16
  • narumon
    #16
    Télen, tavasszal, ősszel ritkán van 40 fok. A napelemek meg ilyenkor működnek nagyobb hatásfokkal a melegedés ugyanis csökkenti a hatásfokukat.
  • sanyicks
    #15
    E(l)lop azért van ott hogy az m$ kívánságait próbálja teljesíteni. Úgyhogy eladó lesz :)
  • mtxaudio
    #14
    Először is,ki az a hülye,aki majd a telefont kint hagyja a napon,hogy töltődjön 40 fokban! Másodszor,ha a Nokiánál lenne egy épkézláb,normális ember,akkor telefont gyártanának,nem 100 ból 98 hibás gagyi sz@rokat "t-mobile info"! 15 évig nokiás voltam,de most....még jó hogy megvan a 6310i-m még mindíg! Mai napig nyereséges lehetne a nokia,ha.... mondjuk felvennék velem a kapcsolatot! :)))
  • Ferrer
    #13
    Természetesen csak kiegészítésképp az akksi mellé, hogy napközben tudja tölteni. A többi gyártó túl pussy a változtatásokhoz, de ezt már megszokhattuk.
  • Ferrer
    #12
    Vicc nélkül mondom, szerintem az első napelemes telefont az Epl fogja kiadni.
  • DjDano
    #11
    Akarja vagy sem, a Nokia nem eladó!
  • a_n_d_r_e_w
    #10
    Oszinten meg lennek lepve, ha a HTC az nVidiaval kezdene, mikor a Qualcommnak is van versenykepes ajanlata, es regota egymas fo partnerei.
  • MR007
    #9
    Akkor már régen leváltották volna. Miért van az, hogy ő bénázhat akármennyit és akármekkorát akármeddig más meg nem? Beton biztos állása van. Annyira irigylem.
  • finizlik
    #8
    hatalmas nagy baromság.
  • sanyicks
    #7
    Valszeg most egy ideig semmi sem fog működni a nokiánál, ugyanis az m$ meg akarja venni az okostelefongyártó részlegét, gondolom el(l)op megkapta a parancsot hogy nyomassa lefelé a részvényárakat, hogy ócsó legyen.
  • MR007
    #6
    Ja, valszeg a WP nem támogatja. Mással összejönne, de az tilos!
  • a_n_d_r_e_w
    #5
    Egyik munkatarsamnak egy osi napelemes samsungja van. Neki mukodik, fura, hogy a nokianak nem jon ossze.
  • valaé valaé ná
    #4
    Az a baj, hogy a Lítium akksik élettartamát erősen lerövidíti a magas hőmérséklet. Márpedig a napon meleg van ugye. Viszont léteznek széthajtogatható, nagyobb felületű mobiltöltő napelemek (sőt kurblisak is), amik tökéletesen megfelelnek annak a pár embernek, akinek szüksége van rá.
  • narumon
    #3
    Szerintem meg kell bele akksi és napelem a hátára. Így nem a beszélgetéshez kell az energia, viszont napközben folyamatosan tudna töltődni.
  • Rigya
    #2
    Azért egy magára valamit adó mérnök (középiskolás diák?) először kiszámolta volna a 15-20 négyzetcentiméteres felületen mekkora napsugárzásból eredő energia nyerhető. (Kiváncsi vagyok, mekkora fejlesztési pénzt húztak le a project-re.)
  • Vers
    #1
    rossz oldalrol kozelitik meg a problemat,napelemes ruhat kell tervezni, az mindenhol szolgaltat eleg energiat