42848
  • barcalaci84
    #18573
    Procis dolog van amúgy szerintem is a háttérben... Ezért lehet gond app is...
    Nem netes gond abban biztos vagyok kb...
    Utoljára szerkesztette: barcalaci84, 2014.08.19. 11:50:26
  • barcalaci84
    #18572
    Csak replay hitelesség szempontjából vizgaltam a 2 replay-t
    A 2 átlagostol jobb net ugyanazt produkálja replayeben..
    Ha lesz server replay 1x akkor valószínűleg ugyanilyen hiteles lesz kb..
    A jelenlegi kliens replay jó képet ad arról h mi történt a serveren...
    Mikrós netre persze nem hagyatkoznek... De durvább nettel rendelkező ember replay-re bátran..
    Utoljára szerkesztette: barcalaci84, 2014.08.19. 11:42:14
  • Alexease
    #18571
    De ne a te 100/50-es "szerver-szintu" net-edbol indulj ki, foleg ne olyannal ossze hasonlitva, ami meg ennel is gyorsabb:D
    Inkabb egy atlagost kell nezni, ami tized ennyit tud, es a ping altalaban 30 kornyeken van. Ilyen atlagos ping-nel, nagy szelarnyekos temponal, kisebb net-es vagy procis anomalianal lazan lehetnek minimalis elore-hatra kuszasok.

    A tegnapi Imolan, folyamatosan Mooney mogott nem volt semmi gond. De a hosszu egyenesben, nagyon szelarnyekban, minimalisan lehetett latni hogy elore-hatra kuszik az autoja.
    Lazan kinezem a engine-bol, hogy proci terhelesre is valtozhatnak ezek a dolgok.

    Plusz tegnap betettem a kliens oldal multi log-ot (#18552).
    Persze hivatalos info nincs rola, de az utolso szamok, konnyen elofordulhat hogy a kliens oldalon megjeleno pingek. Amit meg a jatekban mutat a jatekosok felett, az meg a szerver ping. Igy a valos ping (elteres) ami a kliens-nel megjelenik, ranezesre 3-4x akkora (100-200).
  • Alexease
    #18570
    Igazabol a tegnapi BMW jo auto lenne, de az a turbo kapcsolgatas nagyon nem kellene:) Nem tudom hogyan talaltak ki Kunosek. Vagy ha mar igen, akkor oldjak meg, hogy kormanyra lehessen tenni, autonkent legyen konfig es a Core-t futtatva is lehessen allitani (ilyen sose lesz:DDDD).

    Meg persze a valtas problema, mivel ez nem pillangos, raadasul maceras gyorsitani es fekezni is, igy szethullik a mezony. De ketten egy ideig elvoltunk:)
  • barcalaci84
    #18569
    csak annyit akartam kihozni , h jelenlegfi replay fájlok nekem elég pontosnak tűnnek a játékban minden téren: ) (a hosszabb lehetne mondjuk:) )
    sokkal hitelesebb a server replay se lesz , ha lesz egyáltalán...

    tegnap ahol mentem (bocs a reklámért:) ) a saját replayemet összehasonlítottam az egyik másik játékoséval...(10 fő feletti server egyébként)
    különbséget nem bírtam felfedezni a közeli szitukban sem...(mondjuk nekem 100/50-es netem van 2-es pinggel, a másik játékosnak még erősebb nete van ha jól tudom )
    szóval éppen szerintem elég hiteles amit a replayben látunk...

    más:
    tegnap nem sikerült reprodukálni ott ezt az ugri-bugrit , pedig direkt erre mentem h minél többet legyek a serveren lévők szélárnyékában..mindenki ugyanazokat a biztosan jól működő appokat használta ha jól tudom...
    remélem nem csak véletlen h most nem bírtam reprodukálni, és így lesz ma este is...
  • barcalaci84
    #18568
    Változás!!!!
    ESTI FUN RACE SZERVER:
    MAGYAR AC FUN SERVER (MASZIM) JELSZÓ:hun
    KEZDÉS: 2014.08.19. kedd 20:00 QUAL | RACE: 10 perc | 8 kör FÉRŐHELY:20 PÁLYA: Blackwood 0.9.9
    AUTÓ: Bmwgt3 ,Mclaren gt3

