210
  • rágógumi
    #50
    sajnos ebben egyetértek veled. az új gnome szerintem nagyon ocsmány lett. értem én hogy gombok meg rejtett oldalsáv/menü de a régi megszokott kinézet legalább egyszerű és gyors volt.
    nekem se tetszik az új kinézete és valljuk be hogy az ubuntu direkt desktop felhasználóknak van kitalálva.. magyarul a grafikai része igencsak fontos.
  • senki687
    #49
    Miért kell eldönteni, hogy mire akarod használni? Látod, most vallottad be, hogy mindkettő szar. Ha legalább az egyik jó lenne, akkor nem kellene választani, hanem csak használni.
  • senki687
    #48
    Nem lett rosszul megválasztva, csak szar az összes oprendszer, nincs miből választani. Az Ubuntu rossz irányba halad. Egyre lassabb, egyre erőforrásigényesebb és csak szakértő tudja normálisan felgyorsítani, mert a kernelt [email protected]ák mindenféle driver-el, ami lelasítja. Ki kell belőle szedni a nem használt modulokat és újra kell fordítani. Arra pedig már a szomszéd Mari néni nem képes.
  • hdo
    #47
    Hordozhatón Linux, asztalin Windows. Mindkettőt imádom, mert sokkal jobban elvégzik a feladatukat adott eszközön mint a másik!

    Szóval le kellene már szokni ezekről a Windows vs. Linux vitákról, mert jó mindkettő, csak el kellene döntened, hogy mire akarod használni a saját tulajdonodban levő kütyüt! :D
  • Major
    #46
    Te is tudod, hogy ez ilyen posztok csak olaj a tűzre. Szerintem mind a Windows 7 vonal mind pedig az Ubuntu jó irányba halad, felhasználóbarátiság és szolgáltatás szempontjából mindenképpen. Az, hogy nálatok az adott munkahelyen rosszul lett megválasztva az adott hardverhez az operációs rendszer az nem hiszem, hogy a Microsoft hibája :)
  • Vers
    #45
    ha megnezed a csatolt pdf-et, akkor kiderul minden , meg a memoria savszelessegeknek is van minimuma
  • Vers
    #44
    csodalkozol hogy a 64 bites rendszer tobb memoriat foglal? meg jo, de altala akar 32 GB memoriat is belepakolhatsz a gepbe, semmi sincs ingyen

    egy mai korszeru gepen ami tartalmaz 8 GB ramot, SSD-t a windows 7 -8 hasit mint a villam, akinek nem telik ilyen gepre es 10 eves vackokon kenytelen szamitozni azt nagyon sajnalom, tanulni kell es kesobb vehet maganak barmit
  • senki687
    #43
    Te is fizetett post-oló vagy? Had szidhassa mindenki kedvére a windows-t, hiszen sokba kerül. Nemrég láttam a Windows 95-öt P1-166 MHz-es gépen. Kellemes érzés volt használni, mert gyors, azonnal reagál az adatbeviteli eszközökre, csak nem szabad kiengedni a netre, mert attól összeomlik. A munkahelyen E6500-as proci van Vistaval. Bekapcsolja az ember, lemegy kávézni, elszív egy cigit, beszélget a munkatársakkal és mire visszaér a gép elé, még nem áll fel a rendszer. Persze nyilván több dolgot ölt be, mint az otthoni gépek, de akkor is, a Windows nem munkára, hanem játékra való. A Linux is szar, az meg csak kockáknak való. Aki nem szeretgeti napi 8 órában terminal-ból, az csak szív vele. A FreeBSD nem támogatja maradéktalanul a hardvereimet. Szóval kellene már egy normás oprendszert írni és leszokni ezekről a Windows vs Linux vitákról, mert szar mindkettő.
  • rágógumi
    #42
    azthittem azt is leírják hány cpu core meg mennyi ram kell majd.. :\
  • Major
    #41
    Ez tetszett :)
  • Major
    #40
    Valószínű, hogy az 1%-on álló Linux ellen veszi fel a kesztyűt az MS és még véletlenül sem a Windows Loaderes megoldásokkal...
  • SchumiBacsi
    #39
    A gépigény szvsz akkor derül ki valójában amikor felraktad...

    régebbi masinám nagy vonalakba:
    Duo8400, 4GB RAM, 8800GTS

    Ezen a gépen az XP RAM foglalása, elindulást követően ha jól emlékszem 600-800mega volt, mindennel felpakolva ami nekem kell rá.
    Játékok futottak jól, vegyük ezt az összeállítást 100%-nak.

