42848
  • SimaSuna #42486
    A helyzet az, hogy jelenleg 1 játék sincs olyan élménnyel ami a valóságot visszaadja.
    RBR az NGP6-al egész kellemes, de nincs dinamikus időjárás, és a grafikai is ezeréves.

    AC fizikája köszönő viszonyban sincs a rallye-val.

    A WRC és társai meg hát megint csak...
  • b-type
    #42485
    gondolom :) ..azért az tetszett mikor azt pedzegették hogy technikásabb szakaszon a navi seggből mondja az itinert, mert nincs idő mindig felnézni :)))
    Én szeretek bemondásra autózni, de már ismerem az összes AC alá megjelent aszfaltos rallye pályát, mivel nekem az RBR moddos része kimaradt, így a bétáknál tudok bajban lenni, de már nem tesztelek pályákat csak néha kapok.
    ..és hát sajnos statikus a pálya.
    DE a mai napig az egyik legjobb szimes kikapcsolódás számomra amikor Peklo-n tök sötétben lámpafénynél időre menni, ha mindez dinamikus időjárásban lenne, mondjuk real...
    pfff..nem tudom, elég sokat szoktam támogatni ide-oda akik sokat hozzátettek az AC-hoz, de egy ilyen szintű élmény az megérné nekem a játék árát még egyszer. :)
  • SimaSuna #42484
    Hát nem egyszerű, pláne hogy ha nem vagytok összeszokva.
    3 évig voltam navigátor. Ilyen amatőr szinten. GrA-s ladával.
    Sajnos nem mindegy hogy 50-el vagy 130-al érkezel...féktáv, bukkanó, dobbantó, tő vagy épp gumis, saras az út.
    Volt hogy 2 gyors között száradt a pálya, a 200 már 150 volt a bal3 tő meg engedd ki és diszkó..
  • b-type
    #42483
    Ez meg itt érdekességképpen, nem hiszem hogy van szimes aki nem követi BZ-t, de ha van, akkor lesse meg hogy milyen felírni egy szakaszt, érdekes.
  • lac coo
    #42482
  • b-type
    #42481
    desznyó.

    Ez meg itt egy mozi:


    ami nekem a rally, az másnak a cirkálás :D
  • guftabi96
    #42480
    Videó nincs róla?
  • __Jacek__
    #42479
    Voltam trackdayen hétvégén(autó nélkül) BMW hegyek , Porsche hegyek, Corvette facom minden amit el tudsz gondolni, svédek jól élnek :D
    Aztán megjelent ez :DDDDDDDD


    Utoljára szerkesztette: __Jacek__, 2019.10.13. 12:17:42
  • alma2
    #42478
    amig nem volt szerencsem alaposabban ki/letesztelni egy fanatec csl elite wheel-t, addig sosem gondoltam volna, hogy legalabb akkor az ugras egy t300-hoz kepest, mint egy g2x logitech es egy t300 kozott.
  • tonio2006
    #42477