    blackwood 0.9.9
    a serveren 100%os gumikopás, 100%-os mechanikai sérülés és 100%-os üzemanyagfogyasztás lesz...
    a pálya tapadása időmérőn 94 %ról (+-2%) kezdődik és folyamatosan javul majd kicsit... a verseny végére talán meg lesz a 100% tapadás ha sokan leszünk
  • neilszab
    #18567
    Ez nem teljesen így van, de inkább nem megyek bele... a lelki békém érdekében
    Utoljára szerkesztette: neilszab, 2014.08.19. 09:24:56
  • b-type
    #18566
    A turbó engem is meglepett :))
    De a gyorsak nem csak ettől voltak gyorsak annyit azért le tudtam tesztelni, én 1kör70%, 1kör80%, 1kör 90%-ig jutottam aztán vége is volt a versenynek, mivel a 4-5. körben kapcsolódtam be a pálya széléről, a 90%-l volt meg a 2:04-s idő, de láttam 2:02-s időket is felvillanni.
    Viszont a nagyobb erővel könnyebb menni szvsz, pl. pálya közepén a dombtetős bal kanyar, amit nem könnyű betalálni, az elég veszélyesen sodor kifele, aztán jön a szintén balos lejtő. Szal a dombtetőn nem csak úgy sodor aztán ki tudja hol áll meg ha nem találtál bele a fékbe és a ráfordulásba tökéletesen, hanem van benne kraft hogy kitolja a seggét, ezáltal fordulhat az orra.
    Én bekapcsolt TC-vel mentem.
  • MooneyR
    #18565
    Én élveztem, a körülöttem lévők már szerintem kevésbé, hogy gyakorlatilag kiszámíthatatlanul fékezgetek bele a pályába meg csúszkálok kigyorsokon : )
    Kellemes meglepetés volt egyébként, úgy emlékeztem, hogy pillangos (mondjuk mindegyik az volt eddig :D) az 1M. A legjobb a célegyenes végén a sikán előtt fék 6-ból vissza 3 és 2.. nagyon táncol a hátulja, bazira jó érzés : )
    De megevett mindenki reggelire.. ezt a turbót én nem is figyeltem, de fura volt, hogy volt akivel egyszerre jöttünk ki a kanyarból és állva hagyott pár pillanat alatt.
  • Tyuki80
    #18564
    KTM-Aosta.Blackwood-Gt3,Nürburgring-Gp2 pl,ezeken szívesen mennék,de nem szeretném én ezt eldönteni,meghallgatnám mások véleményét is.
  • barcalaci84
    #18563
    ok ...mondj 1 kombót és már át is állítom...
  • barcalaci84
    #18562
    akkor saját replayben legalább van egy hiteles jó adat legalábbb egy autóról...server replaynél egyik sem az ,csak azt fogadjátok el hitelesnek...

    ma már sokszor a versenyzőknek jobb nete van és erőssebb gépe mint a servereknek...ha a felhasználónál jól be van állítva minden akkor ugyanúgy átjön minden már egy modern játékban szerintem, átjárók ide-vagy oda...persze jó lenne ha lenne server replay , de semmivel sem hitelesebb ma már ...a többiek mozgásával sem látok gondot pl replayeimet nézegetve...

  • Tyuki80
    #18561
    Szia!Nem akarok beleszólni,de ez ugye a tegnapi kombó?-Csak mert nem nagyon jött be senkinek,estek keltek az emberek,nem volt egy normális verseny sem,a másodikra ha maradtunk 7 en a 3.-ra meg 3-an,ha jól emlékszem.Érdemes lenne megfontolni,sztem senki nem fog jönni.
    -Amit tegnap nem is értettem,hogy nálam alap turbón is tönkrement a motor,minden váltásnál sérülést jelzett-ellenben mások 100% os turbóval úgy hasították a köröket,hogy csak na.
  • Csori23
    #18558
    swadawa: tegyél még bele 4 giga ramot és húzd feljebb azt a procit.Persze csak tuning hűtővel.
  • Thread
    #18557
    inkabb a mervado az az fps mikor egyedul vagyok, practice, az 160 korul van de 150-180-ig ugralhat. FullHD, semmi afterprocess, world detail meg AA meg a tobbi szuro maximum, fust minimum, tukor asszem kozepes, tukrozodeshez is low-ra vannak allitva.
    Ilyenkor gondolom a GTX660 a szuk keresztmetszet, vsync nelkul is turheto, versenyen az a 70fps koruli tegnap volt, de hasonlo versenyen volt 58 fps korul is, meg biztos lejjebb is, remelem a gyorsabb gep megoldja majd.
    2-3s-kent 2s-ra megall, hat az valami nagy gebasz, az nem is tisztan fps gond, ha egyedul vagy akkor megvan a nagy fps? Mikor beszaggat, akkor amugy az fps hogy all?
    F1 HUD app-ot letorolted?
    Utoljára szerkesztette: Thread, 2014.08.19. 06:55:10
  • swadawa senpai
    #18556
    Elég szép fps-ed van! Meg mondanád a részletes grafikai beállitásaidat?

