30
  • wraithLord
    #30
    Persze, és az adatbázisban is minden ugyanúgy össze van vágva, mint a Photoshoppolt útlevelen...
    Gondolom a bódéjában nem az iPad szerzői jogi védelem alatt álló csodálatosan megtervezett idomaiban gyönyörködött... Ha egy határőrnek annyi lenne csak a dolga, hogy akiknél nem minden a nagykönyvben leírtak szerint van, azt hazaküldi, akkor nem kellenének határőrök, mert akárki el tudná végezni a munkáját...
  • asgh
    #29
    "Pedig alighanem sokakat érdekelne, hogy legálisan be lehet-e jutni az USA-ba az útlevél digitális másolatával is, vagy ez csak egy egyedi eset volt."

    USA-ban a nyelvtanárunk mesélt az USA-Kanada viszonyról: a csávó nem vitte magával az útlevelét, mondja neki a határőr, hogy "Ember! Elhagyja az Egyesült Államok területét és nincs magánál útlevél?!". Mire az illető: "De hát ez csak Kanada." A határőr gondolkodik, aztán: "Na jó, menjen, de máskor hozzon útlevelet." Ez 97-ben volt. Ehhez képest örülhet a határőr ha a hülye amcsinál van legalább másolat. (No meg jellemző az eset a hivatalok ottani hozzáállására is: azért vannak, hogy fenntartsák a rendet és nem azért, hogy szopassák az állampolgárokat, ha hibáznak.)
  • Narxis
    #28
    Állította valaki az ellenkezőjét? Nem. Kezeltesd az apple-fóbiád. :D
  • hdo
    #27
    +1, szóval egyáltalán nem ritka.
  • sanyicks
    #26
    Ezt persze CSAK ipaddal lehet megtenni, más eszköz nem alkalmas rá! :)
  • Papichulo
    #25
    *ujjlenyomat
  • Papichulo
    #24
    "Vagy csak kicseréled a fotót róla."

    Ettol a regebbi belepesek alkalmaval elmentett fotok/ujlenyomatok hogyan valtoztak volna meg?
  • Kingfisher
    #23
    Ennél a 4700 Forintos vizsgadíj újra befizetése kifizetődőbb volt.
  • COOLancs
    #22
    Be kellett volna mutatni a "DEÁK" igazolványt (20ezres) és sztem kutyát nem érdekelt volna a személyid, mintahogy analfabéta román állampolgárok is kaptak jogsit Mo.-n.
  • MR007
    #21
    Vagy csak kicseréled a fotót róla.
  • MR007
    #20
    Persze főleg arra gondolok, hogy vki másé is lehet nálad, aki rád hasonlít.
  • MR007
    #19
    "Mit kell ezen ennyire csodálkozni?"

    Hamisítás! Photoshop! Az útlevél sem közönséges papírból van, mint ahogy a fizetőeszköz sem.
  • Kingfisher
    #18
    Múltkor otthon hagytam a személyim véletlenül, így megszűntem a társadalom számára létezni, és nem engedtek KRESZ vizsgázni. A vicces, hogy a telefonomon ott volt a scannelt változata, de eszembe nem jutott volna felmutatni azt. Mellesleg valószínüleg körberöhögnek és páros lábbal rúgnak ki :)
  • x3dgime
    #17
    És mi ebben az a baromi nagy meglepetés? A fénykép tanúsága szerint is táblagépen az igazolvány és a rajta levő adatok is tökéletesen jól látszanak. A szolgálatot teljesítő határőr bevitte a "bódéba", és ellenőrizte az adatokat. Erősen valószínű, hogy van ott neki közvetlen hálózati hozzáférése a megfelelő adatbázisokhoz, tehát miután nyilván mindent rendben talált, átengedte az utazót a határon. Ennyi. Mit kell ezen ennyire csodálkozni?
  • Szefmester
    #16
    Unatkozó milliomoscsemete megunt tabletjét telefonját olcsón megvenném amennyiben tárolva van rajta legalább a személyi igazolvány, lakcímkártya, és opcionálisan egy bankszámlaszám, vagy szkennelt bankkártya mind a két oldallal.

    privát üzenetekben elérhető vagyok!