    Lada Vesta TCR

    Panda Store
    Utoljára szerkesztette: tonio2006, 2019.09.14. 20:35:34
  • lac coo
    #42476
  • b-type
    #42475
    insim (AC)
    Laptiming/SimCup 2019 Döntő! (AC)
  • bosco05 #42474
    Egyik ismerősömnek volt olyan parája, hogy a Samsung SSD kicsinálta az USB portokat. Sajnos valszleg nem a kormány lesz a ludas. Továbbá windows energiabeállításoknál mindent kapcsolj be állandóra, sose legyen készenlétben.
  • alma2
    #42473
    vidd at egy haverhoz, ha nincs masik gep, amibe bedugnad. Siman latod az usb-s jatekvezerloknel, eltunik-e vagy sem, nem kell ahhoz jatek. aztan ott hamar kiderul, hogy a kormannyal van-e a baj, vagy sem, de nem hinnem. Lehet pl csak a dugoja nem jol erintkezik, az regi usb-k, nem igazan idotalloak ebbol a szempontbol. Bar, ha meg sem mozdul a kabel, akkor azert kicsi az eselye.
    szoftveres bibi lehet, legalabbis remenykedj :)
  • Ratrak
    #42472
    Köszi a tippet! Megtettem, sajnos semmi nem segített (rebootok, átdugás más 2.0-s portba, legújabb driver install, nem a régi használata, stb). Remélem nem ezt a pillanatot választotta, hogy összefingja magát, pár hónapja vettem (csak ugye használtan, nincs már gari...)
    Azért írtam Logi ügyfélszolgálatának, hátha tudnak valami okosat mondani... most eléggé szomorú vagyok :(
  • alma2
    #42471
    esetleg probald meg, hogy kikapcsolod, hogy ne sporoljon usb-n energiat a windows, vagyis ne kapcsolgassa ki-be. Lehet az hulyult be.
  • Ratrak
    #42470
    Sziasztok!
    Újrahúztam a rendszert (win10), szépen felraktam mindent ahogy kell elvileg, de mégis AC is meg Wreckfest is pár perc (néha csak pár másodperc) játék után olyan, mintha elvesztené a kormányt (újra-inicializál vagy nemtom: fények világítanak, eltekeri balra-jobbra, stb.) Néha visszaáll használhatóra utána, néha nem. Van, hogy percekig tudok játszani (olyankor teljesen normális, mint volt), de máskor másodpercek után megnyuvad. Lehet hallani olyan hangot is, mint amikor az ember USB-t csatlakoztat, ilyesmik. Nem tudja valaki, hogy mi lehet ez? (Egyelőre csak ezzel a kettővel próbáltam ki, de gyanítom, hogy a többi játékkal is ez lehet)
    Ja, G29 a páciens. Újrahúzás előtt tökéletes volt... (annyi változott, hogy a régi SSD-m már kezdett szórakozni, vettem helyette másikat, arra toltam fel az új rendszert. A játékokat is oda raktam fel, nem hiszem, hogy ettől rosszabbnak kellene lenniük... :( )
  • b-type
    #42469
    igen, totál más. ..volt ilyen meg olyan tapasztalat is.

