120
Egészséges ételek, bio kaják, készítmények
  • Montanosz
    #120
    Szia zolibacsi700 !

    Írtam itt privit neked!
  • zolibacsi700
    #119
    Üdvözletem!

    Szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy valóban egészséges és vegyszerektől,tartósítószerektől,színezékektől,laktóztól,hozzáadott cukortól stb. mentes eledelt.

    Édenszelet a neve. Gyümölcsszelet, nasinak is tökéletes :)

    4 féle ízben van jelenleg: meggy,alma,napraforgó,diós szilva.

    Ha valakit komolyan érdekel, tudok küldeni postán kóstolót ! Ingyen és bérmentve!

    Ha érdekel, kérlek küldj egy üzenetet itt vagy emailt: [email protected]

    További információk ezen az oldalon:

    http://edenszelet.wix.com/edenszelet

    Köszönöm

    Z.
  • Montanosz
    #118
    Egzotikus növények rendelhető magjai:

    https://docs.google.com/file/d/0B6Z6Uo2K7fMxN0FUcU04d08wQk0/edit
  • ManoNegra
    #117
    Csak egy kérdés volt, amúgy sem egy túlpörgetett topik ez, de ahogy gondolod.
  • remark #116
    vega topic
  • tigeroo
    #115
    szerintem ezt ne itt beszéljétek meg. vega topik még úgysincs. mindenkinek a saját döntése hogy miért nem eszik, maradjunk (itt) ennyiben.
  • ManoNegra
    #114
    Mi a baj a hússal?
  • Atomreaktor
    #113
    a húsnál még mindig jobb :)

    amúgy ma már mindenről tucatjávall lehet olvasni negatív és pozitív töltetű leírásokat. a tények mellett kitartó, józan cikkek nagyon ritkák sajnos :(
  • Montanosz
    #112
    jövőre cukorcirokkal akarok kisérletezni...legalább saját magam számára...kb 50 forint befektetésből ki is lenne)
  • tigeroo
    #111
    tönkölylisztet pl. innen érdemes beszerezni, de nagyon sok más jó termék is van.
  • ManoNegra
    #110
    Pont mostanában olvastam a szójáról, és nem túl jókat. Ha veszel is, csak hazai termelésből(!), mert külföldről csak GM szójára számíthatsz.
  • tigeroo
    #109
    én szójából szeretnék majd kolbászt csinálni télen. mamáméknál van is füstölő meg minden, régen sok disznót vágtunk gyerekkoromban, de már jóideje vega vagyok, keresem az alternatívákat
  • Montanosz
    #108
    nem ide tartozik de erről eszembe jutott hogy azok az igazi finom házi kolbászok is kezdenek kihalni, pontosabban azok az öregek akik késazítették

    visszatérve a témához

    én szárírott (vékony csikra leszelt, száritott és ledarált)krumplibol, szokásos fűszerekből, mazsolábol (darálva) és főtt rizsből csináltattam füstölt kolbászt. Meg kell mondanom elég jo lett, de annyiba került mintha rendes kolbászt készítettem volna igy abba hagytam a kisérletezést))
  • Atomreaktor
    #107
    nekem inkább az alfa bio-s termékek jöhetnének nagykeráron
  • tigeroo
    #106
    TÖNKÖLYBÚZA-FEHÉRJE
    (tönkölybúza "hús")

    akit érdekel az írjon rám és adok címet (sajna még csak nagy tételben fuvarozik, nincs sok partnere, amúgy hernádnémetiben van az üzemük)

    egy nagyon rendes ember készíti családi vállalkozásban, olyan kb. mint a kolbász/hurka (fűszerezésben)

    24% fehérje, kenőmájas alakú kb., olyan 2ezer ft / kg árban mozog!

    natúr és többféle fűszerezett változatban.
  • remark #105
  • Atomreaktor
    #104
    ez mondjuk lehet egyénfüggő is szerintem. a másik gond, hogy bármilyen kaja is lenne a téma, mellette és ellene szóló cikkek garmadályát tudnánk összegyűjteni. ahány lobbi, annyiféle cikk, nehéz már így eligazodni. oda kell figyelni az érzésekre is, az ember azért sokszor megérzi, ha valami nem jó neki.
  • Atomreaktor
    #103
    az sem rossz kaja ;)
  • hzsolt
    #102
    nekem a padlizsán a kedvencem, mindenféle formában. :)
  • remark #101
    Engem személy szerint a cukortól (méz, ketchup), szezámmagtól és a szójától is óvva intett az orvosom. (Van rá esély, hogy nektek se ártana mértékkel fogyasztani ezeket a dolgokat.)

    De a pizza tökéletesen megvan ezek nélkül, így az az egyik nagy kedvenc.

    Általánosságban elmondható, hogy mindent megeszek bio-ban is, ami nem bio-ban ízlett: főzelékek tükörtojással, krumplistészta, pizza...
  • Atomreaktor
    #100
    az a mézes-ketchup-os szósz érdekesnek tűnik, magamtól biztos nem jutott volna eszembe ilyen párosítás :)

    mi nemrég próbáltuk ki házilag a szejtánszelet készítését, egész jó lett és a fagyra is be lehet dobni a maradékot.
  • Atomreaktor
    #99
    nem is tudom, nekem sok kedvencem van :) napfényes receptkönyből a ropogós sült tofukockák nagyon jó (szezámba forgatva), vagy a napfényesnél maradva az éttermüknek a szénégető pizzája. azt semmi sem tudja lepipálni nálam :)
    rizsek közül a jázmin és baszmati rizs akár minden nap jöhet :)
    +sültkrumpliimádó vagyok :)
  • tigeroo
    #98
    és mi a kedvenc receptetek? (kb. árral együtt kérem!)