    Mert nekem fx 6300-hd 7850- 4gb ram-os rendszerem van, 1440x900-as felbontás, és nem nagyon tudok 15 autóval játszani a pályán, mert szaggat, úgy kb 2-3 másodpercenként beszaggat 2 mp-re, és igy eléggé élvezhetetlen.
    Pedig a grafika sincs feltolva semennyire....
  • bardocz
    #18555
    Szerintem csak elkezdték szkennelni.
  • cstibikeee
    #18554


    Ez a kép Marco fb oldalán van, ezzel a megjegyzéssel: Input signal of danger or playground?

    Lehet, hogy én csak én következtetek arra, de a Trento Bondone pálya elején pont van egy ilyen tábla. Talán jön a következő update-el?
  • Thread
    #18553
    Nalam atlagos konfig van, 15fos versenyen kb. 70fps es 40% CPU, vsync off, A videokartya GTX660, a szuk keresztmetszet ilyenkor a CPU [Q6600]. Elvileg a CPU terheltsegebe is beleferhetne a 140fps, ha felmenne 40%-rol 80-ra.
    De valszeg nem igy mukodik, csak eddig terheli ilyen felteteleknel. De ha a CPU 2x gyorsabb lenne, akkor ugye felmenne 140-re az fps?
    Mielott lapot meg procit meg RAM-ot cserelek :)

    Vsync temaban jo megoldas a g-sync az nvidiatol, de olyan monitor kell hozza.
    Az xbox one meg allitolag tudja ugy adagolni a reszletesseget hogy mindig cask annyit tesz bele hogy pl. 60fps legyen, igy nem lesz vsync szeru lag. Bar videokon ugy lattam, a Forza 5-ben nagy lag van, meg a kormanysebesseg is kicsi.
  • Alexease
    #18552
    Kivancsisagbol lementettem a versenyrol a multi log-ot. A 8 korre, ~10 emberre ~8MB-ot mentett.
    Az elejen a szokasos betolto infok (palya, auto, jatekosok, festesek), aztan folyamatosan a "ping adatok" (?!?!?!).

    [ XX:XX:XXX]: ido
    SCP (elvileg) sajat adat | ido elteres | koordinata | "ping"
    SCU (elvileg) kliens adat | SID (auto/jatekos kodja) | ido elteres " "ping"

    [8:36:855]:SCP|8:36:859|-221.927 ,-71.5164 ,-16.9858|1
    [8:36:859]:CSU|7|8:36:839|147
    [8:36:875]:CSU|11|8:36:853|116
    [8:36:879]:CSU|6|8:36:859|9
    [8:36:887]:CSU|2|8:36:864|111
    [8:36:899]:CSU|4|8:36:867|142
    [8:36:903]:CSU|3|8:36:888|212
    [8:36:907]:CSU|9|8:36:888|19
    [8:36:912]:CSU|10|8:36:893|75
    [8:36:919]:CSU|1|8:36:876|38
    Utoljára szerkesztette: Alexease, 2014.08.18. 20:53:58
  • Alexease
    #18551
    Hat ja:)
    Amugy vicc, hogy multi alatt szamolja es kilepesnel ugyanugy kiirja vinyora a replayt, de Kunos keptelen bekapcsolni, hogy menteni lehessen;) Nem ertem mi a koncepcioja, hogy multi alatt nem engedi?! Korabban mukodott, ha a scriptben atirtam, kilepesnel le lehetett menteni, de most mar el sem indul a progi ha atirom. Egyszeruen nem engedi, hogy legyen replay-unk:D
    Valszeg ez is kulon bejelentud, 1.0-as funkcio lesz?!:D Ami nem valtozik semmi, csak akkor "mar lesz" :)
  • Thread
    #18550
    Ha nem lepek ki eleg gyorsan verseny utan, es elindul a qualify, akkor annyi a replynak ugy latom.
  • neilszab
    #18549
    Ami a lényeg, hogy saját replay-eden mindig a saját autód mozgása leghitelesebb, a többi autóról meg csak olyan képed van, ami rengeteg átjárón át eljutott hozzád. Ezért egy futamról a különböző versenyzők replay-ei sosem azonosak, ez minden játékban így van. (kivéve, ha vmi felhős téma is van a dologban, de az szimekben egyelőre még nem játszik)