  • __Jacek__
    #42468
    Van hozzá Henry féle H-pattenem csak egy kéziféket kell vegyek. Sanziknak meg nekem is Piros MOMO volt:) Sanzikkal már Q3 is együtt toltuk ami nem szim viszont szigoru LAN volt :D
    Konfliktusok is mások ha van személyes ismertség.
  • b-type
    #42467
    Nekem is T300 van most, ...nem rossz, de annak idején a G25 nagyobb jóság volt, mert volt kéziváltó.
    Piros Momo-ja Sanzik-nak volt, egyszer voltunk nála, emlékszem körbecsodáltuk (meg jót kajáltunk, valami OB után mentünk ki)
    Szal én ligapárti vagyok pont a régi élmények miatt, a ligatalálkozók miatt, és hogy utána összejártunk és lett élő kapcsolat...totálisan másként versenyeztünk ezek után. Tudtam hogy ki ül az autóban, nem csak írott formában ismertem meg, hanem motoroztunk együtt, vendégül láttam pár napra, ittunk, ettünk, drukkoltunk. ..és elmentünk egyikünk temetésére.
    Szal én ligapárti vagyok, és minden ligát támogatok, de versenyezni már nekem sincs időm.
  • __Jacek__
    #42466
    Én alapvetően most kezdtem megint simezgetni, vettem minden szart :) Viszont időm semmi :( Életben nem volt ilyen cuccom, mondjuk amikor indult az LFS stb GTR MOD!! GPL stb piros MOMO elég gyerelejóisten volt :D
    Most vettem T300-at Sparco 383-om pereccel hmm massziv a G27 útán és plusz VR , iRacing fenomenális vele :)
  • bosco05 #42465
    Sokkal több a szimes, mint régen. Az iRacing tele van magyarral, kb önmagában kiteszi a létszem a ligázás aranykorát. Heti 1 verseny már nem elég senkinek, aki komolyan gondolja. Ezen felül akkor még csapjátok hozzá az Ac, az Rf2 meg a Raceroom játékosokat. Többszöröse a játékosbázis a "hőskorban" megszokottnál, csak kevesen ligáznak. Ez pedig érthető, hiszen sokkal kötöttebb, illetve a házi barkács mrg az XY a vezér, majd ő megmondja mi a jó nekem már nem játszik. A valódi kínálat felé fordult a nép, ami szerintem érthető...
  • b-type
    #42464
    :))
    nem is nekünk kell már alkotni a ligákat, de régen tök szívesen kipróbáltam a többiek játékát. Megvettem az LFS-t, talán az NR2003-t is, bár az ha jól emlékszem csak használtan lett meg. ..és ez a szokásom a mai napig megmaradt. Én ugye F1C-s voltam, és tudtam hogy az autó viselkedésében az gyengébb mint az LFS, de több más oldalról meg jóval megfelelőbb volt. Az NR2003 meg ugye igazán oválra való. Bár nagyon imádtam 1-2 road modját.. ..de qva nehéz volt road-ra, hangulatra a legjobb volt, de agyf@szt kaptam attól hogy az első kerék az kb. mint egy tanker annyira volt direkten irányítható :))) ..de benne ülni az maga volt a hangulat.
  • __Jacek__
    #42463
    A lényege a dolognak hogy vén b..i vagy :D Velem együtt meg akik közel 20 éve lábatlankodnak itt a szimes topicokban...
  • b-type
    #42462
    háát le vagyok maradva :D
    Egyébként én is azt gondolom hogy lecsengett a szimezés, legalábbis itthon, szerintem is régen sokkal többen voltunk, a sokféle liga tömve volt szimesekkel. Most így a múltba nézve a fejemben kb. úgy van hogy GPL utántól számolva: LFS tábor, nagy létszámban, NR2003 tábor nagy látszámban, és F1C tábor nagylétszámban (moddok+F1), aztán elkezdtünk tagolódni még jobban, de csak még többen lettünk, jött az RBR és GTR (GTL) valamint az rFactor, viszont ez csak az F1C tábort emésztette fel. sztem amikor bejött a RACE kb. ott lehettünk a csúcson, rengeteg liga alakult, ...főleg az rFactor/RACE vonalon, ilyen olyan segítségekkel... mivel sokaknak nem tetszettek a HC hozzáállású nagy bajnokságok, csak cockpit, nulla segítségek.
    Itt valahol kezdődött a baj sztem. Mindenki ligát akart indítani, a nagy bajnokságoktól 'lopott' szabályzatokkal, de átformálva. Mindenki TOP akart lenni.
    Az iRacing megjelenése eleinte egyáltalán nem volt zavaró, mivel nem volt megfelelő szintű kihívás a ligáknak.
    Most már az, de én mégsem itt keresem a problémát ...Nekem ami zavaró volt, és nagyjából ezért is fordultam el a hazai ligázástól, az a tipik magyar széthúzás és egymás játékainak sz@rozása, sőt egymás sz@rozása.
    Ez a mai napig létező dolog, és ez miatt egész egyszerűen elbaxódott a hangulat.
    Régen is volt valami, de igazán a GTR megjelenésével jelent meg igazán,..volt néhány nagy vita, hogy mi a 'get real' :)) ...valahol ilyenkor vonultam ki az RBR topikból is itt az SG-n.
    Ez pár éve megint nagyon fellángolt az iRacing használók miatt, manapság meg a porcicák hajigálása szintre laposodott kb.
    Ez az egyik része, az emberi része, szerintem(!) hozzátettem hogy szerintem, de ez nem vitatéma mert végignéztem..és a véleményem nem megváltoztatható.