    nekem:

    szójaszelet, mézes-kecsapos szószban, úgy sütni ki
    (1:1 méz-ketchup keverék, kis szezámmal, 1 kicsi csípős paprika)

    rizzsel... isteni mint vmi "kínai" kaja :)
  • Montanosz
    #97
    amiről beszélgetünk attol már csak egy ugrás a bartosizmus))

  • NessieGraf
    #96
    Szerintem meglepődsz, ha megtudod a hozzáértőtől, mit érdemes inni és mennyira olcsó elkészíteni.
  • NessieGraf
    #95
    Van erre is megoldás.
  • NessieGraf
    #94
    Szerintem az alapanyag és az elkészítés együtt fontos.
  • KaBuTo666
    #93
    Ha valaki szereti a müzliszeleteket, akkor ajánlom a Bio-Müsli Riegel-t! Kép
    SPAR-ban lehet kapni, nagyon finom és nem az a szétcukrozott müzli.
    Régebben Cerbonat ettem, de mivel elszoktam a fehér cukortól így roh*dtul érzem hogy melyik rokon sütije, ez esetben a cerbona mennyire édes! Borzasztóan...akácméz van benne, az elég erre beletolnak fehér cukrot is.
  • remark #92
    Érdekes dolog ez a "megemésztés képessége". Ha meg tudom emészteni, akkor ez egyenértékű azzal, hogy a szervezetem képes egy egyensúlyhelyzetet elérni a bevitt tej mellett van ellenére? És ha nem képes, akkor erre mi a megfelelő fogalom?
  • tigeroo
    #91
    Ha van 2 szabad percetek töltsétek ki ezt a két kérdőívet :) Sokat segítenétek egy ismerősömnek! Köszönöm! Téma: Emberi kapcsolatok, valamint a bio élelmiszerek.

    első

    második
  • hzsolt
    #90
    Nem csak hogy nem isznak (és nem csak ők). Az ázsiai rassz nagyobbik része nem is képes megemészteni a tejet.
  • remark #89
    A "dietetikus" (nem konkrétan az, de ez most mindegy is) akihez járunk eddig minden esetben amiről tudok azzal kezdte hogy eltiltotta a beteget a tejtermékektől. Rengeteg féle panaszt képes okozni, a magas vérnyomástól kezdve gyulladásokon át pl. megfázásos tünetekig. De igazából ez is más topik témája lenne.
  • F1ú
    #88
    jah ..és elfelejtettem mondani, a japánok nem isznak tejet, se nem nagyon esznek tejtermékeket. Sajtot ilyesmit..
    ez érdekes..szerintetek miért?
  • F1ú
    #87
    olvastam a japán kúltúráról, meg sokat a japán konyháról..és hát számomra lenyűgöző.

    A titokzatos japán konyha

    A japán konyháról

    Ezeket eszik főleg, nagy figyelemmel aprólékosan és művészien elkészítve minden. Számomra öröm ránézni a japán ételekre.

    Nagyon sok rízst esznek, de ők nem ezt a pergőset, hanem a rövidszemű fényezett és inkább ragadósabb fajtát, ami itthon nagyon drága, hús árban van, és nem is nagyon lehet kapni.
    Nagyon sok szója alapú ételt esznek, szója szósz, miso, tofu, és egyéb formák.
    Rengeteg féle halat is esznek. A japánok több száz éven át vegetáriánusok voltak, nem ettek húst, csak halat.
    Rengeteg féle zöldséget, gombát esznek, és rengeteg féle gyümölcsöt is.
    Mindig esznek gyümölcsöt az étkezésekkor.
    Hínárt is esznek sokat. Nagyon sok mindenhez használják a dashi alaplét, ez a miso leves alapja is, ami egy nagyon alap és ismert japán leves.
    A dashi a kombu nevű hínárból készül ez adja az 5. alapízt, amit umami-nak neveznek. A japán konyha 5 alap ízre épül, édes, sós, keserű, savanyú és az umami :)
    Ez egy olyan íz amit önmagában nem érzünk, viszont a jelenlétében a többi íz intenzívebbé és harmonikusabbá válik.

    Meg nagyon sok Zöld teát isznak, a teakészítésnek, fogyasztásnak külön szertartása van.
    Japánban az emberek nagyon sokáig élnek és szinte nincsenek is elhízott emberek, mindenki nagyon jó formában van, kivéve a szumósokat, akik ugye minél nagyobbak akarnak lenni és teljesen más étrendet követnek.
    Lehet kéne nyitni egy külön topikot a japán ételeknek. Mik vannak és hogyan kell elkészíteni őket itthon abból amit be lehet itthon is szerezni.
  • desigo
    #86
    Rengeteg halat,zöldséget esznek.
    Mozognak rendszeresen plusz más az egész kultúra.
    Itt nehéz beszerezni az kinti ételeket.
  • ManoNegra
    #85
    A zsíros étel önmagában csak akkor probléma, ha nem dolgozza le az ember.
  • hiper KOCKA
    #84
    Sztem is egészséges a japán kaja, nem esznek hót zsírosan mint a magyarok.
  • Atomreaktor
    #83
    ahhoz előbb oda kéne költözni :)
  • F1ú
    #82
    japán kajákat kéne enni, azok többnyire szerintem egészségesek..meg egy teljesen más világ..
  • remark #81
    Bio termékek a benzinkútról: Zöld forradalom a főváros közlekedésében?