    Köszi előre is.

    Ironónia OFF

    Amúgy mit kezd a fickó ha ellopják az iPadjét? személyi semmi, és már ipad sincs.. régen rossz. Nekem van egy irattartóm a pénzt meg máshol tartom tárcában, szal ha a tárcám ellopják akkor is megmaradnak a személyi okmányok.
  • martincpt
    #15
    Szerinted az apple-nek ilyen reklámokra van szüksége, hogy megtermelje a bevételét? Mintha nem ismerné őket mindenki eléggé. Egy új ipad 0 dollár marketing költség mellett is eladási rekordot döntene, de nyilván a marketingesek kanadai határátkelőkkel üzletelnek.
  • lordsithlord
    #14
    Egyszerű a dolog: a vámos lekérte az útlevél száma alapján egy adatbázisból a szükséges adatokat és annyi. Nem egy ördöngösség az informatika világában :D

    Ha megbízható országból érkezik és megerősítik a személyes adatokat, akkor onnantól működik a dolog. Lényegében annyi történik, hogy lekérik valamely hivataltól az illető adatait az útlevelet kiállító országból, megnézik a hivatalos digitális másolatot (ma már majdnem mindenhol az útlevél kiadásakor bekerül egy digitális kópia a kiadó ország adatbázisába + természetesen az adatlapon ott van külön a fénykép és az összes adat), és ha a kópia és az eredeti egyezik, akkor mehet az illető.
  • mrzool
    #13
    "Ugyan jelentkezzen mar, akinek vannak kepei a jogsijarol, utlevelerol vagy hivatlos iratairol a mobiljan, tabletjen, stb...."

    Mint ahogy olvastad alább, elég sokunknak. Én évek óta így utazom, nem elég, hogy a laptopomon (titkosított fájlrendszeren) rajta van minden igazolvány szkennelve, még a fontosabb szerződések is megvannak. Plusz mindez megfelelően titkosítva az egyik webmail postafiókomban is, hogy végszükség esetén bármikor elérhessem...

    Szerintem iszonyú nagy felelőtlenség enélkül utazgatni a világban. Ha ellopják az irataidat, akkor mit kezdesz magaddal? Arról nem is beszélve, hogy hivatalos ügyek intézéséhez is kellhet olyan irat, ami épp nincs nálad, mert ki a franc gondolta volna, hogy szükséged lesz rá (legutóbb egy külföldi okmányirodában kérték a magyar munkaszerződésem, szerinted papíron ott volt?)

    Az mondjuk más kérdés, hogy a cikk egy ipad reklám, de a mögöttes tartalom megszívlelendő.
  • IMYke2.0.0.0
    #12
    Én is arra gondolok, hogy a kép, vagy azonosító alapján engedték át a srácot - random emberkét [karácsony ide vagy oda] azonnal lefogtak volna, és toloncolják vissza ahonnan jött [jó esetben].
  • lapaleves
    #11
    szerintem meg tuti az volt, hogy volt bent a bódéban egy special agent vámos, aki fejből ismeri az összes embert.

    számítógépes rendszerekről esetleg hallott már valaki?

    nem olvastam az eredeti cikket, de a jövőben biztos lesznek olyan technológiák, amivel az otthon maradt családtag át tudja küldeni a softcopyt bárhová.
  • formax
    #10
    "Egyebkent valoszinuleg foto alapjan sikerult azonositani az illetot az online adatbazisbol, mert mar jart az usa-ban."