    Aztán ott van az is hogy ma már páran olyan szinten nyomják a szmies perifériákat hogy az már sokaknál (engem is beleértve) nem fér bele anyagilag. Oyan felbontású rendszerek futnak, akár 3monitoron, akár fejmonitoron, olyan kontrollerek mozognak, olyan cockpit-l hogy nem fér bele. ez is az egyik oka annak hogy 3 év után kiléptem a rally 'ligából' ..nem volt kézifékem, faragtam egyet egy pedálból, de tönkrement. ..kézifék nélkül is sok helyen el lehet fordulni, de zavart annyira a hiánya hogy abbahagytam (jelenleg sincs).
    Nem akarok TOP lenni már, de a vezetésben, versenyhelyzetben zavar az hogy hátrányban tolom. hülyeségnek tűnik, de a minden szimesben meglévő versenyzői kicsién az már csak ilyen.
    Régen megvettem a 60ezerbe kerülő G25-t és az volt a magas szint. ..és volt a DFGT mellé. A számítógép annyira nem volt számottevő, egy cockpit azért jó ha volt, az enyém vasból és fából van, asszem talán unrealnoise-tól vettem itt az SG-n nagyon régen.
    Ma már nem tennék bele annyi pénzt amivel elégedett lenne a versenyzői kicsiénem.
  • bosco05 #42461
    Roadon: Báldi Gergő, Nagy Dávid, Pinczés Ádám, Borsos Miklós, Tassi Attila, Leitner Norbert, Tóth Dávid; Oválon: Lőrinczy Máté, Roós András, Eke Dávid , de van még egy-két RF2-es top srác is, abban nem vagyok otthon sajnos :( Meg biztos kihagytam még egy-két nevet amúgy is :)
    Utoljára szerkesztette: bosco05, 2019.09.06. 22:16:31
  • bosco05 #42460
    "az utóbbi időben kevésbé népszerű a simezés" <-- Ez nem igaz. A szimezés népszerűbb, mint valaha, hazai játékos is több van, mint eddig bármikor. Inkább az van, hogy meg van osztva a közösség. Van aki AC-zik, van aki ACC, ott a RaceRoom, az iRacing, az RF2. Régen meg volt egy rFactor, meg esetleg LFS, Race07, előtte meg egy GTR2. A legtöbb magyar AC-ban van, de rengeteg a funolgatós emberke, aki család / gyerek mellett leül megy pár kört, esetleg egy versenyt és ennyi volt a hét. A ligázást meg gyakorlatilag megölte az iRacing. A topok 70-80%-ban ott mennek, mert nem merül ki heti 1-2 versenyben, hanem végig tudják csapatni az egész hetet. Rengeteg a hazai játékos iRacingben és főleg a kompetitív beállítottságúak, szóval valószínű ezért fogyogat minden liga itthon. A RaceRoom rendezi az esport WTCR-t meg egy csomó minden mást, az is elszív egy csomó embert. Én személy szerint azt gondolom, hogy ez a klasszik ligázás lassan halott, valószínű ezért is vagytok ilyen kevesen.
  • b-type
    #42459
    háát valszeg bennem van a hiba, régebben tudtam ki a top itthol, ma már nem.
    beszűkültem :D
    Ki most olyan kaliber mint a Norbi volt? (bármelyik, bár GTR-ben nem nagyon voltam otthon, szal inkább Kiss)..az a világverő típus.
  • Gadfly13
    #42458
    Szia
    A 3 kicsit derogáló, természetesen többen voltak, viszont tény, hogy az utóbbi időben kevésbé népszerű a simezés. Az SRS-nél mindig volt/van egy bizonyos mag, akiknek a többsége képviselteti magát ezeken a rendezvényeken. Természetesen egyikőjük sem tegnap kezdte, ami az évek alatt személyesen is összekovácsolta a csapatot (még bőven az SRS előtt). Ha csak 8-10-en vagyunk a pályán viszont fej-fej melletti csata van tizedekre egymástól, akkor vhol már mellékes a létszám, hiszen az egésznek a lényege, hogy az ember kikapcsolja magát és szórakozzon. Ha ez meg van, addig nincs baj, viszont a létszám növelésen lehet javítani, el kell indulni a bajnokságban . Senkit sem harapunk! Tulajdonképp mi is csak magunk szórakoztatásáért csináljuk még a mai napig, aki pedig csatlakozik, azt meg szívesen várjuk, ahogy eddig is.
    Utoljára szerkesztette: Gadfly13, 2019.09.06. 21:17:38
  • bosco05 #42457
    Jó hát én nem a rallyról beszélek. Biztos tuti az is, csak más :) Én arra reagáltam, hogy erősek vagyunk szimben, csak nem AC-znak a topjaink, hanem iR, RR néha RF2.
  • b-type
    #42456
    azért 380 nevező az elég szép, és 112. versenyző még pontot kapott a Lengyeleknél AC rally-n.
    ..ha hamarabb tudtam volna én is indulok, amikor átküldték az elérhetőséget akkor tartott 350-nél, csak pont 3 nap nappalosom jött :(
    Olaszoknál még mikor mentem 40-60 főig volt a létszám, és az ugye zárt volt már vagy 3 éve. Lengyelekről nem is tudtam hogy így nyomják a rally-t.
    Utoljára szerkesztette: b-type, 2019.09.06. 20:52:17
  • bosco05 #42455
    Nincs máshol, csak a topok iRacingbe meg RaceRoomba vannak :) Ritkán RF2, amikor van valami kupa vagy bármi, aminek értelme van.
  • b-type
    #42454
    vagy csak behullámoztunk, egy időben nagyon erős volt Magyarország a szimesek közt, most pedig máshol van a labda. Oda kell nevezni
    A rally még mindig nagyon megy, és most a Lengyeleken tökre meglepődtem a 300+ indulón.
  • alma2
    #42453
    Viszont a dirt rally-2-ben indul "online" bajnoksag, (ahol gyakorlatilag keptelenseg nyerni) de az elso harom mindig lepked elore es valamikor ha jol emlekszem januarban, ahol mar csak szigoruan kormannyal es eloben lesz a donto. 10 Dodo-t osztanak szet.

