62
De nem tudok , segítenél megtanulni ?
  • Di_Natale
    #62
    Az egyik internetes sakk oldalon ma szembesültem először az En passant fogalmával. Ekkora baromságot...
  • Airbus A380
    #61
    Szerintem jó dolog a sakk, és úgy gondolom jellemfejlesztő hatása is van :)
  • contakt567
    #60
    Szerintem van egy alapvető különbség a két játék között. A sakkban nincs szerepe a szerencsének. Teljesen nyílt játék, ahol mindent tudsz és látsz. Vagyis lehet csak nézed :), de láthatnád. A pókerben viszont van egy jelentős szerepe a szerencsének. Lehet neked van a legjobb lapod a floppon, aztán mire kijön a river már dobhatod is. És az ellenfél is ott van akinek teljesen nem tudod kiismerni a játékát.
  • gosumofo
    #59
  • Dobronski
    #58
    Úúúúristen, szégyeld magad!
  • Airbus A380
    #57
    Állitolag a Judit az utcán tábla nélkül csak sétálva az utcán fejbe lejátszik 1 partit ...... élő ember ellen telefonon...
  • ZilogR
    #56
    Anno a Polgár lányokról jelent meg egy cikk, ami azt emelte ki, míg a többség fekete-fehér mezőket és bábukat lát, ők kibontakozó csatát, küzdelmet, lovasokat, valódi királyt és királynőt.
  • commissioner
    #55
    megtaláltam a 3 szintest: Millennium 3D Chess

    és az ötletgazda oldaláról ingyenesen letölthető a játékszabály.

    na, majd nyáron lehet, h nekiesek barkácsolni 3 táblát :)
  • ManoNegra
    #54
  • Dzsini
    #53
    3 fős kerek sakk leírás és szabályok
    Star Trek 3D sakk
    a sima 3 szintest meg itt meg lehet keresni, ahhoz már lusta voltam :)
  • ManoNegra
    #52
    Azokat meg sem próbáltam átlátni. :D
  • commissioner
    #51
    Nekem az első képen lévő cucc csigázta fel az érdeklődésemet. Ott pl. a bástyával rögtön ki lehet lépni a középső szinten, nem kell utat csinálni neki. Bár ilyen játékhoz már elég érdekes szabályokat kéne alkotni, pl. hogy csak akkor tudj ütni is vele, ha már átlépted a gyalogodat.
  • ManoNegra
    #50
    Én is ezen gondolkodtam. Kíváncsi lennék a speciális szabályokra. Már ha nem photoshop, és tényleg van ilyen tábla.
  • sanyiute
    #49
    3 képnél 1 lépésből leütöm a melettem lévő bástyát:D
  • ManoNegra
    #48
    Jó az a háromszemélyes tábla!

    Meg is jött a kedvem egy kis sakkhoz!
  • Airbus A380
    #47
  • precision
    #46
    az "anti-klasszikus jövőügyi miniszternek", szekrény kollegának egy-két alternatíva... csak nehogy az agyimplantátuma meghibásodjon és frissítenie kelljen az OS -t ami futtatja a kis jövőgyerek cyborgot :)

    avagy: játszá' ezzekel vazzeg... (ja meg kenyeret se egyél, gondolj már bele... régen is azt ették, a legősibb kaja kb :)... na meg vizet se igyál..., de még bort sem, se sört... ÉGŐ mind... régi :))









  • Aquir
    #45
    számítógépen is csinálhatod az elég modern
  • IXEMGabeo
    #44
    21. századi bunkó pöcs
  • Molnibalage
    #43
    #40
  • Molnibalage
    #42
    Istenem, úgy szeretném látni az ilyen balfaszokat élőben. Csak hogy tudjam, kin röhögjek hangosan...
  • Bandris86
    #41
    A sakk tényleg nem neked való...
  • szekrény
    #40
    akkor járjál lóval, egyél kölest, meg fürödj évente egyszer sem, mint ezer éve ?
  • Airbus A380
    #39
  • Airbus A380
    #38
    a mobilosba van oktató mód köszi a tippet :) (vagyis pár partit végig mutat)
  • IXEMGabeo
    #37
    Battle vs Chess

    Ez egy különleges sakkjáték:), lesd meg ezt a game-t elég egyedi
  • Airbus A380
    #36
    Szerintem tini korban lévő társunk volt aki ezt írta :)
  • Airbus A380
    #35
    Ingyenes ? 64mb-os video kari elbírja , Ill Chessmaster van mobilra is(!) érdemes letöltenem szerinred?
  • BladeW
    #34
    Don't feed the troll
  • zorrobomber
    #33
    Az újabb Chessmaster-ekben már hihetetlen részletes tanulómódok vannak. Nyitások kombinációk nagyon részletesen, szájbarágósan megmutatva. Én a 10th edition-el tanulgattam anno, azóta van Chessmaster: Grandmaster Edition is, gondolom abban is minden benne van ami kell egy amatőrnek.
  • Molnibalage
    #32
    Gondolkozni 2012-ben ciki? Mert lassan az lesz...
  • Airbus A380
    #31
    Szerintem semmi ciki nincs benne mivel bajnokságok stb vannak belőle és legalább a fél világ játsza.
  • Bandris86
    #30
    Ciki egy több mint ezeréves múltra visszatekintő, 13 klasszismélységű játék? Grat...

    #24 - Persze, megérzés... amint egy jó játékossal kerülsz össze, hatalmasakat fogsz bukni a megérzéseiden. A pókerhez matematika, idő és türelem kell.
  • Airbus A380
    #29
    És aki felnőtten tanul meg pókerezni? Azt is gyerekként ildomos... (én is 25 évesen keztem..)
  • Airbus A380
    #28
    Tudom, nekem a póker is logikai játék amibe ott az a 20-30% szerencse faktor.
  • Airbus A380
    #27
    köszi
  • Airbus A380
    #26
  • szekrény
    #25
    sakkozni 2012-ben ?! hi-hííííí ...
  • precision
    #24
    ezzel abszolút nem értek egyet...

    persze előre kell látni, hogy mit fog csinálni az ellenfeled, de amíg a sakknál "nyílt lapokkal játszanak" (látod az ellenfél bábúit, helyzetét, stb.) addig a pókernél nem tudod milyen lapja van csak következtetni tudsz rá

    más dolgokból persze tudsz readelni (főleg élő póker esetében), de közel sem olyan tényszerűen mint egy sakktáblánál ahol "minden világos", minden látható

    azt mondanám hogy a sakkhoz logika és stratégia kell, addig a pókerhez stratégia és megérzés
  • hugopareiros
    #23
    azt azért furcsállom, hogy még senki se szólt be neki azért, mert már van Sakk nevezetű topic