34
  • Zoliz
    #34
    En mar 24 évesen butulok a tudosok kijelenteseitol..
  • Merces
    #33
    a személyes tapasztalatom, hogy igen ,27 után kezdtem észrevenni hogy hülyülök valamilyen szinten, persze lehet hogy nálam az esgétöl van......
  • B0nFire
    #32
    Ezt hívják struccpolitikának. Abból a téves megállapításból indul ki, hogy Amerikában minden tüdőrákost meggyógyítanának. Nos, még az amerikaiak sem mindenhatók. A tüdőrák bizonyos fajtái bizonyos szakaszon túl gyógyíthatatlanok. Pont.

    A rák kialakulásának van vagy ezer oka. Emellett vannak rá hajlamosító faktorok is, amelyeket vagy elkerülünk, vagy nem. Az égéstermékek és a dohányzás az egyik faktor. A szénné égetett pirítós is egy faktor. Az élelmiszerek bizonyos összetevői is tényezők. A szmog is egy faktor. Az helytelen életmód is hajlamosít, no és a genetikai hajlam is öröklődhet. Minél többet kiküszöbölünk (igyekszünk) ezekből a rizikófaktorokból, annál jobban csökken a rák kialakulásának kockázata. Egy dohányos, ha abbahagyja a dohányzást, 15 év elteltével ugyanolyan "üres lappal" indul, mint aki sosem dohányzott. Ennyi idő alatt méregtelenít teljesen a szervezet.

    Mindazonáltal ez nem jelenti azt, hogy aki sosem dohányzott, egészségesen táplálkozott, sportolt, az nem kaphat tüdőrákot! Dehogynem. Csak sokkal kisebb rá az esélye.

    Az alkohol meg igen, tágítja az ereket, de csak 10 percig. Utána pont az ellenkezője történik. Közben emelkedik a vérnyomás, a pulzus szaporább, a szív többletmunkára kényszerül. Közben a paciens kihűl, és a rendkívül erős vízhajtó hatására teljesen dehidratálódhat. A rendkívül sok kiválasztással az összes elektrolit (kálium, kalcium, magnézium, nátrium...) képes kiürülni a szervezetből, életveszélyes állapotot okozva.

    Amúgy meg hülye az ember tőle, és drága. A cigi dettó drága, de legalább büdös, mint az állat.
  • nagylzs
    #31
    Hát nem tudom ezt honnan szedték. Egy hónapja voltam pszichológia előadáson, ott az oktató azt mondta hogy a legújabb kutatások szerint kb. 24-26 éves kor után már megfigyelhetők a demencia első jelei. Elég hiteles ember mondta, több diplomás doktor orvos, egyetemi tanár stb. Ez köszönőviszonyban sincs a 45 évvel. Hogy van ez?
  • who am I 7
    #30
    gyerekek ne szórakozzatok, itt van a legújabb
  • Munkas
    #29
    Inni kell mellé, annak meg értágító hatása van.

    Nem kell hitegetni magunkat a médiából vett "megfellebbezhetetlen igazságokkal". Ha pl. a dohányzás olyan káros lenne az USA-ban már gyakorlatilag eltűnt volna a tüdőrák.
    Minimális kockázati hatásokat rá lehet fogni erre-arra, de az egyén egészsége szempontjából kevés a szerepe. Hiába követjük a napi életszervezési trendeket, úgysem egészségesen fogunk meghalni, és a nehezen elkerülhető káros hatásokkal úgysem foglalkozunk, pedig pl. egy belvárosi lakás sokkal feketébb tüdőt eredményez 10 év alatt, mint egy kisvárosban a napi doboz cigaretta (ráadásul jóval több karcinogén anyagot szed is fel vele az ember).
  • Omega
    #28
    Egyletlen egy előnye van a dohányzásnak is, mivel az Alzheimer kór esélyét csökkenti, viszont az agyvérzés esélyét növeli.
  • tomcsa4
    #27
    Ez a 10% pont megfelel az Alzheimer kór arányának (0,1).
  • Pretorian
    #26
    Brit tudósok milyen okosak baz...folyton ámulatba ejtenek.
  • GyuriX2572
    #25
    ez a 10% butulás nem valami sok.... nekem nagyszüleim most közelítik a 70-et és most érzem rajtuk, hogy már nem olyan frissek szellemileg :(
  • tomcsa4
    #24
    Egyes politikusoknál az egyetem elhagyása után megkezdődik a szellemi hanyatlás. :D