    A szerver replay sem tökéletes, de az legalább egy jó közelítést ad, ezért gáz, hogy olyan még itt egyáltalán nincs. A szerver replay-en a te kocsid mozgása nem lesz teljesen tökéletes, de a többieké jobb lesz a saját replay-edhez képest.
  • Alexease
    #18548
    Nekem mindig 33-as ping-em van (legalabbis amikor neztem). Nekem regi, klasszikus, rez telefon drotos, a kaputol a lakasig 20 helyen toldozott vezeteken jon a net:)
  • Csori23
    #18547
    Na akkor elmondanám hogy én meg külföldről tolom veletek az AC-t 5\1es mikros nettel,30-40-50es pingekkel tudok jelen lenni. Változó. Régebben Lacival toltuk a teszteket egymás lökháritóján és nem volt ez az ugribugri jelenség, ahogy most. Nagyon valószinű hogy a program hibája ez egyenlőre. Annó külföldi szerókon egyeseknek 100as és a feletti pingjei voltak, de nem volt ez a jelenség.
  • Alexease
    #18546
    Sajnos net es net kozott is vannak kulonbsegek, ma mar a legtobbszor nem a nyers sebessegek szamitanak. Tizeneve, masik progival, otthoni 512/128kbps net-en lehetett 10-12-en, orakig, hibanelkul NASCAR-ozni, ami folyamatos centizgetest jelent;)
    Ma meg a 100-200x gyorsabb otthoni/szerveres elereseken keressuk a hibat 15 embernel:DDDD

    Nagyon valoszinu, hogy a net-ek legnagyobb resze jo, igazabol ma mar mind jo kell legyen (leszamitva az esetleges csomagveszetseket a gagyibb/hanyagabb szolgaltatonal). Foleg a progival lehet a gond (hasonlo barcsak-szeru lehet ez a resze is, mint a tobbi), a kliens gepeken es halozaton (tobben hasznaljak a net-et, van rajta WiFi, bejelentkezik a TVBox, telefon, noti, tablet stb).
    Es persze sokszor a hatterben futo programok, update-ek, frissitesek, bongeszo, virusirto, tuzfal, torrent:D
  • Zozzer
    #18545
    Sziasztok! Annyit szeretnék hozzászólni az ugrálgatásokhoz, hogy ha azt nézzük, nekem pl kellene, pedig nem szokott soha, ugyanis én egy 6/1es sávszéllességű rádió hullámos neten tolom. Ami azt jelenti, hogy 300 m-re van tőlem az az antenna ami szétszórja a lakóhelyemen a netet, ami debrecenből (kb 15km)-ről kapja a jelet. Na most azért én úgy gondolom, hogyha így nem csinálja nálam az ugrálás pattogás jelenségét, akkor lehet hogy nem érdemes a netre fogni. De lehet hogy hülyeség, csak egy észrevétel lett volna.
  • barcalaci84
    #18543
    Mondjuk ezt más játékok replayeben pont fordítva tapasztaltam...de biztos igazad van!
  • barcalaci84
    #18542
    Ez igaz mondjuk...talán így kiderul mi okozza...
  • Alexease
    #18541
    Ha te ugralsz, akkor azt a sajat replay-ben, sajat kamerabol nem fogod latni;) Csak a tobbiekebol, mivel az o poziciojukat szamolja hozzad. raadasul interpolalt vagy josolt a multi-mozgas, vagyis ket fizikalis adat koze szamolja a tobbit. Ennek a mintavetelezeset duplazta meg Kunos, azert irta, hogy "jobb" lett az online, de erosebb net kell hozza:) Ezert volt korabban, hogy a nagyivu kanyarokban sokszor nem elore-hatra csuszkalt az auto, hanem jobbra-balra. Nem szamolta(/ja) bele a palya/idealis/josolt/atlagolt ivet.
  • b-type
    #18539
    sztem egyről beszéltek, több replay-ből könnyebben be lehet tutira azonosítani azt akinél ugrál, és akkor célzottan lehet foglalkozni
  • barcalaci84
    #18539
    Rankapp: na ez már beszéd! Köszönet érte nektek!

    Replay: itt szerintem nem így van...
    Amikor ugribugriztam az saját belsonezetemben replaybol nem látszott...
    Csak ha atvaltottam a kamerát a mögöttem levore... Úgy már mutatta h mit lát a mögöttem lévő...
  • neilszab
    #18537
    Mindenkinek a replay-e más és más, mindenkinek az van benne, amit Ő látott a futamból. Ha valahol LAG van, vagy akadozás, akkor az máshogy fog látszani a problémás versenyző és a többiek replay-én.