    Szerintem is ez lehet a dolog kulcsa, az USA rendszerében ismert, valószínűleg probléma mentes személyről volt szó, szinte biztos, hogy akárki, a rendszer számára ismeretlen ember nem léphetne be így.
  • Cat #9
    dropboxra töltött fel régen, és onnan töltötte le rá.
  • muzzyka
    #8
    hmmm :) mennyit kapott a csóka a reklámért? jól felfújták az ugyet, es itt is jól kihangsúlyozták, hogy iPad-on voltak az iratai.. az iPad-on..
  • Petka
    #7
    Gondolom, ha nem iPad lenne, akkor nem lenne hírértéke az egésznek...
  • woar
    #6
    Keresek megvételre olyan iPadet amin rajta van az előző tulajdonos személyi igazolványának, útlevelének másolata. Előnyt jelent ha van egy kópia a bankkártya mind két oldaláról is.

    Ha valaki ebből nem érti, hogy miért probléma, akkor az övét tényleg megvenném...
  • Narxis
    #5
    Nekem is van az útlevelemről másolat az iPadomon...mi olyan nagy dolog ebben?
  • kutyak
    #4
    Megyek, veszek egy iPad-et, azzal még Amerikába is be lehet menni.
  • endrev
    #3
    Cateran, nekem is vannak ilyenek az iPad-emen, rajta van az összes ilyen iratom másolat, még az érettségi bizonyítványomé is, ugyanis van úgy hogy egy ügyben, üzleti ügyben, új szolgáltatás megrendelésekor, nehéz is felsorolni, mert úgyis kimarad valami, szóval szükség van a másolatra és emailben is elfogadják. iPad előkap, csatolom egy levélhez, csá. Mi ebben olyan nagy cucc?
  • kvp
    #2
    Regen annyira nem oriztek a kanada-usa hatart, hogy par helyen (ahol az utcak osszeernek) siman at lehetett menni a ket orszag kozott. A kerdeses helyen a hatarbol meg most is csak egy vizelvezeto arok latszik egy poros ut szelen. En magyar letemre siman at tudtam menni. Mondjuk ha akkor igazoltatnak akkor lett volna egy kis gond... (2001 ota meg a helyieket is zalkatjak a hatarorok, pedig mar mindenkit ismernek arcrol es van aki naponta tobbszor is atmegy)

    "Ugyan jelentkezzen mar, akinek vannak kepei a jogsijarol, utlevelerol vagy hivatlos iratairol a mobiljan, tabletjen"

    Ipad. Valamikor csinalt egy masolatot a dokumentumokol a desktop gepen, ami bekerult a gep foto adatbazisaba. Azota az itunes miatt minden gepere szinkronizalodik. Mint ahogy az iphone-ok gps log adatai is felmasolodnak minden gepre amire rakotik oket. Ezert jo az automatikus szinkronizacio, igy mindnen gepen megvan minden elmentett adat. (meg az is ami esetleg privat akart lenni)

    Egyebkent valoszinuleg foto alapjan sikerult azonositani az illetot az online adatbazisbol, mert mar jart az usa-ban. Ehhez nem kellett semmi csak az utlevel szama, ami meg leolvashato a keprol. Persze nem szabalyos megoldas, de karacsony volt.
  • cateran
    #1
    Olyan hiheto a tortenet, hogy csak na....Az meg hagyjan, hogy otthon hagyja az utlevelet ES jogositvanya meg nincs...hulyek es/vagy jogsi nelkuliek mindenutt vannak...De hogy pont volt 1 fenykep az utlevelerol az iPadjaban (amit termeszetesen nem felejtett el magaval vinni)....megis mi az eselye? Ugyan jelentkezzen mar, akinek vannak kepei a jogsijarol, utlevelerol vagy hivatlos iratairol a mobiljan, tabletjen, stb....
    A Trusted Traveller programban meg kartyakat adnak, ha belepsz....

    edit:P
    Elolvastam az eredeti cikket...a tisztelt fordito figyelmebe ajanlanam, hogy nem jogoistvanyrol, hanem annak 1 modositott verziojarol van szo a cikkben (a sima jogsi nem eleg)
    "Canadians began needing more than a driver's license for identification for U.S. land border crossings in 2009. U.S. Customs and Border Protection says it only accepts a passport, an enhanced driver's license or a Nexus pass from Canadian citizens entering at land crossings. The list doesn't mention facsimiles, like scans and photocopies."