    Amúgy a cigi (érszűkület), a túlsúly (zsírosodnak a szövetek), az alkohol és a drog rásegít. De amúgy meg az említettek nélkül nincs szellemi hanyatlás, demencia meg pláne nincs. Csak az Alzheimer kórban szenvedőknél, de ez meg genetika, ohgy kinél fordul elő. Késleltetni lehet, megállítani nem. Van olyan matektanár, aki ebben szenved és teljesen leépült. Szóval ennyit az agytornáról.
  • Kaliki
    #23
    Néha úgy érzem néhány embernél nem hogy szellemi leépülés nincs,de az épülés is kimaradt
  • qwas
    #22
    Sajnálatos, hogy a britt kutatók szellemi leépülése már 45 éves kortól megkezdődik.
  • Molnibalage
    #21
    Naná, mert 35 éve csak azt csinálja...
  • WoodrowWilson
    #20
    Látom magadra ismertél a leírásból.
  • finizlik
    #19
    Aki elhiszi a 9/11-es usa magyarázatot azokra ez mind igaz, mivel az nem más mint egy bebizonyítatlan összeesküvés elmélet.. Pontosabban a legnagyobb a világon.
  • finizlik
    #18
    Egyes embereknél ez már 8 éves kortól megkezdődik, különös tekintettel a vallásos fajtára.
  • teddybear
    #17
    Ami azt illeti, egy csapágy-darab törte be az ablakot. Az egyik üvegszilánk egy nő szemébe került, ő a sérült. Kórházba is vitték. Egyelőre ennyit tudni.
  • jaspercry
    #16
    Értelek én ,de melyik is ami terjed a neten és hülyeség?

    1 Ha van valami jó infó(elmélet),azt valószínű,hogy felhígítják még
    vagy 10 hülyeséggel,aztán bogozd ki mi az igaz.
    2 Egyszerűen működik,amit lehet manipulálni,az manipulálják. (Ez nem összeesküvés elmélet) Saját tapasztalat.
    PL: Minap ültem az őrsön 244-es Buszon,betört az egyik ablak a busz megáll,
    még fel is vagyok háborodva,hogy miért nem megy tovább.Leszállok másikkal megyek haza.
    Este (véletlenül)feleségem szól, hallgassam a hírekben mi van.

    Rálőttek egy buszra!
    A sérültet kórházba szállították!

    MIIIVVVANNN?

    1 nem láttam sérültet!
    2 lövés nem volt(az lehet hogy egy kővel,vagy csúzlival meglőtték,de kétlem)
    Kamu,félredeformált,ijesztő, negatív hírt csinálnak belőle.

    A TV-ben Magyarországon
    Szinte minden híradás,Fail!(válogass a sorok közül)
    Ha ezt valaki ugyan úgy ténynek veszi,az is idióta!

  • uwu 101
    #15
    A TV függőség már más kategória, de a betegeket nincs értelme egészségesekhez hasonlítani.

    A kíváncsiság és a tudni akarás egy alapvető emberi tulajdonság, csak van aki elfojtja, vagy túl későn jön rá hogy tanulni kellett volna.
    Akiben egy csepp érdeklődés is van a világ nagy dolgai iránt úgyis belebotlik ezekbe a neten terjedő okosságokba, és ha olyan irányba korábban nem tájékozódott, biztos hogy be is fogja szopni. Elég jól össze vannak rakva ezek az elméletek, mondjuk van pár legendásan gagyi, mint moohoax meg náciufók, szíriuszi magyarok, stb. Viszont amelyik minőségi munka, az megvezeti az embert annyira, hogy az ilyen túl későn tudni akaró emberkék egy életre csapdába essen, és egy zárt világot kapjon ami annyira azért le van egyszerűsítve hogy megértse, de van annyira bonyolult hogy hihető legyen. Így vallásszerű rendszereket hozva létre, ami a hasonló hitűeket tömöríti. De ez a tömeg erősen befolyásolt, korlátok közt gondolkodik, sose keverednek ki ebből ,mert szellemileg csak fél emberek, és úgy is vannak tartva.
  • djw
    #14
    a szellemi leépüléshez nem kell összeesküvés elméletekkel bajlódni (ahhoz gondolkodni kell és némileg figyleni a világ eseményeit - értsd szükséges valami intelligencia), leépüléshez elég csak a kereskedelmi tv-ket nézni főműsoridőben naponta 3-4 órán át... ez a való világ ;)
  • philcsy
    #13
    De azok csak a "zsidók okozzák az összes problémát"-ig jutnak. Összetettebb gondolkodásra képtelenek.
  • jaspercry
    #12
    Ha az emberke ,úgy érzi,hogy kezd tisztában lenne,jelenkorunk ,akár társadalmi gazdasági rendszerének működésével,az nem olyan biztos ,hogy összeesküvés elméletről van éppen szó.Így nem olyan biztos az a szellemi leépülés,inkább acsak az ellenkezője.
    "A tudatlanság a sírba visz"
    Persze ezt elkezdi racionális ,tényeket figyelmen kívül osztani a jónépnek,akkor amit mondasz ,teljesen igaz!
  • jaspercry
    #11
    Ezt én úgy gondolom,hogy születésünktől fogva ,halnak meg az idegsejtjeink,de az idegi kapcsolatok száma nő,gondolom brit tudósok,erre is utalnak,mikor a leépülésről beszélnek.
    Az idegi kapcsolatok ,az az szinapszis száma ,visszatérve az előttem szóló(gombabácsi) növekedik(tapasztaltabb lesz,kevesebb gondolkodással több infót dolgoz fel az "agy".)
    Így úgy érezzük ,hogy 20-éve jobban járt az agyunk.(vagy nem volt idegesítő berögződött programokkal leterhelve)