    A Rank app-ból meg elvileg fog készülni egy olyan verzió, ami nem készít LOG-ot, így elvileg nem tudják teleszemetelni azok az app-ok, amikben nincs megoldva a hibakezelés... addig is megnézem a replay-eket, utána térjünk vissza erre kérlek. Aki tud mondani konkrét személyt tegnapról, akivel probléma volt, az kérem itt jelezze. Előre is köszi
  • barcalaci84
    #18537
    Ennyit szeretnék h vizgaljatok mega dolgot,mert valóban csak tipp...
    Pont azért mert ez magyaroknál állandó jelenség, külföldi szerveren meg nem is tapasztaltam, de ezt mintha írta volna tegnap más is...
    És azt se kéne a.nyiban hagyni (hogy a többi appal nem kompatibilis és ezért errorozik...mert mindig lesz olyan aki használ mást is...


    Minek egyébként több replay fájl?ugyanazt tudjátok benne megnezi...
  • Alexease
    #18536
    Megneztem, semmit nem irkal ki menetkozben a vinyora, vagyis azzal a reszevel sincs gond;) Mindent a memoriaban tarol.
    Be lehet kapcsolni a multi logot is (vagy en kapcsoltam i?!:), majd este megnezem mit logol.
  • Alexease
    #18535
    Ezek az ugralasok es akadasok sokmindentol lehetnek. Rossz kliens net-szinkron es/vagy eroforras problemak (egyszeru proci vagy fps eses, vinyo hasznalat, APP akadas akarmi).

    Az AC beta-jellege miatt meg mindig tul sokmindent probal logolni. Probaltam kikapcsolgatni, de minden hulyeseget fixen irogat a JS-bol, nincs kedvem mindig atirogatni.

    Nem kell hogy egy APP hibas legyen, egyszeruen egy regebbi gepen (hagyomanyos vinyo, kicsit toredezett, lassabb busz- es memoria segessegek) akadhat miatta. Ha ezt realtime irogatja...
    A MiniApps elvileg eleg jol mukodik, hibat sehol nem jelez, de a hivatalos log-ban (ami a mukodest logolja), minden egyes lampavillogast feljegyez (meg van a .png file:P).

    Egyelore olyan mennyisegu barkacs van a rendszerben, ha csak ezeket rendbetennek, tobb 10%-os javulhatna az egesz;)
  • Alexease
    #18534
    Egyelore ennyi a replay, meg ez is duplaja a korabbiaknak, mert az utolso update-nel novelte a felveheto ido mennyiseget (csokkentette az info mennyiseget/suruseget). De meg mindig jobb, mint az nKP volt, ahol fix 30fps-re korlatozva irkalta ki a koordinatakat;)

    Jelenleg csak memoriaba tud realtime rogziteni, az meg erosen korlatozott. Kell a hely a palyanak es autoknak is, plusz a proginak, es mivel 32bites, igy nem tud "vegtelensegig" cimezgetni.
  • neilszab
    #18533
    Nem tudom Laci, lehet hogy a Rank app az, lehet hogy egy másik, az is lehet, hogy nem app, hanem vmi egészen más áll a háttérben. Viszont amíg ez csak egy tipp és nincs alátámasztva, addig nem szeretném ha ez így ebben a formában lenne elterjesztve, mert épp annyira lehet más is a háttérben, mint ahogy nem.

    Amit tudok tenni, hogy végignézem a tegnapi futamról készült replay-eket és megpróbálom kiszűrni azokat az embereket, akiknél ez a probléma jelentkezett, ha a jelenség nem egységes, hanem ember függő, akkor ezen a nyomon már e lehet indulni...
    Ha ebben tud vki nekem segíteni, azt megköszönöm, illetve akinek van még replay-e a tegnapi futamról, az kérem küldje el nekünk a fájlt, további csevej és infók itt.
  • neilszab
    #18532
    A Oprions --> general menübe lehet felhúzni a replay méretét 500 MB-ig, de ez memóriádból megy el.
    Illetve sajnos ez is kevés, kb fél óra fér bele.

    Én a replay.cfg fájlban megpróbáltam felhúzni 2 GB-ra, de nekem is csak 500 megás replay-em lett, ha vki tudj ami ennek a trükkje, hogy működjön, azt megköszönöm ha leírja.


  • Thread
    #18531
    Mi a titka a replaynek, nekem ha 26MB-ot csinal akkor is 1-2 perc van csak meg, most 4MB es 1 mp.

    A verseny utan az eredmenyek elmentodnek valahol?