    Ugyanerre a masinára felment a korszerű 64bites win7 és kapásból lefölözött a RAM-ból 1.7gigát... játékteljesítmény 80-90% körül... betöltése is hasonlóan LASSABB.

    Még ez a gép megvan bontatlan állapotba(újat vettem) csak teszt kedvéért felrakom teljesen rá az XP-t majd és megméregetem pontosan, de sacc így látom a dolgot.


    Na most hogy ne mondja senki hogy "ócskavassal" mit várok, megvettem nagy vonalakban a következő gépet:
    Corei5 2500k, 8GB RAM, 570GTX

    Ugyanaz az oprendszer ugyanúgy feltelepítve, már 2.2GB ramot eszik, és a betöltése jóval LASSABB, játékteljesítmény szerencsére gyorsabb 200+% az előző géphez képest...

    Tudom most majd jól leszóltok hogy nem értek hozzá, meg minden, a win7-et kábé olyan szinten művelem mint anno az XP-t és a kornak megfelelő elvárásomat sokkal könnyebb volt elérni benne mint most. Szóval érdekes a fejlődés.
  • Kurosora
    #38
    Mivel a Windows védett módban üzemel, így "meglehetősen" macerás a DOS-os időkből begyakorolt megszakításokba való nyúlkálás. Viszont van helyette egy jó kis rendszer API, azt lehet használni a különféle igények kielégítésére. És az ráadásul nem is objektumorientált.

    Egyébként miért kéne Windows alatt a megszakításokban turkálni? Netán egy LDT-t is használó jó kis vírust akarsz írni?
  • macleod2005
    #37
    megszakítások.... Csernyihez jártál számítógép architektúrák órára?
    Egyszerű a válasz, hogy miért nem férsz(férhetsz) hozzá, se a memóriacímekhez, se semmi egyébhez, ami a tankönyvbe van... gondold át menni fog...

    najó, segítek, példával.
    tegyük fel, hogy assembly nyelven neki áll programozni, és olyan memória területen turkálsz, ahol a windows-nak vannak cuccai?
    ...pontosan, összesz*rja magát jobb esetbe a folyamat, rosszabb esetbe az egész rendszer. ebből mi következik? hogy a windows egy instabil f*s, és ezt a picipuha nem akarja, és én se.
    Szóval, ha neked ilyenekre van szükséged, akkor lehet linuxozni, ingyenes, és azt csinálsz benne amit akarsz. Ha meg bonyolultnak találod ne használd a megszakítás szót, soha, sehol ... (max kettyintés közbe ... :D)
  • hdo
    #36
    Kezelői felület ... ááháháháháhááá! háááá!

    Ha neked a registry, a csoportházirend, a _fájlrendszer_, illetve a bootszekvencia meg úgy általában a Windows API az kezelői felület, akkor igen, csak abban turkálok könyékig! :D
  • Vers
    #35
    ilyen aggyal minek akarsz te megszakitasok kozt turkalni? megteheted visual studio alatt, c++, c#,java, visual basic nyelven, vagy akar ASMban is
  • Vers
    #34
    attol meg ramegy a win 8, csak a boltban elotelepitve nem kapod meg anelkul
    egyebkent 4 honapja win 8-at hasznalok , azt kell mondanom hogy fasza

  • halgatyó
    #33
    Azt értem, hogy Te könyékig turkálsz, de az az érzésem, hogy az csak a kezelői felület. A megszakításokba is bele tudsz nyúlni? (A DOS alatt ez még igen egyszerű volt, real módban)

    Azt látom, hogy felesleges vitatzoni, mert mindenkinek mások az elvárásai és a tapasztalatai. NEM a vita kedvéért írtam le, amit, csak mint egy véleményt.
  • hdo
    #32
    Még mindig nem hardverkövetelményről, hanem matricakövetelményről van szó. Ott van az a kis árulkodó "certification" szó!
  • Danyi
    #31
    Akkor az én gépem kiesett, mert nincs USB 3-am... xD De nagy kár :D
  • skinnyman
    #30
    Ez valami óriási bukta lesz...
  • Vers
    #29
    vannak windows tanfolyamok, az direkt az ilyeneknek tartjak mint amilyen te is vagy
    objektumorientalt gyulolo:XD , ne keseredj el de ez koveti legjobban a valovilag kapcsolatrendszeret, mit szolnal egy funkcionalis programozas nyelvhez

    ha buta vagy ismerd fel es tanulj
  • hdo
    #28
    "Sajnos, minél bonyolultabbak az oprendszerek, annál inkább ki vagyunk szolgáltatva, annál kevésbé tudunk belenyúlni a működésükbe."