    codi championship
  • bosco05 #42452
    Sajnos (vagy nem) manapság már nem elég az ami 2006-ban elég volt. :)
    Utoljára szerkesztette: bosco05, 2019.09.06. 09:52:34
  • alma2
    #42451
    Jo kis auto valasztas, a palyak mar szerintem nem annyira, de nezve az fb-n az elozo szeria is igazabol egy 3 fos bajnoksag volt, igy kevesbe jon meg az embernek az inger, meg ha biztositva is van, hogy a dobogon vegezzen a letszam miatt :)
    Utoljára szerkesztette: alma2, 2019.09.05. 17:00:16
  • Florian_Boss
    #42450
    Sziasztok, tud valaki linkelni egy f1 2018 modot az assetto corsához (esetleg ha van 2019, akár fizetős is) pályával? :)
  • Gadfly13
    #42449


    Lassan vége a nyárnak, ideje leporolni a kormányokat és belevágni egy izgalmas Bajnokságba. Kicsit visszarepültünk az időben és a 60-70-es évek igazi versenygépeit vesszük elő egy 7 futamos bajnokság erejéig. Igazi élmény és kihívás ezeknek az autóknak a vezetése és úton tartása. Nincs ABS vagy kipörgésgátló, nagy szárny, csak a nyers erő, amit még élvezetesebbé tesznek a fantasztikus hangok. A futamok pályától függően 45 és 60 percesek lesznek, és, hogy a taktikai harcot még fokozzuk, lesz egy kötelező pit kiállás is. Ha felkeltettük az érdeklődéseteket, várunk mindenkit szeretettel! Izgalmakban gazdag, tartalmas szórakozást szeretnénk ismételten biztosítani mindenkinek.

    További részletek: ITT

    Hotlap

    Facebook


    Utoljára szerkesztette: Gadfly13, 2019.09.02. 16:34:51
  • b-type
    #42448
    bakker
    RoS futam 356 induló...
    aztaqva
  • PacsutaTibi
    #42447
    Van köze. Shaun Clark csinálta a Minit is és a Ginettát is. Bár nem hiszem, hogy két kocsi között valami áthivatkozás lenne. Inkább csak nem nevezett át valami modellt/objektumot szerintem.