62
De nem tudok , segítenél megtanulni ?
  • hugopareiros
    #22
    #13 - ezt is csak olyan mondja, akinek fingja sincs arról hogy mi is az a póker (az igazi póker)

    #15 - más alapokon van, de ugyanúgy előre kell gondolkodni, meglátni az összefüggéseket, mit akar az ellenfél csinálni...logikai dolog mindkettő

    nem azt mondta, hogy ugyanaz a kettő...hanem hogy az alapjai, amitől igazán jó egy jó pókeres/sakkos az nagyon hasonló
  • gergely1991
    #21
    Tanulmányozd
  • Master91
    #20
    Ugyan már, nyugodtan elkezdheti, meg fogja tanulni ezt a gondolkodást. Kis baba is meg tud tanulni járni, még se úgy született hogy sprintel.
    Tényleg gyakorlás, meg türelem, hogy meg tudd tanulni át látni a dolgokat.
  • Ironman2
    #19
    "Az a baj hogy nem látom át a táblát nem tudok komplexen gondolkodni "

    -akkor inkább el se kezd,mert ez a legalapvetőbb a sakkban
  • Tsol
    #18
    Netes sakksuli
  • Bandris86
    #17
    Ez amúgy egész jó.
  • Airbus A380
    #16
    Egyébként tudomásom szerint a sakkozó könnyebben át áll pókerre mint a fordítva, ha jól tudom több visszavonult nagy sakkozó pókerbe kezdett és jól csinálja. (míg póketesektől azt hallottam hogy bár elsakkozgat de profival nem merne kiállni)
  • Airbus A380
    #15
    Úgy hogy az teljesen más teljesen más alapokon van, nézz meg 1 oktató filmet :)

    Bandris86
    miért is menne veszteségesen ? A két játéknak semmi köze 1 máshoz, azt nem nézve hogy türelem játék mindkettő és kb ugyan azok az alapelvei mindkettőnek, (pl: mindig tarsd magad az eredeti tervhez) ui :) mielőtt hőbörögnél póker fórumon is meg gondolom sakkoson is megmondják, ezt neked hogy a 2 nem ugyanolyan.
  • Bandris86
    #14
    Nyilván veszteségesen...
  • Mor3llo
    #13
    tényleg egy totális logikai játékot hasonlítasz össze egy félig hazárdjátékkal?
  • hugopareiros
    #12
    ha a sakk nem megy alap szinten, akkor a póker hogyan megy?
  • Airbus A380
    #11
    LINK Itt szoktam nézegetni a partykat , meg játszom néha de eddig 2-3 partyt nyertem...
  • Airbus A380
    #10
    Azért ennyire nem szeretnék áldozni rá :) ha már pénzköltés akkor póker szoftver, azért köszi :)
  • BladeW
    #9
    Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni.

    Tutorial videókat keresni.

    Olyan sakkprogramot venni, amiben van tanuló mód.
  • Airbus A380
    #8
    köszi
  • Airbus A380
    #7
    xp-m va n...
  • qetuol
    #6
    arasan
  • commissioner
    #5
    Windows Vistában és 7-ben van Chess Titans néven.

    Én is pont így voltam a sakkal, mint te, hogy kiskorom óta érdekelt, de nem voltam jó benne, így nem volt nagy élvezet. Meg én nagyon ritkán tudtam játszani, így fejlődni sem tudtam. Viszont ezekkel a sakkprogikkal elég jól lehet fejlődni, mert be lehet állítani a nehézséget. Ingyenes és pénzes progikból is van sok, keresni kell neten.

    Amit ajánlok ezen kívül, hogy nézz meg korábban lejátszott partikat profik között, vagy legalább olyan meccseket ahol az egyik nagyon jó játékos, de az is jó, ha a számítógép játszik maga ellen. Ezeket a meccseket részletesen elemezd ki! Lépésről lépésre menj végig, és figyeld meg a támadásokat és a rájuk adott védekező lépéseket! Próbálj meg a játékosok fejével gondolkozni: minden lépés után tedd fel a kérdést magadnak, hogy miért azt lépte a játékos, amit lépett. Majd egy idő után kezdd el kitalálni a lépések előtt, hogy mi lesz a következő, mi lenne a legjobb! Saját tapasztalatból mondom, hogy ebből rengeteget lehet tanulni.
  • Tinman #4
    A Linuxban.
  • Airbus A380
    #3
    Olyat hol találok?
  • Muki100
    #2
    Windows sakkban van 10 szint, ott tudsz fejlődni.
  • Airbus A380
    #1
    Hali. Kiskorom óta érdekel ez a játék de sajnos nem nagyon megy 10-de max 20 lépssel elver még 1 kezdő is... Az a baj hogy nem látom át a táblát nem tudok komplexen gondolkodni (azt hiszem így mondják) . És ez bosszant ezért is nem szeretek sakkozni... (szeretnék ha tudnék!) ugyanis abba ugye semmi élvezet nincs ha csak kínlódok és kikapok mindig. Van ötletetek hogyan tanulhatnék meg úgy hobby szinten játszani hogy sakkportálokon ne verjenek el mindig? (sakkban nem hajtok profi címre arra ott a póker )

    Az építő hsz-eket előre is köszi

    (azt haggyuk , hogy nem felnőttként kell elkezdeni, mint írtam nem nagymesteri címre pályázok.)