    Itt meg is állítalak. Windows 7-ben ugyanúgy könyékig turkálok mint anno 2001-ben XP alatt, előző rendszerekről meg beszélni is felesleges, mert minél régebbiek, annál kevesebb funckióval rendelkeznek, így annál kevesebb a buherálható feature.

    "Minél bonyolultabbá válnak a rendszerek, annál kevesebb ember lesz képes (szánja rá az egyre több szükséges időt), hogy nem csak félhülye sikítozó titkárnőként tudja használni a gépet."[i]

    Ismét nem igaz, anyám akinek az szorult magyarázatra hogy a backspace kurzortól balra, delete pedig kurzortól jobbra töröl, sokkal jobban csípi a Windows 7-et mint a Windows XP-t.

    [i]"Az, hogy az újabb oprendszerek egyre lassúbbak és körülményesebbek, sajnos tapasztalat."


    Lassabb?
    ASUS 1005HA netbookomon a Windows 7 Home Premium bootideje 6-7 másodpercet ráver az XP Home-ra.

    Körülményesebb?
    Start menüben elég beírni a szövegmezőbe, hogy mi a szart akarsz, nem kell menüországban tévelyegni, stb.
  • DjDano
    #27
    "Az, hogy az újabb oprendszerek egyre lassúbbak és körülményesebbek, sajnos tapasztalat."

    Ez egy orbitális hülyeség már meg ne haragudj, természetesen ha az emberfia 10 éves konfigon várja el, hogy a legújabb oprendszer hasítson akkor igaz amit írsz, de egy modern gépen érdemes mindig a legújabb OS-t használni, mert azok aknázzák ki legjobban a rendszerben rejlő lehetőségeket, ami a sebességre is igen pozitív hatással van.

    A körülményességről meg annyit, a Windows kezelőfelülete és a telepítés menete is egyre inkább egyszerűsödik...
  • halgatyó
    #26
    Sajnos, minél bonyolultabbak az oprendszerek, annál inkább ki vagyunk szolgáltatva, annál kevésbé tudunk belenyúlni a működésükbe.
    A DOS-os időkben én is írtam programokat, amik az akkori gépen működtek. A kimenet általában egyszerű textfile volt, vagy a képernyőre (karakteres üzemmódban!) kirakott infó.
    Ma, az "objektumorientált" (gyűlölöm) rendszerekben semmiféle belenyúlást nem tudok csinálni.

    Minél bonyolultabbá válnak a rendszerek, annál kevesebb ember lesz képes (szánja rá az egyre több szükséges időt), hogy nem csak félhülye sikítozó titkárnőként tudja használni a gépet.
    A W98 nekem jogtisztán megvolt. Az XP már nincs. A Win7 szintén nincs (egyik itthoni gépen az van, a fekete háttér senkit sem zavar, a csicsákat akkkora ívben sz**om le, hogy megkerüli a Holdat).
    Az, hogy az újabb oprendszerek egyre lassúbbak és körülményesebbek, sajnos tapasztalat. Én tisztelem azokat, akik jobban értenek a géphez, csak azokat a divatbuzi hülyegyerekeket nem tisztelem, akik mindig mindenből a legújabbat akrják, akkor is, ha valójában semmi szükségük sincs rá, csak lehet villogni a hasonló haverok előtt.
    Akinek tényleg szüksége van az újabb oprendszerekre, az rendben van, hogy használja, de ők vannak kevesebben szerintem.
  • DjDano
    #25
    Vicces ilyet hallani, az Android (Linux) brutálisnak mondaható gépigénye és a WP7 igen jól optimalizált rendszerét elnézve.
  • hdo
    #24
    Nekem megvan CD-n a CD Galaxistól, XP-n minden probléma nélkül játszottam vele a Pentium kettes Compaq Deskpro gépemen.

