39
  • Doktor Kotász
    #39
    Az, hogy valamiről nincsenek ismereteid, nem jelenti azt, hogy az nincs.
  • Doktor Kotász
    #38
    "Rá is férne erre az önpusztító világra egy jó hosszú áramszünet"

    Mondjuk 10-15 évnyi várható helyreállítás is tetszene?
    Mert a kisült trafókat ennyi ideig tartana pótolni...
  • Doktor Kotász
    #37
    "Mert a kórházban nincsen tartalék generátor?
    A napviharok elsősorban a hosszú távvezetékeket teszik tönkre, mert abban tud veszélyes feszültséget kelteni.
    New Yorkban is volt már nagy áramszünet..."

    Nem az a gond, ha valahol áramszünet lesz, mert kiégnek a távvezetékek trafóálomásai, hanem az, ha ez mindenhol egyszerre következik be.

    Történelmünk folyamán volt már sarkifény egyszerre a világ minden táján. Ehhez az kell, hogy extrém erős legyen, és ne csak a föld felé törjön ki, hanem a legsűrűbb része pont telibe találja a Földet.

    Ha ez megtörténik, a le nem kapcsolt elektromos hálózatokat tönkre teszi. Márpedig a bolygó trafóállomásait évtizedekig tartana kicserélni. Ha abba belegondolsz, hogy a jelenlegi kínai és indiai fejlesztések az energetikai ipar kapacitását évekre előre leköti, akkor iszonyú recessziót okozna.

    Jelenleg nem pénzkérdés Kína növekvő energetikai igényét kielégíteni, hanem kapacitásbeli. Már most tudják, mit és hol fognak építeni 5 év múlva, mert tudniuk kell. Nincs olyan, hogy holnapra kell. Mert nincs.
  • MR007
    #36
    Na akkor ezt megúsztuk. Ennyit erről. Ufós cikk nem lesz a közeljövőben? Jó lenne már vmi nem hétköznapi, de azért tragédia mentes.
  • nextman
    #35
    En tuleltem. Meg.
  • NEXUS6
    #34
    Ebből láccik, hogy a világvégézés csak a média, a hisztéria-ipar egyik kampánya.

    Mellesleg persze, olcsó fogás lett volna, ha rögtön úgy kezdődik a cikk, hogy nyugalom, mert az egésznek semmi hatása nem lesz.

    Na akkor most tartanánk úgy az 500. hsz-nél! Páran meggyorsították volna a családi óvóhely építését, néhányan hosszúlejáratú hitelt vennének föl a következő főleg szórakozóhelyeken és kaszinókban eltöltendő 48 óra fedezetére, és persze néhányan csoportos rituális önygilkosságot követnének el.
    Így meg itt nyűglődünk xaros 34 hsz-szel.
    :DDD
  • SigS
    #33
    Iphone 16, nem 32 gigás (mindegy) eladó!
    Neem, semmi köze a napkitöréshez!
  • nearo
    #32
    Na látod, ez már valószínűbb^^
  • MR007
    #31
    Ha minmeghalunk, akkor a terroristák is? Mert akkor még valahogy meg tudnék békülni a helyzettel.
  • tricky
    #30
    nem értem minek rinyálnak itt, ha akkora napkitörés lesz, hogy nem lesz áram , akkor a napocska nem fogja nézni kinek van pészmékerje vagy kinek milyen elektromos kütyüje van a testében, nyilván való, hogy mindenki aki létfontosságú elektromos testi kütyükkel él, az meg fog halni. ennyi , ezen nincs mit szépiteni...
  • teddybear
    #29
    Én nem emlékszem semmilyen különösebb hatásra a 2005-ös napkitöréseknél. Talán zavarták a rövidhullámú rádiózást, de én nem vagyok rádióamatőr.

