36
  • r0ach
    #36
    Tudtommal a tervezési fázis utolsó szakasza zajlik. Elméletileg az építkezés még idén elkezdődik. 2015-ben már működnie kell(ene). :]
  • WilliamMcKinley
    #35
    KO elnök úr :D
  • Vazeratti
    #34
    "mondta Matthias Bode, a Würzburg Egyetem kísérleti fizikusa, aki nem vett részt a kutatásban."
    "Ezek a fiúk tudnak valamit" mondta Pista bácsi, aki egyébként szintén nem vett részt a kutatásban és még csak azt sem tudja mi az a merevlemez :D
  • Inquisitor
    #33
    Na ja, tetvérem DVD lejátszóján (hogy témánál legyek) most próbálgatjuk az USB eszköztől lejátszást. Tisztább, szárazabb érzés, pedig ez egy gyárilag optikai lejátszásra készült végtermék. Aminek viszont már a gyártója is érzi a végét. Persze csinálnak ők már optikai meghajtó mentes médialejátszókat is, nem hülyék.
  • Inquisitor
    #32
    Bizony jól. Erről jut eszembe mi is van azzal a magyar-román projektel ott szeged körül, meg a lézerekkel amikkel akkora vagy nagyobb kísérleteket végeznének, mint az egész CERN?
  • gothmog
    #31
    „Annyira még nem ment ki a divatból.”
    Hát pedig de.
  • WoodrowWilson
    #30
    link
  • willcox
    #29
    "mindig csak hátrautaltál korábbi beszélgetésekre mint most" - ennek talán az az oka, hogy még csak fél éve regisztráltál. Van, aki már régebb óta jár ide. Vagy azt hiszed, hogy a világ azóta létezik, amióta te megjelentél? Cseréld le a mellényedet, mert nagyon lötyög rajtad. A továbbiakban nem kívánok a személyeskedéseidre reagálni.
  • bvalek
    #28
    Részt vettem azokban a vitákban. Soha nem mondtál az ezer sebből egyet sem, mindig csak hátrautaltál korábbi beszélgetésekre mint most. Csak a szád nagy, a fejed viszont üres, az egód pedig megakadályozza hogy bármi tartalom kerüljön bele. Szánalmas
  • willcox
    #27
    Annyira még nem ment ki a divatból. Meg a DVD és a Bluray is lézeres, nem? Egyébként meg a kvantummókusok is lézerrel baszakodnak, ha jól sejtem.
  • gothmog
    #26
    Ez a kiindulási alap. 96 atom. Mire használható technológia lesz belőle, és mire abból termék, leromolhat ez a szám akár 10000 atom/byte-ra. Az még mindig kurvajó arány.
    Pár éve a kezembe akadt egy (talán) 1978-as tudományos zsebkönyv a lézer tulajdonságairól. Az utolsó fejezete valami olyasmiről szólt, hogy az IBM kutatói kísérleteznek a lézer adatrögzítésre és tárolásra való felhasználásán, melynek során lézert használnának az adatok kiolvasására. 25 évvel később a CD már ki is ment a divatból.
  • blessyou
    #25
    A legkisebb merevlemez, nem pedig a legkisebb merevlemez-meghajtó...
  • Zulu12
    #24
    Szeritem meg azzal a 96 atomos agyaddal elhúzhatnád innen a csíkot. Ha nem tetszik ahogyan ezt a fórumot csinálják, akkor ne járj ide vagy csinálj jobbat ha tudsz.
  • Cefet
    #23
    Az adat tárolási problémákra nem a mágneses tároló lesz a megoldás. Van olyan, amit "az isten is arra teremtett": a memrisztor. Néhány atomból valószínűleg nem lehetne megépíteni, de sokkal egyszerűbben gyártható, mint egy cigarettás doboz méretű STM.
  • duke
    #22
    "96 atomból áll a legkisebb merevlemez"