    De jó hogy említed, Windows 7-nek valóban jobb kompatibilitási módja van mint az XP-nek, emiatt értelmetlen halgatyó ellenérve a váltáshoz.
  • WoodrowWilson
    #23
    Van hozzá patch xp-hez.
  • zola2000
    #22
    az imperium galactica 2 nálam nem futott XPn, Win7en simán.
  • halgatyó
    #21
    Azt értem, hogy te egy ócska troll vagy... bár ez nem túl fontos tudomány, kb. annyira fontos, mint amekkora te vagy az univerzumhoz képest.
    Van egy régi mondás: nem kell suszternek lenni ahhoz, hogy érezd hol szorít a cipő.
  • Vers
    #20
    amugy meg ha xp-t hasznalsz akkor fogalmad nincs semmirol, tudod mikor jelent az meg te hulyegyerek?
  • Vers
    #19
    a linuxhoz nem ertesz, a windowshoz kicsit, de szapulod, hat ki a gyokerek gyokere?

    a windows a legjobb oprendszer jelenleg a vilagon , ezt az is bizonyitja hogy 90%-os piaci reszesedese van


  • narumon
    #18
    Ezzel nem értek egyet. Pont, hogy az egyszerű mezei felhasználóknak jönnek jól az egyre újabb oprendszerek. Amikor mi még DOS-sal szarakodtunk azt a mostani felhasználók 90% nem is értené. Azóta van szép grafikus UI, egyértelmű minden. Ráadásul pont a Windows az ami összekapta magát és egyre jobb és gyorsabb. A win95 akkori gépeken néha halál volt, amit csak részben orvosolt a Win98SE, az XP már sokkal jobban sikerült, de szerintem az első igazából jó MS oprendszer a Windows 7. Gyors is, stabil is, átlátható, szerethető. Szerintem.
  • hdo
    #17
    "Most XP-t használok, kényszerből, és egy rakás fontos progim nem fut, ami a W98 alatt ment."

    Mondd, hogy csak viccelsz! Ha még igaz is lenne, hogy nem fut, nem igaz, hogy egy évtized alatt nem készült program, ami leváltaná!
  • halgatyó
    #16
    Én nem vagyok akkora szakértő, mint a jelenlévők, csak egy szimpla mezei felhasználó. De persze belőlem van a legtöbb példány:-))
    Az én tapasztalatom az, hogy akárhányszor eddig op.rendszert kellett újítani, mindig csak sz*arabb és még sz**rabb lett! Ez már a DOS v5 óta így van. Most XP-t használok, kényszerből, és egy rakás fontos progim nem fut, ami a W98 alatt ment.

    Ami fejlődést lehet tapasztalni, az a hardver fejlődése! A szoftver csak egyre fosabb, egyre lassúbb, egyre terjengősebb, és majdnem kiegyenlíti (visszafelé!) a hardver óriási fejlődését.
    Úgyhogy szomorúan várom azt a percet, amikor rádöbbenek, hogy rá vagyok KÉNYSZERÍTVE az újabb és még idegestőbb winfos felrakására!
    Sajnos, a Linux nem túl felhasználóbarát, az előnyeit nem vitatom, a guruk kezében csodákat művel, de nem az én kezemben.
    MS suxx
  • hungi
    #15
    Ez viszont érdekesebb:
    "Windows 8 tablets will also have to meet some minimum specs, including 10 GB of free space, a 720p camera, Direct3D 10 support and 1366-by-768 resolution."
  • tomboy013
    #14
    Én az XP-t már Vistára is lecseréltem. Nálam sokkal stabilabb volt. Egyszer sem kellett újratelepíteni 2 év alatt és normálisan működött. A win7 persze jobb de nálam pl a vista is ütötte az xp-t. A win8 meg zsír lesz nagyon. Rohadt jó ez a metro :)
  • hdo
    #13
    ROFL
  • Skynet85
    #12
    Ne is emlegesd mert megjelenik a linuxban emulált winnel amiben szintén linuxot emulál végül ebben win xp-t ahol win7 skinnel épp hl2-t tol 200++ fps-el egy celeroncs 566-on, Riva TNT 2-vel 256MB rammal.
  • WoodrowWilson
    #11
    Én azért szívesen meghallgatnám arrakistor kolléga véleményét is a témában.