    A sarki fényt sem láttam.
  • speed2006
    #28
    Én még élek. A gépeim is működnek. Sugárálló vagyok? Az exem nem jelentkezett. :-) De azt mondják, csalánba nem üt a ménkü. Azért reménykedek.
  • Vers
    #27
    akkor meg agyrak
  • sanyicks
    #26
    Ahhoz hogy egy gép megfőljön olyan napvihar kell, hogy te is megfősz... na most erre nem sok az esély.
  • mr9
    #25
    Ha elásom a pincében a vinyót az segít?
    *zar napkitörés velem nem csesz ki, ha ideér a házunk fölé hívom a légierőt hogy szedjék le
  • nearo
    #24
    nyilván... főleg, hogy már két és fél éve nem ittam úgy igazából alkoholt
  • Vers
    #23
    biztos hogy nem , inkabb mert bomlik az agyad a sok piatol
  • nearo
    #22
    Durva... tegnap hajnalban kibaszottul fájt a fejem, nem is tudtam rendesen aludni. Lehet, hogy emiatt volt?
  • NEXUS6
    #21
    Ez milyen hülyeség, ha valaki haldoklik az nem írja, hogy ahrrrrrrr! - by Gyaloggalopp
  • dorje
    #20
    Akkor 15h-kor minnmeghaltunk ?
    Kérem segítsenek, KÖGYL!!! (GYK: Különben Öngyilkos Leszek)
  • beavis3
    #19
    MEGHALUNK:) ekkora hülyeséget x>
  • duke
    #18
    na jo az elobb meg epp nem, de most mar aztan tutira .....ahrr...ehrr......
    (ezert nem is irok tobbet)..............................ahrrrrrrrrrrrr..
  • duke
    #17
    "Minmeghalunk!!!!

    Stipistop én voltam az első!:D"

    En mar sokkal korabban is mondtam, hogy minmeghalunk. Sot en mar megis haltam.
  • 60voltosNeon
    #16
    so it begins...
  • Kensin
    #15
    X kitörések
  • Rapid81
    #14
    Bocsi, az 2003ban volt.
  • Rapid81
    #13
    legjobb tudomásom szerint még egyetlen X kategóriájú napkitörést sem regisztráltak, mióta figyelik a Napot. Mindegyiket M kategóriába sorolták. Azonban az jelenthet valamit, hogy a 2005ös M23as által okozott Aurora Borealist Tatabányáról lehetett látni.
  • asgh
    #12
    Hja az öregek még emlékeznek, hogy 2005-ben is micsoda katasztrófa volt...
  • NEXUS6
    #11
    Minmeghalunk!!!!

    Stipistop én voltam az első!:D
  • Carbine
    #10
    Sokkal jobban zavarna inkább az, hogy a transzformátorok megsülnek, így nem csak a gépet kéne mellőznöd, de a telekommunikáció minden formáját is, valamint például a hűtőt, ami igaz a boltokra is. Manapság amúgy is szinte mindent számítógépek vezérelnek, amik meg elektromosság nélkül nem működnek (víz, gáz, központi fűtés, stb), a bankok elektronikus úton vezetik a számlákat amik szintén bedöglenének. Tulajdonképpen egy kellően erős napvihar vagy akár korona kidobódás könnyedén véget vetne az általunk megszokott életmódnak. Szerencsére ez a mostani vihar ehhez kevés. Remélhetőleg egy műholdat se fog tönkretenni.
  • Rapid81
    #9
    Szerintem meg változtatna, ha egy rendes napvihartól a géped szépen megfőne. Egy emberes elektromágneses vihar szépen kicsinálná az összes elektronika kütyüt, aztán nézhetnél egész nap magad elé.
  • thsanyi5
    #8
    Egy nagy áramszünet nem valószínű, hogy sokat változtatna. Szerintem bepótolnák. Ha pl előfordul, hogy egy hétig nem ülök gép elé nyáron egy kirándulás miatt, akkor mikor haza jövök a következő napon egész nap el se mozdulok innen.
  • Yv@n
    #7
    "Mert a kórházban nincsen tartalék generátor?"
    Magyarországon, ahol elég kórházi ágy sincs? :D
  • Caro
    #6
    Mert a kórházban nincsen tartalék generátor?
    A napviharok elsősorban a hosszú távvezetékeket teszik tönkre, mert abban tud veszélyes feszültséget kelteni.
    New Yorkban is volt már nagy áramszünet...
  • thsanyi5
    #5
    Ha világvége lesz azt is pont ilyen hamar fogjuk megtudni. Aznap mikor jön :D
    Szóval ne aggódjon senki, az előre pánikolásnak semmi értelme, mivel úgysem tudjuk mi lesz.
  • Magyar Betyár
    #4
    Tényleg de jó lenne. Főleg mondjuk egy rokonodnak aki éppen kórházban fekszik. Vagy annak a műszíves kislánynak aki szintén. De a legjobb azért lenne mert az ilyen hülyék nem tudnának ide írogatni
  • mNzJean
    #3
    Rá is férne erre az önpusztító világra egy jó hosszú áramszünet .
  • Prof William
    #2
    Szóval ma ér ide?

    Azért jó volt megismerni titeket. :)
  • rágógumi
    #1
    akkor a világvége 2013-ban lesz végülis.. :D