayne 1-ben is imádtam őket, kiváló véradók voltak... :DDDD
  • Cef
    #14
    Kíváncsi vagyok a filmre. Az alapötlet annyira szar, hogy biztos hogy jó lesz.
  • tutituti
    #13
    mikor kósza ötlet volt akkor feliratkoztam a hírlevelükre.Azóta várom!
    Lassan már elkészülhetne
  • LasDen #12
    ha lesz olyan jó mint a star wreck, akkor nincs mitől félnem...:DD
  • LeWyTy
    #11
    Ez nem lesz gyenge
  • Bruk
    #10
    Ne értsd félre, nem leszólni akartam. :-)
  • [NST]Cifu
    #9
    Dunno, én inkább üdítőnek nevezném, mert jópár éve most már, hogy a csapból is zombik folynak. Itt szó nincs zombikról. A "gonosz" nácik kérdést meg nem tudom még meghatározni. A főhősnő és a főszereplők többsége az "űrnácik" közé tartozik, ez alapján korántsem vagyok biztos benne, hogy mondjuk a Becstelen Brigantik-hoz hasonló filmhez lenne szerencsénk.

    BTW az On Tour videó elején van pár új jelenet:

    [center]
  • Zomil
    #8
    ez annyira betegnek tünik, h muszáj lesz megnézni :D