  • gombabácsi
    #10
    Nekem 20 éve gyorsabban pörgött az agyam egyszerű feladatokon.
    Most ezeket lassabban nyomja, de bonyolultabbakat jobban csinál.
    Tudom, ez már összetett a britt tudósoknak. :)
  • wraithLord
    #9
    Igen, csak valakinek van miből leépülnie (tehát nagyon sokáig alig észrevehető), valakinek pedig nincs - neki pedig mindegy, hány éves kortól kezdődhet a szellemi leépülés.
    Amúgy ezzel marha sokat mondtak... ha megnézik az emberi egyedfejlődést, 45 éves korban az emberi szervezetben már régen túlsúlyba kerültek a degradációs folyamatok az építő folyamatokkal szemben... A 20-as évek első felében befejeződik a szervezet fejlődése, onnan már csak rosszabb lehet... :)
  • uwu 101
    #8
    A szellemi leépülés serkenthető is.
    Tanulmányt még nem írtam róla, de látom amit látok. Aki 18-20 éves korban fokozottan érdeklődik összeesküvéselméletek iránt, és azt nem a helyükön kezeli, hanem buzgón kezd bennük hinni, sőt megkísérli terjeszteni, és aszerint élni az életét, pár év alatt olyan retardált lesz mintha minimum 70 éves lenne.
  • halaszlo
    #7
    Meg a tied is. Ez nem az index, szóval ne itt, plíz!
  • dzsagon
    #6
    így már érthető orbán ámokfutása
  • teddybear
    #5
    Az öregkori leépülés nagyon sok mindentől függ.
    Függ például a genetikai háttértől, azaz hogy adottságokkal rendelkezik az adott egyén. Függ az életmódtól, az orvosi ellátástól, de még sok más körülménytől is. Például a műveltségtől is.

    Személyesen is ismerek olyat, aki dacára nyugdíjas korának szellemileg fölülmúlja a legtöbb embert. Aztán olyanokat is, akik már 30 évesen is kötöznivaló hülyék, mindig is azok voltak és lesznek.

    Persze mikor már összejönnek a tipikusan öregkori betegségek, agyérelmeszedés, köszvény, stb., akkor már nem fog úgy szuperálni az agy, mint fiatalkorban.
  • MANOWAR
    #4
    Megnyugodhatunk ezek a felmérések csak a Britekre vonatkoznak!
  • Prof William
    #3
    A Brit kutatók újra lesújtanak!
  • jaspercry
    #2
    Brit kutatók!
  • Darth Sith
    #1
    Ugyanúgy, ahogy a fizikai leépülés, úgy a szellemi is egyre előrehaladottabb a korral. De szerintem ez is kitolható, ahogy aktív sporttal a fizikai leépülés, úgy kellő mennyiségű agytornával a mentális hanyatlás is késleltethető. Nem egy tanárom volt a BME-n akik közel voltak a 70-hez vagy túl is lépték, és fejben oldottak meg olyan differenciál egyenleteket, amit mi Maple-el is alig :D szval mondhati, szerintem minden csak "edzés" kérdése, ki mennyi energiát fordít rá.
    Ismerek pl. öreg vizilabdázókat, boxolókat, akik szintén túl vannak a 70en, a mai napig heti párszor lejárnak úszni, mozogni, és 70 fölött kb semmi gyógyszert nem szednek, fittek, egészségesek, míg mások akik életükben semennyit sem mozogtak 40 évesen már egy marék szart szednek annyi bajuk van.