18
  • sherlockextra
    #18
    Sziasztok kedves Topikolók!

    Január 22-én (vasárnap) Budapesten megrendezésre kerül az I. Sherlock Holmes Klubtalálkozó. Az eseményt a Sherlock Holmes 2 megtekintésével kezdjük, majd a törzshelyünkön csevegünk. (Aki nem akarja megnézni a filmet jöhet csak a beszélgetésre is).

    Törzshelyünkön ha szerencsénk lesz vendégként üdvözölhetjük Tahi Tóth László színművészt (http://tahitothlaszlo.hu), a legendás Sherlock Holmes színész Jeremy Brett briliáns magyar hangját.

    A mozi önköltséges, de a törzshelyünk a szalon használata ingyenes.

    További információk: http://sherlock.extra.hu

    Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!
  • winnie
    #17
    már voltak vetítések, jobb lett. mondjuk nem volt nagy művészet:)
  • birdo #16
    Na most akkor lesz olyan jó a második rész mint az első vagy sem ??
  • viasz
    #15
    Én megnéztem anno az előzetest, ennek ellenére meglepett, hogy tényleg kb. akciófilm, nem több. Ettől persze tetszett. Viszont inkább vártam volna olyasmi stílust, mint a The Prestige c. filmé, csak kicsit pörgősebben.
  • SirLord
    #14
    troll fail is epic
  • senki687
    #13
    Nem azzal van bajom, hogy van benne akciójelenet, hanem hogy más nincs is benne. Ezt pedig nem lehet megtudni a bemutatóból. Írtam, hogy akciófilmnek jó volt, csak egy Sherlock Holmes c. filmtől alapból az ember mást várt _eddig_. De valószínűleg nem vagyok ezzel egyedül, mert akkor ugyan az a közönség most is ott ült volna a moziban, csak hogy a cikk éppen arról szól, hogy a korábbi rész látógatóinak 1/3-a hiányzik. Na, szerintem ezért nincsenek ott.
  • nlght
    #12
    aki még nem látta és szereti a SH sztorikat az sürgősen szerezze be a BBC féle 21. századi SH sorozat első 3 részét, mert sokkal jobb, mint bármelyik hollywood SH film valaha is lesz...
  • Zombee
    #11
    Ezért kell utána nézni, nem volt titok, hogy akciófilm lesz. Nyilván ezért lett az első kasszasiker, nem hiszem, hogy manapság túl sok eséllyel lehetne moziban 200milliót kaszálni egy agyalós, nyomozgatós filmmel.
  • senki687
    #10
    Hát éppen ez az! Erről beszélek! Ha egy 30 másodperces összevágásból átjön egy film, akkor azt kár megnézni. Feltételeztem, hogy több van mögötte a teljes filmben, mint a bemutatóban. Tévedtem.
  • Zombee
    #9
    Én előzetesről, meg hírekről beszéltem. Te tényleg nem olvasol.
  • Ender Wiggin #8
    Nem Downey és Law a film legnagyobb hibája, hanem a rendező.
  • senki687
    #7
    Bocs, de nem néztem meg a filmet azelőtt, mielőtt megnéztem volna.
  • Zombee
    #6
    Aki látta az előzetesét, vagy csak olvasott a filmről, tudta, hogy akciófilm lesz. Én is tudtam jó előre. Aki megy úgy ül be az 1500Ft-os vetítésre, hogy azt se tudja, mit fog nézni, megérdemli.
  • senki687
    #5
    "A gyenge kezdés oka egyesek szerint abban keresendő, hogy a marketing csak minimális figyelmet fordított az új főgonoszra,"

    Szerintem meg inkább az, hogy az első rész akciófilm volt, pedig a "Sherlock" címtől sokan (valószínűleg az az 1/3-akiket hiányolnak) nem ezért ültek be a moziba. Egy jó akciófilm volt, a Sherlock Holmes féle rejtélyes nyomozásos film helyett. Az első részt láttam és nekem csalódás volt, erre már nem valószínű, hogy be fogok ülni akár van a trailer-ben főgonosz, akár nincs. Szerintem becsapták a film címével az embereket az első részben.
  • Zombee
    #4
    Miért kapnál. A Halálos fegyvernek az volt a lényege.
  • Yany
    #3
    Nem t'om, én bírom Downey humorát és Jude Law-val egész jól párost alkotnak. Ahogy az elsőt, ezt is meg fogom nézni. Most ezért lehet, hogy kapok a Halálos fegyver rajongóitól, de abban is ezt a fajta akció+humor ötvözetet szerettem. Az persze egy klasszikus, de nekem Sherlock is rendben van.
  • kalapos01
    #2
    Az a csalódás, hogy jóval kevesebb nézőt érdekelt. A film gondolom, nem rossz.
  • Nuclearity
    #1
    számomra nem különösebb csalódás, nem arról ítélek meg egy filmet, hogy mennyi bevételt szedett be a premier napján... (persze nézőpont kérdése, kinek mi a csalódás, a készítőknek mindenképp)