    Hat azert ez eleg hihetetlennek hangzik. Ebben akkor mar, benne van a villanymotor, az elektronika, es a lemeztanyer is ?
    Mert ha nem, akkor eleg felreertheto a cim. :)
  • trenmost
    #21
    egyetértek, nem tudom minek kell belekötni ilyenekbe. Amíg említés szinten, javító szándékkal megemlítitek az nem baj, de ezen lovagolni a kommentekben értelmetlen szvsz.
  • willcox
    #20
    Most már jó a cím.
  • willcox
    #19
    Nincs semmi késztetésem arra, hogy neked, vagy bárki másnak bármit is bebizonyítsak. Felőlem azt hihetsz, amit akarsz. Amiben te hiszel, az viszont ezer sebből vérzik (nem fogom felsorolni, hogy miért, olvass vissza oda, amit javasoltál másoknak és megtudod).
  • Hun7eR
    #18
    Hogy teljesen egyértelmű mindenki számára a téma, javítottam a címet.
  • willcox
    #17
    A cím kifejezetten pongyola.
  • debut12
    #16
    Szerintem nincs gond a címmel, max a kötekedőknek, vagy a laikusoknak nem egyértelmű! Ez egyik típustól úgy sem szabadulunk, a másik típust meg valszeg nem érdekli a cikk.
  • bvalek
    #15
    Tudod mit, bizonyítsd be, hogy én ugrottam át azon a kerítésen és nem te. Vedd a jelenséget amiről a cikk szól, és demonstráld vele hogy a kvantummechanika kamu, és helytelenül írja le hogy mi történik. Ellenkező esetben köss bütyköt az ujjaidra, nehogy megint leégessenek a fórum nyilvánossága előtt.
  • willcox
    #14
    Tényleg nagy. De ahogy a példádon is látszik, alacsony a kerítés.
  • Grodt
    #13
    Azért ahhoz képest, h a mostani merevlemezeken egy byte tárolásához félmilliárd atom kell, a 96 az akárhogy is nézem, még a néhány sem megfelelő kifejezés. Inkább a semmi a megfelelő. Így egy gyors számolással 1 Gb-hoz nagyjából 100milliárd atom kell, míg a hagyományos merevlemezen ez az atom mennyiség csak 200byte-ra elegendő.
  • Namelesske
    #12
    Nem tudom autista vagyok, vagy ilyenek de egyből értettem mire céloz a a cikk címe? Mi a fasznak jár ide olyan aki láthatóan olyan hülye, hogy karcolja a monitort. Ne trollkodjatok már idióta balfaszok.
  • bvalek
    #11
    Na várjatok mindjárt jönnek az okosok és elmagyarázzák hogy a kvantummechanika kamu és az egész csak hoax, ezek az eszközök nem is úgy működnek. Ja és aki azt hinné hogy csak gonoszkodok, keressen rá pár éves fórumbeszélgetésekre willcox meg társaival, akik pontosan ezt mondták korábbi hírekre. Nagy az Isten állatkertje...
  • Borg18754
    #10
    eddig akkor molekulákból állt most már atomokból

    holnap már lehet hogy kvarkokból csinálnak merevlemezt
  • duke
    #9
    "alagútmikroszkóp,winyó méretűvé kicsinyítése :)
    De hajrá, a nanotech fejlődésével szerintem előbb-utóbb menni fog !"

    Az fantasztikus az ilyen dolgokban, hogy ez most szinte csak elmelet, egy draga laboratoriumi kiserlet. De siman megtortenhet, hogy akar 10-20 ev mulva az ilyen elven mukodo, tobb ezer terabyteos tarolokat fillerekert fogjak arulni. Es az egesz egy unalmas, hetkoznapi dolog lesz, mint manapsag egy dvd lemez.
  • Artyy
    #8
    Már az első mondatnál tisztázódik a cím értelme. Egyáltalán nem félreérthető, csak ha direkte erőlteted, hogy legyen mibe belekötni.
  • finizlik
    #7
    Mert eddig nem atomokból állt

    Ricsi javíts!
  • zpe
    #6
    Ha sikerül is olyan anyagokat gyártani, amelyekkel szobahőmérsékleten működik, akkor is ott van a pásztázó alagútmikroszkóp,winyó méretűvé kicsinyítése :)
    De hajrá, a nanotech fejlődésével szerintem előbb-utóbb menni fog !
  • ashead
    #5
    Egy bit letárolásához használ 12 atomot, az olyan méretben ami már használható valamire manapság tehát néhány GB már több milliárd atom ami nekem már túl van a néhányon. De mindenesetre a cím nem túl szerencsés akárhonnan is nézem. A cikk egyébként tényleg jó, de a használhatóságtól még biztos messze vannak, mivel egynlőre a cikk szerint még szobahőmérsékleten nem működik.
  • pasi29uk
    #4
    Híradó a nem túl távoli jövőben:

    A héten erős napszél tevékenység várható, mindenki helyezze biztonságba adatait...
  • trenmost
    #3
    Igen úgy pontosabb lenne hogy néhány atomból áll a legkisebb merevlemez, de ettől függetlenül jó cikk volt, várom mikor készülnek el az első terabájt méretű memóriakártyák! :)

    Kíváncsi lennék a kiolvasás sebességéred. ha felülmúlja a flash tárolókat akkor az is hatalmas előnyt jelent!
  • endrev
    #2
    Király cikk! :) Durva lenne ha TeraByte-ok férnének el egy chipnyi területen..

    (Egyébként a kvantummechanika, kvantumhatás egybeírandó a magyar nyelvben, mert mi nem halmozunk gátlástalanul főneveket egy mondatban mint más nyelvek, és a kvantum az főnév.)
  • ashead
    #1
    Külön gratulálok a címhez ! Valaki megmutathatná azt a merevlemezt amely nem atomokból áll, igazán kíváncsi lennék rá.....